Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem, że robiąc trening interwałowy, po zakończeniu trzeba jeszcze biec równomiernym tempem przez 20-30 minut. Nie lepiej robić na odwrót, skoro najlepsze spalanie tkanki tłuszczowej jest właśnie po tych 30 minutach?

Po takich interwałach masz mocno zużyty glikogen i jak biegniesz w dobrym zakresie % tętna szybciej palisz fat.Ważne by po intensywnym biegu dać czas organizmowi by usunął kwas mlekowy,bo on ogranicza lipolize.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To fakt, ja tez jestem zdziwiony jak łatwo mi przychodzi bieganie tym bardziej że zero areobów praktycznie od roku, ciągła masa.

Ale pogoda tak w okolicach zera jest idealna.

 

Jedyne problemy to

 

ból piszczeli

po 40 minutach zaczynają mi drętwieć stopy

 

Ojciec mówi że być mmoże mam za ścisłe buty

Odnośnik do komentarza

Moja dziewuszka chce zacząć biegać żeby schudnąć kilka kilo, macie jakieś rady? Biegać na czczo czy coś wcześniej zjeść?

Jak nie ma wyrobionej kondycji,to jak bym najpierw porobił z 6 km marszobiegów,lub szybkiego spacerku a pusty żołądek,bo jej głównym celem jest redukcja a nie wyniki czasowe.Po takim wysiłku dobrze by było zarzucić jakieś wpc w ilości 20-30 gram,lub cyc z warzywami,a po 2 h normalny posiłek z węglami.Jeżeli zaraz po wysiłku tlenowym zarzucimy za dużo prostych węgli to insulina rozwali wszystko to nad czym pracowaliśmy na treningu.

 

Ja mam inne pytanko,czy na nokię E61i jest jakieś program pokroju endomondo czy nokia sport tracker?Bo oba u mnie nie działają.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Ja chyba dostałem kontuzji,biegalem 3-4 razy w tyg po 8km po betonie.Po biegu zabolało mnie kolano i jak biegam to czuje,że jest coś nie tak.Chciałbym pobiegać po naturalnym podłożu jak trawa,park itp ale w tej pierd... Uk ciągle pada.Mokro,błoto biegać się nie da.Dobrze,ze mam rower stacjonarny to na nim teraz cisne.Od tamtej pory co was chlopaki pytalem jak biegac,schudlem 9kg.

Mialem 100 teraz jest 91 przy 180cm,ale to i tak chyba jestem zbyt ciezki.Tak sie konczy pajacowanie amatora.Pobiegne dopiero na wiosne.Watpie,czy da sie kondycje zrobic na rowerze stacjonarnym..

Caly misterny plan w ...

Edytowane przez KarolFanbojSony
Odnośnik do komentarza

No buty,mam adidas running,nie moge narzekac.Ale czytalem forum,ze sa jeszcze rodzaje butow pod stope,zalezne od ilu km tygodniwo biegasz..

Nie mam pojecia czy takie profesjonalne buty by cos zmienily,skoro ja 4 min jestem w stanie biegac max bez przerwy.

Chcialbym kiedys przebiec 10km bez zatrzymania sie,ale do tego jeszcze dluga droga..

Edytowane przez KarolFanbojSony
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ja mam inne pytanko,czy na nokię E61i jest jakieś program pokroju endomondo czy nokia sport tracker?Bo oba u mnie nie działają.

 

 

endomondo powinno chyba smiagc, mi na e71 dziala. Sciagnalem tylko wersje na symbiana

 

A jakiego masz symbiana?Ja mam 3.0633.69.00 i nie dość ze potrafi się sam wyłączyć,to nie chce instalować powyższych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...