Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że Lukaku, Bakayoko i Alex Sandro to już pewniaki dla Chelsea. Dziś ruszyło szczególnie w sprawie tego ostatniego, włoskie media mówią że Chelsea zapłaci za niego 61 milionów funtów. No jest zaje.bistym bocznym obrońcą i ciężko jakkolwiek kwestionować ten transfer. Suma też wydaje się odpowiednia. Co do Bakayoko, to zdania są podzielone, ale też się pewnie przyda bo Matic pewnie powędruje w objęcia Mourarza, za 40 baniek.

 

Southampton chce 70 milionów za van Dijka. Dla Liverpoolu to cena za to żeby Lovren nie grał w pierwszym składzie, plus dodatkowo dostają dobrego obrońcę, więc tak czy inaczej się opłaca. Dla innych klubów, ciężko powiedzieć.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dziwnie to brzmi z Alexem Sandro. Koleś ma 26 lat... Trudno mi oprzeć się wrażeniu, że gdyby Chelsea go ściągnęła kilka lat temu, czyli generalnie kupiła za to więcej towaru, to fani by byli oburzeni, ale teraz wręcz... nie widzę tradycyjnego oburzenia podawaną kwotę transferową. Mniejsza o to, czy jakoś prawdziwą. Wiadomo, że obrońcy boczni mają stosunkowo mniejszy wpływ, nie bez powodu wielkich transferów na tej pozycji właściwie nie ma, a tu jeszcze jest całkiem dobry Alonso. Tak duży transfer za mojego życia - to właściwie tylko Dani Alves do Barcelony. Co oczywiście w pełni odzwierciedla wyjątkowe znaczenie tego gracza. Potem co najwyżej Shaw, Coentrao, także dawniej Glen Johnson czy Bosingwa. Chelsea sama odpowiada za kilka spośród większych transferów lewych obrońców, rzucając kasą na Alonso, Babę Rahmana i Filipe Luisa (Baba nota bene też jest nadal w składzie Chelsea, swojego ukochanego klubu). 

 

 

Na pewno ostatni wakat trenerski w Premier League zapełniony - Frank De Boer będzie trenerem Crystal Palace. W Ajaksie zdobył 4 tytuły z rzędu, z Interu szybko wyleciał. W Palace na pewno łatwo nie będzie. De Boer określił cel: "chcemy być solidnym średniakiem, nie walczyć o utrzymanie". Nie wiem, czego oczekiwać... Palace nie kojarzy się z futbolem totalnym, delikatnie mówiąc. Ostatni niebrytyjski trener w Palace pracował w 1998 roku, wyleciał po 7 meczach. Zakład?

 

 

Anglia się zbroi - Steve Mounié trafił do... Huddersfield. Tak przynajmniej powiedział sam prezes Montpellier. Nie wiem, co powiedzieć. To oczywiście od razu największa gwiazda w historii Huddersfield (tak, wiem, w latach 20. pewnie był ktoś lepszy). Mounie nie bez powodu porównuję do Giroud - na ile go znamy, bo ma za sobą tylko jeden sezon w Ligue 1. Był to jednak sezon... naprawdę dobry. W tym wieku Giroud miał jeszcze wiele, zanim osiągnął ten poziom. A skojarzenie, bo obaj przede wszystkim zagrażają w powietrzu, skupiając się na dominacji przy wysokich piłkach, szukając głównie okazji, by walnąć z dyni czy zebrać wysoką piłę. Ale Mounie ma też instynkt i strzał lewą nogą i bez problemu ruszy lewym skrzydłem. Jest bardzo nieokrzesany, ale też pokazał wielki potencjał - jeden z ciekawszych graczy, naprawdę szkoda go na, kurde, Huddersfield...

 

 

Aha. Bertrand Traore oficjalnie w Lyonie. Zauważyłem, że sporo osób go nie ceni. Na mnie zrobił wrażenie. Ma chłop skilla. Na tle Lyonu i Manchesteru United brylował. Reszta do zobaczenia, jeśli Chelsea nie ma odkupu to może za 5 lat zatęskni za nim. Mariano z Realu - ostatnie formalności w Lyonie.

 

 

 

 

Diego Llorente, wychowanek Realu, trafił do Realu Sociedad. To dobry stoper, choć nie tak dobry na Real. Ma 23 lata. Real ma opcję na odkupienie go w razie czego. Pepe nadal rozważa różne oferty. Sporo wieści o tym, że podoba mu się pensja w Besiktasie...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Tymczasem chyba będziemy świadkami kolejnej sagi transferowej, może nawet nie mniejszej niż ta z Mbappe - Naby Keita z Lipska. 22 lata, kluczowy zawodnik zespołu, generalnie znawcy Bundesligi tylko go chwalą. Liverpool sobie ostrzy na niego zęby, niby ma klauzulę 70 milionów. Także na tym gruncie jeszcze będzie się działo.

Odnośnik do komentarza

Nie klauzula, tylko zaporowa cena za Keitę. Trudno się dziwić, że Lipsk nie chce go oddać. Dla takiego klubu, który chce wypromować markę i szkolić własne talenty w swoim specyficznym stylu gry, taki piłkarz to skarb, a pieniądze wiele nie znaczą. Podobno Keita byłby dość chętny do wyjazdu na Zachód, ale czy ktoś go aż tak chce, to zobaczymy.

