Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej miałem z deca najtańszy, chyba po 350 nówka, ja kupiłem za 200 ale używkę i się rozwalił więc nie było jak oddać na gwarancje, ale gdyby nie to, to nie narzekałem na niego, chyba trochę pecha miałem bo nie czytałem żeby często się psuły. 

 

No tanio nie jest, najdroższy ten rower dobrej klasy, ale za jakieś dwa lata powinienem w sądzie odszkodowanie wywalczyć za wypadek to sę kupie aero maszynę :D

No i oficjalne zawdy ironman to ceny tez kosmiczne, Gdynia po 150 ojro, a za granicą to koło 1k trzeba liczyć dlatego też w oficjalnych się nie ścigam.

Ale nie kasa jeździ, bo można spotkać ludzi na rowerach za 10k a wyprzedza ich gość na starej kolarce albo rowerze z deca więc w miarę po kosztach też można się dobrze bawić i pościgać.

 

 

Przykład dobrego śmigania na tribanie, 9 czas na tym segmencie jest kumpla zrobiony właśnie na tribanie za 2k

https://www.strava.com/segments/13100440

Odnośnik do komentarza

Ogólnie, jak się trenuje intensywnie i ma jakiś cel to nakładów finansowych to wymaga. Możn biegać w butach za 100 zł, ale jak się robi trochę km no to jednak warto zadbać o lepsze. Tak samo ciuchy, nie wyobrażm sobie biegać 15 km w bawełnianej koszulce, czy spodniach dresowych, no jednak cenię sobie komfort. Do tego dochodzi dieta, odżywki i trochę hajsu idzie na taką pasję.

 

Swoją drogą, na Instagramie dużo biegaczy, bardzo przeciętnych, ma sponsorów, dostają buty, ciuchy, odżywki, żywność. Jestem ciekaw, czy nimi ktoś się interesuje, bo są atencyjni, czy sami się proszą. Z kolei, w listopadowym KIFie było o typue, który przez rok codziennie biegał maraton i żaden sponsor się nim nie zainteresował.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Cenowo duża, ale wybierając słabe buty, ryzykuwsz tym, że może to się odbić na zdrowiu, a roweremnz średniej półki sobie nie zaszkodzisz, będzie Ci po prostu trudniej. Mam rower MTB prawie 10 letni i planuję w tym roku dołożyć mu rogi i szosowe opony, amory też można zablokować. Niskim kosztem będę miał szosówkę, ciężką, ale jeździć można.

 

Dla mnie w Triathlonie najgorsze jest pływanie, bo nie jest jakimś dobrym pływakiem, musiałbym wziąć kilka lekcji. Nie potrafię luźno i powoli płynąć, tak jak się na przykład biegnie, trzymająć tempo.

Odnośnik do komentarza

No wiadomo , moj ojciec w duatlonie na skladaku jechal. Dostal nawet statuetke dla najstarszego zawodnika.

 

Ma tez kolege Mirka, prosty do bolu ale poczciwy chlopina. Cos ponad 50 lat ma, czas na dyszke robi ponizej 40 minut , bywalo ze i bez butow biegal. Biedny strasznie. Bral tez udzial w duatlonie , czas biegu super ale wszystko zje,bal bo na ukrainie jechal. Takze spoko, jak ktos chce tylko dla siebie to i rower za 1000zl mu wystarczy ale zeby nie byc ostatnim to jednak trzeba zabulic i to sporo wiecej niz 500zl za turbobrooksy. Teraz takie sporty to nie to co kiedys, teraz ludzie maja kredyty, pasje, laduja w nia itd. To sie tylko tak wydaje ze to amatorka, ale jak patrzylem na forum nawet lokalnych duatlonow to jakies draftingi, jazda na kole, rowery za conajmniej 6 kola. Nie to nie dla mnie. Jednak to biegac moze niemal kazdy i to z duzym powodzeniem.

Badz co badz spoleczenstwo mamy coraz bogatsze i nie bojace sie wydawac kupe kasy na swoje hobby.

 

Gorzej jak ktos wlasnie chce miec kilka hobby.

