Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

 

30 lat ( a nawet 31 w przypadku Juanfrana ) to dosyć sporo jak na bocznego obrońcę czy pomocnika, którzy bazują głównie na szybkości i dynamice. U wychowanka Realu te cechy będą tylko zanikać, więc nie zdziwiłbym się jakby Chorwat powoli sobie wywalczył miejsce w składzie jeszcze w tym sezonie.

30 lat to dosyć sporo jak na bocznego obrońcę czy pomocnika, którzy bazują głównie na szybkości i dynamice. U wychowanka Realu te cechy będą tylko zanikać, więc nie zdziwiłbym się jakby Chorwat powoli sobie wywalczył miejsce w składzie jeszcze w tym sezonie. Choć równie dobrze może być jak z Alvesem i Vidalem w Barcelonie, gdzie stary ale jary Brazylijczyk nic sobie nie robił z konkurencji w postaci Hiszpana i cały czas grał pierwsze skrzypce w Blaugranie.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Niby tak, ale Juanfran na tym EURO pokazał, że już aż tak bardzo nie szaleje w ofensywie i gra bardziej ostrożnie, praktycznie nic Hiszpanom z przodu nie dawał, więc fizycznie z tak statyczną grą powinien dawać radę jeszcze przez 4 lata, tak myślę. Taka odwrotność Evry, który na stare lata totalnie olał defensywę i tylko sobie lata do przodu, zostawiając za sobą autostradę.

 

Vrsaljko pewnie będzie grał w jakichś pucharach, itp, ale jest w takim wieku gdzie potrzebuje regularnej gry. Ja sobie nie wyobrażam żeby Juanfran miał iść na ławę, jak dobrze by się Vrsaljko nie prezentował.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze niedawno gdy oglądaliśmy mecz euro Hiszpania-Włochy zwracałem uwagę na Juanfrana i mówiłem: na szczęście Atletico już nie jest na niego skazane. Niektórzy mają opinię odwrotną, ale dla mnie Juanfran to obecnie słaby punkt tej jedenastki (hiszpańskiej też zresztą). Ruch po Vrsaljko wydaje się więc perfekcyjnie wymierzony.

 

No ale zobaczymy, jak Simeone zadecyduje. Zazwyczaj bardzo stopniowo wprowadza nowych graczy do składu, co nie znaczy, że z czasem nie stają się kluczowi, jak choćby Griezmann, Oblak czy Saul.

 

Jak na razie ruchy po Gaitana, Chorwata i Diogo Jotę są ekscytujące. Ponadto wielu już nieco zapomnianych graczy "on jest w Atletico?" wraca z wypożyczenia, być może niektórzy pograją, albo zostaną sprzedani. Atletico nadal ma w planach rzucenie wielkich pieniędzy na "dziewiątkę", kontrolują m.in. sytuację Diego Costy oraz Higuaina.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Juanfran zdecydowanie najlepsze lata ma za sobą i tego prime'u z 13/14 już nie powtórzy, ale to wciąż solidny obrońca, Atletico z nim w składzie znowu doszło do finału CL, no i myślę że jest jednym z tych "żołnierzy" Simeone i chyba tylko jakaś dłuższa kontuzja i genialne występy Vrsaljko mogą go na stałe wyrzucić z pierwszego składu.

 

A propos Glika. Typ ma 28 lat, podpisuje czteroletni kontrakt z jednym z większych francuskich klubów (podkreślam, czteroletni, czyli jak go wypełni będzie miał 32 lata), a w PIERWSZYM WYWIADZIE głośno mówi, że Monaco to tylko przystanek w jego karierze i celuje jeszcze wyżej. Przecież to od razu brzmi "no pogram se tu u was a jak będę wymiatał to spier'dalam i chu'j wam w mordę". Widzę że ładnie zaczyna budować relacje z kibicami. 

