Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

W sieci są zdjęcia Chadliego przed siedzibą WBA tak że dość realistyczna fantazja.

 

 

Adrien Silva niezły cios. Wczoraj cały mecz był w łzawej atmosferze bo Slimani odchodzi itp., fani wzruszeni nawet nie wiedzieli, że ich oddany kapitan, w klubie od 13 lat, też się zmywa do Anglii. Walczaki, w sumie wreszcie imponujące nabytki dla mistrza Anglii, ale Sporting deczko ogołocony.

 

Boufal oficjalnie w Southampton. No cóż... no nic, czekamy na jego występy, powinno być ciekawie.

 

 

Obecna sytuacja w sprawie "ej, ale Chelsea kupić jakiegoś lewego obrońcę, nie?" - prowadzą rozmowy w sprawie Marcosa Alonso. Bardzo dobry piłkarz w kwiecie wieku, zdolny do gry na różnych pozycjach i lewonożny, który nie będzie wymagał takich inwestycji, jak Ricardo Rodriguez. Chelsea ciągle bada teren w kwestii innego Rodrigueza, z Realu - czy Królewscy faktycznie oczekują ogromnej kasiory, czy może jednak to poza i go puszczą. Są jakieś tam szanse, że jednak odejdzie ostatniego dnia okienka.

 

Do Blues ma też trafić Marcelo Brozović. Jest to ważne zwłaszcza dla Interu, który potrzebuje dużych wpływów, by zmieścić się w ramach Financial Fair Play. Nie wiem tylko, po co on Chelsea.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

James super opcja, czuję, że by odpalił, ale z drugiej strony trochę ciasno się robi i ktoś musiałby chyba sobie pójść, a na to się nie zapowiada. Niby coś tam o Fabregasie szumiało, no ale nie wiem. No bo co, Oskarka, który całkiem przytomnie prezentował się w ostatnich meczach?

 

W ogóle obrona Chelsea powinna zrobić Kante jakąś laurkę. Co chłopak im czyści to poezja. Widziałem gdzieś wczoraj statystykę strzałów oddanych na bramkę Courtoisa po 3 meczach w sezonie 15/16 i 16/17. Różnica jest miażdżąca. Powiedziałbym, że rywale "łatwi", ale rok temu strzały szły ze strony każdego zespołu.

Odnośnik do komentarza

Jednak zmiennicy czasem muszą grać, i niejedna ekipa przez brak zmiennika cierpi. Marcos Alonso może grać na środku obrony, pomocy, na lewej pomocy (jak wiadomo Conte lubi tzw. 3-5-2).

 

Bardziej mam wrażenie, że spokój pod bramką to głównie efekt po prostu bardziej ostrożnej gry całego zespołu. Chelsea w tym sezonie gra bardzo wysoko, długo klepie piłkę na połowie rywala i spory kawał defensywy wykonują nie tylko nawet Kante i Matić (oczywista zmiana wobec grania w środku jednego defensywnego i Fabregasa), ale wręcz Oscar, Pedro i Willian. To tak jakby mówić, że Barcelona daje rywalom mało okazji bo Busquets czyści.

 

No i tak, jednak rywale byli masakrycznie słabi. Właściwie to West Ham bez Payeta, Watford i Burnely to kandydaci do miana 3 najgorszych drużyn w tej lidze. W sumie trochę liczę na to, że Watford spadnie, bo śmiesznie mi się czyta wypowiedzi ich fanów, jak to Quique oczywiście musiał wylecieć za taką fatalną postawę drużyny i że teraz od razu widzą znaczącą poprawę bo mają normalnego trenera. Mówię im, że mają jeden punkt fuksem, bo Southampton też mocno cisnęło i Gomes im uratował ten punkt, to oni że wcale nie, Gomes to słabiak, gramy już dużo lepiej niż za tego dupaka Quique. Typowe kibicowskie spaczenie, że im się należy bardziej, jak Watford spadnie to będzie słodkie niczym korona dla Zlatana.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Fabregas na twitterze zaprzeczył że Conte kazał mu odejść i raczej zostanie. Kante gra super, ale wciąż najlepszym defensywnym pomocnikiem jest na razie Gueye.

 

Zgodzę się z ogórem, fajnie byłoby gdyby Watford mimo mocnego składu i dużych wzmocnień spadł, niewdziecznicy. Bo beniaminek powinien walczyc o puchary, dlatego pogonili Floresa który ich utrzymał...

Odnośnik do komentarza

I Gueye, i Barry dobrze wyglądali, no ale to tylko kilka meczów.

 

 

WBA szykuje się na kolejne transfery z cyklu "kogo to angielskie słabiaki nie mogą". Przede wszystkim - blisko jest Ignacio Camacho. Nacho to moim zdaniem wspaniały gracz, niedoceniany raczej bo gra w Maladze, ale od lat dość stabilnie lider tej ekipy i jeden z lepszych defensywnych pomocników w Hiszpanii. Pytanie, czy WBA faktycznie potrzebuje do szczęścia akurat takiego gracza. Będą kosić duetem Camacho-Yacob? Tak czy siak, wielka strata dla Malagi.

