Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Ragnar Klavan zaiste w Liverpoolu. Trudno to zrozumieć do końca. Gracz ma 30 lat, przez wszystkich uważany za dość przeciętnego gracza. Być może Klopp liczy na to, że po wyda mu wszystkie sekrety trenerskie Weinzierla?

 

Oficjalnie też potwierdzono: Ondrej Duda w Hercie Berlin. Hertha zyskuje... talent, który może spożytkuje lepiej, niż Legia. Legia zaś sporą kasę, jak na polski klub - około 5 mln euro. Większość klubów w polskiej lidze nie sprzedaje piłkarzy, odchodzą z kontraktem. Kasę na razie w tym roku dostała tylko Jagiellonia (3 mln euro za talent, który zapewne trafił im się raz w historii) oraz Lech Poznań (350 tys. euro za Denisa Thomallę). Legia tymczasem wzbogaciła się tego lata o 6 mln euro, bo sprzedała jeszcze Borysiuka do Queens Park Rangers.

 

 

 

A propos reprezentantów Polski. Kamil Grosicki liczy na ofertę z Anglii. Po części dlatego, że Rennes chce dość dużo pieniędzy jak na... Kamila Grosickiego. Jednak w jakimś Leicesterowym klubie mógłby nawet pasować. Możliwe, że jeszcze gdzieś pójdzie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ragnar Klavan zaiste w Liverpoolu. Trudno to zrozumieć do końca. Gracz ma 30 lat, przez wszystkich uważany za dość przeciętnego gracza. Być może Klopp liczy na to, że po wyda mu wszystkie sekrety trenerskie Weinzierla?

 

Czy ja wiem czy przeciętnego? Lider defensywy w Augsburgu który wywalczył Ligę Europy rok temu, więc raczej powiedziałbym że koleś bardziej przyzwoity niż przeciętny, ludzie oglądający Bundesligę go chwalą z tego co widzę. Do Liverpoolu idzie jako zastępca Skrtela, gorszy od niego nie będzie, jako 3-4 wybór, więc myślę że fajny ruch Kloppa za małą kasę. 

 

Sky podaje, że pierwsza oferta United za Pogbę wyniosła 101 milionów, Juve odrzuciło licząc na 120. Więc jego transfer wydaje się być coraz bardziej realny. Z kolei Joe Allen wybił się na Euro tak że trafi do Stoke. Nie żeby kiedykolwiek powinien był trafić do jakiegoś większego klubu niż te pokroju Stoke czy Swansea, nie ten poziom po prostu.

Odnośnik do komentarza

To nawet nie jest saga jak była z Cristiano Ronaldo czy Bale'em, na temat Pogby większość newsów to generalnie ssanie z palca. Dawno wyłączyłem śledzenie tego, tak jak newsy o tym kto gdzie ma wakacje na stronach "futbolowych". Aczkolwiek teraz to prawda, Pogba wydaje się zdecydowany na ruch, kluby coś tam gadają, możliwe że nawet jutro będzie to ogłoszone oficjalnie.

 

Padnie "rekord transferowy", ale jak ktoś już w necie zauważył - taki Juan Sebastian Veron kosztował więcej w porównaniu do kwot, jakie wtedy zarabiały kluby piłkarskie. Inflacja i tyle. Ja też kiedyś nie płaciłem 16 zł za papierosy, tylko 6 zł, ale nie ogłaszam tego codziennie zszokowany na nowo.

 

 

 

 

Klavan... dla mnie liderem defensywy to jest Dani Baier, albo Verhaegh, a nie Klavan. No ale tutaj sens ma tylko tyle, czy się przyda w Liverpoolu. Poza zdradzaniem tajemnic Weinzierla. Zobaczymy czy będzie grać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W każdym razie jego transfer będzie miał jedną uniwersalną zaletę - wreszcie upadnie idiotyczny mit, że dobry piłkarz nigdy nie będzie chciał przejść do klubu który na daną chwilę nie gra w LM. Bo kur'wa dla piłkarza liczy się tylko gra w LM, bez przerwy, LM, LM, LM, LM, wszystko inne nie ma znaczenia. W każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie Liga Mistrzów jest uważana za pewien wyznacznik, ale bez przesady z dosłownością. Wiadomo, że zdaniem każdego piłkarza, w perspektywie lat to Manchester United czy Chelsea prezentują poziom Ligi Mistrzów, a nie Leicester. Nikt się raczej nie dziwił, gdy np. Bayern Monachium raz w życiu skończył na 4. miejscu i ściągnął Ribery'ego, Toniego czy Klose (w sumie Toni nie awansował do LM ze swoim klubem, no ale czaicie, mógłby pewnie pójść od jakiegoś Zenitu czy PSV Eindhoven jakby to był priorytet).

