Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

 

Bądźmy poważni, Hazard to piłkarz, który w wieku 26 lat (!) mówi że "pracuje by osiągnąć poziom Ronaldo i Messiego" i będzie chciał być bardziej "samolubny" by strzelać więcej goli xD. 

 

Brzmi sensownie w świecie, w którym ludzie mówią, że "ssie", bo mało goli strzela.

 

Nie wiem. Wyobrażam sobie, jak Corgi ogląda kolejny raz jak Hazard dostaje piłkę 40 metrów od bramki i wjeżdża w pole karne i mówi "heh cienias, ma taką słabę nogę że nie mógł od razu strzelać". No nie, nie można nic napisać.

 

(Nota bene słabo szukałeś, Hazard strzelił trochę goli zza pola karnego, chociaż jak wiadomo woli raczej przekroczyć linię i wtedy działać. W ostatnich trzech sezonach były to trzy takie gole, czyli swoją drogą tyle samo, ile w tym czasie zdobył w La Liga Bale).

 

Jedyne "ssie" w moim poście było użyte w kontekście reprezentacji.

 

Znam zalety Hazarda. Zdaję sobie sprawę ile sytuacji kreuje, ile miejsca robi kolegom z drużyny skupiając na sobie obrońców, że jest dobrym dryblerem (choć w mojej opinii ten drybling nie zawsze jest zbyt użytkowy, bo Hazard kiwnie paru, ale potem jakoś traci zapał, wycofuje piłkę - słowem, brakuje mu czasem szaleństwa w grze) i że ogólnie to świetny zawodnik, ale dla mnie on sobie może rywalizować z Sanchezem czy Griezmannem, ale Bale i Neymar to poziom wyżej. Wątpię czy Hazard kiedykolwiek będzie tak konkretnym, tak "przeważającym" piłkarzem jak oni. Belg nie potrafi wziąć na własne barki zespołu gdy mu nie idzie, nigdy nie będzie tak kluczowy, nie potrafi strzelać zbyt wielu goli w sezonie by rzeczywiście rozje.bać ligę w pył, tak jak robią to najwięksi, do których się go przyrównuje - i on sam sobie z tego zdaje sprawę.

 

Nie sądziłem że się będę tłumaczył, myślałem że zdrowy Bale > Hazard to dość popularna i normalna opinia. Szkoda tych kontuzji Bale'a, wtedy nikt by nie miał wątpliwości.

 

Co do innych transferów, to według Sky PSG zaoferuje za Sancheza 35 milionów euro, a sam Alexis chce by płacono mu 500k tygodniowo. Z kolei Neymar na "90 procent" do PSG przejdzie.

 

Van Dijk - transfer request był do przewidzenia. Liverpool nie ma żadnej alternatywy na jego miejsce, Klopp zrobi wszystko by nie zaczynać sezonu z Lovrenem w pierwszym składzie. Ten transfer dojdzie do skutku, na 100%.

 

Jeśli chodzi o Coutinho, to lubi on Liverpool, wielokrotnie to podkreślał. No i w Barcelonie nie będzie jego ziomka Neymara. Z drugiej strony Torres też nie był na sprzedaż, Suarez nie był na sprzedaż, gdyby się zdecydował to nie wiem czy go Liverpool utrzyma.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Na szczęście nie mamy za sobą faktycznego sezonu, w którym Eden Hazard zdobył ze swoją często... nieśmiałą ofensywnie ekipą mistrzostwo, regularnie biorąc na barki grę, gdy zespołowi nie szło. Nawet strzelając 16 goli, przy czym oddawał mniej niż połowę tylu strzałów, co wtedy Bale rozwalający ligę w pył, biorąc na barki piąte miejsce.

 

Jego już nic nie uratuje, przy czym nie wiem, czemu. Może za nudny ma styl, jeśli nawet w tym sezonie nagrodzono Kante. Może jest za skromny i ludzie serio analizują jego grę po kurtuazyjnych wypowiedziach w wywiadach. Może gdyby się zachowywał jak Cristiano Ronaldo i miał cały sztab ludzi odpowiedzialnych za reputację w mediach...

