Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Liverpool raczej ściągnie kogoś do pomocy, raczej niczym jak fantazją jest Keita - gdyby faktycznie miał klauzulę, już by ją wiele klubów skonsumowało, może będzie ją mieć za rok. Realnym kandydatem ma być Mex Meyer, acz nie byłem w sumie jakoś pod jego wrażeniem. Jednak Klopp to jego znany fan, i pewnie się lepiej zna. Jak zbokom na widok konsoli do gier, Kloppowi zapalają się oczęta, gdy mówi o Meyerze. Chłopak jest w stanie grać w tempie, którego Klopp wymaga. No i nie przedłużył nadal kontraktu, który kończy się za rok. To byłoby aż dziwne, gdyby nie przeszedł. Tyle że to przecież kolejny gracz ofensywny...

 

Gdzie ty wyczytałeś o tym Meyerze, pomijając twoje źródła? Mi się wczoraj przewinęło info od Sky Germany że Liverpool spróbuje zrobić trzecią ofertę za Keitę, o Meyerze nie widziałem ani słowa praktycznie. Więcej się już mówiło o Leonie Goretzka (nie będę silił się na odmianę tego nazwiska) z Schalke jako potencjalne zastępstwo.

Odnośnik do komentarza

Jak Neymar pójdzie za 222 mln to można sobie tylko wyobrazić jakie sumy będą chcieli za zawodników wymienionych przez Wełnę.

 

Może być też taka sytuacja jak z Figo w 2000 roku, gdzie Real wpłacił klauzulę za Portugalczyka, a Barca za te pieniądze kupiła "szrotowych" zawodników.

Odnośnik do komentarza

Barca wtedy miała budżet tak co najmniej 6 razy mniejszy, niż dziś, a dawali w przeliczeniu np. ponad 20 mln euro za Gerarda Lopeza, ponad 35 za Javiera Saviolę. Też nic dziwnego, to nie tak że włoskie kluby by za nich wtedy dały jakoś mniej. Wyobrażam sobie dzisiaj opłatę dla klubu 210 mln euro za 19-latka z Argentyny mdr, prezes kupującego klubu by nie uszedł żywy przed kibicami. Obaj zresztą coś tam grali, może nawet dobrze, nie wiem, nie oglądałem. Ale wiadomo, ludzi interesuje kasa, zwłaszcza opłaty dla innych klubów.

 

No ale później kupili z PSG pewnego niezadowolonego tam brazylijskiego magika, i się skończyła copacabana.

 

Klub, o którym mówiono, że nic już nie znaczy w Europie, nigdy nic nie wygra... zaczął wygrywać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że Neymar pytał "jaką chcecie kwotę za zerwanie kontraktu", a Barca "a wiesz 200 mln, spoko więcej nie trzeba zero problemu". To jest element negocjacji, o który się ludzie kłócą, piłkarz chce jak najmniej, klub jak najwięcej, no jak wszystko. Barca znała sytuację, bo rok temu PSG też próbowało kupić Neymara w ten sposób (wtedy klauzula wynosiła początkowo jakże odmienną kwotę ponad 190 mln euro). Obie strony wiedziały, że 200 mln to ma np. Busquets, czy też Casemiro w Realu. Na pewno wiedzieli, że zapłacenie tyle przez PSG (i bodaj Manchester czy z kim tam jeszcze flirtował wtedy Neymar) jest możliwe.

 

Z tego co widziałem, fani widząc tę kwotę chyba głównie uważali, że to bez znaczenia bo Neymar kocha klub i nie odejdzie. Zobaczymy.

 

Barca chyba też liczyła jak mówił teraz prezes, że takiej kwoty i tak się nie da wpłacić naraz i spełnić wymagań FFP. Normalny transfer się amortyzuje, taki wykup trochę inaczej działa. Rok temu parę osób z mediów barcelońskich mówiło, że to miało stanąć na drodze, by wtedy dokonał się taki transfer. Ale podobno mają jakieś metody, żeby to rozłożyć na lata, np. pożyczyć tę kasę przez bank Neymarowi żeby sam dał niby bez angażowania budżetu klubu (w sumie w pewnym sensie robiąc transfer za 0 zł, tylko z ogromną roczną wypłatą dla Neymara).

 

 

 

 

P.S. Aha, Alexis Sanchez został dostrzeżony w Paryżu. No, ładne miasto na wakacje. Właściwie sama chęć przejścia nikogo nie dziwi, pytanie jak zawsze co zrobi Arsenal. PSG nie rzuca im jakoś strasznie dużo kasy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Dele Alli xd

Wiek, szybkosc, technika, swietny sezon, moze to jeszcze nie super gwiazda ale napewno wart pomyslenia dluzszego nad kandydatura

Nie no, bez jaj, po co Barcelonie taki piłkarz? Tu nie trzeba gracza takiego jak on, tylko kogoś podobnego do Xaviego, czyli typowego rozgrywającego. Verratti, Thiago czy nawet Seri z Nicei to typ piłkarza, którego potrzebuje Barca.

 

Jeśli chodzi o kogoś, kto mógłby zastąpić Neymara... Nie wiem, czy ktoś taki istnieje. Może Hazard. Dembele jest dobry i będzie tylko lepszy, Dybala też jest świetny, ale żaden z nich to nie jest zawodnik na lewe skrzydło.

