Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że buty nawet te z niższej półki cenowej mają przeznaczenie dla rodzaju stopy. Mogą być dla stopy neutralnej, pronującej, supinującej. Dlatego spytałem o model buta bo marka nie ma nic do tego.

 

A popsuć też się zawsze mogą, systemy zabezpieczające też siadają po jakimś przebiegu

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Z tym butem pod stopę to nie wiem czy więcej marketingu nie jest niż realnej użyteczności, ja na ten przykład mam płaskostopie, biegam z pięty niestety a przy wybieraniu butów w ogóle nie zwracam na to uwagi, choć muszę przyznać że nie łapią mnie w ogóle żadne kontuzje w ogóle więc to pewnie też ma znaczenie. No więc to pewnie też indywidualna kwestia, ktoś podatny na kontuzje pewnie musi bardziej zwracać na to uwagę. Ogólnie co do treningu antykontuzjongennego to najlepsze jest bieganie podbiegów, króciutkich z maksymalną mocą/

 

Co do czołówek to teraz przypomniało się że biegałem chyba kiedyś w takiej z biedry, była dość ciężka, miała trzy paski ale nawet nie pamiętam jakiegoś dyskomfortu, przynajmniej jeśli chodzi o spokojne treningi.

Odnośnik do komentarza

Wiktor maratończyku, ja zawsze biegałem w takich z niższej półki i wszystko było git. I co? Myślicie, że nagle coś się w nich popsuło?

PÓŁmaratonczyku synu maratonczyka jak juz.

 

Dzis pierwszy oficjalny polmaraton w Ełku Wiktora, no niestety zabraklo minuty zeby zlamac za pierwszym razm 2h, ale jestem zadowolony bo treningowy wynik pobity o 10 minut no i duzo podbiegow na trasie wiec to tez nie pomagalo.

 

Padam na ryj.

 

PmKZGMH.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Udało się upolować pegasusy 34 za 320 zł na zalando :) szukałem 33, ale na zalando żadnej pary, na innych stronach też bieda. 34 odpuściłem bo wszędzie 470 zł. Na zalando akurat przecenili kolor, który mi się podoba, bo chciałem coś stonowanego. Do tego kod rabatowy na -10% i zrobiła się dobra okazja, bo za model 32 na wiosne płaciłem tyle samo :)

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Powoli nasza dyscyplina robi sie jak walka na smierc i zycie , bardziej hardkorowa niz walki w klatkach xd

Bardziej spartakusowa niz cieszarki

 

Edit: fajny artykul na trmat

https://m.sportowefakty.wp.pl/maraton/713440/nie-boj-sie-smierci-w-maratonie-ale-tez-nie-kus-losu-eksperci-radza-badaj-sie-i-

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Ja zawsze na koniec sezonu robie sobie na treningach sprawdziany na 1km, na 3km na 5km. A na 10km czy polowke to wiadomo rekordziki tylko na zawodach :)

 

Nie wiedzialem w sumie wczesniej dopoki nie przeczytalem ksiazki Skarsynskiego ale jest tak jak pisze DB, takie rekordowe treningi moga tylko popsuc podklad pod wlasnie ciezkie treningi szybkosci czy sily biegowej w pozniejszych cyklach przygotowan

Odnośnik do komentarza

Ja za to zapisalem sie na badania wydolnosciowe za miesiac i kazali mi sie przejsc na bieznie jak nigdy nie bylem. No i sie przeszedlem, straszna chu.jnia. W pol godziny przebieglem polowe tego co na powietrzu w dodatku jak zszedlem z biezni to tak mi sie we lbie zakrecilo ze malo nie zemdlale.

 

Wtf? Jakis delikatny jestem na niedotlenienie organizmu?

Odnośnik do komentarza

Znajomy robi treningi po 3h na bieżni, ale on pod ultramany trenuje, tyle że chyba bieżnie nie wytrzymują takiego obciążenia, bo krzywo patrzą na niego w każdym klubie :D

 

Ja tam bym chętnie sobie bieżnie do domu sprawił, niestety taka nadająca się do treningów to minimum 10k

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem dziś ostatnie tempówki przed sobotnim startem na 5km. Trochę już startowałem, a to pierwszy mój start na piątkę :D wracam do dyspozycji po chorobie i tygodniowej przerwie, tętno na treningach dalekie od ideału. Jednak nie ma co na nie patrzeć, płuca i tak trzeba tam będzie zostawić i złamać chociaż te 19 min.

