Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Krupek no spoko ale sam widzisz ze ekg to moze tylko dac jakis maly sygnal a dopiero po echu wiadomo co jest nie tak. A co do waszych kumpli to obstawiam ze mieli te wady wrodzone tylko dokladniejsze badania teraz to wykazaly. To nie jest tak ze jak masz jakas wade serca to po przebiegnieciu 100m masz z miejsca wylew :D

 

A arytmie to ma co druga osoba stary, szczegolnie podnoszaca ciezary. Ja tez mam.

Wiadomo ze tez zalezy jaka arytmie. Sa jakies nieduze a sa i powazne.

Duzo tez zalezy od dobrego lekarza jak krupek pisal. Swoja droga nieala babka, gdyby ci jedna komora nie pracowala to bys po schodach wbiegac nie mogl.Nienawidze tych lekarzy, albo maja sprzet kur.wa z lat 70 albo specjalisci od siedmiu bolesi. Nie ufam im, zawsze jak cos lepiej zweryfikowac u paru.

Odnośnik do komentarza

Pamietam jak mialem miec ekg przy przyjeciu do pracy i ba badanie prawie cala droge bieglem bo zaspalem. Potem 5min odpoczynku w korytarzu, zeby zdyszanym nie wejsc. Pani ktora robila mi ekg zapytala sie czy chorowalem na serce i czy leki biore xD 2razy powtarzala badanie. A lekarz spojrzal i powiedzial ze jest wszystko ok lol.

Odnośnik do komentarza

Dobra zara ide biegac, zrobimy eksperymenta. Ile serce potrzebuje u mnie zdrowego mlodego pieknego homo sapiens do ostygniecia po przebiegnieciu 3km w okolo 14 minut. Bede aktualizowal co pol godziny az do calkowitego unormowania.

 

 

Przed 118/84 puls 55

Po 124/73 puls 111

Po 30min 122/81 puls 93

Po 60min 110/65 puls 83

Po 90min 129/70 puls 79

Po120min 123/76 puls 67

Po150min 117/77 puls 59

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pierwszy trening w nowym roku zrobiony, poszło 15 km i już mam łącznie 3 tysiące kilometrów w nogach :) w samym 2017 planuję zrobić 2 tyś jeśli nic się nie wysypie. 

 

trening dziś ciężki i nie przyjemny po półtoratygodniowej przerwie, obżarstwie i jednej libacji alkoholowej. Trzeba robić mniejsze przerwy bo miałem problem  zmotywować się żeby wyjść.

Odnośnik do komentarza

-13 stopni pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, a co dopiero do biegania, ale trening zrobiony bo psychikę mam ostrą jak tabasco :wujaszek: 

2h biegania, nieco ponad 20km, zamarznięte gile zdrapywałem spod nosa, a na rzęsach robiły się małe sople.  Niech już przyjdzie ta wiosna...

 

od razu ciepła herbatka z cytrynką, batonik, paczka pyzów z mięsem i wracam do żywych :)

Odnośnik do komentarza

Dziś w końcu wpadło 14 km. Od 7 km biegłem z kretem na zakręcie. Generalnie, u mnie 70% biegów to przygoda z guwnem, mimo, że przed biegiem, albo się wypróżnię, albo mi się nie chce.

 

A no i poślizgnąłem się na jakimś bardzo śliskim błocie, albo psim klocku. Upadłem na bok, ale jakoś o dziwo nić nie boli.

Odnośnik do komentarza

Po kilku badaniach mogę chyba wracać do biegania ;) Holter wykrył u mnie delikatne zaburzenia rytmu serca. Pierwszy raz u kardiologa ciśnienie 180/90 dziś już "tylko" 160/90. No ale wtedy to byłem właśnie dziwnie zestresowany, bo ogólnie nie lubię badań, lekarzy itd. Zdaję się, że w domu mam normalne, ale jutro kupuję ciśnieniomierz i będę mierzył regularnie. Lekarz stwierdził, że to nie jest niebezpieczne i przepisał oprócz magnez z potasem jakiś tam lek na lekkie obniżenie ciśnienia i serce też ma delikatnie zwolnić i coś w razie gdyby mocno zaczęło walić. Rtg klatki ok. Echo wykryło śladową niedomykalność zastawek i to prawdopodobnie powoduje lekką arytmie, no ale kamień z serca, że nie ma żadnej wady ani choroby, a jedyne dość upierdliwa ale raczej do opanowania przypadłość. Zapomniałem go tylko zapytać czy mogę te leki brać przed wysiłkiem. W sumie to i tak do zużycia mam je wziąć czyli pewnie z miesiąc. 

Odnośnik do komentarza

Polecam "Nigdy więcej chorób serca", noblisty którego imienia nie pamiętam. Pisze o argininie, cytrulinie i przeciwutleniaczach. Ten lek to pewnie b-bloker. Zwolni pracę serca, będą problemy z popędem. Nie myśl że jak weźmiesz jedno opakowanie to Cię jakoś uleczy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...