Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Z Evertonu odeszły trzy ikony tego klubu - Steven Pienaar (łącznie 9 lat w klubie z przerwą na nieudany epizod w Tottenhamie), Leon Osman i Tony Hibbert (obaj całe kariery w Evertonie), za to przyszedł Stekelenburg, a także mówi się o Witselu za 30 milionów.

 

Taki Witsel byłby fajną demonstracją finansowego potencjału Fahrada Moshiriego, ALE nie wiem czy jest sens. To świetny piłkarz, ale taka kwota za gościa który ma ledwo rok do końca kontraktu... W dodatku na pozycję gdzie jest już solidny McCarthy, genialny w poprzednim sezonie Barry czy odkrycie ogqozo z mundialu w Brazylii, Besic, który miał przebłyski w tym sezonie.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

On przychodzi jako rezerwowy i Koeman poszuka lepszego bramkarza do pierwszego składu, tak przynajmniej podają angielskie źródła z Paulem Joycem na czele :ogor:

 

Stekelenburg kojarzy się z błędami ale nie zapominajmy że jeszcze parę lat temu bronił w finale mundialu :kaz: Zresztą fajnie grał ostatnio w Southampton przy kontuzji Forstera.

 

Ogólnie jaram się trochę Ibrą w United, ciekawe czy rozwali tą ligę w dropny pył jak Suarez. 

Odnośnik do komentarza

Mchitarjan, Hummels i Guendogan to znacznie więcej niż 3/11 Dortmundu. Te odejścia to naprawdę spory cios w klub, który w formie z tego sezonu mógł znowu walczyć o Ligę Mistrzów jak kilka lat temu.

 

Z drugiej strony, dostali za nich pewne pieniądze i zainwestowali w chmurę obiecujących piłkarzy, w tym eskcytujące młode talenty oraz Rodego i Bartry, których można zaliczyć do "talentów" z racji, że nie mieli okazji rozwinąć skrzydeł przy zbyt mocnej rywalizacji w klubie. Nie wygląda to jednak na skład, który może znowu osiągnąć czołowy poziom.

 

Mchitarjana zastąpić ma Andre Schuerrle, Dortmund po jego sprzedaży zaczął też znów pytać o Mario Goetze. To akurat trochę transfer odwrotnego typu, bo Schuerrle w sumie trochę nie spełnił oczekiwań z czasów, gdy 5 lat temu grał dla Tuchela w Mainz, a swoje będzie kosztował. Jednak jeśli Tuchel go chce, Wolfsburg pewnie chętnie by się go pozbył za odpowiednią sumkę, bo wypalił u nich dość średnio.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mi nie podoba się jak Mkhitaryan (albo Mchitarjan) potraktował Borussię - jak na początku zawodził to spokojnie, zaufajcie mi, jeszcze się ogarnę i odpłacę. Teraz po pierwszym dobrym sezonie od razu uciekł. Fajną szpilę mu Borussia wbiła w oficjalce, że powodzenia w grze w Premier League i w Lidze Europy.

 

A najśmieszniejsze jest to, że z wszystkich klubów wybrał United z Mourinho. Tak jakby sam zapomniał że nie lubi pracować w defensywie i nawet to podkreślił w wywiadzie, że lepiej gra mu się pod Tuchelem niż pod Kloppem, bo własnie Tuchel nie wymaga harówy w obronie. A Mourinho nie lubi jak ktoś olewa obowiązku w defensywie, niejeden z Matą na czelę się o tym przekonał.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspominałem podczas naciskania na transfer (czego Dortmund nie toleruje, co roku mają zwyczaj zamykania transferów w maju), Ormianin czynił podobnie w Doniecku, gdy chciał przejść do Dortmundu. Mistrzem lojalności i stawiania reputacji ponad kasę to on nie jest, ale był kluczowy ponad wszystko w tym sezonie, a dobry piłkarz zawsze znajdzie chętnych do wysyłania przelewów. Dla klubu tyle dobrego że udało się uzyskać zapłatę i zatrudniony zostanie jakiś tam zastępca, nawet jeśli wspomniane nazwiska średnio mi akurat działają na wyobraźnię.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No chodzi o to, że kontrakt taki długi nie. Swoją drogą to zadziwiające, ile komentatorów w internecie nie rozumie, że zdanie "odszedł, miał klauzulę odejścia 45 mln euro" nie znaczy, że klub MUSIAŁ tyle zapłacić, żeby transfer w ogóle miał miejsce.

 

Z cyklu "kogo zatrudnić może mistrz najbogatszej ligi". Dzisiaj jest to Nampalys Mendy. Wydaje się, że to trochę zbyt podobny do Kante gracz, żeby mieć aż dwóch takich. Być może podbiwszy serca ekspertów w Anglii Kante może odejść. Niedługo Leicester zatrudni też Ahmeda Musę, którego zapewne można jakoś tam porównać do Okazakiego.

