Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

pojawily sie plotki o transakcji na linii Valencia Barcelona 

 

Do Barcelony miałby powędrować Paco Alcacer i Diego Alves w drugą natomiast na wypożyczenie Munir i Samper +30 mln euro dla Valencii 

 

Prezydent Valencii odrzekła jednak że Paco nie jest na sprzedaż 

 

poza tym odnośnie transferu Mustafiego do Arsenalu to sam ojciec i jednocześnie agent piłkarza zadzwonił aby zaprzeczyć plotkom i powiedzieć że żadne rozmowy nie są prowadzone 

Odnośnik do komentarza

Christian Benteke przejdzie z Liverpoolu do Crystal Palace. Cena to 32 miliony funtów (27 + jakieś zmienne). Czyli można powiedzieć, że Liverpool stracił na tym zakupie tylko 500 tysięcy funtów, innymi słowy - zapłacił pół miliona za spadek Aston Villi.

 

Benteke to obiektywnie jedyna nadzieja Palace na utrzymanie, swoją drogą dziwi mnie że przez tyle sezonów Crystal Palace było stosunkowo wysoko w tabeli bez poważnego napastnika (Chamakh, Campbell, Gayle, Wickham, Murray, Bamford czy Adebayor to nie są nazwiska które zapewnią przynajmniej 10 goli w sezonie). Teraz jeszcze odszedł Bolasie i Jedinak, więc na tę chwilę skład CP jest tragiczny i tylko Benteke ich może uratować. Swoją drogą śmiesznie jak szybko rzeczy w futbolu się zmieniają - jeszcze 2 lata temu fani Newcastle wyganiali Pardew z klubu, gdy odszedł to ledwo się utrzymali, a w następnym sezonie spadli. Z kolei gdy przyszedł do Crystal Palace miał świetny okres, po którym był już rozważany jako kandydat na selekcjonera reprezentacji Anglii, a prezes CP mówił że nie zatrzyma go, jak zgłosi się po niego Real, a teraz znowu walka o utrzymanie.

Odnośnik do komentarza

Benteke, no cóż, było widać od dawna, że specjalnie nie gra nim Klopp. Rozsądny ruch. Bardziej szokuje mnie sprzedaż Mile Jedinaka - którego byłem fanem od lat i stał się dla mnie symbolem wszystkiego, co w ogóle ciekawe i dobre w Crystal Palace. Oczywiście za Pardew stał się mniej istotny, ale mimo wszystko, gdy dobry gracz przechodzi z 1. do 2. ligi to wiesz, że jesteś w Anglii.

 

Mario Gomez to interesujący ruch. W Bayernie krytykowano go, że nie robi za wiele, ale strzelać zawsze umiał. We Fiorentinie się "zaciął", ale już w Turcji nadal pykał na zawołanie. Ogólnie zazwyczaj pokazywał nadal strzelecki instynkt i kto wie, może będzie brakującym elementem w Wolfsburgu. Bas Dost bowiem potrafił być boski, ale regularnością nie grzeszył.

 

 

Do Benfiki przechodzi Rafa Silva, gwiazda Bragi. Co prawda na Euro nie pograł za wiele, ale myślę, że jeszcze o nim usłyszycie. Z kolei Talisca ostatecznie wylądował w Besiktasie.

 

 

Diogo Jota, inny portugalski talent, na razie z Atletico ma zostać wypożyczony do Leganes. W niedzielę zapewne zobaczymy w ataku duet Fernando Torres i Gameiro. Ugh..........

 

Drugi z braci De Johg, Siem, tak samo jak Nigel wraca po nieudanej karierze na Zachodzie do PSV. Ciekawe, czy Milik też tak skończy.

 

 

Trener Dynama Zagrzeb stwierdził, że do Chelsea przechodzi Eduardo. Trochę dziwny ruch, nie wiem w jakim celu im 33-letni bramkarz, może w celach edukacyjnych, jako nowy Mark Schwarzer (zwycięzca ligi angielskiej 2016).

 

Do City ma trafić na dniach wielki talent z Zagrzebia, Ante Ćorić. RIP.