 

No ale to tylko gdybanie, bo jestem pewny, że Neymar zostanie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Dele Alli xd

Wiek, szybkosc, technika, swietny sezon, moze to jeszcze nie super gwiazda ale napewno wart pomyslenia dluzszego nad kandydatura
Jeśli chodzi o kogoś, kto mógłby zastąpić Neymara... Nie wiem, czy ktoś taki istnieje. Może Hazard.

Hazard to nie jest nawet poziom Bale'a, a co dopiero z godnym zastąpieniem Neymara.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem dopisać że zdrowego Bale'a. Ale to jest jakaś kontrowersyjna opinia? Jakie argumenty przeważają za Hazardem? Bale jest silniejszy, bardziej "atletyczny", wszechstronny, szybszy, z mocniejszym strzałem, potrafi strzelić z dystansu, z rzutu wolnego (Hazard strzelił kiedykolwiek gola zza pola karnego? Wpisałem na yt "Hazard longshots" to się wyświetliły filmy z Fify xD). Dla mnie to dużo bardziej kompletny piłkarz z szerszym zestawem zalet, po prostu. Nie wspominając już o sukcesach, również tych z reprezentacją w której Hazard zazwyczaj ssie. Tak samo jak w Lidze Mistrzów, w której w 36 meczach strzelił 2 (słownie: dwa) gole z otwartej gry, pozostałe 3 z rzutów karnych.

 

Bądźmy poważni, Hazard to piłkarz, który w wieku 26 lat (!) mówi że "pracuje by osiągnąć poziom Ronaldo i Messiego" i będzie chciał być bardziej "samolubny" by strzelać więcej goli xD. 

 

Niezbyt szanuję Hazarda za całokształt kariery, ten sezon na przykład miał świetny, ale dla mnie odejście Neymara i zastąpienie go Hazardem to downgrade, oraz odejście Bale'a i zastąpienie go Hazardem to downgrade. Inna sprawa że znając życie z jego warunkami fizycznymi i dryblingiem pewnie zacząłby wymiatać w Hiszpanii i spektularnie zamknąłby mi mordę.

Edytowane przez c0r
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bądźmy poważni, Hazard to piłkarz, który w wieku 26 lat (!) mówi że "pracuje by osiągnąć poziom Ronaldo i Messiego" i będzie chciał być bardziej "samolubny" by strzelać więcej goli xD. 

 

Brzmi sensownie w świecie, w którym ludzie mówią, że "ssie", bo mało goli strzela.

 

Nie wiem. Wyobrażam sobie, jak Corgi ogląda kolejny raz jak Hazard dostaje piłkę 40 metrów od bramki i wjeżdża w pole karne i mówi "heh cienias, ma taką słabę nogę że nie mógł od razu strzelać". No nie, nie można nic napisać.

 

(Nota bene słabo szukałeś, Hazard strzelił trochę goli zza pola karnego, chociaż jak wiadomo woli raczej przekroczyć linię i wtedy działać. W ostatnich trzech sezonach były to trzy takie gole, czyli swoją drogą tyle samo, ile w tym czasie zdobył w La Liga Bale).

 

 

 

 

A propos Alexisa Sancheza, to coraz więcej się mówi o wspomnianym temacie i dogadaniu się dziś w Paryżu. Jak wiadomo jest kwestia, że Arsenal wolałby nie sprzedawać, ale za rok koniec kontraktu. Nie wygląda to wcale na załatwione, ale jest spodziewane.

 

Van Dijk - Pellegrino potwierdził, że gracz protestuje i z tej racji nie trenuje z drużyną. Trochę niezręczna sytuacja, bo jak wiadomo Liverpool ogłosił, że "nie będzie nic robił", a gracz wydaje się chcieć tylko tam grać. Zapewne mu się uda, jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach. Kolejna saga, która będzie prawie przesądzona przez półtora miesiąca. Swoją drogą, kluby ostatnio często się denerwują i odwiedzają niezależne sądy. Monaco wydało oficjalne oświadczenie, że WIE o nielegalnych praktykach m.in. PSG i Man City w sprawie przekonywania Mbappe. A Sevilla ogłosiła dziś na stronie, że poda do sądu Vitolo, Atletico, agenta, Las Palmas i pewnie jeszcze waszą matkę do kompletu.

 

Klub podpisał na razie Andrew Robertsona. Czy to ma być... nowy lewy obrońca Liverpoolu? Hull oddało sporo graczy. Po transferze Jakupovicia oficjalne konto TURBOGROSIK napisało komentarz: "Who is next?". Była oferta z Niemiec to nie chciał, Poland only into England.

 

 

Dość konkretne też wieści o wzmożonych staraniach Barcy o Coutinho. Wiadomo że zawsze go lubili, ale nie było "miejsca" na niego. To też brzmi wręcz jak oświadczenie. Ale Coutinho przedłużył niedawno kontrakt, więc...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Jak poinformował „L'Equipe”, kluby wreszcie doszły do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego. Wyniesie ona 57,5 miliona euro. Oznacza to, że Mendy zostanie najdroższym obrońcą w historii, wyprzedzając nowych klubowych kolegów - Kyle'a Walkera i Johna Stonesa.
 
Tym samym dopiero czwarta oferta (poprzednie: 40, 45, 52,5 miliona euro) przekonała działaczy z Księstwa do sprzedaży jednej z gwiazd mistrzowskiej drużyny.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...