Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Nie, plotki o Andre Gomesie w Barcelonie pojawiły się przed tymi o jego możliwym transferze do Realu.

Co do samego transferu - jestem zaskoczony. Myślałem, że priorytetem jest dla Barcy sprowadzenie czwartego napastnika (a właściwie zmiennika dla Suareza), a nie kolejnego zawodnika środka pola, gdzie robi się naprawdę ciasno.

Kur.wa, szkoda mi Ardy. Gdzie on, do cholery, będzie teraz grać :(

Liga angielska już pewnie przelewa pieniążki za Turana.

Odnośnik do komentarza

No ostatni sezon Andre Gomesa to było tak trochę średniawo, a jednak wszystkie największe kluby chciały go sprowadzić. Wniosek: albo wszyscy ludzie odnoszący największe sukcesy w futbolu to gupki niemające startu do komentatorów z internetu, albo też mamy setny przykład, że transfery to nie jest nagroda dla piłkarza za osiągnięcia życia.

Odnośnik do komentarza

Benfica sprzedając Gomesa do Valencii zagwarantowała sobie procent od późniejszej sprzedaży. Dlatego można przypuszczać że niska cena transferu do Barcelony wiąże się z pozyskaniem jakiegoś zawodnika w ramach rozliczenia (mówi się o Monoyi lub Tello) obu z chęcią bym zobaczył w Valencii 

 

Sprzedaży Gomesa nie żałuje, szczerze mówiąc nie za bardzo było dla niego miejsce. Gracz o bardzo podobnej do charakterystyce do Parejo, a jeżeli tylko byli zdrowi obaj grali obok siebie przez co bardzo spowalniali grę. 

 

Swoją drogą Rodrigo de Paul czyli jakieś 3 lata temu największy talent ligi argetyńskiej odchodzi z Valencii do Udinese za 5 mln euro. Ten klub to cyrk

Odnośnik do komentarza

No ale podobno właśnie Real wczoraj wieczorem się wycofał z walki o Andre Gomesa, bo pogadali z Jamesem i powiedział, że chce zostać powalczyć o miejsce itp.

 

Mourinho na wejściowej konferencji prasowej powiedział: mieliśmy ściągnąć 4 graczy, trzech już ściągnęliśmy, a czwartego ściągniemy. W sumie Pogba i James to gracze nieco różnego typu, no ale kto wie, to nie jest jakieś dziwne żeby się interesowali.

 

 

Co do BVB, już pisałem - średnio jestem przekonany, czy co z tego wyjdzie dobrego. To znaczy rozumiem, że w pewnym sensie chcieli sięgnąć po znane sobie nazwiska, Tuchel jest fanem Schuerrle itp. Ale tak naprawdę obaj panowie ściągnięci za Mchitarjana mają za sobą raczej trochę niezadowalające na razie kariery. Nie tylko ja uważam, że Schuerrle ma za sobą wręcz denny sezon, jeśli średnia ocen w "Kickerze" dla niego to 4 (jedna z najniższych w całej lidze). Goetze kompletnie stracił zapał, przytył, osiadł na laurach złotego dziecka, a teraz też w nagrodę dostanie wielką pensję i wielkie nadzieje za wiarę w to, co sobą reprezentował kilka lat temu. Po porzednich transferach typu "młodzi, dobrzy, mogą podbić świat", tych dwóch znajomków to trochę dziwne transfery, nawet jeśli wydawały się oczywiste, bo wiadomo, to są wszystko koledzy.

 

Oczywiście, obaj w określonych okolicznościach mogą prezentować wiele. Goetze poza tym, że nie pasował do Bayernu, trudno zaprzeczyć nadal wielkich umiejętności. No ale żeby BVB go ściągała... płacąc bardzo dużo jak na swój budżet... Dosłownie syn marnotrawny. Wygląda to serio jakby trochę im się nie chciało przez te lata znaleźć kogoś bardziej pasującego bo nie wierzyli, że Mchitarjan naprawdę odejdzie. O Kagawie też Klopp płakał, że Manchester źle go używa, że to najlepszy piłkarz świata, a jak Kagawa wrócił to wyszło dość szybko, że już się dawno oduczył grać i Tuchel wystawiał kogokolwiek miał pod ręką, żeby tylko nie Kagawę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Aha. Zapomniałem wspomnieć o ich jedenastce. W sumie to na ten moment Ousmane Dembele jest dużo, dużo lepszy niz Schuerrle. A to oznacza, że jest całkiem wyobrażalne, że BVB pobiło swój nominalny rekord transferowy za kolesia, który nawet nie będzie grał w pierwszej jedenastce. O ile nie okaże się, że klub tak naprawdę szykuje się jeszcze do odejścia Aubameyanga, albo Reus będzie wiecznie kontuzjowany, to może być tak, że jeśli nie wypali to będą go wciskać na boisko na siłę, żeby sobie nabierał pewności siebie, a Dembele młody to sobie jeszcze pogra w przyszłości.

 

Klopp przegrał życie traktując w ten sposób Immobile, w którego wierzył aż do lutego. Dortmund był tak długo na ostatnim miejscu w tabeli, aż z niego w końcu zrezygnował, w obliczu, że to jego nabieranie pewności siebie spuści ich do drugiej ligi. W okresie od momentu zrezygnowania z Immobile do końca sezonu - 4. miejsce w lidze. Jak widzę Schuerrle to tak mi się to kojarzy... bo właściwie to Schuerrle właśnie też takie coś zaliczył, z Wolfsburgiem. Wierzyli w niego do końca, Schuerrle nawalał do końca, wicemistrz kończy na 10. miejscu. Zieloni musieli strzelać szampanami jak Dortmund im złożył tę ofertę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

xD

 

Z drugiej strony, swoje w Napoli się nastrzelał. Na Juventus i bez łamiącego rekordy napastnika nie ma w serie A bata, to co będzie z Higuainem jeżeli odpali? Pogrom.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No chyba nie masz racji.

 

 

Tottenham i Liverpool nakupowali piłkarski szrot, a Higuain to świetny napastnik, najlepszy we Włoszech.

 

 

W ogóle Juventus wygląda bardzo mocno w tym sezonie. Każda formacja świetnie obsadzona. Imo to jeden z głównych kandydatów do zdobycia LM.

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o to jak dobry jest Higuain, bo zdaję sobie z tego sprawę że to jeden z najlepszych napadziorów na świecie, w ogóle strzelić więcej goli niż zagrać meczów w Serie A (35 meczów i 36 goli) to niebotyczne osiągnięcie, po prostu zrozumiałbym ten transfer za taką kasę chyba do każdego innego klubu na świecie oprócz Juventusu.

 

Bo ligi Juventus już chyba bardziej zdominować nie może, a podbijać LM Higuainem... zbyt często potrafił zje'bać coś w ważnych meczach żeby zaufać że ich poprowadzi do zwycięstwa. IMO niepotrzebny deal i popełniają błąd kupując 29-latka za taką kwotę, ale kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza

Na tej zasadzie to Juventus nikogo nie powinien sprowadzać. Po co im bardziej dominować ligę? Skoro już zdominowali to lepiej zostawić ten sam skład i się klepać po główkach. Ściągnąć piłkarza sezonu w Serie A (a przynajmniej na pewno spośród tych, którzy nie grali w Juve)? Być może najlepszego piłkarza, jakiego w ogóle mogą ściągnąć, no bo sorry, nie wiem czy wiecie, ale Messi nie wpadnie? Nie no po co, co im to da.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...