 

WBA podobno również stara się o Lisandro Lopeza, bardzo ciekawego stopera z Benfiki. Chociaż to wydaje mi się średnio wiarygodne, ale kto wie. W sumie koleś ma 26 lat, większej pensji niż w WBA pewnie już nie dostanie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No w WBA widzę jakieś gwiazdy powoli kupuje, bo oprócz Rondona, Jonny'ego Evansa i Darrena Fletchera dużych nazwisk tam nie ma. Chadli to dobry piłkarz, zdecydowanie dużo tam wniesie, bo na McCleanach, McManamanach itp nigdy nie wybiją się ponad przeciętność.

 

Za to słynny "młody talent" włoskiej kadry, Stefano Okaka (ten który stwierdził że gdyby nie był czarny to już dawno byłby powołany do reprezentacji) - w Watfordzie. Przyda im się napastnik, bo Ighalo od dawna jest bez formy.


Aaa, i trochę breaking news - Adrien Silva jednak zostaje w Sportingu. A tak przynajmniej wynika z komunikatu. http://www.sporting.pt/pt/noticias/clube/comunicados/2016-08-29/comunicado-sporting-clube-de-portugal-futebol-sad

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Jak nie zapomnę, to wrzucę tu zdjęcie Adriena w koszulce Leicester za dwa tygodnie cytując ten post.

 

 

Tymczasem... do Legii Warszawa trafia Waleri Kazaiszwili. To kolejny spośród kandydatów na największe nazwisko, jakie trafiło do polskiej ligi. Ba, Kazaiszwili nie jest przecież emerytem ani nie znalazł się na zakręcie, ale jest normalnym piłkarzem w wieku 23 lat. Były nawet takie momenty, że wyglądał jak jeden z najlepszych w Holandii na swojej pozycji. Oczywiście liga holenderska nie jest aż tak wymagająca, jak mówią media, ale i tak - jak na polską bidę wielki transfer.

Odnośnik do komentarza

Wiara ludzi w poziom gry Harta - nadal niesamowita. Torino na pewno teraz zdobędzie 20 pkt. więcej w sezonie.

 

 

Paco Alcacer oficjalnie w Barcelonie. W drugą stronę powędruje Munir. Szkoda typa na ławkę, tym bardziej, że nieźle zaczął sezon Arda Turan w ataku. Lubię grę Paco, ale sam nie wiem, co z tego będzie, z jego kariery.

 

"Odkrycie Euro" Nicolae Stanciu trafia do Anderlechtu (nagłówki mediów: odkrycie Euro będzie podawać Łukaszowi "lepszy niż Lens" Teodorczykowi!!! Zobacz, kto!").

 

Watford z kolei kupuje w Belgii: wziął z Anderlechtu napastnika Stefano Okakę (nie wiem, czy pogra...) oraz, zwłaszcza, Svena Kumsa! Kums to waleczny pomocnik, który był liderem wspaniałej drużyny w Gencie.

 

 

Nota bene "odkrycie Mundialu" sprzed 2 lat, Cristian Gamboa, odszedł z WBA do Celticu Glasgow. Ktoś jeszcze o nim pamięta, jaki był wspaniały na tej super skillowej imprezie? W ciągu dwóch sezonów zagrał w lidze angielskiej łącznie 264 minuty, czyli mniej niż odpowiednik 3 meczów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Gamboa nie mógł się przebić w WBA bo po prostu gra zbyt ofensywnie. Zresztą Sebastien Pocognoli też ma ten problem. Pulis najbardziej preferuje wystawianie po bokach albo środkowych obrońców, albo bocznych bez zapędów ofensywnych. W poprzednim sezonie najczęściej grał kwartetem Dawson, McAuley, Olsson i Evans (tak, Jonny Evans na LO), teraz przyszedł Brendan Galloway z Evertonu. Chociaż dziwi mnie że Pulis lubił wystawiać na LO Chrisa Brunta, który nawet nie jest obrońcą.

 

Loic Remy wypożyczony do Crystal Palace, Serge Gnabry jest blisko Bayernu/Werderu Brema, Tottenham coraz mocniej walczy o Wilfrieda Zahę z Crystal Palace (dziwi mnie to, Zaha to niezły drybler ale statystyki ma słabe, szczególnie przy odejściu Pritcharda, Chadliego, N'Jie i możliwym odejściu Sona wydaje mi się dość słabym zastępstwem), mówi się o kwocie 26 milionów funtów.

 

Z kolei Wenger chce wypożyczyć Wilshere'a. W sumie ch'uj to kogo obchodzi, na tę chwilę jest jakimś siódmym, ósmym wyborem w środku pola, a w ostatnich sezonach grał tak mało że wszyscy się przyzwyczaili do jego nieobecności.

