Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno West Ham odrzucił już ofertę 19 milionów za Payeta od Marsylii.

 

Swoją drogą dziwi mnie trochę zachowanie Bilica, który powiedział że nie sprzedadzą Payeta, ale jednocześnie nie będzie członkiem zespołu póki nie zmieni swojego zachowania. Co to ma na celu? Jak musiał wyglądać ich dialog?

 

Payet: Trenerze, wyje'bane mam już na West Ham, nie będę dla was grał i chcę już odejść.

Bilic: No nie najlepiej się zachowujesz, póki nie zmienisz swojego zachowania to nie będziesz dla nas grał

Payet: Spoko

 

Payet bez przerwy lajkuje na twitterze newsy na swój temat, głównie o zainteresowaniu Marsylii i tego że naciska na odejście. Nie wyobrażam sobie żeby jeszcze zagrał dla WHU.

 

No i tak się kończy dawanie takim piłkarzom po pół roku dobrej gry pięcioletnich czy sześcioletnich kontraktów, i próba budowania wokół nich zespołu na lata, jak to było z Payetem.

Odnośnik do komentarza

Z tym że Bilic podkreśla że nie ma problemu z pieniędzmi i nie jest to ich priorytetem. "We are not going to sell him. This is not a money issue. We gave him a long contract." Więc nie wiem czy nawet do Chin by go oddali. A z tym brakiem treningu i gry raczej chodziło mi o to że jest to Payetowi na rękę skoro nie chce grać, raczej płakać nie będzie. Beka z niego, że jeszcze niedawno podkreślał jak kocha fanów, klub, a teraz ma kompletnie wyje'bane. Ale nie powiem też że nie spodziewałem się że ta wielka miłość wyparuje gdy tylko wyniki się pogorszą, bo Payet zna swój wiek, za swoje umiejętności i wie że nie ma czasu na marnowanie się w tym kur'widole jakim jest obecnie WHU.

 

Ale Bilic to mocno załamany na konferencji był:/.

 

Odnośnik do komentarza

jeszcze jak

 

Ale tak serio to ten transfer nie dziwiłby za bardzo, gdyby jednocześnie nie mieli w drużynie Jordana Rhodesa, czyli chyba najlepszego napastnika z championship ostatnich lat (w 4 sezony 85 goli w championship w słabym Blackburn mówi samo za siebie). A tak pewnie go sprzedadzą, dziwna sprawa.

 

Ale zostawmy takie bekowe transfery - Depay przejdzie do Lyonu, za 16 milionów funtów plus 8 w bonusach.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Ja to w ogóle nie mam pojęcia co u niego nie wypaliło, wydawał się porządnym piłkarzem pod każdym aspektem, i drybling, i ciąg na bramkę, no nie wiem co tak słabo.

 

Jego epizod w United zapamiętam tylko z paru przebłysków z jakimiś słabiakami w LE oraz zastanawianiem się co mecz jak fizycznie jest możliwe mieć taki nos.

 

oZ6ZPf5.png

Odnośnik do komentarza

Saido Berahino: West Brom ---> Stoke. Chyba najdłuższa saga transferowa ostatnich lat w Anglii. Wreszcie się wyrwał z klatki, WBA dało du'py że trzymało go na siłę i nie sprzedało za 20 milionów jakie oferował Tottenham. Berahino przesiedział rok na ławie i teraz poszedł za lekko ponad 10 baniek, biznes życia ze strony Pulisa.

 

Jose Fonte: Southampton ---> West Ham. Złożyć transfer request żeby przejść ze stabilnego Soton do dołującego West Hamu będącego obecnie jednym z większych pośmiewisk ligi, piłka nożna nie przestaje zaskakiwać. 8 milionów funtów.

 

Gerard Deulofeu: Everton ---> AC Milan. Wypożyczenie do końca sezonu. Co prawda Milan przed chwilą usunął z twittera oficjalne potwierdzenie tego transferu ale raczej dojdzie do skutku, mimo że Everton robi jakieś problemy. Zobaczymy.

 

A Marsylia odpuściła sobie Payeta.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, dawno nie sprawdzałem tabeli, ale bardziej chodzilo mi o to że ze statusem mistrza Europy i uznaną marką w Anglii pójdzie gdzieś wyżej, a tu praktycznie ten sam poziom, o ile nie downgorad. Dziwił mnie ten transfer request, bo był kapitanem Soton, ale okazało się że pokłócił się z Puelem i stąd ten transfer.

Odnośnik do komentarza

Trochę po cichu do Dortmundu trafił Alexander Isak, że aż poczułem potrzebę o tym poinformować.