 

 

Roberto Pereyra - z Juve do Watfordu. W trakcie finalizacji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Milan odrzucił 30 milionów funtów Chelsea za Alessio Romagnoliego.

 

Swoją drogą co do Lukaku, to Conte powiedział że obecny rynek jest "szalony" i że nie wyda na Lukaku 70 milionów. Oczywiście nie przeszkodziło to Chelsea oferować 67 milionów za Moratę (dla porównania 23-letni Lukaku ma już grubo ponad 100 bramek w seniorskiej karierze, podczas gdy 24-letni Morata nie strzelił w jednym sezonie ligowym więcej niż 8 goli) czy 60 milionów za Koulibaly'ego. Heh.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

No a niektórzy ludzie uważają buty za 2000 zł za drogie, ale samochód za 5000 zł to już kupią. Bez przesady. Chelsea w ostatnich latach więcej sprzedaje, niż kupuje, szastanie to ostatni raz było jak ściągali Hazarda. Teraz już i tak szastnęli, na Batshuayia, który jest dobry, ale takim pewniakiem do najlepszej inwestycji świata od razu nie jest.

 

Koulibaly byłby już bardziej, nie bez powodu każdy w Europie o niego pyta. A Morata... oglądając go wczoraj w silnym zespole trochę bardziej zrozumiałem, czemu także każdy w Europie o niego pytał. Ale jak widać, ostatecznie nikt na niego tej kasy nie rzucił. A to akurat nie plecenie tylko fakt, że Real chętnie by go opchnął, i ściągnął jakiegoś Alabę czy coś. Ale nie zawsze jest możliwość.

 

Podejście typu "no ogólnie gracz X by się przydał, ale szastał na niego nie będę" wydaje mi się najnormalniejsze pod słońcem.

Odnośnik do komentarza

Daryl Janmaat oficjalnie w Watford. W sumie chyba najlepszy piłkarz Newcastle. Dobrze, że dostanie szansę pokazania się w nieco mniej kalekiej ekipie. Być może zastąpi niejakiego Craiga Cathharta w obronie, a może zagra na prawej flance.

 

Dennis Praet w Sampdorii. Niegdyś wielki talent. Z nim i Linettym w środku pola wszystko jest możliwe.

 

Joao Nunes - Lechia Gdańsk. Nunes był jako nastolatek uważany za jeden z talentów Benfiki. Niestety nie przebił się i teraz podpisał kontakt z Lechią Gdańsk. Ałć.

 

 

Dante odchodzi z Wolfsburga do Nicei. Tak że gdy pytałem, po co go biorą - nadal nie wiadomo.

 

 

 

Marko Marin, niegdyś utalentowany, w końcu został opchnięty przez Chelsea - do Olympiakosu za 3 mln euro. Tak że nie wszystkie ich inwestycje przynoszą zysk.

Odnośnik do komentarza

Ale wiesz że Janmaat nie ma nic wspólnego z defensywą? Jedyna szansa dla niego to gra w 3-5-2 albo 5-3-2, jako tradycyjny prawy obrońca jest okropny, fani Newcastle byli wniebowzięcia jak odchodził (choć teraz jak przyszedł za niego Yedlin, który jest w defensywie jeszcze gorszy, to pewnie nie są zadowoleni).

 

Ogólnie okres Janmaata w Newcastle to rajdy do przodu, zaniedbywanie defensywy i czerwone kartki.

Odnośnik do komentarza

Ludzie zawsze tak mówią o wszystkich ofensywnych bocznych obrońcach. Real Madryt wygrał największe rozgrywki świata wystawiając bocznych, o których tak mówiono. Dortmund pobił rekordy Bundesligi kilka lat temu. Barcelona wygrała... różne rzeczy. I tak dalej.

 

W dzisiejszych czasach nikt nie gra "tradycyjnymi bocznymi obrońcami", obojętnie jaka formacja jest wpisana na kartce i tak defensywny pomocnik/trzeci stoper zabezpieczna tyły bardziej niż boczni.