 

W każdym razie, w Barcelonie raczej nic z tego by się nie zmieniło. Neymar to w sumie dość podobny gracz w tym względzie - tak mało goli strzelonych, mniej niż Jermain Defoe, czyli jak widać Neymar to gorszy piłkarz. Ale jeśli PSG się postara, to może strzelić z 50 w sezonie, jeśil się na tym skupią. Myślę, że aż tak nie będą szaleć, ale ze 30 może wbić, jeśli dostosują taktykę. Widzimy w reprezentacji Brazylii, że Neymar umie być napastnikiem, i to nie gorszym ale może i jeszcze lepszym. Czy to wystarczy na Złotą Piłkę? Wiadomo, że to tylko możliwe, jeśli PSG wygra Ligę Mistrzów. Inaczej konserwatyzm będzie za duży. Ale za rok jest Mundial w Rosji, więc w tym kontekście sytuacja wymarzona. Neymar będzie miał na nim 26 lat, na następnym już 30. Największa szansa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jego już nic nie uratuje, przy czym nie wiem, czemu. Może za nudny ma styl, jeśli nawet w tym sezonie nagrodzono Kante. Może jest za skromny i ludzie serio analizują jego grę po kurtuazyjnych wypowiedziach w wywiadach. Może gdyby się zachowywał jak Cristiano Ronaldo i miał cały sztab ludzi odpowiedzialnych za reputację w mediach...

 

Przed czym ma uratować? Hazarda nie ma przed kim bronić, on jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych na świecie, i żadne wywiady tego nie zmieniają, powiedzmy że tylko ja jestem jednym z niewielu jego nie-wyznawców.

 

Co do pierwszego akapitu to napisałem wcześniej że miał świetny sezon, przy czym daleki jestem od stwierdzenia że brał jakoś niesamowicie drużynę za barki. Dostosował się raczej poziomem do reszty drużyny tak jak w 14/15 (z tym że teraz był trochę ważniejszy niż duet Costa & Fabregas wtedy), oczywiście nie jest to nic dziwnego, bo cała Chelsea była świetna. Ale widzę że 15/16 szybko poszedł w zapomnienie, a ta rysa szybko nie zniknie w mojej pamięci. W tamtym sezonie idealnie było widać jego ograniczenia, tylko ten drybling, kółeczka, ani się nie silił na oddanie strzału, był strasznie bierny. Oczywiście każdy może mieć gorszy sezon, ale aż tak? Nie wyobrażam sobie takiego sezonu w wykonaniu już tego nieszczęsnego Bale'a, nie wyobrażam sobie że nie wziąłby wkur.wiony piłki, nie zrobiłby jednego, dwóch zwodów i nie oddałby mocnego strzału na bramkę jak przystało na piłkarza o takich umiejętnościach. Że nie zrobiłby czegoś z niczego. W 30 meczach z rzędu.

 

Dobra, zostawmy już to porównanie, bo na tę chwilę nic mnie nie przekona do Hazard > Bale i nie wierzę że jestem osamotniony w tej opinii. Zobaczymy, Hazard ma szansę w tym sezonie i później na mundialu przechylić szalę na swoją stronę, będę go bacznie obserwował. :reggie:

 

Teraz to całe Catalunya Radio informuje że koledzy Neymara z drużyny przekonali go do zostania. Jak wróci do domu to pewnie stary znowu go nawróci na transfer.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Przecież 15-16 to jedyny sezon w jego karierze właśnie, gdy Hazard nie grał jak Hazard (przez pierwsze pół, 2/3 sezonu), mając kontuzje - i widać było, jak grała ta "cała świetna", niewzięta na barki w ogóle nigdy Chelsea. Ależ to trzeba naciągać, żeby z tego zrobić niby dowód, że Hazard sobie tam wesoło biega wokół świetnego zespołu, będąc uzupełnieniem składu, no przy okazji jakimś członkiem tej dawno już zwycięskiej ekipy, podaje bidony i trzyma atmosferę w szatni. I jeszcze niby dowód, że Bale "zrobiłby" więcej, gdy mamy realny świat, Bale ma słabsze okresy czy kontuzje, i wtedy po prostu nie gra pół sezonu i ekipa sobie radzi.

 

Cheslea zdobyła już dwa mistrzostwa dzięki temu, że w danych sezonach Hazard cały czas był zdrowy, grając wszystkie mecze na 100%. Bo widać, jak ten zespół gra poza nim. No, nieśmiale. Solidnie. Solidne 0-0 by było, z jakimś Sunderlandem czy Stoke może 1-0. I dobrze dla nich, to świetny sposób gry, gdy się ma Hazarda. Po to on jest, żeby z tego robić wygrane.

 

Tottenham zaś po odejściu Bale'a wręcz rozkwitł, taki był niesiony na barkach jednego piłkarza, gdy drużynie nie szło. To wspaniały piłkarz, mało kto kiedykolwiek grał tak dobrze jak on, ale bez jaj. Co to za logika w ogóle. Co można powiedzieć o Hazardzie, to nie to. Belg to wycofany typek, który robi swoją robotę. Może w innych czasach by mu się trafiło zbierać splendory, ale jakoś wyszło, że nie. Jestem pewien, że zostanie w Chelsea, gdzie cała ekipa jest już ukształtowana wokół niego. Najwyżej jeśli kiedyś wygrają coś w Europie, będą lepsi od Realu itd., to N'Golo Kante dostanie Złotą Piłkę, albo Morata jak nastrzela 50 goli.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Messi po sprzedaży Neymara chce ściągnąć do Barcy Dybale, Di Marię lub Dembele. Oby tym razem serio przemyślał jak dwa sezony temu.

