Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy kiedyś uda się komuś pokonać 2h w maratonie. Kilku mówiło, że jest to możliwe, ale trzeba byłoby mocno zaryzykować zdrowiem, bo to w końcu długi bieg.

Inna sprawa, ziomek,który w rok codziennie robił maraton zapowiada, że przez 40 dni codziennie będzie robił bieg ultra 100 km. Wyleciało mi z bani jak się nazywa.

Na bank sie uda, to samo kiedys mowili o biegu na 100 m i pojawil sie Bolt.

 

Jednego co mozemy byc raczej pewni ze nie bedzie to bialas :D

 

To tak jak z boltem mimo paradoksalnych odleglosci biegowych.

 

Do takiego rekordu musi zagrac kur.wa wszystko. talent, gen, nadludzki trening no i dobrze dobrane wciaz udoskanalane przedtreningowki litwina.

Krupek ja Michaelisa rozumiem, tym bardziej ze widzialem na zywo jak biega taki Dabrowski nawet na te 10km. Przebiegniecie 10km tempem ok 3 min na km to jest dla mnie calkowity kosmos i rzecz niepojeta.

Odnośnik do komentarza

Szukałem dziś fizjo i okazało się, że mam 3 minuty od domu gabinet, z zabiegami po 10-12 zł, więc nie ma tragedii. W czwartek mam konsultacje, zobaczymy, co mi powie jakiś znachor. Już tydzień przerwy od biegania, nie miałem tak długiej przerwy od 5 miesięcy, serce krwawi. Widzę ludzi biegnących na ulicy to mam ochotę im krzyknąć, żeby zapie.rdalali, jak ich nic nie boli, a nie się wloką.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś u fizjo, to rozcięgno podeszwowe w stopie. Podejrzewam, że to przez to, że zaniedbałen rolowanie łydek i rozciąganie stóp. Dostałem kilka ćwiczeń, wskazówek i 3 razy zabieg fali uderzeniowej. Koleś mi jakimś elektro bolcem jeździł po stopie, a ja myślałen, że kur.wicy dostane, ciężkie do wytrzymania. Mam nadzieję, że pomoże.

Odnośnik do komentarza

też byłem kilka dni temu i według niego to przez ciągłe bieganie po twardym. On jest biegaczem ultra i biega praktycznie tylko w górskich biegach. Jak robi trening to wsiada w samochód i jedzie do lasu i niemal całkowicie unika asfaltu czy bruku. Niestety u mnie się tak nie da. Może to też być wina za słabego mięśnia czworogłowego lub mięsień ten szybko się wzmocnił względem ścięgien, które potrzebują 2-3 razy więcej czasu na wzmocnienie niż mięsień.

Zalecenia to przerwa i dużo rolowania, dużo ludzi wyciągał samym rollerem z podobnych kontuzji, więc liczę że i u mnie się sprawdzi. Kupiłem sobie taki mniejszy z rączkami żeby na siedząco robić. Rollowanie ma być robione tylko do siebie a powrót już bez nacisku, więc jak ja rolluję udo to od kolana w górę i oczywiście na luźnym mięśniu. Bezwzględny zakaz rozciągania czwórek jeśli czuć ciągle ból w kolanie bo zrywa się gojące tkanki. Rozciąganie dopiero jak będzie dobrze z kolanem, a pamiętam jak dokładnie się rozciągałem po biegu z bolącym kolanem. 

Dziś mija tydzień jak nie biegam, może w sobotę wyjdę na spokojne 40 min. Jak dalej będzie lipa to trzeba będzie pochodzić na zabiegi laserowe. 

Odnośnik do komentarza

w środę mam bieg 10km na który solidnie się przygotowywałem i miałem tam  rozku.rwić 40 min w drobny pył, teraz nie wiem czy jest w ogóle sens iść i sobie wstyd robić xd 2 tyg bez biegania, wyszedłem potruchtać a tam tętno skacze jak szalone ehh

 

 

p.s. jakby ktoś chciał mam na sprzedaż garmina forerunner 220, jeszcze na gwarancji. 

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

@Cooper, mam te same dylematy teraz bo niby 1/4 IM spokojnie zrobię, a jeszcze wszyscy wrzucają foty z zawodów na pejsbuku i żal dupę ściska, no ale wynik będzie gorszy niż rok temu. Ale skoro masz już bieg zaplanowany, start opłacony to idź, nie wiem jak u Ciebie ale na śląsku warunki do biegania prawie idealne, upału nie ma, temperatura w sam raz więc jak się zepniesz to może to 40 min pójdzie.

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...