Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie w internecie... gratulują Napoli, że sprzedało swojego bohatera sezonu i gracza, którego trudno będzie zastąpić. Kurde czy ci wszyscy komentatorzy w ogóle wiedzą, że mówimy o klubach piłkarskich, a nie bankach? Niektórzy chyba woleliby, żeby trofea przyznawać za największą wydajność budżetową. Nagrody za zarobienie pieniędzy... Jakby o to chodziło, to tak, Juve nie najlepiej się zachowało, gratki Napoli.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Niby to samo mówiono po sprzedaży Cavaniego, a udało im się go zastąpić. Z drugiej strony, to wymienianie napastników nie będzie bez końca tak dobrze funkcjonować. 

 

No, akurat nie poprzez magię, tylko przez zakup za wielkie pieniądze napastnika, o którym wszyscy od lat wiedzieli, na co go stać. Szczęśliwie pragnącego większej roli, a nie jedynie podwyżki i tytułów, bo wtedy by nie poszedł do Napoli. Wtedy też to była szalona kwota, po co tyle płacić za Higuaina który się spala psychicznie i zawodzi itp. A no choćby po to, że go potem sprzedadzą za tyle samo lub więcej i tematu kwoty transferu nie ma.

 

Chodzi mi o prosty fakt - ludzie często komentują transfery piłkarskie, jakby kluby sobie kupowały Ferrari, tymczasem to jest przecież raczej zakup ciężarówki, która dużo kosztuje, bo posiada cechy pozwalające zarobić ci więcej pieniędzy.

 

 

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że długie starania Barcelony dobiegły końca i do klubu trafi Luciano Vietto. Nie wiem, czy go nie szkoda, bo potencjał ma niby duży, żeby być na ławce. Ale fakt faktem - Barca kupiła tego lata mnóstwo świetnych, młodych graczy. Bellerin pasowałby tu idealnie, bo nadal nie wiem, co z prawą obroną.

 

Co do Gomesa, może się zdziwicie. Koleś należy do tych postaci, które mogą zastąpić Iniestę - mającego za sobą dobry sezon, ale wiadomo, że już po trzydziestce. Gomes ma podobną przebojowość, kreatywność i rozumienie, co się dzieje na boisku, do tego oczywiście zręcznie zamiata nogami, by to egzekwować, potrafi podawać na różne sposoby w różnych pozycjach. Valencia, ze stylem Nuno, nie była zespołem dla niego, Barca - wydaje się - może być.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

To kto tam jeszcze został Arsenalowi do kupienia, jak już odpadł Igła, Draxler i Vardy?

 

Mahrez? Czy może skupiają się na ogarnięciu pozwolenia na pracę dla swojego nowego japońskiego strikera?

Odnośnik do komentarza

 

Tyle na temat tego idioty. Wprowadzenie do Realu miał kapitalne, ale koleś się spala jak pochodnia w najważniejszych momentach.

Dla równowagi teraz film pod tytułem "higuain ogór kiszony opuszcza napoli, fanfary"

 

1:33, 2:45, 3:35, Polecam, Robert Makłowicz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Faktycznie, biedaczek, nie trafia z trudnych sytuacji. Nie żeby tego wymagać od napastnika, którego wartość wyceniona została, według tego co piszesz, na 94 mln. On ma generalnie tendencję nie tylko do niestrzelania z tych, jak to określiłeś trudnych sytuacji. On ma przede wszystkim tendencje do niestrzelania w ważnych meczach, w kluczowych sytuacjach. 

Odnośnik do komentarza

No tak jak każdy. Każdy ma tendencję do niestrzelania w ważnych meczach. Może Messi często trafia w ważnych meczach, bo tak się składa, że jest całkiem dobry, a ponadto jego drużyna zazwyczaj ma przewagę w ważnych meczach. Ale on podobno też zawala w ważnych meczach, bo nawet nie pudłuje, tylko w ogóle nie strzela, no i zawala karne, czyli też beznadziejny. No chyba wszyscy którzy grają w piłkę są słabi.

 

Na szczęście w Serie A wszystkie mecze są nieważne (np. mecz Napoli-Juventus który wygrywasz 2-1 i zostajesz liderem), więc Higuain będzie mógł strzelić także dla Juve 40 nieważnych goli, które nic nie dają poza jakąś tam radością głupiego że niby haha, strzeliliśmy gola, jak wiadomo nie o to chodzi w futbolu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Niby to samo mówiono po sprzedaży Cavaniego, a udało im się go zastąpić. Z drugiej strony, to wymienianie napastników nie będzie bez końca tak dobrze funkcjonować.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że długie starania Barcelony dobiegły końca i do klubu trafi Luciano Vietto. Nie wiem, czy go nie szkoda, bo potencjał ma niby duży, żeby być na ławce. Ale fakt faktem - Barca kupiła tego lata mnóstwo świetnych, młodych graczy. Bellerin pasowałby tu idealnie, bo nadal nie wiem, co z prawą obroną.