 

 

Ja też nie znam się na Isaku. Nie śledzę piłki w tak małych ligach, jak szwedzka. Stąd raczej cicho o nim. Pominę litościwie profesjonalną analizę na zasadzie "liczba goli strzelonych w sezonie/kwota transferowa dla klubu = współczynnik wiedzy o piłkarzu". Jednak Szwedzi zarzekają się, że 17-latek ze Sztokholmu jest większym talentem, niż Zlatan, a w każdym razie najciekawszym od tego czasu graczem ze Szwecji. Kilka dni temu strzelił pierwszego gola dla reprezentacji, jednak był to mecz "kadr A" tylko z nazwy - jak to bywa o tej porze roku.

 

Ostatni raz gdy nie wierzyłem specjalnie w piłkarza, którego w Szwecji chwalono, to okazało się, że jest liderem wicelidera Bundesligi. Tak więc teraz uważniej patrzę, czy Dortmund nie korzystając z "niszowości" tej małej ligi również nie sięgnął po epokowy talent. Właściwie Isak wydaje się nim być już teraz, bo jest wysoki, szybki, ale i bardzo dobrze operuje piłką u nogi, klei. I bardzo dobrze rozumie grę, ustawiając się dobrze dla drużyny, sprytnie biegając za obrońców i angażując w różne akcje, szukając gry. Dzięki takiemu dryblingowi i podaniu, mimo 190 cm wzrostu wydaje się nadawać nie tylko na "9". W szwedzkiej lidze niemal od debiutu okazywał też doskonale zimną głowę, taką wręcz bezczelność pod bramką przypominającą Zlatana. Za to zupełnie inny jest w wywiadach i podobno prywatnie, gdzie jest skromnym, nieśmiałym typem. Jak to wypadnie w praktyce w dużej lidze, to dopiero zobaczymy. Na pewno Bundesliga wydaje się nieźle mu pasować, jako że zauważyć można jego skłonność do dobrego, sprawnego i nieustępliwego pressingu. W końcu ma przodków w kraju mistrzów maratonu. Pytanie, czy jest w stanie przypakować chociaż z 10 kg, bo ludzie aż tak chudzi rzadko osiągają największe sukcesy w piłce.

 

Możemy go zobaczyć w grze całkiem niedługo, jako że Dortmund sprzedał Adriana Ramosa i nie ma zmiennika dla Aubameyanga. Pierwszym wyborem na napastnika przyszłości miał być podobno Kasper Dolberg, jednakże Ajax nie zgodził się na transakcję z niską kwotą.

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jake Livermore: Hull ---> WBA, 10 milionów funtów.

 

Robert Snodgrass: Hull ---> Burnley, 10 milionów funtów.

 

A więc Hull pogodziło się ze spadkiem.

 

Patrice Evra: Juventus ---> Olympique Marsylia.

 

Joleon Lescott: AEK ---> Sunderland, kontrakt na pół roku. Śmiesznie patrzeć jak Moyes próbuje się utrzymać kompletując starą ekipę z Evertonu sprzed paru lat (Lescott, Anichebe, Pienaar, w zespole jest jeszcze Rodwell, a próbuje także ściągnąć Jagielkę, Oviedo czy Gibsona. Czekam aż wzmocni defensywę 40-letnim Distinem)

 

Jeszcze znany z EURO Birkir Bjarnason przeszedł do Aston Villi za jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza

 

 

30 milionów euro, z Benfiki. 19 lat, podobno spory talent, a że PSG kasę ma to myślę że wart takiej inwestycji. Tym bardziej że Ben Arfa i Jese pewnie zrobią wypad.

 

to był spory talent, ale jakieś 2 lata temu. Od tego czasu nie rozwija się jak powinien, chociaż nie przeczę że potencjał dalej ma .

Duży transfer to raczej zasługa Benfici, która doskonale umie sprzedać średniego grajka z etykietką dużego talentu oraz agenta Mendesa

 

całe szczęście że nie trafił do Valencii, z którą podobno był dogadany w sierpniu :obama:

Odnośnik do komentarza

O spoko wzmocnienie Burnley, dostali na wejściu świetne stałe fragmenty, stawiam na spokojne utrzymanie na miejscach 11-14. Robią to co powinien beniaminek - twierdza u siebie, a na wyjazdach bronimy i liczymy na naszego najlepszego gracza w bramce.

 

Teraz podobno West Ham i Boro dają tyle samo za Snodgrassa i od niego będzie zależeć wybór klubu. Ale też myślę że czy przyjdzie czy nie to Burnley się utrzyma.

Odnośnik do komentarza

Dziwne, ze teraz go puszcza Hull, chyba że mają jakiś tajny plan transferowy. W sumie teraz mogą więcej kasy chyba za niego wziąć ze względu na szaleństwo stycznia. West Ham z tych 3 największy potencjał, ale też chaos w tym sezonie, Boro w sumie podobny poziom bo Burnley, nie wiem które miasto ładniejsze ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...