Odnośnik do komentarza

Przydałby mi się jakiś twardszy but na zmianę, na takie krótsze treningi ~10km. Stopa chyba za bardzo mi się przyzwyczaja do miękkiego obuwia i potem jakieś dziwne bóle mam. Co polecacie?

 

Pegasusy 33 polecane są osobą biegającym z pięty, a ja biegam przez śródstopie, może dlatego mnie boli ta poduszka pod dużymi palcami.

 

W sumie, to już sam nie wiem, jakie buty powinienem mieć xd Najgorsze, że do sklepu nie pójdę, żeby mi coś wybrali, bo mam wielką girę i wybór jest bardzo okrojony.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Ostatnie buty kupiłem w sklepie, przymierzyłem, trochę podreptałem, a i tak nie okazały się dla mnie. Mam nadzieje, że z pegasusami się dogadam choć zamówiłem online, jutro sprawdzę.

 

Krupek może sprawdź tę opcje od Asisca co wklejałem z możliwością zwrócenia butów po 30 dniach. Podobno pegasusy 34 są twardsze od twoich 33, ale raczej nie będzie to aż taka różnica żeby brać 34 jako druga para startowa. W nike po pegasusach chyba jest zoom elite jeśli chodzi o poziom amortyzacji, pierwsze są vomero.Sprawdź zoom elite 9, są określane jako but startowo-treningowy. Pegasus 34 to jednak treningówka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja dziś, jako że moje new balance miały już 1600km,  kupiłem reeboki print run prime.. Po treningu rowerowym, który właśnie wykonuje na trenażerze mam zamiar je wypróbować, mam nadzieje że będą ok, jak każde buty które dotąd kupowałem. Niestety nic nie utargowałem, dostałem jedynie 3 pary skarpetek gratis:D

 

EDIT: No i zrobiłem w nich niecałe 12km, wydają się lżejsze niż buty w których biegałem dotychczas (nike lunarglide i new balance v150), co zdecydowanie na plus, ogólnie dobrze mi się biegło choć mogłyby być trochę miększe

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Pękło 20 km i o dziwo bardzo dobrze się czuję, ale ból taki, że zapomniałem rollerów, a u rodziców jestem. No czymś trzeba te udźce rozmasować, bo jutro drewno będę. Ogarnąłem solidny słoik i coś tam lekko pojeździłem. Ojciec wchodzi do pokoju i rzuca tekstem 'Co ty ćwiczysz? W dupe sobie jeszcze ten słoik wsadź'. No tata, był już taki jeden, nie polecam.

 

Taki akcent humorystyczny po bardzo udanej 20. Nogi mi jakoś ostatnio lepiej pracują, odkąd dorzuciłem 2 razy po 35 km roweru w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

kozak wynik ku.rwo 18:12 szkoda, że bez 150 metrów  :yao:  żeby na dystansie 5km je.bąć się o 150 metrów no to dobra dynia. Aż chciałem chwycić któregoś z organizatorów i spytać się czy on myśli, że ja tu jestem dla rozrywki. :shotgun:  Jedynie miejsce fajne bo w pierwszej dziesiątce myślę, że 7-8, a zapisanych było 350. Ile pobiegło nie wiem, bo wyniki dopiero jutro. I tak je.bać te miejsca bo jak się nie walczy o wygrane to co z tego. Jak zobaczyłem, że skręcamy na metę to finiszować mi się nawet nie chciało bo wiedziałem, że będzie duża różnica w dystansie. Średnie tempo 3:45/km, więc w 18:40 bym się zamknął na pewno. 

 

idź pan w ch.uj z takim bieganiem, za 7 dych żeby grochóweczką nie poczęstować? a koszulka w pakiecie? kolejna dobra do spania. Nawet trasa nie była oznakowana co 1km, mnie to tam ryra bo mam garmina, ale komuś na pewno tego brakowało.  Zaorać ten bieg, tylko Susk Stary koło Ostrołęki.

 

jedynie medal fajny 

 

 

28fde72d2e2fdd14med.jpg

 

Edytowane przez D.B. Cooper
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...