 

Co do Gomesa, może się zdziwicie. Koleś należy do tych postaci, które mogą zastąpić Iniestę - mającego za sobą dobry sezon, ale wiadomo, że już po trzydziestce. Gomes ma podobną przebojowość, kreatywność i rozumienie, co się dzieje na boisku, do tego oczywiście zręcznie zamiata nogami, by to egzekwować, potrafi podawać na różne sposoby w różnych pozycjach. Valencia, ze stylem Nuno, nie była zespołem dla niego, Barca - wydaje się - może być.

Prawego obrońcy podobno nie mają zamiaru sprowadzać. Tak, to nie żart. Zamiast kupić kogoś na tę pozycję, to oni sprowadzają kolejnego pomocnika. I to takiego, który wcale nie jest lepszy od Sergiego Roberto, który w tym sezonie w środku nie zagra pewnie ani razu.

Odnośnik do komentarza

No tak jak każdy. Każdy ma tendencję do niestrzelania w ważnych meczach. Może Messi często trafia w ważnych meczach, bo tak się składa, że jest całkiem dobry, a ponadto jego drużyna zazwyczaj ma przewagę w ważnych meczach. Ale on podobno też zawala w ważnych meczach, bo nawet nie pudłuje, tylko w ogóle nie strzela, no i zawala karne, czyli też beznadziejny. No kurde wszyscy którzy grają w piłkę są słabi.

Boże, jaki ty jesteś przewidywalny. Biedny Higuain, rzuciłem się na niego totalnie bez argumentów. Nie żebym oglądał 90% meczów Realu w ostatnich 10 latach i doskonale pamiętam, że w kluczowych sytuacjach zawodził. Oprócz pięknej remontady za Cappello, to był bardzo średni. Fakt, zdobywał i zdobywa spore ilości goli, ale bez jaj, mając za plecami takich pomocników jak w Realu, to nawet Cristiano kreowany jest na najlepszego w historii, więc Higuain kreowany na jednego z najlepszych napastników na świecie u większości osób nie budzi zdziwienia. Teraz nastrzelał sporo bramek w słabej Serie A, sporo słabszej od ligi hiszpańskiej czy niemieckiej, przechodzi za duże pieniądze, a tutaj gadające głowy kiwają z uznaniem, że tak, świetny snajper. 

 

STRZELAŁ PO 3 GOLE POTĘŻNEMU SASUOLO

Odnośnik do komentarza

Boże, jaki ty jesteś przewidywalny. Biedny Higuain, rzuciłem się na niego totalnie bez argumentów. Nie żebym oglądał 90% meczów Realu w ostatnich 10 latach i doskonale pamiętam, że w kluczowych sytuacjach zawodził.

 

Prawda jest przewidywalna. Przecież napisałem po polsku, że owszem, zawodził, tak jak każdy, więc o kurczę, odkryłeś że piłka nie ma sensu i wszyscy piłkarze to idioci. Szkoda, że ty z litości nie grasz to byś pokazał jak się gra gdy się cokolwiek umie, bo ci co są to słabo.

 

 

Oprócz pięknej remontady za Cappello, to był bardzo średni. Fakt, zdobywał i zdobywa spore ilości goli, ale bez jaj, mając za plecami takich pomocników jak w Realu, to nawet Cristiano kreowany jest na najlepszego w historii, więc Higuain kreowany na jednego z najlepszych napastników na świecie u większości osób nie budzi zdziwienia. Teraz nastrzelał sporo bramek w słabej Serie A, sporo słabszej od ligi hiszpańskiej czy niemieckiej, przechodzi za duże pieniądze, a tutaj gadające głowy kiwają z uznaniem, że tak, świetny snajper. 

 

Grał w Realu i z takimi pomocnikami jak ma Real to strzelał, potem grał w Napoli i z takimi pomocnikami jak ma Napoli strzelał gole, no a teraz zapewne w Juve będzie miał takich pomocników, jak ma Juve. Co poradzisz, urodzony w czepku.

Odnośnik do komentarza

Ogqozo raz piszesz że kluby to nie banki i nie powinno się chwalić Napoli za wyciągnięcie takiej kasy za Higuaina, oraz ogólnie nie ma co chwalić mądrych polityk transferowych, a teraz piszesz że kluby kupują piłkarzy jak ciężarówki dające możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy. Czyli jednak trochę banki.