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej, że gierki to drogie hobby. Dobrze, że na kur.wy nie chodzę, bo to dopiero drogie hobby. Jednak jak tak patrzę po znajomych, ile oni potrafią hajsu wydać w weekend na chlanie, śmieciowe żarcie i imprezy to nie żal mi żadnego grosza na inwestycje w jakikolwiek sprzęt do trenowania. Jak im to sprawia przyjemność to chwała im za to, każdy ma inne hobby.

Odnośnik do komentarza

Nie no ja absolutnie podzielam twoje zdanie wrecz jestem zwolennikiem takie czegos, hajs to rzecz nabyta a zycio jest jedno powinno sie wydawac na swoje pasje i hobby jak najwiecej.

 

Tyle ze ja juz mam silownie, bieganie, wedkarstwo no i zaczynam myslec o podrozach. Z gierkami mam spokoj z wiadomych wzgledow , no ale na prosiaka i tv tez trzeba bylo wydac.

 

Takze dla przedsiebiorcy z ostroleki budzetowo lista hobby juz jest wyczerpana :D

Odnośnik do komentarza

Ogólnie, jak się trenuje intensywnie i ma jakiś cel to nakładów finansowych to wymaga. Możn biegać w butach za 100 zł, ale jak się robi trochę km no to jednak warto zadbać o lepsze. Tak samo ciuchy, nie wyobrażm sobie biegać 15 km w bawełnianej koszulce, czy spodniach dresowych, no jednak cenię sobie komfort. Do tego dochodzi dieta, odżywki i trochę hajsu idzie na taką pasję.

Bez przesady. Na buty trzeba wydać z 300 - 400 zł, z 2000km można w nich zrobić bez znaczącej utraty komfortu. Spodnie/spodenki to wydatek kilkudziesięciu złotych, do używania przez parę lat. Dieta - jeść tak czy inaczej trzeba, na "zdrowe" żarcie wcale nie trzeba wydawać dużo więcej niż na śmieciowe. Odżywki - biegam kilka lat,  biorę co najwyżej jakieś witaminy za grosze. W sumie najwięcej kasy idzie na startowe w biegach - za to przynajmniej nie musiałem nigdy kupować koszulek

Odnośnik do komentarza

No jak w zimę przy -10 biegasz w krótkich spodenkach to zazdroszczę termoizolacyjności ciała, serio. Jeśli zapał i intensywność treningów mi nie spadnie, to 2000 km zrobię do końca roku. Dieta, śmieciowe żarcie to dla mnie pasztet, biały chleb, wędliny i parówki z 40% mięsa, czy płatki śniadaniowe z mlekiem, no jak to kosztuje niewiele mniej niż jajka, 400g dobrego mięsa dziennie, różnorodne warzywa i owoce, ryże, kasze, ryby, orzechy i bakalie, to ja chyba źle robię zakupy. Dalej, odżywki, wiadomo, to dodatek, ja oprócz witamin stosuję jeszcze białko, bcaa, izotonik i coś na stawy od czasu do czasu, sporadycznie coś tam dodam  jeszcze. Biegam 40-50 km w tygodniu i trenuję siłowo, więc moim zdaniem, jest to przydatne.

Odnośnik do komentarza

No triatlhon tani nie jest, ale też nie przesadzałbym że dla bogaczy bo do bogacza mi niestety bardzo daleko a w traithlon się bawię bardzo intesywnie. Najdroższy jest rower niewątpliwie, jasne że fajnie by było mieć czasówkę za 15k ale jak się nie ma co się lubi ..... Żeby wygrywać zawody to jasne że liczy się każda sekudna więc każde wydane kilkaset złotych może przełożyć się na konkretne sekundy szybciej ukończonych zawodów, jednak decydowaną większość ludzi możesz wyprzedzić po prostu ciężko harując na treningach nawet jadąc na przywoływanym już tribanie. A jak masz w planach wygrywać to zanim będziesz na tyle dobry to zdążysz zaoszczędzić na świetny sprzęt. Zresztą jak już ktoś pisał, jeden potrafi wydać miesięczne kilka stów na imprezowanie, drugi woli zaoszczędzić i po roku kupić sobie rower.

