Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz w mediach piłkarskich będzie ciężki tydzień. Plotki ssane z palca będą latały na prawo i lewo. Dzisiaj czytałem o co najmniej czterech klubach, do których dołączy Radamel Falcao. Do trzech klubów miał już odejść Mehdi Benatia, tylko że to trochę tak, jak Legia miała grać z Realem - brakowało tego drobnego detalu, że AS Roma się nie zgodziła. Ponieważ Bayern i United są bogate i potrzebują stopera, myślę, że wartość transferu Marokańczyka może sięgnąć i 50 mln euro.

 

 

Queens Park Rangers nadal kupują bardziej, niż by wskazywała ich gra. Teraz dołączyli Eduardo Vargas z Napoli i Leroy Fer z Cardiff. Fer nawet zdążył dziś zagrać, oczywiście wypadł beznadziejnie jak każdy gracz QPR, który nie jestem Joey'm Bartonem. Do QPR na dniach trafi też znany niegdyś Lassana Diarra.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

,,Sprawę Di Maríi znam z pierwszej ręki, bo chwilę z nim porozmawiałem z Warszawie. Jego relacje z klubem popsuły się, gdy Real wysłał pismo, że nie wyobraża sobie, by powracający do treningów po kontuzji piłkarz wystąpił w finale MŚ. Di María był wściekły, gdy się o tym dowiedział. Finał mundialu był jego marzeniem, był gotowy grać nawet na zastrzykach, a tu Real mu robi pod górkę. Później wraca do klubu, który pozyskał kolejne gwiazdy, i słyszy, że będzie rezerwowym z opcją wchodzenia na boiska na ostatnich 20 minut. Stwierdził krótko: Nie chcę już tutaj grać, a działacze Realu potrafią liczyć pieniądze i wiedzą, że zarobią na nim więcej, jeśli odejdzie tuż po mundialu, a nie po kolejnych meczach, w których wchodzi z ławki."

 

 

Dudek o transferze Di Marii. Z jednej strony klub dbał o zdrowie zawodnika i patrząc jakie jaja są z Cristiano, a z drugiej uzasadniona złość Di Marii, bo finał MŚ to mecz który może się przytrafić tylko raz w życiu. Ale jak klub mu powiedział że będzie wchodził na ostatnie 20 minut to przegięcie moim zdaniem.. Kwestia tylko tego kto mu to powiedział ludzie z zarządu czy Carlo.

 

EDIT: Choć w sumie jak tak pomyślę to Angel narzekał na swoją sytuację już maju, więc klub ściągnał Jamesa, by mieć zabezpieczenie przy odejściu Angela. Trochę dziwna sprawa.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

W końcu znalazł się głup... znalazł się chętny na Samuela Eto'o. Zatrudni go Everton. Czyli mamy klub niechcianych przez Mourinho w ataku.

 

 

Media z Sewilli potwierdzają, że Federico Fazio już wyleciał na testy medyczne do Tottenhamu. Jak chyba już gdzieś pisałem, to może być świetny steal dla Spurs, bo patrząc na ceny tego okienka, 10 mln euro za tego stopera to supercena, ale wiemy, co ten klub robi z ludźmi... Michael Dawson po 9 latach odchodzi zaś, do Hull.

 

 

Według mediów, Fazio był gotów zostać, jednak Sevilla nie mogła mu zaoferować 3 mln euro rocznie, co byłoby dużo powyżej ich najwyższej pensji. Znów, dla Tottenhamu to niewiele.

 

Podobna sytuacja w sprawie Benatii. 4 mln euro rocznie za takiego gracza wydaje się wyborną dla Bayernu pensją. Jednak dla Benatii to ponad dwukrotna podwyżka.

 

I to jest mój komentarz w sprawie Vidala. United to bogaty klub i jestem pewien, że może mu zaoferować ponad 10 mln euro rocznie, jak Di Marii. Wymieniałem tu niedawno kontrakty, jakie są w Serie A - nikt nie zarabia zbliżonej choćby kwoty. Vidal dostaje 5,5 mln, United oferuje mu podwójną podwyżkę. Gracz, jak sam przyznaje, pali się na to. Dlatego uważam, że sfinalizowanie tego marzenia Czerwonych Diabłów nie jest nierealne. Jak wiemy, wola gracza ma duże znaczenie w piłce. Jednak zabierają się za to bardzo niezręcznie. Na ten moment nie jest blisko. A nie sądzę, by widząc desperackie zakupy United, Juventus zszedł poniżej swojej wyceny na 65 mln euro.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ale wiadomo, że takiego wyboru nie ma. Fernando Torres na wejście dostał gwiazdorski kontrakt i takie są konsekwencje. Jeszcze przez dwa lata będzie zarabiał 13 mln euro rocznie. Musiałby się w nim zakochać jakiś szejk, żeby ktokolwiek zapłacił mu kwotę w takich okolicach.

 

Oczywiście, że Chelsea by się go pozbyła za darmo, ale w istocie musiałaby dopłacić - jedyna szansa to wypożyczenie, w którym będą płacić np. połowę jego pensji. Nadal, ktoś musiałby być chętnym na drugą połowę, a to nadal sporo. Zaś dla Chelsea, nie jest to aż tak wielka różnica. Więc myślę, że mimo plotek zostanie. Mourinho jest zadowolony z jego pracy na treningach i chwali jego podejście do roli rezerwowego.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

"Sport" i "Mundo Deportivo" pisały już tydzień temu, że transfer jest pewny, kwestia formalności. Skąd to wiedziały? Tak powiedział prezes Sao Paulo. Tak że chyba dość dobre źródło. Na razie wiadomo na pewno tyle, że ludzie z Barcy przybyli dziś do Sao Paulo dokończyć podpisy itp. Oficjalnie nie, ale będzie.

 

Opinie o Douglasie są różne. Wiele wskazuje na to, że jest bratem bliźniakiem Daniego Alvesa. Nie wiadomo nawet, czy zostanie w klubie. Wiele wskazuje na to, że Barcy zależy póki co na "assecie", który może się przydać za rok wobec zakazu transferów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...