Odnośnik do komentarza

Ogqozo raz piszesz że kluby to nie banki i nie powinno się chwalić Napoli za wyciągnięcie takiej kasy za Higuaina, oraz ogólnie nie ma co chwalić mądrych polityk transferowych, a teraz piszesz że kluby kupują piłkarzy jak ciężarówki dające możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy. Czyli jednak trochę banki.

 

Specyfiką banku nie jest to, że chce/musi zarabiać pieniądze, bo to dotyczy każdego. Banki tym się wyróżniają, że zarabiają na tym, że mają pieniądze. Transportowcy - na przewożeniu rzeczy ciężarówkami. A kluby piłkarskie - na piłce.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czyli tak dla ciebie Higuain to dobry transfer?

 

Naprawdę, czytam w necie opinie fanów Juventusu, i praktycznie każdy jest przeciw. No bo ligę wygraliby i z Zazą na szpicy, ale tu rozchodzi się głównie o LM. Za taką kasę... można byłoby mieć naprawdę większość piłkarzy. Nie wierzę, że Borussia odrzuciłaby prawie 100 baniek za Aubameyanga, a to tylko jeden z przykładów. Albo czy taki Cavani byłby dużo gorszy? Każdy wie jak dobrze czuje się we Włoszech, a po tym co zrobił mu Lorą Blą w PSG pewnie chciałby jakiegoś powiewu normalności i pogrania w końcu na szpicy w dobrym zespole z ambicjami, a Juventus takim jest.

 

Tak jak pisze BłażejZiemniak, u Higuaina to marnowanie szans i spalanie się w ważnych momentach już dawno temu przeszło z fazy "ech, no znowu zje'bałem, no ale trudno, każdemu się zdarza" w fazę "oja(pipi)e, kiedy ja coś w końcu strzelę w jakimś finale". On po prostu psychicznie na boisku jest piz'dą, łatka nieudacznika nie odklei się od niego już chyba do końca kariery, niezależnie od tego ile by strzelał w lidze. Najważniejsze to strzelać w kluczowych momentach, dających drużynie wymierny sukces - przechodząc do Juve nie wystarczy że strzeli w lidze 20 bramek, nie po to go sprowadzają, bo ligę mają w kieszeni i bez niego. W 14/15 taki Dybala miał zaledwie 13 bramek w słabym Palermo, a i tak był najlepiej grającym napastnikiem w lidze dla swojej drużyny. Statystyki nie grają.

 

Juventus dość mądrze nie wydawał w ostatnich latach i teraz sobie może zaszaleć (stać ich nawet na Higuaina bez puszczania Pogby), ale czy taki Higuain jest odpowiedni dla drużyny z ambicjami? Moim zdaniem nie jest to odpowiedni wybór, za taką kasę naprawdę można było poszukać kogoś ciekawszego, może nawet młodszego. Higuain ma pewną blokadę w sobie, nie widzę Juventusu wygrywającego LM z nim w składzie. Bardziej pasowałby do tego Arsenalu, z nim wygrana w lidze byłaby bardziej realna.

Edytowane przez c0r
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że fani są przeciw, dla prawdziwych fanów to w ogóle najlepiej jakby klub grał w 8. lidze bez budżetu i miał samych wychowanków będących jednocześnie kibicami klubu, a kopać, niech kopią jak chcą, byle mieli "męski charakter". Fani ogólnie są przeciw wydawaniu pieniędzy, jak mówiłem.

 

Ponadto zawsze posiadają większą wiedzę na temat każdego piłkarza i sytuacji w branży niż ludzie którzy to faktycznie robią, i np. wiedzą doskonale, że Aubameyang i Cavani bardzo pragnęli iść do Juve, tylko głupie Juve nie wyciągnęło ręki. No trudno jakoś dyskutować z tekstem typu "no ja myślę, że Cristiano Ronaldo był do wzięcia, nie wiem czemu Legia kupiła zamiast tego Koseckiego". Może był, nie wiem, nic tu nie powiem. Zakładam, że nie.

 

Nota bene faktycznie dwaj wielcy specjaliści od ważnych meczów, którzy strzelali w tylu finałach, Auba i Cavani. Tak jak pisałem na Euro, jeśli twój rywal się broni i umie to robić (obojętnie czy przez posiadanie piłki, murarkę czy jak), to twoja dziewiątka w 95% meczów "rozczaruje". Pewnie trzeba by wystawiać czyjąś babcię z kanapy zamiast nich, bo lepsza, ale trenerzy głupki na to nie wpadli. Łatka na pewno jest, nikt temu nie zaprzecza, ale czy słuszna? Oczywiście, że nie.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że fani są przeciw, dla prawdziwych fanów to w ogóle najlepiej jakby klub grał w 8. lidze bez budżetu i miał samych wychowanków będących jednocześnie kibicami klubu, a kopać, niech kopią jak chcą, byle mieli "męski charakter". Fani ogólnie są przeciw wydawaniu pieniędzy, jak mówiłem.

