Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, a weź tu idź do lekarza, to powie, żeby zrobić dłuższą przerwę. Mało ludzi rozumie to, że jak ktoś jest amatorem, to mu nie zależy. Ja siedzę w robocie i już myślę tylko o wieczornym bieganiu, basenie, albo siłowni. Żyję dla pasji.

 

No, ale niestety, jak ból nie przechodzi po tym, powiedzmy, tygodniu, nie pomogło domowe leczenie okładami, maściami, suplementami, no to chyba trzeba udać się do fizjo, albo lekarza.

Odnośnik do komentarza

Fitbird charge 2.

Macie jakieś opinie, albo coś zaslyszane? jest cos lepszego w tej cenie z zegarków? Ten mi się podoba i można by go nosic na codzien nawet.

Chyba, że jest coś innego w tej cenie, ale tak szukam i większość po 1500 :O Nie musi miec GPS bo telefon i tak mam do muzy ze sobą.

Odnośnik do komentarza

Gps w zegarku jest o wiele wygodniejszy niż w telefonie, na bieżąco widzisz dystans, możesz kontrolować tempo. W telefonie też możn, no ale weź biegaj z telefonem w ręku, wykonalne w tempie 6 min na kilometr.

 

Z dobrze wygląfających to Garminy są spoko, choć pewnie trochę musiałbyś dołożyć. Z drugiej strony, mój Polar M400 też nie wygląda najgorzorzej do noszenia, są różne kolory. V800 jest nawet ładny.

Odnośnik do komentarza

no do tysiaka to jest z czego wybierać. Nie wiem czy chcesz używać go tylko do biegania czy i do codziennego użytkowania. Jak do codziennego to fakt, wygląd też będzie jakimś kryterium wyboru.  Chcesz tętno to musisz kupić z paskiem hr, ewentualnie taki pasek dokupić. Nie bierz takich co zczytują tętno z nadgarstka, podobno nie są zbyt dokładne.  Polecę to co sam posiadam, Garmin forreruner 220 choć do codziennego użytkowania nie bardzo. Nowszy model 230 już tak, ma on też funkcję smart. Marka Polar też jest mocno chwalona. No i mogę polecić sklep z którego sam brałem głownie dlatego, że dają 3 lata gwarancji. http://www.eazymut.pl/20-seria-dla-biegaczy-forerunner

Odnośnik do komentarza

dane producenta wskazywały 8 godzin i rzeczywiście tak jest. 8 godzin treningu z włączonym gps. Jak w niedziele ładowałem to starczało na cały tydzień treningu. 

W nocy przy ciągłym  włączonym podświetleniu na pewno krócej, nie powiem ile bo na ciągłym nigdy nie biegałem. Po prawie półtora roku użytkowania nie zauważyłem żadnych odchyleń w pracy baterii. Nie wiem jak jest w tym modelu 230, ale słabiej na pewno nie trzyma. Trzeba poczytać. Nie wiem też jak jest w trybie zegarka jakbym go użytkował codziennie, z tego z pamiętam to chyba około 3 tygodni. 

Odnośnik do komentarza

czy jest większy debilizm w trenowaniu niż branie środków przeciwbólowych/przeciwzapalnych i wychodzenie na trening? Dziś zadałem sobie to pytanie. 

Mistrzem świata nie będę, a jakieś idiotyczne parcie na wynik kosztem zdrowia. Kontuzja nie jest chyba poważna bo kłuje tylko podczas biegu po jakimś czasie i nasila się przy kontynuowaniu. Przerywam, rozciągam się i jest dobrze. Po bieganiu też nie boli, na drugi dzień wychodzę bo jest dobrze i znowu to samo.  Już ze 3 tygodnie tak się bujam, ale już starczy tej głupoty. Myślałem o ortopedzie tylko on powie "panie nie biegaj to nie będzie boleć" póki co wybiorę się chyba do rehabilitanta/masażysty. Pewnie 2 tyg lekko przerwy. 

 

 

no dziś tak wiało, że momentami prawie stawałem. Kolanko oczywiście bolało, ale trening prawilnie dokończony.

No polecam ci jakiegoś fizjoterapeutę dobrego, poszukaj w okolicy kogo ludzie polecają. Lekarze wolą leczyć skutki niż przyczyny niestety.