 

 

 

Bednarek podobno spory talent, szkoda że Polaków tak ciągnie do Anglii, bo Southampton pachnie rozwijaniem młodych tylko trochę bardziej, niż Leicester, czyli mało. O piłkarzach już znacznie wyższego poziomu jak Clasie czy Hojbjerg jakby słuch zaginął, gdy trafili do Saints (swoją drogą, Clasie grał w wieku 23 lat w zwycięskim meczu o medal Mistrzostw Świata, kto dziś go pamięta?). Świetny sezon mają za sobą Van Dijk oraz Oriol Romeu, niemniej przyszli już jako spore talenty. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Tak, coś źle przeczytałem z tą klauzulą. Hojbjerg zapowiadał się dobrze, zasłynął tym elokwentnym wywiadem pomeczowym i zniknął, szkoda.

 

Król strzelców ligi belgijskiej Teod... to znaczy Henry Onyekuru, przejdzie do Evertonu. 20 lat, w Belgii uważany za wonderkida, mocno chciał go West Ham, Wenger tez się podobno interesował... na razie pójdzie na roczne wypożyczenie do Anderlechtu bo ma problemy z pozwoleniem na pracę, ale zapowiada się obiecująco.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że obrońcy boczni mają stosunkowo mniejszy wpływ, nie bez powodu wielkich transferów na tej pozycji właściwie nie ma, a tu jeszcze jest całkiem dobry Alonso. Tak duży transfer za mojego życia - to właściwie tylko Dani Alves do Barcelony.

Ashley Cole do Chelsea. Chyba, że pisząc "duży transfer" masz na myśli kwotę, nie renomę piłkarza.

Odnośnik do komentarza

No stronę temu wspomniałem, że dosłownie tak powiedział w wywiadzie "cytowanym" przez internautów jako "Arsenal przelał kasiorę".

 

 

 

Wiadomo, że obrońcy boczni mają stosunkowo mniejszy wpływ, nie bez powodu wielkich transferów na tej pozycji właściwie nie ma, a tu jeszcze jest całkiem dobry Alonso. Tak duży transfer za mojego życia - to właściwie tylko Dani Alves do Barcelony.

Ashley Cole do Chelsea. Chyba, że pisząc "duży transfer" masz na myśli kwotę, nie renomę piłkarza.

 

 

 

W sumie tak, wiadomo, że na boku obrony też są gracze najlepsi w swojej kategorii, ale właśnie nie robi się z tego dużych transferów. Transfer Cole'a zresztą wyjątkowo to pokazuje. Ashley Cole był nazywany najlepszym lewym obrońcą świata, miał 25 lat. A jednak Arsenal go oddał... w sumie głównie za to, żeby nie zrzędził, że nie ma wysokiego kontraktu (i parę groszy i Williama Gallasa, bardzo dobrego stopera ale bez przesady). Oszedł ot tak, niczym stary Dani Alves z Barcy...

 

 

 

Z faktycznych transferów - Ever Banega wraca do Sevilli, zaś dość przydatny w Nicei Paul Baysse ku memu zdziwieniu ogłosił się w Maladze.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Moje tajne źródła google.pl podają, że Aubameyang skłania się ku .... Chinom Oo 80 mln € dla Borussi i 30 mln € za sezon ponoć przeważają nad PSG  :klapek:

 

od dłuższego czasu mam wyje.bane na transfery za kasą, kiedyś mnie to bolało no ale stwierdziłem że nie ma się co przejmować, wybór piłkarza.

 

ale o Aubameyanga jednak trochę ból du.py jest, fajnie byłoby go jeszcze oglądać w Europie, w szczycie jego kariery i formy. taki piłkarz to jednak strata.

Odnośnik do komentarza

Ale ludzie się przejmują tym Arsenalem. Wyobraziłem sobie, co by było, gdyby media tak obchodził każdy wpis w notatniku dyrektora w Śląsku Wrocław. Nie wierzę, żeby Monaco oddało Lemara. To by było mroczne wydarzenie, jak ten odcinek Fargo gdzie koleś taśmą przywiązuje typka do krzesła... A fani Arsenalu jeszcze tego CHCĄ, i po co im, co za kreatury.

 

Za jakiś czas piłkarze będą wracać z urlopów to będzie nieco więcej finalizacji. Jako ciekawostkę na dziś można wymienić transfer Jhona Cordoby do Kolonii. Cordoba przybywał z Kolumbii jako "potencjalnie nowy Drogba!". Oczywiście nie do końca tak było, ale na turniejach reprezentacji młodzieżowych imponował, pokazywał, że Kolumbia ma system i szkolenie. Wyszło jak wyszło, ale podobno Kolonia i tak za jego kartę zawodnika musiała rzucić Moguncji konkretną sumkę.

 

Zwłaszcza, że transfer Anthony'ego Modeste'a do Chin nie doszedł do skutku. Kolonia poinformowała dziś oficjalnie o zakończeniu negocjacji. Zobaczymy jak z Aubameyangiem. Wypłata 30 milionów rocznie na pewno przemawia do wyobraźni... Ale już nie takie rzeczy się słyszało.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...