Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no nie ma tez co psioczyc bo canyon to swietna marka. Moja rama Bianchi ma 7 lat i wyglada jak nowa. Trzeba by miec raczej niezlego pecha zeby trafic zjebana rame w takich markach premium. Z tym ze ja mam jakis kozag stop alu, z karbonem moze inaczej bo to jednak inne tworzywo. Ale takie firmy raczej nie odwalaja manian a jak jest blad fabryczny to napewno wyjdzie on szybciej niz 5 lat ;)

Moim zdaniem przy takich markach czynnikiem decydujacym powinna byc cena, aktualne promo i osprzet

Odnośnik do komentarza

Inni zapewne uzywaja bo pytali pare stron temu o strony z mapami. Ja mam wyjebane, zapinam zegarek na sterze, mam predkosc, kadencje, tetno, moc czyli wszystko co mnie interesuje. Fajne te edge ale nie widze sensu u siebie wydawac na to kasy. 

Odnośnik do komentarza

Testy rowerów Orbea, może ktoś się jeszcze załapie. Ja czekam na Białystok. :) 

 

https://pol-sport.com/orbea-demo/

 

• Dębica – 1-2 Czerwca
 JoyRide Kluszkowce – 7-9 Czerwca
 Poznań – 15-16 Czerwca
 Proziak Gravel Bieszczady – 21-23 Czerwca
• Białystok – 5-6 Lipca
 Warszawa – 13 Lipca
 Trzebinia – 10-11 Sierpnia
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dobry rower na jak Decathlon. Prawie pełna grupa 105 z karbonowym widelcem i waga ok 9.5kg w rozmiarze xs.
 

Jednak na brytyjskie dziury trochę strach i ciężko jeździć. Stan dróg tutaj jest co raz gorszy, zwłaszcza w ostatnich 4 latach poszło to strasznie w dòł. Czasami jazda samochodem przypomina walkę na wiejskich drogach a rowerem to już w ogóle. W UK każda droga ma asflat( pewnie ze względu na deszcze) i praktycznie szutry tylko są w lasach albo na prywatnych terenach. Jednak przez to stan asfaltuje na niektórych jest tragiczny 
 

Gravel by był pewnie ciut wygodniejszy i bezpieczniejszy. 
 

dziś czuję się dobrze także trening CrossFit coś dają ;) 

Odnośnik do komentarza

U nas jest wrecz przeciwnie, przynajmniej w moich okolicach. Znaczy w miescie z drogami patola ale wyjazd na prowincje to jak na autostrade rowerową. Za pinionszki zlej unii niemal w kazdej wiosce wyremontowana droga a ze ruch niewielki to stan tip top. 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, kanabis napisał(a):

Za pinionszki zlej unii niemal w kazdej wiosce wyremontowana droga

nie no proszę cię, akurat te lokalne drogi w większości powstawały w ramach "schetynówek" (i kolejnych programów które na nim wyrosły) które miały inne źródła finansowania niż UE ;) z dofinansowania UE to głównie drogi tranzytowe były robione coby Niemcy mogły wysyłać swoje towary na wschód :Coolface:

 

a rowerowo u mnie w końcu przetestowałem ekwipunek na wyjazd z dzieckiem, z tym że namiot był rozłożony w ogrodzie rodziców, ale przymiarka sprzętu i parę kilometrów koło domu zrobione i chyba dobrze przemyślałem wszystko :) następny weekend mam nadzieję uda się pojechać na pierwszy mini bikepacking z dzieckiem :) 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
On 6/5/2024 at 11:51 AM, Kaczi said:

Gravel by był pewnie ciut wygodniejszy i bezpieczniejszy. 

 

Nie wiem na co widelec pozwala z przodu ale bez tego błotnika na pewno mógł byś dać większą oponę, pójść w tubless i jeździć na niższym ciśnieniu co by wygładziło jazdę

 

Ja akurat zrobiłem male zakupy na wakacje w Polsce, kilka rzeczy wymienię w moim Fixie Floater

image.thumb.png.3f736f4205c7ee3714cc284ef4afa70b.pngimage.thumb.png.7efad1f7da0ed10a9fc67dd7470fdd51.png

 

Lubie ten rower, za 1100zl nówka nie miałem co narzekać...ale siodełko i owijka na kierownicy to była do wymiany na dzień dobry bo po godzinie jazdy już czuć jest dyskomfort (plastikowe pedały wymieniłem od razu)

 

IMG_4216.thumb.jpg.4f7c3edfd7d0d8eb1d166dc214c4c260.jpg

 

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Banny napisał(a):

korbę będziesz miał zapewne z pomiarem jednostronnym chociaż akurat w przypadku tej korby mogę się mylić, dwustronny generalnie będzie lepszy, ale nie jest to must have.

 

możesz jeszcze popatrzeć na same ramiona korby z pomiarem, powinny być tańsze, produkuje je np. 4iiii

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Banny napisał(a):

Mam ze strony inpeak.pl. 

Wysylasz swoja korbe i Ci montuja w niej czujnik. Wychodzi najtaniej. 

 

Za pedaly bez sensu doplacac. Chyba ze masz zamiar rotowac rowerami. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta i moja stopa w rozmiarze 41 :potter:
 

 

panowie to jest przepaść między 25 a 32c i mogę śmiało polecić każdemu na taki myk. Brytyjskie dziury już mniej straszne. Jest cicho, bardziej stabilnie i komfortowo.

 

dzieki ekolego @Labtec za podpowiedź zaoszczędziło mi to w sumie dużo pieniędzy i czasu, bo jakby nie było rower nadal dobry na 105. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mnie czeka przesiadka w drugą stronę, w gravelu śmigam na 43C z ciśnieniem max 2 bary, w prawdzie mało po asfaltach i komfort jest na wysokim poziomie. Po niedzieli wrzucam gładkie 32C, żeby na 1/8 IM wyglądać chociaż trochę bardziej profesjonalnie :D no i mam nadzieję, że jednak nowa oponka pozwoli mi zachować trochę wyższą średnią przy tej samej energii. Nigdy na czymś tak wąskim nie jeździłem, zobaczymy jakie będą wrażenia, choć planuję tym jeździć tylko po równych asfaltach, ale nie zawsze takie się trafiają. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...