Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

a united dalej w miejscu stoi, wczoraj w nocy lindelof totalnie sie spalil, faul z ktorego kurowski smieje sie chyba do dzis i karny tak wykonany, ze kumple na orliku nawet mnie by wysmiali, zlatan>lukaku czyli dalej bez wzmocnienia wzgledem poprzedniego sezonu czyli nadal max czwarte miejsce w lidze to jedyne o co moga walczyc

Odnośnik do komentarza

City wydało znacznie więcej! Nie wiem, co ludzie mają w necie z tym dodawaniem opłat klubowych, wiecznie tylko one, jakby to były jakiś inny rodzaj pieniądza od pozostałych, niebieskie monety z Mario. 

 

Trzymam oczywiście kciuki za ustawienie All-Hated defensywy świata z Danilo, Mendym, Stonesem i Otamendim. Ederson zresztą też ma potencjał, już w sparingu został obśmiany. Narzekanie, że za dużo pieniędzy poszło bo PANIE PIĘĆDZIESIĄT MILIONÓW JA BYM TYLE NIE DAŁ ZA DURZO i narzekanie na to, że ci gracze nie umieją bronić - wszyscy miłośnicy przytakiwania sobie w internecie bez grama kontekstu mogą się zjednoczyć jak nigdy. Ale co ja wtedy mam zrobić? Mam trzymać kciuki za Manchester City? Ciężka sprawa.

 

 

Rulli miał dostać ofertę z Napoli. A to by zdrajcy byli, jak naszego Wojtka nie chcieli, a teraz jednak kombinują. Oczywiście w razie dokonania takiego transferu, Pepe Reina ma trafić do Manchesteru City.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

City powinno wzmocnić obronę, ale Danilo czy Walker to dla mnie zawodnicy wątpliwej jakości, przynajmniej jeśli chodzi o defensywę. Do tego dołóżmy nieudacznika Otamendiego i niezbyt ogarniętego jeszcze Stones'a to tam w Europie może być niezła autostrada z takiego połączenia.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

City wydało znacznie więcej! Nie wiem, co ludzie mają w necie z tym dodawaniem opłat klubowych, wiecznie tylko one, jakby to były jakiś inny rodzaj pieniądza od pozostałych, niebieskie monety z Mario. 

 

O nie, znowu. Przyznam że liczyłem że mi ogór dla plusika jak parę stron wcześniej napisałem że włącznie z  T Y G O D N I Ó W K A M I  transfer Arnautovica wyniesie 50 milionów ;/.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Marca podaje, że Real osiągnął porozumienie z Monaco i kupi Mbappe za 180 milionów euro. Czyli co, Bernardo, Bakayoko, Mendy, Mbappe (zakładając że to się stanie, nie wiem na ile Marca jest dobrym źródłem), być może Lemar - chyba możemy się zgodzić że jednak trochę Monaco się wyprzedaje? Ale oczywiście trzeba im oddać że paru ciekawych piłkarzy również sprowadzili, jak Kongolo czy Tielemans. 

Odnośnik do komentarza

Marca podaje, że Real osiągnął porozumienie z Monaco i kupi Mbappe za 180 milionów euro. Czyli co, Bernardo, Bakayoko, Mendy, Mbappe (zakładając że to się stanie, nie wiem na ile Marca jest dobrym źródłem), być może Lemar - chyba możemy się zgodzić że jednak trochę Monaco się wyprzedaje? Ale oczywiście trzeba im oddać że paru ciekawych piłkarzy również sprowadzili, jak Kongolo czy Tielemans. 

 

MONAKO W OGOLE SIĘ NIE WYPRZEDAJE W OGOLE jak smiesz w ogole tak pisać mdr

Odnośnik do komentarza

No bo się nie wyprzedaje, nie można tu wiele dodać, na razie nie odszedł żaden gracz który nie miał odejść w momencie, jak przychodził, jeśli będzie wielka chęć. Jak ja kupię konsolę wiedząc, że przejdę wybrane 5 gierek i odsprzedam ją z zyskiem - a jak nikt nie da więcej, to zachowam i też spoko - to nie znaczy, że w momencie jej odsprzedania stałem się nagle żebrakiem który błaga na ulicy żeby wziąć cokolwiek co mam za kawałek jedzenia. Normalna kolej rzeczy, ani nagle nie byłem bogaty wydając "w jeden dzień" więcej kasy niż zarabiam, ani nagle biedny sprzedając.

 

Napisałem że odejdą Bernardo, Bakayoko i Mendy, póki co dokładnie to się stało i już beka z Jarusia póki gorące poślady.