 

Troche offtop ale, what a finish

https://web.facebook.com/runnforrfunn/videos/1330131383744056/

Odnośnik do komentarza

Nie no, pewnie ze wymaga, ale też nie są to jakieś wielkie wydatki.Nie biegam w krótkich spodenkach w zimie, mam 2 pary długich + chyba 3 krótkich = łącznie ok 200zł w decathlonie, poużywasz przez parę lat. Dieta - faktycznie, porównując do tego co napisałeś, to trzeba wydać te 100-200 PLN/mies więcej. Odżywki - izotoniki robię z miodu i soku z cytryny;  białko, bcaa - nie stosuję i jakoś żyję:) 

Odnośnik do komentarza

Z ta dieta to tez przesada, nikt nie kaze jesc orzechow codziennie, mango i lososia.

 

Najdrozej wychodzi fakt mieso. Ale to nie sa bajonskie sumy bo ludzie ktorzy jedza codziennie kebaba albo w ff wydaja wiecej. Jazda na owsie, jajach, ziemniakach czy innych ryzach jest tania jak barszcz. A mi za pol kilo miesa dziennie w ciagu miech awychodzi 225zl. To serio tak drogo? Chyba nie.

 

A jak sie ma diete to suple sa tak naprawde zbedne wedlug mnie. To mit ze zeby zdrowo trzymac diete trzeba wydawac kupe kasy. Chyba ze jak wspomnialem ktos chce codziennie orzeszki, losos co drugi dzien, wolowinka, liczi, izolacik, olej kokosowy, maselko migdalowe to oczywiscie tanie to nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

dziś pierwszy bieg w nowych butach, spokojne 12 km po kontuzji. 

 

wysłużone asicsy pora odłożyć na półkę, wiernie mi służyły przez 1500km. 

 

zdecydowałem się na Nike pegasus 32. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, na pewno są lżejsze od poprzednich i amortyzacja jest bardziej dynamiczna, nie jest tak miękko jak w asicsach(czy to wada czy zaleta to się zobaczy). But bardzo dobrze dopasowuję się do stopy. Coś więcej napisze jak dłużej w nich pobiegam, pierwsze wrażanie jednak bardzo pozytywne. Martwi fakt, że kolano trochę bolało, więc to nie było raczej przez zużyte buty. 

 

d37fbede9a55622dmed.jpg

 

krupek takie same masz?

Odnośnik do komentarza

Ja 33 trochę wziąłem na ślepo. Jesienią kosztowały 600 zł i na black friday była wyprzedaż w Nike Store. Akurat był szlachecki rozmiar 48,5 i kosztowały połowę ceny to wziąłem.

 

Dziś zmarłem. Rozgrzewka 5 km w 22:30, trochę skipów, 5x200 w tempie 3:00, między seriami trucht 200 m w 6:00 i potem drugi raz to samo. Na koniec 4x50m na odmulenie nóg. Wyszło niecałe 10 km, ale wycisk konkretny. W nogi strasznie wchodzi.

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie ostatni takie dwusetki tempem 3:00 biegałem prawie rok temu ale pamiętam że dawały ostro popalić, także płucom. 

No ja chyba będę musiał się przerzucić na coś z większa amortyzacją, dotychczas nie zwracałem na to uwagi, ale teraz wystarczy że jest lekko z górki i od razu czuje dyskomfort w swoim kolanie po przejsciach.

Odnośnik do komentarza

Mam asics gel pulse 7 i miałem nike zoom. Rzeczywiście nike są dużo lżejsze, asics się wydaje bardzo masywnym butem jak na but biegowy. Amortyzacja moim zdaniem jest bardzo ok. Chociaż ja nigdy nie złapałem kontuzji biegając, a w nogach mam już sporo kilometrów. Raz grając w piłę zwichnąłem rzepkę w kolanie, no i od kilku lat cała noga pobolewa, szczególnie biodro. Ciekawi mnie jedynie ten wpływ żelu, którego tam trochę mam. No i te asicsy są brzydkie jak cholera, ale kogo to obchodzi. Po asicsach pewnie znowu wrócę do nike. Ta pianka w pegasusach :obama:

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...