 

Najbardziej szalony dla mnie news to zdecydowanie wyglądające coraz bardziej realnie przejście Julena Lopeteguiego do... Wolverhampton Wanderers. Lopetegui to dla mnie trener, który kiedyś wyląduje w Realu Madryt (mimo hejtu kibiców Porto - kibice zawsze tak mówią), a tymczasem ruch do średniaka drugiej ligi.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Najbardziej szalony dla mnie news to zdecydowanie wyglądające coraz bardziej realnie przejście Julena Lopeteguiego do... Wolverhampton Wanderers. Lopetegui to dla mnie trener, który kiedyś wyląduje w Realu Madryt (mimo hejtu kibiców Porto - kibice zawsze tak mówią), a tymczasem ruch do średniaka drugiej ligi.

 

Widać jakie masz pojęcie o umiejętnościach trenerskich Lopeteguiego. 

 

Podpowiem: żadne.

Odnośnik do komentarza

Fani Porto i Arsenalu mają w sumie wiele wspólnego ze sobą. Oba kluby przyciągają dość sporo osób, które niespecjalnie interesują się piłką, ale swoje trzy grosze rzucą. Aczkolwiek uważam, że Nuno to również świetny trener (inaczej niż uważają fani Valencii, hehe) i niestety jakiegoś wielkiego załamania nie będzie by zobaczyć w Porto łzy.

 

N'Golo Kante prawdopodobnie pozostanie po prostu w Anglii, wiele londyńskich klubów się o niego stara. Wydaje mi się, że transfer Nampalysa to sygnał jego odejścia. Ale Kante nie jest Belgiem, więc zapewne dowiemy się tego dopiero po tym, jak Francja zakończy Euro. W ostatnich dniach sporo mówiło się o tym, że uzgodnił warunki z Chelsea. Blisko "Blues" ma być też rozchwytywany na świecie stoper Kalidou Koulibaly (o którym rok temu fani Napoli zarzekali mi się, że jestem debilem i on jest beznadziejny. Ach, fani).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Oleksandr Zinczenko, od czasu Euro znany jako "ukraiński Bartosz Kapustka - Oleksandr Zinczenko" po wyścigu o jego podpis trafił do Manchesteru City. Podobno przesądził fakt, że bał się uczyć niemieckiego.

 

Swansea zatrudniła Leroya Fera, moim zdaniem bardzo dobrego piłkarza.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Leroy Fer, to ten który mimo dopiero 25 lat na karku zdążył zawalić testy medyczne w Evertonie, spaść z ligi z Norwich i spaść z ligi z QPR?

 

Mnie on nigdy nie przekonywał, kolejny przedstawiciel wyimaginowanego przez wiele osób "złotego", młodego holenderskiego pokolenia które może się tylko rozbijać po klubach typu QPR, Swansea (Fer), Southampton (Clasie), Newcastle (Janmaat), Lazio (De Vrij) czy Spartak (Promes). Czyli nic specjalnego, ale może da radę w Swansea, bo w QPR i Norwich nic wielkiego nigdy nie grał.

Odnośnik do komentarza

Ej no De Vrij i Promes to świetni gracze. Różnie bywa z karierami.

 

 

Kamil Glik oficjalnie w Monaco.

 

Bartłomiej Drągowski oficjalnie we Fiorentinie.

 

 

 

Drągowski podobno wielki talent, ale za ostatni sezon pochwał nie zebrał. We Fiorentinie gra (nene)rian Tatarusanu, bramkarz moim zdaniem bardzo dobry, choć nie wybitny. Viola starała się o transfer mocno jak na kogoś z polskiej ligi - na pewno liczy na to, że Drągowski będzie u nich grał, ale zobaczymy, kiedy i jak.

Odnośnik do komentarza

w Lidze+Ekstra wypowiadali sie na temat Drągowskiego. na fakt, że nie był w pierwszej 5 najlepszych bramkarzy ekstraklasy tamtejsi eksperci (tak, uwazam ich za ekspertów) mowili, że od niego juz sie chyba wiecej wymaga niz w tamtym sezonie. zgodze się w 100%, jednak jak dla mnie on zrobil pół kroku w tył a moze nawet i cały krok. strasznie się jaralem nim w tamtym sezonie, a w tym po paru meczach Jagi, które oglądałem ze względu na niego, stwierdzilem ze chyba za wielki talent z niego zrobilismy po jednym sezonie. oczywiscie chlopak jest jeszcze mlody i wszystko przed nim. moze byc jak De Gea, ale tez moze wyjsc z niego drugi Sandromierski, którym też byłem zajarany za czasów jego gry w Jadze, a teraz.... to by było na tyle

Odnośnik do komentarza

Ej no De Vrij i Promes to świetni gracze. Różnie bywa z karierami.

 

 

Kamil Glik oficjalnie w Monaco.

 

Bartłomiej Drągowski oficjalnie we Fiorentinie.

 

 

 

Drągowski podobno wielki talent, ale za ostatni sezon pochwał nie zebrał. We Fiorentinie gra (nene)rian Tatarusanu, bramkarz moim zdaniem bardzo dobry, choć nie wybitny. Viola starała się o transfer mocno jak na kogoś z polskiej ligi - na pewno liczy na to, że Drągowski będzie u nich grał, ale zobaczymy, kiedy i jak.

 

Wiadomo, sami świetni gracze, tylko złe menedżery umieściły ich w złym miejscu w złym czasie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...