 

 

Mbappe akurat to gracz, którego nie chcą oddać. Ale to też widać w tym, że ludziom wydaje się oczywiste, że jeśli by już ktoś skłonił Monaco do oddania go, to za kwotę, która oburzy świat. To nie jest "wyprzedawanie się" oddać gracza za opłatę dwukrotnie wyższą niż rekordowa mdr. Przez Monaco, nie Manchester ani Juventus ani Barcę! Dodajmy, że marketingowo Mbappe to raczej Hazard niż Krysztiano czy Pogba, jeśli nie będzie dosłownie najlepszy na świecie to aż takiej obecności na puszkach Pepsi nie zapewnia w żadnej mierze. No widać że szmacą się jak słowiański eunuch w Bagdadzie w X wieku. Tak samo żadna to wyprzedaż oddać Benjamina Mendy'ego, z całym szacunkiem, ale Benjamina Mendy'ego, za opłatę niemal na poziomie gwiazdorskich, bramkostrzelnych napastników (Lyon miał podobnoż wziąć mniej za Lacazette'a, a zostając na pozycji, Benfica połowę tego za jakże obiecującego Nelsinho). Mendy jest zarąbistym ofensywnym lewym obrońcą (jednym z ciekawszych od czasów Jordana Amaviego!), ale ja poczekam może ze dwa mecze, jak Monaco będzie grać z Toure, aż ocenię, ile straciło, a ile zyskało, czy faktycznie zespół jest taki zdemolowany, że ta cena to ich ostatni grosz.

 

O Lemarze też już od miesiąca tak piszecie że Monaco opchnęło go z pocałowaniem ręki super się ciesząc z zarobku, Rybołowlew codziennie dzwoni do Wengera żeby wziął za sto złotych, za dziesięć, za kilka piłek i Giroud na wymianę... Fabinho też już imponuje w sparingach Manchesteru United. A prawda jest znowu taka sama, czyli JEŚLI, to będzie ich trzeba sporo pomęczyć. Już transfer Mendy'ego pokazuje dosłownie to, co napisałem (powtarzając po prostu wszystkich z Monaco), no ale beka. Najbogatszy klub świata prosił ich miesiącami o to, żeby móc dokonać największej opłaty za bocznego obrońcę co najmniej od czasów Daniego Alvesa, no wyprzedają się jak białoruska tirówka. Byłem ostatnio w Biedrze i obok płatków owsianych byli piłkarze Monaco, weź trzech za 9,99 zł.

 

 

 

Mbappe wydaje się skazany na Real, to absolutnie najlepszy zakup jakiego można dokonać, pytanie tylko w którym roku by to się miało stać. Póki co się nie palił. Jak coś będzie grane w temacie to zobaczymy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No spoko, rozumiem twoje podejście, ale nie wiem czy napisałbyś to samo gdybym napisał "sprzedaje" zamiast "wyprzedaje". No słowo "wyprzedaje" ma jakieś pejoratywne znaczenie w tym kontekście, że niby wyprzedaż czy coś, a nawet nie miałem tego na myśli. Ty to tak zrozumiałeś co można wywnioskować po tych porównaniach do płatków w biedrze czy tirówek. Po prostu sprzedaż i chęć zysku / niechęć / niemożność do zatrzymania swoich najlepszych graczy, tyle. Chyba po prostu zapamiętałem po jakimś poście że wyśmiewałeś to wyprzedawanie bo wtedy tylko Bernardo odszedł a reszta to były nic nie znaczące ploty i powątpiewałeś w ich prawdziwość, ale może źle zapamiętałem.

 

ale ja poczekam może ze dwa mecze, jak Monaco będzie grać z Toure, aż ocenię, ile straciło, a ile zyskało

 

O, jak tak samo zrobię z Tottenhamem i Trippierem, może wcale dużo nie straci po odejściu Walkera.

 

Swoją drogą wracając do Monaco to by było śmieszne jakby nie oddali Lemara Wengerowi. Roman łap tu Bakayoko! Zidane ale nie dawaj Mbappe na ławę, daj mu grać i się rozwijać, taknieok? Pep masz tu nawet dwóch w pakiecie, elo. Wenger Lemara chcesz? Weeeeeeź spie.rdalaj xDDDD.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Absurd. Pisałem jeszcze w zeszłym sezonie, którzy 2-3 gracze odejdą, było tak niewiadome, jak że Morata odejdzie z Realu. Transfery były jako tako przesądzone co najmniej w maju, kwestia zwykłych negocjacji. Najwyżej by nie odeszli, co w żaden sposób by Monaco nie martwiło, a jedynie samych graczy/agentów, pragnących Premier League niczym Grosik i Szczęsny. Nic wtedy nie było wiadomo o żadnym Arsenalu.

 

Później napisałem, że Lemar jak usłyszał to też by chciał odejść, ale Monaco nie chce oddać bo bez przesady, 2-3 graczy starczy. Wiadomo, że jak zarzucą sporą kwotą, to co zrobić, nic nie zrobisz. Jak gracz chce odejść to i z Barcelony odejdzie (np. do Paryża). Ale właściwie to wyprzedaż prędzej w ostatnich latach i Barca robi, albo i Real (deal za Jamesa Rodrigueza? Bez szału!). Jak Arsenal się postara tak na serio, to Lemara wyrwie w świetle tego, że gracz chce odejść, ale na razie nie słychać, żeby się do tego zbliżali. Kwota nie będzie jak za Bernardo, bo jak odchodził Bernardo to zawsze zostawał Lemar, a jak odejdzie Lemar to żaden nie zostanie, co tu mówić. Tak samo z Fabinho, nie jest pewnie tak dosłownie na sprzedaż, no każdy jest wszędzie na sprzedaż, ale za więcej. I właśnie to się nazywa, że wyprzedaży nie ma.

