Skocz do zawartości

Marvel


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie nuda, skończyłem 8 część i takie to przegadane i chaotyczne, że szok. Za dużo bohaterów i ich poszczególne historie giną w chaosie walk o wszystko. Jedynie Carnage warty uwagi w tej odsłonie. A tak to scenarzysta się nie popisał i raczej o Axis szybko się zapomni.

 

ojtam ojtam. dla mnie spoczko i skonczyło się bardzo dobrze. masa postaci naparza się po ryjach w różnych dziwnych konfiguracjach - czego chcieć więcej? no i tie-iny bardzo dobre. infinity to to nie jest, ale lepsze od original sin. teraz tylko do maja i trzeciego secret wars. wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że szykuje się coś porównywalnego z infinite crisis w dc. za całość odpowiada mój ulubieniec jonathan hickman, a kto czyta avengerów od kiedy ich przejął ten wie, że jest na co czekać.

 

a jak carnage ci się podobał (mi nie bardzo, jego mini-seria prawie tak samo słaba jak axis: hobgoblin) to polecam wypatrywać kolejnego numeru nova. przy okazji warto zabrać się za serię od początk. chyba mój ulubiony obecnie tytuł z cosmic-marvela.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

z tym, że z racji charakteru historii przestawionej w original sin tie-iny nie mają wiele wspólnego z główną serią. np takie thor & loki: the tenth realm dzieje się zupełnie obok. to samo z uncanny x-men czy novą. w tym ostatnim niby jest banner "original sin" na okładce, ale to po prostu odrębna historia w której sam bada niecne występki swojego ojca. w przypadku axis za to dwa czy trzy numery jego solowego komiksu poświęcone sa na walkę z reverse hulkiem (czy też KLUHem xD) która wynika wprost z głównej serii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a jak carnage ci się podobał (mi nie bardzo, jego mini-seria prawie tak samo słaba jak axis: hobgoblin) to polecam wypatrywać kolejnego numeru nova. przy okazji warto zabrać się za serię od początk. chyba mój ulubiony obecnie tytuł z cosmic-marvela.

 

 

Chodzi Ci o tego Novę, za którego się Loeb wziął? Dobra rzecz, faktycznie. Carnage w swoim własnym komiksie już tak średnio wypada, za to w samym Axis jest jedną z lepiej poprowadzonych postaci wg mnie.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystałem przez przeglądarkę,bo dwa lata temu jeszcze apka nie działała. Polecam gorąco, teraz tym bardziej,bo komiksy na tablecie 10.1 są GOTY.

 

Jedyny minus to fakt,że nowości wpadają tam z opóźnieniem,ale do nadrabiania zaległości nic lepszego nie ma, a i cena bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

O co chodzi z tym rebootem amazing spider-mana? Będą ciągnęli to samo od początku?

 

no po prostu jest drugi wolumin i numeracja od 001. pewnie wrócą do starej przy okrągłym tysiącu albo 800, continuity niezachwiane, nawet nie ma retconu jak w przypadku brand new day i wymazania ujawnienia publicznie tożsamości petera i małżeństwa z MJ. chyba, że potwierdzą się plotki, że po secret wars czyli gdzieś pod koniec 2015 całkowity reset uniwersum.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

To Marvel NOW  nie jestem takim rebootem/retconem ?

 

nie. przecież nic się nie zmieniło. jeszcze w tym miesiącu uncanny avengers w nowym składzie:

 

4307228-0+uncanny_avengers_1_cover.jpg

 

na okładce sabretooth - po wydarzeniach w axis jest "dobry" i chyba będzie pełnił rolę logana przez jakiś czas :/. i w ramach przygotowania przed filmem:

 

4305231-antman2015001_dc11-0.jpg

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"branding" jest tu słowem kluczowym, obecnie mamy Avengers.NOW (i trzy jego filary czyli all-new captain america, thor superior iron-man). podobnie cztery lata temu było z "heroic age" kiedy ogłaszali, że powrócą do korzeni i prostoty komiksów o superbohaterach. o retconie możemy mówić jeśli jakieś ważne wydarzenia zostały oficjalnie wymazane z continuity, reboot to takie trzęsienie ziemi jakie wywołało flashpoint w DC. dopiero co czytałem najnowszy wywiad z alexem alanso i nadal wymiguje się od odpowiedzi, ale obstawiam, że secret wars będzie właśnie czymś takim.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...