Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat. 

Za biurkiem nie siedzę, ale kondycji nie mam. Jeszcze roweru nie odpaliłem w tym roku, a pogoda za oknem nie pozwala pojeździć na rolkach. 

Chciałbym wrócić do wojska. Trzeba zaliczyć wf. 

Dystans nie jest kosmiczny, bo 3km. Ale w czasie 13:30 na 5 dla mojej grupy wiekowej. Nazwali to marszobiegiem, ale nie ma co- trzeba już trochę polatać na ten czas. 

Od czego zacząć? Nie biegam, bo nie jestem fanem tej aktywności i uważam to za mega zje*ane i modne :) 

Oprócz biegania muszę walnąć 55 brzuszków 2 minuty i 10 razy podciągnąć się na drążku. 

 

Teraz nie mam po co iść na ten WF, bo padnę lol 

Odnośnik do komentarza

Znasz konkurencje to wiesz co robić. Normy są tak niskie, więc żadnego planu do tego nie potrzeba. Trzeba wyjść z domu trochę się poruszać i nie wymigiwać się pogodą.

 

"Zje.bane i modne"? Zje.bane może być bo każdy może mieć swoje zdanie, ale modne? Ludzie to kochają i nikt dla mody by się nie męczył bo wielu z nich bije swoje rekordy doprowadzając sie do granic możliwości.

No i radziłbym jednak za tą "modą" trochę podążyć bo żołnierz powinien być wysportowany i nie zrobienie 10 podciągnięć czy nie przebiegnięcie 3km w 13 min uważam za śmieszny żart.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

10 podciagniec xD

Tyle to zrobie z podwieszonym 15kg

 

Ehh ci dzisiejsci komandosi.

 

A na jaka ocene jest 14 na 3km bo w 13 to nie przebiegne :(

Db cooper, no on troche racji ma, bo jest to teraz modne. To wspaniale ze w modzie jest teraz dbanie o zdrowie a nie picie piwa przed tv :)

Odnośnik do komentarza

Co do tych norm to zależy która grupa wiekowa i jaka jednostka. Są miejsca gdzie trzeba zrobić 18 podciągnięć i 12 min 3 km i nie są to jednostku specjalne. Myślę, że już coś trzeba z sobą robić żeby zaliczać na 5. Są chyba gdzieś na stronach opisane wszystkie normy, pisałem z pamięci to mogłem coś pomylić

Odnośnik do komentarza

No ja mam 3 grupę wiekową 31-35 lat. Ostatnia grupa, to ponad 50 lat- 1 podciągnięcie na zaliczenie. 

"stary" sportowiec więc patrzy żeby były same 5 z WF.

 

10 podciągnięć to nie jest dużo. Ale jak ktoś tego nie robi, to ma problem. Mam kumpla co biega, mówi że na podciągnięciu leży- bo nie ćwiczy. 

Ja mam 13:40 bieg na 3 kilometry. Ten sam kumpel mówi że to nie takie lajtowne jak się może wydawać, bo on trochę biega i 4 minuty z groszami na kilometr miał po pół roku czy prawie roku. 

12 i powiedzmy 30s wg jego teorii, ale jak mówił to już trzeba lecieć. A beka, bo oni to nazwali marszobieg. Żeby zaliczyć mam chyba niecałe 15minut. Ale 3 nie może być, musi być 5. 

Dlatego pytam od czego zacząć. Od razu zacząć biegać? Robić krótkie spacery ale szybkim krokiem itp itd. O to mi chodziło- o sam początek. 

W Monie jak byłem to miałem 17 minut. Ale leciałem w wojskowych butach, z bronią, w hełmie i plecakiem. Tutaj idę z ulicy i mam mieć ze sobą dresik i obuwie :)

 

Co do zaliczenia, to trepy które tam siedzą XX lat i się wszyscy znają nie idą na WF nawet :) Oczywiście uzależnione od jednostki. Ja i tak idę do jednostki szkoleniowej, bo tam się szkolą, to nie jest bojowa jednostka. 