 

Nota bene Watford i tak gra oficjalnie 3-5-2, o czym wspominam.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No w Watfordzie ze względu na formację da radę zapewne. Ale mówisz że ludzie mówią tak o każdym ofensywnie grającym obrońcy, a jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś mocno czepiał się Colemana w 13/14 czy Clyne'a w 14/15 że grają zbyt ofensywnie, bo trzymali jakość także w tyłach.

 

Oczywiście pewnie Janmaat nie jest tak zły jak piszę, bo mając obok siebie Collociniego i Stevena Taylora pewnie i Cafu wyglądałby źle, ale na pewno nie był najlepszym piłkarzem Newcastle - Mbemba albo Townsend byli o wiele lepsi.

 

Swoją drogą to jak się dobrze ocenia Janmaata fajnie pokazuje jak dużą wagę w futbolu ma mundial - sporo czytam opinii po necie i dla wielu osób wciąż Janmaaty, de Vrije albo Martinsy Indi to czołowi obrońcy w Europie.

Odnośnik do komentarza

Tak, jestem znany z oglądania tylko Mundialu, a Ragnara Sigurdssona cenię wyżej, niż Sterlinga. Po prostu piszę jak uważam. De Vrij też ma świetną opinię w Serie A wśród ludzi, którzy śledzą Serie A. Jako że jest stoperem, to ludzie się nawet o niego specjalnie nie kłócą. Gra Lazio bez niego mówi sama za siebie. Teraz się dowiedziałem, że jednak nie, beznadzieja.

 

Janmaat nawet nie był aż tak dobry na Mundialu, przyzwoity piłkarz, na tle reszty Newcastle był ok.

 

 

 

W sumie to chyba pomyliło mi się z kimś innym, Janmaat nie jest aż tak dobry. Ale może momentami był.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie mówię o tobie, ale nazwałeś Janmaata najlepszym piłkarzem Newcastle, a nie podałeś nawet żadnego powodu dlaczego tak jest (swoją drogą jak miałby zastąpić Cathcarta który jest środkowym obrońcą). Wspaniała gra w defensywie? No tak średnio bym powiedział. Oszałamiająca gra w ataku? 2 gole i 2 asysty, szału nie ma. Ja go nie cenię jako obrońcy i tak już raczej zostanie.

 

Ciekawszy transfer to zdecydowanie Sofiane Boufal który jest blisko Southampton.

Odnośnik do komentarza

Gole i asysty. Kompletny opis gry prawego obrońcy. Whatever.

 

 

Boufal, no wiadomo, że jestem fanem. Co za koleś. Ma pewne duże wady, ale to może najbardziej brawurowy piłkarz w dużym futbolu. Żal go do Southampton.

 

 

Oglądam właśnie jak Ajax przegrywa eliminacje LM, a mówi się, że Jasper Cilessen po tym meczu pojedzie do Barcelony zastąpić Claudio Bravo jako rezerwowy bramkarz Barcy. Wydaje się to mocno prawdopodobne. W sumie co to za Barsa ta obecna, z tylko jednym piłkarzem Ajaxu.

 

 

 

Nabil Bentaleb i Benjamin Stambouli powinni być na dniach ogłoszeni jako gracze Schalke.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Hart gra właśnie prawdopodobnie pożegnalne spotkanie w Manchesterze City, bo Bravo już w Manchesterze i na dniach będzie ogłoszony.

 

To uczucie kiedy poganiasz bramkarza za słabą grę nogami ale jednocześnie w lidze wystawiasz Jesusa Navasa, który w grze nogami jest jeszcze gorszy od Harta. Guardiolaface.jpg.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny tekst w "Guardianie", gdzie napisano wiele tego, co od lat wypisuję po internetach:

 

https://www.theguardian.com/football/the-set-pieces-blog/2016/aug/24/transfer-window-market-myths

 

Omawiane są takie mity popularne wśród internetu i, niestety, nawet dziennikarzy dostających za pisanie o piłce kasę, jak np.:

 

- kluczową liczbą w budżecie jest suma wydatków na opłaty transferowe

- kluby mają określoną w budżecie ilość X na opłaty transferowe

- transfery gwiazd spłaca się z koszulek

- De Gea nie przeszedł przez faks

- o prawach do wizerunku nie ma sensu wspominać i wyliczać

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...