 

Hah, powiedz to fanom Arsenalu. Nie wiem skąd ci przyszło do głowy tak uogólniać, wiadomo że Włosi stawiają na tradycję i lubią mieć w składzie wychowanków, ale bez przesady. Jak klub jest duży to normalny fan liczy na dobre, duże transfery i dobre wyniki. Dla większości Higuain nie jest dobrym transferem, woleliby innego napastnika. 

 

 

 

Ponadto zawsze posiadają większą wiedzę na temat każdego piłkarza i sytuacji w branży niż ludzie którzy to faktycznie robią, i np. wiedzą doskonale, że Aubameyang i Cavani bardzo pragnęli iść do Juve, tylko głupie Juve nie wyciągnęło ręki. No trudno jakoś dyskutować z tekstem typu "no ja myślę, że Cristiano Ronaldo był do wzięcia, nie wiem czemu Legia kupiła zamiast tego Koseckiego". Może był, nie wiem, nic tu nie powiem. Zakładam, że nie.

 

No ale zazwyczaj jest tak że klub najpierw wysyła zapytanie do klubu czy jest możliwość kupna, a dopiero potem pytają się zawodnika. Więc gdyby byli zainteresowani to pojawiłyby się plotki w mediach (jak z Vardym w Arsenalu) o zainteresowaniu Juventusu Cavanim czy Aubameyangiem, a dopiero potem zawodnik zgodziły się lub nie. Skoro żadnych plotek nie było to znaczy że Juve się z nimi nie kontaktowało i nie wiemy czy taki Cavani chciałby iść czy nie. Może tak.

 

 

No Juventus ostro walczy żeby gorzej zagospodarować kasę z Pogby niż Liverpool za Suareza czy Tottenham za Bale'a. 

 

Ja wiem czy The Spurs zmarnowali kasę za Bale'a?

Udało im się trafić z Eriksenem, Lamelą oraz (na siłę) Chadlim. 

 

 

Na dobrą sprawę tylko Eriksen mocno wypalił, Chadliego już chcą się pozbyć, a jak zostanie to raczej na rezerwie, Lamela przez pierwsze dwa sezony był trochę kompromitacją ligi włoskiej (że tam można było tak wymiatać a w Anglii grać jak ostatnia kaleka). Dopiero teraz gra jak piłkarz, dość późno jak na kwotę którą na niego wydali. A na drugim biegunie jest jeszcze Soldado za 26 milionów funtów, Paulinho za 17 i Chiriches z Capoue za łącznie 17, więc raczej ogólnie nie były to za dobrze wydane pieniądze.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
No ale zazwyczaj jest tak że klub najpierw wysyła zapytanie do klubu czy jest możliwość kupna, a dopiero potem pytają się zawodnika. Więc gdyby byli zainteresowani to pojawiłyby się plotki w mediach (jak z Vardym w Arsenalu) o zainteresowaniu Juventusu Cavanim czy Aubameyangiem, a dopiero potem zawodnik zgodziły się lub nie. Skoro żadnych plotek nie było to znaczy że Juve się z nimi nie kontaktowało i nie wiemy czy taki Cavani chciałby iść czy nie. Może tak.

 

W sensie ty serio myślisz, że całe zainteresowanie klubów transferami i wszystkie kontakty menedżerów z agentami to jest wyłącznie to, o czym przeczytasz, że ma miejsce na Sport.pl? Aha. Okej.hhehehh

 

Poza tym, Cavani i Auba trochę średnio do Juve pasują, a ten powtarzany cały czas argument  że Higuain padaka bo ciągle zawodzi w finałach jakoś średnio przekonuje, że ci dwaj byliby lepsi. Bo co? Weterani finałów? Aha.

 

Aubameyang ma 27 lat i jeszcze nie zaistniał w fazie pucharowej LM (zagrał w miarę, w miarę okej w jednym meczu z Zenitem, na skrzydle). No a te głupki wolały Higuaina który nigdy w kluczowych meczach nie wypala.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie myślę tak (zresztą sugerowanie że śledzi się Sport.pl to też popadanie w niezłą skrajność) ale nie zmienia to faktu że wciąż nie wiemy czy Cavani chciały iść do Juve czy nie. 

 

W takim razie jakikolwiek na świecie oprócz Higuaina pasowałby w tej chwili do Juventusu? Bo innych kandydatów już nie widzę.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...