 

Lepiej kupować choćby w Barsie, np. Sandro z klauzulą odstępnego kilka milionów euro, albo Mboulę, który ma teraz szansę wypromować się w Monaco. Barca miała dostać za niego 3 mln euro, jak za dwa lata Monaco dostanie za niego 50 to będziemy słyszeć, że to Monaco się wyprzedaje. Aha. No nie wiedziałem, że to jest jakoś dyskusyjne. To była zwykła informacja, że Monaco nie chce nikogo oddawać, sama łaska że pany Arsenalu się interesują nie starczy. Ale może do końca sierpnią zaszaleją po Lemara, kto to wie. Mbappe jest na sprzedaż tak samo jak Gareth Bale czy Cristiano Ronaldo byli na sprzedaż - no jak będzie cisnąć to odejdzie, co zrobisz. Ale nie mają zamiaru tego robić. No.

 

 

 

Tottenham i jego recepcja to śmieszna sprawa, ale nic nie pisałem, bo np. Michael Cox miał o tym tekst, w którym napisał podobne rzeczy. Ludzie w angielskim internecie powszechnie jadą Spurs że niby "przegrali okienko". Tottenham skończył poprzedni sezon na pełnej (pipi)ie, a w wielu tych meczach nie grał Walker, tylko Trippier, który był kapitalny - także w meczach z "wygrywającymi okienko" Man United i Arsenalem, w których 3 punkty zgarniali niekupujący tyle Spurs. Przypomnijmy, że budżet Spurs jest na wysokości niewiele ponad połowy chociażby Arsenalu, a żeby to zmienić, teraz klub inwestuje dodatkowo w stadion. Więc nie są konkurencją finansową dla czołówki angielskiej, podobnie jak Monaco, tyle że boiskową jak najbardziej i na razie to reszta niech ich w tym goni. A że ich stać, to pewnie kiedyś dogonią...

 

No i jest ten drugi Kyle Walker... Kyle Walker-Peters, który podobnie jak wielu młodych w Monaco, tylko czeka na zwolnione miejsce. Nie sądzę, by Tottenham miał kitrać o nagłe załamanie na prawej obronie, ale może być podekscytowanym nowym Kyle'm Walkerem. Może się to zdarzyć ofkoz, że nie wypali, ale w każdym innym klubie też może, obojętnie czy z nowym, czy starym graczem. 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No sam nie wiem co myśleć. Do tej pory myślałem że no niby może myśli o odejściu, albo jakoś odkłada przedłużenie kontraktu i tyle, ale Koeman potwierdził na sto procent że Barkley odejdzie. Klub oferował mu naprawdę dobry kontrakt, 120 tysięcy tygodniowo, ale to nie wystarczyło, mimo że jest od dziecka fanem Evertonu, podkreślał jaki to z niego scouser i że trzy lata temu, przy podpisywaniu kontraktu mówił jak to chciałby zostać legendą Evertonu.

 

Generalnie nie oczekuję wielkiej kasy za niego, rok do końca kontraktu, kontuzja, chęć odejścia, zastąpienie go Sigurdssonem. Ale czy któryś klub się w ogóle na niego zdecyduje? Nie widzę innych opcji niż Spurs i Arsenal. Pochettino podobno ma na niego chęć od dawna, ale nie wiem za kogo tam mógłby grać. Musiałby sporo pokazywać żeby się jakoś przebić na dłużej do składu. Jeśli chodzi o Arsenal, to moim zdaniem jeśli do końca okienka nie podpiszą Lemara i jeśli Oxlade Chamberlain odejdzie (też nie podpisał nowego kontraktu), to Wenger może w panice kupić Barkleya, jestem to sobie w stanie wyobrazić.

 

Ale muszę przyznać że Barkley ma sporą pewność siebie i w swoje umiejętności. Chcieć odchodzić z klubu którego było się fanem od dziecka, w którym się grało od dziecka, który oferuje ci zaje.bisty kontrakt, który wkracza w ekscytujące czasy z tymi wszystkimi nowymi piłkarzami. I co najważniejsze z chyba najlepszego klubu w Anglii w którym na tę chwilę miałby pierwszy skład (optymistycznie zakładam, Klaassen i Gylfi równie dobrze mogliby go przytwierdzić do ławki). A to wszystko jednocześnie będąc piłkarzem który u kolejnego selekcjonera nawet nie jest powoływany do kadry, podczas gdy po boisku hasa sobie Jake Livermore.

 

Zagranie all in z jego strony, albo odżyje na poważnie, na miarę swojego potencjału, albo za parę sezonów będzie pozował z uśmiechem na siłę w koszulce Sunderlandu jak Rodwell.

Odnośnik do komentarza

pajgi wyczuwam niepokoj i zaklapotanie zwiazane z potencjalnym transferem neymara, to do Ciebie niepodobne

Tzn. tak, mógłby już sobie iść i nie zawracać głowy poważnym ludziom. 

 

W Coutinho dającego radę w Barcelonie wierzę tak gdzieś 4,2/10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...