Odnośnik do komentarza

zeby to byla plota, raz ze calkowicie nie rozumiem fenomenu jarania sie pogba, uwazam ze jest mocno przereklamowany, dwa ze oddali go pare lat temu za darmo, a teraz kupia za kwote czyniac go najdrozszym transferem w historii to jakas chora abstrakcja

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Pogba to najlepszy gracz "do wzięcia" na świecie, i dość młody. Cena musiałaby na pewno być z kosmosu i nie będzie to nic dziwnego. Na kogoś trzeba wydać pieniądze, a na niego bardziej. Jeśli jednak faktycznie miałby przejść do United, to właśnie z tego powodu wielka szkoda. Naturalnym instynktem widza jest ciekawość, jak najlepsi wypadną naprzeciw siebie na tle Europy, w Lidze Mistrzów. Nawet Hulk to pokazał, zanim udał się na kompletną emeryturę do Chin.

 

 

Transfer dnia na dziś to nowy nabytek Lyonu: Emanuel Mammana, 20-letni stoper. Jest to zawodnik, który zachwycał w młodzieżówkach, i ma za sobą już treningi z pierwszą kadrą Argentyny. Bardzo możliwe, że jeszcze o nim usłyszycie i kiedyś będzie nowym Umtitim. Może stworzyć ciekawy duet z N'Koulou, bo to bardziej stoper stawiający na grę piłką, dobre ustawienie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jesus Gamez przeszedł z Atletico do Newcastle. Genialny transfer, bo taki Gamez nawet jakby był bez nogi i nie grał przez ostatnie 2 sezony profesjonalnie w piłkę nożną to i tak będzie lepszy od Janmaata.

 

Z kolei Ahmed Musa w Leicester. Ciekawe czy któryś z napastników odejdzie czy będą rotować czterema - oprócz niego i Vardy'ego są jeszcze Ulloa i Okazaki.

Odnośnik do komentarza

Pisałem że to partner dla Vardy'ego, ale w sumie jak pomyślę to bardziej pasuje na jego następcę/zmiennika. Nie można mieć samych sprinterów w ataku. On i Mendy, wygląda to trochę jak zabezpiecznie zachowania stylu w razie, jakby Vardy i Kante - rozmawiający z innymi klubami - mieli odejść.

 

A jeśli nie, zmęczyć się zawsze zdążą. Jestem przekonany, że Leicester nie wygrałby ligi grając dwa razy w tygodniu, a nie raz. Mieliśmy jeden taki okres - od końca grudnia do końca stycznia, mniej więcej - i widać było, że w takim obciążeniu wyglądają zupełnie inaczej. Zmiennicy będą w tym sezonie niezbędni.

Odnośnik do komentarza

Marca podaje że Real odrzucił ofertę Chelsea w wysokości 60 milionów euro za Moratę. Walczy też o niego Arsenal i pewnie będzie skłonny wyłożyć jeszcze większą kasę.

 

Ludzie, jak jeszcze kiedyś zdarzy wam się pomyśleć "przepłacony Pogba", to pomyślcie o Alvaro Moracie. Piłkarzu, który w wieku 24 lat jeszcze nigdy nie przekroczył bariery 8 goli w lidze w jednym sezonie, wartym ponad 60 milionów euro...

Odnośnik do komentarza

Zdecydowane nie dla Moraty w Chelsea. Do zawodnika nic nie mam ale Chelsea potrzeba więcej wzmocnień niż kolejny napastnik, w dodatku jak Costa zostaje to całkowicie bez sensu.

 

Przypomina mi się okienko sprzed roku. Dużo klubów już transfery pozamykalo i ściągnęli wartościowych zawodników do składu, a w Chelsea cisza. Znowu będzie trzeba grać Kennedym xd

Odnośnik do komentarza

Z cyklu piłkarze, których istnienie możemy zapomnieć: do Chin odszedł Graziano Pelle. Będzie jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy świata, zapewne na poziomie Cristiano i Messiego.

 

Gdzieś tam poszedł też Papis Cisse, niegdyś wielce obiecujący napastnik.

Odnośnik do komentarza

Papis Cisse nigdy nie był obiecujący (w sensie że nigdy nie pretendował do przejścia do jakiegoś większego klubu), ale dość dobry na Premier League i fani Newcastle na pewno złego słowa na niego powiedzą. No ale jest już po trzydziestce i teraz bardziej warto stawiać na Mitrovica.

 

Kolejny odrzut z Bayernu, po Kirchoffie w Sunderlandzie, przechodzi do Premier Leaue - Pierre Hojbjerg w Southampton.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...