 

Klub chce też wcisnąć Rafinhę Arsenalowi  (żeby za dwa lata odkupić go za 95,5 mln) i (tutaj zgaduje) przesunąć L.Suareza do pomocy.

Odnośnik do komentarza

Przecież 15-16 to jedyny sezon w jego karierze właśnie, gdy Hazard nie grał jak Hazard (przez pierwsze pół, 2/3 sezonu), mając kontuzje - i widać było, jak grała ta "cała świetna", niewzięta na barki w ogóle nigdy Chelsea. Ależ to trzeba naciągać, żeby z tego zrobić niby dowód, że Hazard sobie tam wesoło biega wokół świetnego zespołu, będąc uzupełnieniem składu, no przy okazji jakimś członkiem tej dawno już zwycięskiej ekipy, podaje bidony i trzyma atmosferę w szatni. I jeszcze niby dowód, że Bale "zrobiłby" więcej, gdy mamy realny świat, Bale ma słabsze okresy czy kontuzje, i wtedy po prostu nie gra pół sezonu i ekipa sobie radzi.

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Dla ciebie Chelsea była wtedy słaba BO Hazard był słaby, a dla mnie Chelsea była słaba ORAZ Hazard był słaby. Ba, dla mnie nie był słaby, a tragiczny, gorszy niż większość składu. No ale może ta kontuzja rzeczywiście miała na to wpływ, ale nie wierzę że AŻ tak wielki, że jednocześnie sobie z nią wychodził w 30 meczach i grał tak źle. To nie mogło być tylko nią spowodowane. A przewidywania (gdybanie) dotyczące Bale'a w takiej sytuacji opierają się tylko na ocenie jego umiejętności. Przypomniało mi się jeszcze jak świetny jest on w powietrzu, kolejna zaleta na jego korzyść.

 

Jeśli chodzi o 14/15 to nie, dla mnie Chelsea nie wygrała ligi dzięki Edenowi. Dla mnie w tamtym sezonie był drugą siłą Chelsea, wciąż bardzo ważną i kluczową, ale głównym czynnikiem była współpraca Fabregasa i Costy. Jeśli chodzi o ubiegły sezon, to tak, Hazard był najważniejszy, zgodzę się.

 

Tottenham zaś po odejściu Bale'a wręcz rozkwitł, taki był niesiony na barkach jednego piłkarza, gdy drużynie nie szło.

Tak rozkwitł że kupił za kasę z Bale'a Paulinho, Soldado, Capoue, Chirichesa, Chadliego, dzisiejsze gwiazdy Premier League. (No Eriksena też i Lamelę, choć w jego przypadku wciąż się waham czy to był do końca udany transfer). I skończył następny sezon pozycję niżej, na 6 miejscu. Oczywiście w dwóch ostatnich sezonach Tottenham rzeczywiście rozkwitł, ale minęło tyle czasu od odejścia Bale'a że nie ma to z tym nic wspólnego. Zresztą jak już się tak uczepiłeś tego "noszenia na barkach" to chyba nie muszę przypominać meczu z Interem c'nie? :pope:

 

Może w innych czasach by mu się trafiło zbierać splendory, ale jakoś wyszło, że nie.

Ale na jakie splendory on jeszcze zasługuje? Hazard, Hazard, Hazard. Najlepszy piłkarz w Premier League? Hazard! Największa gwiazda reprezentacji Belgii? Hazard! Gościem wszyscy jarają się na każdym kroku. Wygrał nagrodę dla najlepszego piłkarza ligi w 14/15 (moim zdaniem lepszy był wtedy Sanchez ale pomińmy to), wygrał nagrodę dla najlepszego młodego piłkarza ligi w 13/14, był w jedenastkach sezonu dobre kilka razy. Piszesz tak jakby był niedoceniany, a nie jest. Jest maksymalnie doceniany. Ja też go doceniam i lubię, po prostu nie aż tak bardzo. Złotą Piłkę byś mu wręczył? Ja bym poczekał aż zacznie dobrze grać w lidze mistrzów i na jakimś dużym turnieju reprezentacyjnym, wiadomo jak ta nagroda działa.