 

 

Piłkarze często kierują się różnymi względami, jeden ma kochanka w Maroku i dlatego chce grać w Madrycie, innemu żona nie pozwala się przenosić żeby nie była samotna. Inni zostają w swoim mieście i swoim klubie, a dziennikarze piszący potem artykuły do polskich mediów mówią, że są słabi, bo przecież grają w FC Koeln, a nie Bayernie, więc jak widać przedstawiłem że słabo grają w piłkę.

 

 

A powrót Pogby, podobno motywowany głównie tęsknotą wręcz patriotyczną, to wręcz odpowiednik LeBronowskiego "I'm Coming Home" do Cleveland. Tam oczekiwania były, że LeBron w końcu da miastu tytuł. W piłce oczywiście wpływ jednego gracza jest dużo mniejszy, ale Man United tak czy siak zebrało wielu utalentowanych graczy, trenera... z sukcesami, no i będzie marzyć o tym, by też oni zaprowadzili znowu klub na szczyt.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Smieszy mnie trochę jak na koniec sezonu gwiazdki fo(pipi)a że ich klub nie dostał się do LM, a oni właśnie tam chcą grać co roku XD. W Anglii jest taka konkurencja że to nie zadne wielkie wydarzenie że jakiś topowy klub wypadnie z top 4. Dla pewnego grania w LM polecam takie PSG tylko że wtedy w lidze można grać z jedną nogą.

Odnośnik do komentarza

Mi trochę ten transfer przypomina przejście Ronaldo do Realu. Wtedy też to był chwilowy sportowy zjazd za ogromną kwotę, ale po latach wyszło na dobre. Jakby Pogba chciał przejść to nie ma co się śmiać z niego że opuszcza Juve, projekt w United jest ciekawy (równie dobrze mogą rozpier'dolić Europę jak i rozpier'dolić klub), IMO ciekawszy niż Juventusu, po prostu.

Odnośnik do komentarza

Każdy piłkarz jest zawsze przereklamowany i przeceniony. Najlepiej jakby kluby nikogo nie sprowadzały to by pewnie wtedy miały najlepsze wyniki. Sam nie wiem, czemu Śląsk Wrocław gra słabiej od Manchesteru, zero kupowania piłkarzy z ich strony - 100% wydajność.

 

 

"Sport" donosi, że rozchwytywany przez całą Europę Gabriel Jesus trafi do... Manchesteru City. 19-latek jest za dobry, by go "przegapić", ale czy będzie od razu gotowy do gry w Europie w pierwszym składzie? Na brak kandydatów do jedenastki City nie narzeka.

 

Nie mylić z innym brazylijskim prodiżem, Gabrielem Barbosą - Gabigolem. On też się gdzieś wybiera, pożegnał się z kibicami. Wszystko wskazuje na to, że trafi on do Juventusu. Nie śledzę Brazylii więc nie wiem, co panowie potrafią, ale scouci się nimi dość ekscytują. Może coś z nich będzie.

 

Do Juve trafił też już oficjalnie Marko Pjaca - obecnie znany z tego, że zagrał w jednym meczu Euro (z Hiszpanią), ale za to jak. Pjaca tak czy siak to kolejny ekscytujący talent z Zagrzebia, chociaż pachnie mi nieco Kingsleyem Comanem - super piłkarz, ale nie wiem, w jaki sposób miałby się on wpasować do obecnej taktyki Juventusu, bo ani nie pasuje w niej na pomocnika, ani napastnika. No zobaczymy.

 

Jeśli chodzi o zastępstwo Pogby, to mówi się m.in. o tym, że Juve może rzucić co najmniej połowę z tych 120 milionów na Andre Gomesa. Portugalczyk będzie kolejnym źródłem zarobku Jorge Mendesa i zapewne już tego lata, aczkolwiek kandydatów jest wielu - nikogo jeszcze nie kupił Real Madryt...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Okazuje się, że ogłoszono, że Julen Lopetegui został trenerem Hiszpanii. No cóż... to brzmi dla Hiszpanii lepiej niż Caparros i inne proponowane nazwiska. Dla Lopeteguiego... pewnie lepiej niż druga liga angielska. Już czekam na jakieś mecze tej drużyny. No, troszeczkę.

 

 

Reakcje na hiszpańskich, a zwłaszcza portugalskich forach - bezcenne. Mało który menedżer w Europie posiada tylu "fanów".

 

 

Alen Halilović oficjalnie w Hamburgu. W Gijonie rozpoczął obiecująco, ale potem zmarniał. Ale ciągle młody. Jak zrobi karierę, to Barca ma opcję go odkupić po taniości niczym teraz Denisa Suareza.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie, plotki o Andre Gomesie w Barcelonie pojawiły się przed tymi o jego możliwym transferze do Realu.

 

 

Co do samego transferu - jestem zaskoczony. Myślałem, że priorytetem jest dla Barcy sprowadzenie czwartego napastnika (a właściwie zmiennika dla Suareza), a nie kolejnego zawodnika środka pola, gdzie robi się naprawdę ciasno.

 

 

Kur.wa, szkoda mi Ardy. Gdzie on, do cholery, będzie teraz grać :(

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...