 

Nie podoba mi się bieganie jako forma aktywności. Wolę rower i rolki. A w deszczu na rolkach, to trochę słaba opcja lol 

Modne, bo sporo osób się lansuje. Ciuchy, buciki, pulsometry i choinki na ścieżkach- wszystko wymuskane. Biegnie jedna z drugą i pitolą co kupiły wczoraj na zakupach, co ugotują albo podpierają ławki i to samo opowiadają. Stąd moja opinia że to modne. Jeszcze samo(pipi)ka na fejsa.... 

 

Ale to jest wszędzie. Pamiętam jak pomagałem kumplowi na magazynie w okresie zimowym. Ludzie mają tak nasrane w głowie że potrafili wydać 3k więcej na narty z limitowanej edycji, bo był znaczek Porsche. A jak się kupowało auto tej marki, to dawali narty. Ale potem limit edition zrobili i szło te narty kupić. Jest lans na stoku? No jest :)

 

 

Tutaj dorzucam tabelkę z zadaniami, grupami. 

Ja mam 4 kolumnę. 

 

1661058.jpg?1494173736

 

 

Grupy wiekowe

 

1) grupa I – do 25 lat;

2) grupa II – od 26 - 30 lat;

3) grupa III – od 31 – 35 lat;

4) grupa IV – od 36 – 40 lat;

5) grupa V – od 41 – 45 lat;

6) grupa VI – od 46 – 50 lat;

7) grupa VII – od 51 – 55 lat;

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dziś pierwsze bieganie od 3 tygodni.

 

 

tumblr_o1kpj8zBkP1smqfiko1_500.gif

 

 

 

Stopa nie boli, coś tam ciągnie lekko, ale jest spięta, aż po achilles i łydkę. Trzeba to rozbiegać, rozrollować i rozciągnąć. Wpadło 11 km, w tym 10 km w jakieś biedackie 51 minut xd No, ale trzeba się cieszyć, że w końcu mogłem pobiegać, mam nadzieję, że już będzie z górki, a 20 maja lecę ile sił w nogach i płucach, najwyżej padnę. Do tego czasu rozbiegania, do interwałów wracam po biegu.

Odnośnik do komentarza

Dziś pierwsze bieganie od 3 tygodni.

 

 

tumblr_o1kpj8zBkP1smqfiko1_500.gif

 

 

 

Stopa nie boli, coś tam ciągnie lekko, ale jest spięta, aż po achilles i łydkę. Trzeba to rozbiegać, rozrollować i rozciągnąć. Wpadło 11 km, w tym 10 km w jakieś biedackie 51 minut xd No, ale trzeba się cieszyć, że w końcu mogłem pobiegać, mam nadzieję, że już będzie z górki, a 20 maja lecę ile sił w nogach i płucach, najwyżej padnę. Do tego czasu rozbiegania, do interwałów wracam po biegu.

 

Biedackie 51 min. Ty gnoju. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Test Coopera, czyli max. dystans w 12 min. w legii cudzoziemskiej jest minimum raz w roku. Jest tutaj jeden Węgier co robi 4 km w te 12 min. Najmniej zrobiłem 2850 m (2,8 km potrzebne na zaliczenie). Najwięcej 3100 m i zazwyczaj oscyluję w granicach 3 km.

 

iluck - zacznij po prostu biegać. Forma przyjdzie z czasem. Te 3 km w 13:30 to nic nadzwyczajnego jak już będziesz zaprawiony. Dla poprawienia wydolności możesz trenować beep test.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie jeszcze te modele mialem dodac. I to w sumie juz taka czolowka butow biegowych wiec isc do sklepu i dobrac ktory z tych modeli najbardziej pasuje pod typ stopy i zalowac zadnego z nich napewno nie bedziesz.

 

Zabawna historia ostatnio jakos tak mnie naszlo jak bylem na dzialce przebiec sie 3km , nie mialem butow biegowych tylko jakies pseudosportowki do lazenia na dzialke. O kir.wa jaka roznica xdddd dopiero wtedy poczulem ile daja dobre buty. Tutaj zero amortyzacji,zero odbicia. No jak za kare xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...