Co do środków przeciwbólowych, to niektórzy na zawodach biorą, przynajmniej jeden gość na swoim podcaście mówił że jak robi Ironmana to na rowerze na którymś tam kilometrze dwie  jakieś tabletki przeciwbólowe łyka.

 

U mnie forma wraca powoli bo dziś 10km, w tym 4km tempem poniżej 4:00 potem dwa luźne i 3km też ciut szybciej niż 4:00, wyszło 4:12 z całości :)

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

byłem dziś właśnie, chyba już to coś dało bo delikatnie czułem po basenie, po zabiegu jak ręką odjął. W poniedziałek mam sprawdzić na bieganiu jak jest bo przy normalnym funkcjonowaniu nie sprawdzę bo nie boli wtedy. Jak będę czuł to idę we wtorek na powtórkę jak nie to ogień. 

 

no ładnie już widzę jest, szybko wracasz :) 

Odnośnik do komentarza

Wiktor, niech ci plan rozpisze. Widziałem, że jest jakaś drużyna dabrowskiteam mógłbyś w niej latać ;) chyba też nawiązał współprace z kalenji, ciekawe czy biega w ich butach czy zakłada inne jak nikt nie patrzy.

 

Nie martw się krupek ja też pauzuje przez kolana, a 3 maja miałem życiówkę bić, więc już pobite.

Odnośnik do komentarza

Lata bo widzialem :) chyba w tym modelu ld.

 

Taki jak ja poziom prezentuje to nie chce mu dupy zawracac rozpiskami. Gadalem z nim o jego treningu to to juz pros pelna geba.

Jak zobaczysz na liscie startowej kurpiowskiego ja startuje w druzynie WAPGAMES. Jedynej prawilnej

 

Edit, dabrowski 9 w open i 2 z polakow :obama:

 

Bylem ciekawy bo po biegach u nas na wsi gdzie odsadzal wszystkich jak chcial chcialem sie jaki to jest poziom, krol wsi, powiatu a jednak okazalo sie ze gosc to juz mocny poziom krajowy a moze i wiecej. Szacun .

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

również się wybieram, znalazłem fizjoterapeutę który po godzinach jest zapalonym biegaczem, ultramaratończykiem, triathlonistą, kończył też wiele biegów górskich, więc liczę na dobre rady jak leczyć i zapobiegać. No i w końcu nie usłyszę "Panie nie biegaj pan". Pracuje też w ośrodku przygotowań przedolimpijskich. W poniedziałek się umawiam. 

Odnośnik do komentarza

niestety tam nie ma takich fachowców, z obecnego miejsca zamieszkania mam tam blisko, dam znać jak będzie wizyta przebiegać. W piątek dzwoniłem to mówił, że przez weekend nie ma czasu bo jest na zawodach w górach, także kolo się nie oszczędza. Może się zaziomkujemy

 

Dąbrowski ostatecznie 9 open i wicemistrz Polski  

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Ciekawe, czy kiedyś uda się komuś pokonać 2h w maratonie. Kilku mówiło, że jest to możliwe, ale trzeba byłoby mocno zaryzykować zdrowiem, bo to w końcu długi bieg.

 

Inna sprawa, ziomek,który w rok codziennie robił maraton zapowiada, że przez 40 dni codziennie będzie robił bieg ultra 100 km. Wyleciało mi z bani jak się nazywa.

Odnośnik do komentarza

Nike tworzy projekt przebiegnięcia maratonu poniżej 2h http://www.runners-world.pl/biegi/Maraton-ponizej-2-godzin-Kto-i-gdzie-zlamie-te-granice,6933,1

 

oni ryzykują zdrowiem w każdym takim biegu, podczas biegu maratońskiego dochodzi do dosłownej dewastacji organizmu i nie ważne czy biegniesz w 2 godziny czy w 5. Jakby ktoś był w stanie tyle przebiec to na zdrowie by nie patrzył, ale jest to póki co nie wykonalne. Nie wiem czy trzeba super talentu, treningu czy bardziej jakieś nowej technologii lub przedtreningówki od Litwina.

Edytowane przez D.B. Cooper
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...