Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Artur_K napisał(a):

Fajny wyprawowy rower, ale jak się sprawdza ten napęd na co dzień? Tam korba jest zdaje się 32T, trochę mało jak na gravela. 

Tam można podmienić na 38, a nawet 40. Ja głównie rower kupiłem, żeby dodać doadtkowy ruch przy odchudzaniu, więc nie jestem jakimś doświadczonym rowerzystą i ciężko mi tutaj ocenić :D 

Oceniając z pozycji amatora to jestem bardzo zadowolony. Rower jest wygodny, lekki, przerzutki działaja super, hamulce idealne :) 

Spoiler

5863784039251558383.thumb.jpg.d0eaba031174d8210c3df9df5526ef42.jpg5863784039251558382.thumb.jpg.393b5875c4e755dee9e23cd8c52abfba.jpg5863784039251558381.thumb.jpg.c99371c52a38c509b384e128800e1ee7.jpg

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

kolego nie wiem czy wiesz ale jak troszkę odbijesz na północ to masz fajne podjazdy (pod Zoo, pod obserwatorium, pod kopiec Kościuszki, do tego masę terenowych których nie znam), nie musisz ciągle jeździć "geriatrykiem" na Kolną ;) bo to "congrats" o biggest climb na moście zwierzynieckim to troche dziwnie wygląda ;) 

 

oczywiście żarty, sam na tych wałach zrobiłem tysiące kilometrów, mają jakiś swój dziwny urok ;) 

 

 

a btw - uruchomili przeprawę promową z Piekar do Tyńca?

Edytowane przez gtfan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gtfan napisał(a):

kolego nie wiem czy wiesz ale jak troszkę odbijesz na północ to masz fajne podjazdy (pod Zoo, pod obserwatorium, pod kopiec Kościuszki, do tego masę terenowych których nie znam), nie musisz ciągle jeździć "geriatrykiem" na Kolną ;) bo to "congrats" o biggest climb na moście zwierzynieckim to troche dziwnie wygląda ;) 

 

oczywiście żarty, sam na tych wałach zrobiłem tysiące kilometrów, mają jakiś swój dziwny urok ;) 

Tak, kojarzę okolice, ale jeszcze rowerem tam nie byłem, dzięki! :D 

No ma swój urok ta trasa, pasuje mi dystansowo i czasowo jak na razie :) Planuję w nastepnym tyg (jeśli pogoda pozwoli bo widziałem jakieś prognozy na 40st w Krk) wybrać się w drugą stronę — Niepołomice.

1 godzinę temu, gtfan napisał(a):

a btw - uruchomili przeprawę promową z Piekar do Tyńca?

5863784039251558455.thumb.jpg.b262c294635580c3c8de678474117fb2.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
20 minutes ago, Figaro said:

A ja wróciłem z czeskich wiosek wokół Kralove Hradec. Pękło 100 km i namiotowanie w lesie. To niesamowite, że w każdej, nieważne jak zapiździałowej wiosce, jest tam jakiś pub, pełen ludzi. Czesi super ludzie. Standardowo mała fotorelacja:

 

W 2019 byłem na Morawach. Dużo winnic, miałem sytuacje że były problemy żeby normalnie zjeść ale żeby się dobrego wina lub piwa napić to nigdy xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w ten weekend znów wyruszyłem nad morze, żeby dołączyć do rodzinki który pojechała wcześniej. Tym razem wybrałem nową trasę, ale skorzystałem z pociągu i wyruszyłem z Białogardu. Tam od razu wpadamy na „Stary szlak kolejowy” i pod sam Kołobrzeg leci się wąskim asfaltem po dawnym torowisku. Momentami zaczynałem się nudzić bo trasa mało urozmaicona, ale przyjemna i bezpieczna. Kołobrzeg ominąłem bocznymi drogami i w Grzybowie wjechałem na R10, a o tej porze roku i do tego w piątek wiadomo, tłumy i festyn w miasteczkach. Na szczęście po drodze był chyba jeden z najładniejszych odcinków R10, idealny i gładki szuterek pośrodku sosnowego lasu i wydm pomiędzy Mrzeżynem i Pogorzelicą.

Przejechane 86km, praktycznie wszystko po ścieżce rowerowej bez ruchu samochodów i 80% po asfalcie. 
 

IMG_4878.thumb.jpeg.5f6f6fa9d7856cbc4eb5186add1d9d9b.jpeg

 

IMG_4879.thumb.jpeg.90a6da34cb7b5df289d7ba866ebf56c5.jpeg

 

IMG_4881.thumb.jpeg.0243cc71f742a82ee9e377a29811a70b.jpeg

 

IMG_4882.thumb.jpeg.7096cd84297db8e881c66d5a9d969f89.jpeg

 

IMG_4883.thumb.jpeg.2458469d0af7438b476001819ede652e.jpeg

 

IMG_4884.thumb.jpeg.375e78a04cb08f32a181dcfdd9915969.jpeg

 

IMG_4885.thumb.jpeg.d82f81d1125828eb8e4a325217807376.jpeg

Edytowane przez Artur_K
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W sobotę pierwszy raz w życiu położyłem wosk na łańcuch. Na łańcuchu wcześniej był nakładane lube, najczęściej z mucoff. Z wyczyszczeniem łańcucha do stanu nowości było pałowania się co niemiara ALE słodka mateńko pedałuję się teraz jak po maśle. Zobaczymy jak będzie w trakcie eksploatacji. Wosk który położyłem SILCA Secret Chain Wax jest niby „długodystansowy” i wystarczy położyć bazę co 2400km i przecierać+uzupełniać z droppera co 300km więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

ja wiem, ale myślałem ze jak wolno będziemy jechać to będzie ok. Garmin powiedział że spaliłem ponad 2k kalorii :) Izotonik SiSa zawsze jest gotowy do zrobienia trzeba będzie kupić dodatkowy koszyk i teraz jeszcze dwa bidony. No i zmienić okładziny w hamulcach, mam niestety te starego typu co prawda 105tki ale czasami brakuje siły hamowania jak masz 50km/h na liczniku ;) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kaczi napisał(a):

ja wiem, ale myślałem ze jak wolno będziemy jechać to będzie ok. Garmin powiedział że spaliłem ponad 2k kalorii  Izotonik SiSa zawsze jest gotowy do zrobienia trzeba będzie kupić dodatkowy koszyk i teraz jeszcze dwa bidony. No i zmienić okładziny w hamulcach, mam niestety te starego typu co prawda 105tki ale czasami brakuje siły hamowania jak masz 50km/h na liczniku ;) 

 

trzeba coś jeść jeszcze zanim poczujesz głód, systemastycznie co x czasu, a nie tylko taki jeden duzy obiad.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to organizm potrzebuje wtedy szybko przyswajalnej energii. Nic dziwnego ze Kacziemu nogi odcielo jak organizm zamiast zajac sie pompowaniem krwi do miesni to byl zajety trawieniem mielonych. Ale obstawiam ze to nie byl trening kolarski a po prostu wycieczka rowerowa wiec w sumie Kaczi mogl miec wyjebane. Pewnie nawet nie mial jajosciskow zalozonych

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...