Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Zwiększanie tempa w biegu to bardzo dobry trening, ale to raczej trzeba bardziej stopniowo, powiedzmy o 10-15 sekund co kilometr, bo tak jak tutaj widzisz, zajechałeś się.

 

Warto też na końcu zrobić schłodzenie, choćby i te 500m, taki bieg bardzo wolny, zamiast cisnąć do końca i nagle przerywać. Lepsza regeneracja.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

widać po kolejnych dwóch km, że te 4:30 poprzedzone 4:43 trochę cię pod męczyło i miało prawo na tym etapie. Pomysł na trening z narastającą prędkością bardzo dobry(też stosuję) ale trzeba zacząć z wyższego pułapu. Zrobiłbym 20 min luźnego rozgrzewkowego biegu  + 5x1km 5:30>5:20>5:10>5:00>4:50 z przerwami pomiędzy 1.30min + schłodzenie 10 min. Ew. bez przerw, ale to trzeba wyżej zacząć. np. 5:50>5:40>5:30>5:30>5:10. 

Ogólnie taki trening musi też trochę trwać 25 min to trochę za mało, a tak ze wszystkim wyjdzie około godziny.

Odnośnik do komentarza

i co za 3 stówki go wyrwałeś? kurde, ekstra cena. Chyba najtańszy na rynku, a firma też nie byle jaka. Ciekawe jak z baterią.

 

ja początkowo kupiłem garmina bez paska hr. Po roku dokupiłem jak zacząłem lecieć z planem. Po tętnie najlepiej widać poziom wytrenowania, bo zawody zawodom nie równe, dyspozycja dnia może być różna i wtedy można pobiec gorzej niż np 3 miesiące wcześniej. Co nie oznacza, że forma jest słabsza. Z paskiem widać po treningu jak wcześniej leciałeś np 60 min ze średnim tętnem 145 i tempem 6:00/km a teraz lecisz tym samym tempem, ale tętno masz 135-140 i udaje ci się to powtarzać to znaczy, że forma poszła w górę. 

Odnośnik do komentarza

Yup, ostatni byl w ostroleckim rtv agd. Z tym ze to sa wersje refuged. Czyli odnowione nie faktycznie nowe. Fabrycznie nowe sa duuuuzo drozsze patrzylem.

 

Cena swietna, sam myslalem czy i sobie nie kupic

A sobie zamowilem tylko ta opaske http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6709059769

 

Pewnie jakies gufno no ale tomtom byla za droga

Odnośnik do komentarza

Ja dziś chciałem po prostu wyjść, potruchtać i zrobić spokojne 10 km. Oczywiście, nic z tego nie wyszło i tak zrobiłem 11,5 km w 57 minut, z czego pierwsze 10 w niecałe 50 minut. No nie wiem, chyba muszę sobie zapętlić motyw z Klanu Rynkowskiego to takiego roztruchtania, bo Hell Bells ACDC mnie napędziło. W ogóle, to takie wolne bieganke jakoś zamula mi nogi i robią się ciężkie.

Odnośnik do komentarza

No wybiegania spoko, ale trochę szybciej, dziś chciałem zrobić taki bardziej spacer, ale nie wyszło.

 

 

Tak z innej, biegowej beczki, dziś w Paryżu maraton wygrało kenijskie małżeństwo, pierwszy raz w historii. Z kolei, w Lipsku, wygrał Polak - Warszawski Biegacz, spoko bloga ma.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

czy jest większy debilizm w trenowaniu niż branie środków przeciwbólowych/przeciwzapalnych i wychodzenie na trening? Dziś zadałem sobie to pytanie. 

Mistrzem świata nie będę, a jakieś idiotyczne parcie na wynik kosztem zdrowia. Kontuzja nie jest chyba poważna bo kłuje tylko podczas biegu po jakimś czasie i nasila się przy kontynuowaniu. Przerywam, rozciągam się i jest dobrze. Po bieganiu też nie boli, na drugi dzień wychodzę bo jest dobrze i znowu to samo.  Już ze 3 tygodnie tak się bujam, ale już starczy tej głupoty. Myślałem o ortopedzie tylko on powie "panie nie biegaj to nie będzie boleć" póki co wybiorę się chyba do rehabilitanta/masażysty. Pewnie 2 tyg lekko przerwy. 

 

 

no dziś tak wiało, że momentami prawie stawałem. Kolanko oczywiście bolało, ale trening prawilnie dokończony.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...