Odnośnik do komentarza

Wiara ludzi w poziom gry Harta - nadal niesamowita. Torino na pewno teraz zdobędzie 20 pkt. więcej w sezonie.

 

 

Twój brak wiary w poziom gry Harta jest niesamowity. Koleś jest przyzwoitym bramkarzem, lepszym (ile lepszym to kwestia dyskusyjna) od Caballero. 20 punktów, dla Torino nie zdobędzie (Cech dla Arsenalu nie zdobył, a tak się mówiło po transferze), ale jestem przekonany, że zaliczy porządny sezon na wypożyczeniu.

Odnośnik do komentarza

Przyzwoity bramkarz poszedł do Torino, ależ upokorzenie. Dobrze, że Padelli jest nieprzyzwoity, on pewnie też codziennie wieczorem wypija pół litra wódki płacząc, że powinien grać w Manchesterze City bo przecież nie ma dyskusji, że jest obiektywnie lepszy od Caballero, Bóg tak powiedział.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czy ja mam przed każdym zdaniem wstawiać "moim (skromnym) zdaniem", żebyś nie wyciągał szyderczych wniosków, że "Bóg tak powiedział"?

 

Jego reakcja na utratę pozycji pierwszego bramkarza jest słaba, gdyby miał ambicje to zostałby pół sezonu / sezon popracować z Guardiolą. Zamiast tego obrażony będzie bronił w Torino.

Odnośnik do komentarza

Jak nie zapomnę, to wrzucę tu zdjęcie Adriena w koszulce Leicester za dwa tygodnie cytując ten post.

 

 

Tymczasem... do Legii Warszawa trafia Waleri Kazaiszwili. To kolejny spośród kandydatów na największe nazwisko, jakie trafiło do polskiej ligi. Ba, Kazaiszwili nie jest przecież emerytem ani nie znalazł się na zakręcie, ale jest normalnym piłkarzem w wieku 23 lat. Były nawet takie momenty, że wyglądał jak jeden z najlepszych w Holandii na swojej pozycji. Oczywiście liga holenderska nie jest aż tak wymagająca, jak mówią media, ale i tak - jak na polską bidę wielki transfer.

Voskamp przychodzil z 2 ligi holenderskiej i jakos nie zbawil Slaska. W ogole dziwi mnie tylko czemu nikt przy tych nazwiskach maja wzmocnic polskie kluby ekstraklasy brakuje informacji typu zawodnik gra na alibi, stara sie coraz mniej, popadl w nalogi, chce odbic sie grajac w slabej lidze. Do Arki przyszedl sezon temu najlepszy strzelec ligi cyprysjskiej z sezonu 2012/2013 i kto teraz o nim pamieta? Naprawde warto zluzowac pory i poczekac co zawodnik wart 1 mln euro pokaze przez dwie rundy.
Odnośnik do komentarza

Isco blisko wypożyczenia do Spurs albo Malagi. Dobre posunięcie, obecnie nie ma dla niego miejsca w Realu. Musi odejść on albo James, ale po ostatnich słowach Zizou gdzie powiedział, że Kolumbijczyk zostaje to naturalnym było to że z klubem na razie pożegnać się musi Andaluzyjczyk. Jego lepsza, bo bardziej efektywna wersja jest już w Realu, więc nie ma sensu żeby Isco dalej się męczył jako rezerwowy czy pierwszy wchodzący z ławki.

Odnośnik do komentarza

jutro deadline, więc pora na dzisiejszego obrońcę, którego kupi Chelsea. tym razem będzie to David Luiz za 32 milijony funtów. myślę, że tak godziny 00:01 będziemy słyszeć o nowym obrońcy co godzinę.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Bez wątpienia. Marcos Alonso wydaje się być w drodze po ostatnie ustalenia, zaś Napoli poinformowało o zakupie najlepszego stopera Torino w ostatnich latach - Nikoli Maksimovicia. Po co im Maksimović? Ano może po to, by kogoś zastąpić... Przydałoby się Albiola, ale jak wiadomo, pół Europy pragnie Koulibaly'ego.

 

Och, to by było cudowne, gdyby sprowadzili Davida Luiza. Ale coś wątpię, by PSG dopuszczało tę myśl. Ale było wspaniale.

 

 

Trochę odrzutów: Mario Balotelli zagra w Nicei, która chyba ludzi szaleńców, a Samir Nasri prawdopodobnie trafi do Sevilli. Mówi się też, że aktywny jest agent Eliaquima Mangali - pójdzie do Porto, albo gdzie indziej, zobaczymy.

 

Inny "idol" kibiców Bruno Martins Indi jest w Stoke. No cóż.

 

Serge Gnabry trafia do Werderu, ale z opcją odkupu. Tak więc Arsenal nie będzie pluć sobie w brodę, jeśli 21-latek rozwinie się jeszcze.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...