 

--------------------

 

West Ham ma już tego Arnautovica. 28 lat, pięcioletni kontrakt, łącznie wyniesie ich ponad 50 milionów funtów wliczając w to tygodniówki rzędu 100 tysięcy. Transfery West Hamu w tym sezonie - Chicharito, Arnautovic, Hart i Zabaleta. Na pierwszy rzut oka wspaniałe wzmocnienia, ale mają kolejno 29, 28, 30 i 32 lata. Niby nie tak źle, ale jak się popatrzy na resztę składu West Hamu, a przynajmniej na piłkarzy pretendujących do pierwszego składu, to tylko Lanzini, Masuaku i Byram mają mniej niż 25 lat, a ten ostatni pewnie jeszcze będzie grzał ławę. Nie wiem czy to do końca słuszna polityka transferowa. Drogi, relatywnie stary (27-28 to jeszcze nie tragedia, ale za parę sezonów...) skład. To może je.bnąć.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Z Hazardem jest taki problem, że on niby potrafi pociągnąć akcję dryblingiem niczym Messi i zdobyć kluczowe bramki itd. ale kurde ja takiego Hazarda widziałem tylko w Anglii. Gdy przychodzi grać w taki sposób w Europie czyli Liga Mistrzów czy od biedy Liga Europy to już nie jest tak różowo, zawsze ktoś inny bierze czy brał na siebie odpowiedzialność za wyniki Chelsea. Z reprą jest tak samo, nawet tam nie jest najjaśniejszą postacią w drużynie, na pewno na tych ważnych międzynarodowych turniejach. Nawet w bezpośrednim pojedynku z Bale'm wypadł blado czy to na Euro czy poprzedzających turniej eliminacjach. Eden to grajek bardzo dobry, ale jednak zdecydowanie przeceniany.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Poważne osłabienie AC Milan - coraz bliżej, że odejdzie Carlos Bacca, jak wiemy od ekspertów najlepszy napastnik Włoch. Miał nie grać w sparingach, a Montella mówi, że to z racji ruchów transferowych (nota bene 19-letni Patrick Cutrone na szpicy wypadł całkiem nieźle i rozochocił już fanów). Już rok temu AC Milan próbował go opchnąć za większą kasę, ale chyba nikt nie czytał mądrych analiz magistrów i nie znał prawdziwej wartości Kolumbijczyka. Teraz też nie udało się z West Hamem - Bacca ma więc pójść do Marsylii. Nowobogaccy Francuzi mieli chyba inne plany, ale czas mija, a nie mieli nadal "dziewiątki" na zastąpienie Gomisa. W tym tygodniu gracz ma przejść testy. Milan ma zaś dostać 15 mln euro.

 

Inne źródła podają, że Marsylia nie chce tej - drobnej jak na wirtuoza przecie - kasy wykładać i kto wie, może nic z tego nie budzie. W każdym razie MIlan szuka i szuka chętnych na najlepszego napastnika Włoch. I nadal nie kryjąc stara się o kolejnych napastników, w liczbie mnogiej - głównie Kalinicia, Belottiego i Aubameyanga. ("I może jeszcze skrzydłowego i pomocnika, ale bez ciśnienia" - Montella).

 

 

qwULvIs.png

 

 

 

 

Prezes Barcelony Gerard Pique wrzucił zdjęcie z ewidentnie popierającym i zadowolonym Neymarem, podpisując "zostaje". Meh, a miało być ciekawie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

 

Antonio Cassano podpisał tydzień temu kontrakt z Hellasem Weroną, a dzisiaj... zakończył karierę :reggie:

Właśnie zakończyła się jego konferencja prasowa. No jednak nie zakończył. 

 

Minął tydzień i Cassano znów kończy karierę. Cały Cassano :pawel:

 

Rozwiiązał umowę z Hellas i szuka klubu.

Odnośnik do komentarza

Danilo da radę, taka młodsza wersja Fernandinho do rzucania po pozycjach, przyda się. Tutaj wszystkie transfery Pepa od przyjścia do City.

 

1) John Stones - 55,60 Mill. €
2) Leroy Sane - 50,00 Mill. €
3) Gabriel Jesus - 32,00 Mill. €
4) Ilkay Gündogan - 27,00 Mill. €
5) Nolito - 18,00 Mill. €
6) Claudio Bravo - 18,00 Mill. €
7) Marlos Moreno - 5,50 Mill. €
8) Gerónimo Rulli - 4,70 Mill. €
9) Oleksandr Zinchenko - 2,00 Mill. €
10) Kyle Walker - 51,00 Mill. €
11) Bernardo Silva - 50,00 Mill. €
12) Ederson - 40,00 Mill. €
13) Danilo - 30,00 Mill. €
14) Douglas Luiz - 12,00 Mill. €

Łącznie 395 baniek.

 

edit: No i jeszcze Mendy'ego trzeba do tego doliczyć.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...