Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Shen napisał(a):

Od dawna omijalem teksty Zaxa, ale jest z nim gorzej niz myslalem. @Roger dalej widnieje jako naczelny PPE, ciekawe, czy on zatwierdza te wpisy, czy wolna amerykanka.

Roger przecież doskonale wie, co tam się dzieje przecież i strona jest obliczona na kliki za wszelką cenę.

Cytat

Jak w PPE.pl funkcjonuje gatekeeping (selekcja informacji – dop. red.)?

Nie wiem, czy mogę o tym mówić (śmiech).

Wchodzę na Wasz portal i często widzę na nim newsy związane z Cyberpunkiem, które – wybacz – mają niewielką wartość poznawczą. Cyberpunk oceniony przez agencje ratingowe, Cyberpunk „powstaje bez zakłóceń”, developer Cyberpunka twierdzi, że gra ładnie wygląda… Czy, jako media, nie powinniśmy czasem ugryźć się w język i odżałować kliki?

Jako media internetowe musimy niekiedy podporządkować się ludziom od SEO, którzy dbają o to, by serwis był wysoko w Google’u. Dziś jak nie ma cię wysoko – nie ma cię w ogóle. Nie jest tak, że siadam i mówię: „Słuchajcie, dziś robimy pięć newsów o Cyberpunku”. Zresztą, większość tych treści newsmani biorą z zagranicy, my ich przecież nie wymyślamy, one się pojawiają na IGN-ie czy GameSpocie. SEO cisną, żeby newsów o danym temacie było u nas jak najwięcej, bo frazy „Cyberpunk 2077”, „The Last of Us 2” czy „Wiedźmin 4” umacniają nas w sieci, robot Google je odnotowuje i pojawiamy się wyżej.

https://archiwum.polskigamedev.pl/naczelny-psx-extreme-system-blokuje-i-dusi-dziennikarzy/

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Josh napisał(a):

Nie no wszystko spoko i niech sobie baitują śmiecie takimi nagłówkami. Tylko niech później nie płaczą na fejsbuczku, że ludzie się z nich śmieją i grożą tym pseudo redaktorom połamaniem nóg, bo jak dla mnie to w 100% zasłużona reakcja. 

ale przynajmniej mają tę świadomość, że proszenie o nieużywanie adblocka byłoby zbyt śmieszne i chyba nigdy nie widziałem takiej prośby. ale może się mylę...?

Odnośnik do komentarza

Było jakoś niedawno - niedawno czytaj, że ze 2-3 lata temu, czas szybko leci. Może mi się mieszają czasy, ale nawet chyba była wtedy prośba od nich o wypełnienie ankiety/przesłanie opinii o portalu. Spoiler - raczej nie wyciągnęli żadnych wniosków. W ogóle te pare lat temu myślałem, że Gruszczyk to najgorsze co spotkało ten portal, ale to jakich wspaniałych następców wychował to jest nie do ogarnięcia dla normalnego człowieka.

Odnośnik do komentarza

Był wiele lat temu taki Mateusz Gołąb, który już wtedy wysławił się niezłymi wysrywiskami. No gość był jebany dzień w dzień przez czytelników, aż pewnego dnia nagle zniknął bez śladu, albo się sam zwolnił albo naczelny mu podziękował. Tęsknię za czasami, kiedy to on kojarzył się z absolutnym dnem redaktorskim, a teraz bardzo chętnie bym zamienił takiego Kajtka, Łukasza czy Izę na niego

 

 

spacer.png 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Square napisał(a):

Było w przeszłości chyba, ale wtedy to jeszcze nie był "taki" portal.

Był, był. To było w 2018 roku: https://www.ppe.pl/publicystyka/207223/PPE-i-blokowanie-reklam-szczerze-bez-mydlenia-oczu.html

Posty z 2018 na forumku standardowo zaczynają się od jebania gruchy i jakości wrzucanych przez niego "newsów", także już w tamtym momencie PPE szorowało jakością po dnie :)

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsze lata PPE to było coś pięknego. Wiadomo że nowy portal i jeszcze związany z magazynem, to każdy się jarał, Zgredzi częściej się tam udzielali, były hyde parki co weekend, często jakieś fajne felietony do poczytania, Andrew chciał zakisić ogóra (pewnie mało kto już pamięta tę legendę), a najlepiej wspominam Norę prowokatora z przebranym Uralem i jego filmikami bez cenzury. Aż chciało się tam wchodzić, chłonąć nowinki i komentować stanowiąc część całkiem sympatycznej społeczności. Teraz na otarcie łez pozostają baity, grafomania, gównonewsy na zmianę z gównorecenzjami i gównotopkami pisane przez ludzi, którzy z prawdziwymi pasjonatami giereczek mają tyle samo wspólnego co sałatka szwedzka ze Szwecją. 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Lata? Przecież po miesiącach był niesamowity burdel i syf w komentarzach. Portal dostosował się do czytelnika i najwięcej było komentarzy pod newsami które zachęcały do gorących dyskusji. Nawet na forum było na to narzekania które przerodziło się w rypanie tego portalu. 

 

Już w 2010 nie dało się tego portalu normalnie przeglądać. Tam chyba od początku nie było moderacji. 

Odnośnik do komentarza

Nowy tydzień, nowy wysryw na PPE: 

https://www.ppe.pl/news/352934/death-stranding-2-posiada-juz-date-premiery-hideo-kojima-potwierdzil-znakomita-wiadomosc.html  

 

Oszczędzając Wam czytania tego gówna w skrócie autora newsa pisze: 

Cytat

Death Stranding 2 posiada już datę premiery.

Cytat

Hideo Kojima nie ogłosił daty premiery.

Edytowane przez LukeSpidey
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza

Taki plot twist: Roger doskonale wie jakim szambem jest PPE, ale akceptuje ten stan rzeczy, dzięki wyświetleniom, które generuje, bo dzięki nim ma pieniądze na kontynuowanie Psx Extreme, które jest regularnie zasilane hajsem z prowadzenia portalu. No bo inaczej absolutnie kurwa nie wierzę, że koleś tam wchodzi, widzi te wysrywiska, chamskie baity, artykuły pod wojenki, robienie debili z czytelników i nie ma z tym żadnego problemu. 

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

PPE i Szmatławiec od dawna nie są tożsame więc nie ma opcji, żeby jakiś hajs z PPE spływał do Pereza xD Roger po prostu wie, że takie wysrywisko się klika i pomimo pracy dla Szmatławca, to pisał już, że magazyn traktuje bardziej jako czasochłonne hobby, bardziej sztukę dla sztuki niż prawdziwy etat, bo ten ma w PPE. Przynajmniej tak zrozumiałem z dawnych wypowiedzi.

  • Plusik 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2024 o 10:36, Josh napisał(a):

a najlepiej wspominam Norę prowokatora z przebranym Uralem i jego filmikami bez cenzury

To byla osobna strona niezwiazana w ogole z ppe. Dopiero tez po latach wyszlo, ze prowokator to Ural. A przynajmniej ja sie wtedy dowiedzialem.

 

Poczatki ppe? Byly jakies osiagniecia do zbierania za aktywnosc na portalu. Pamietam tez konkurs co chyba tydzien (najwiecej komentarzy? najlepszy komentarz?) ale ludzie znalezli exploita i potem chyba zdechlo. Chyba, bo jak Zax albo Rozbo wrzucili w tytul newsa spoiler z castlevani los, to juz nigdy tam nie wszedlem.

Odnośnik do komentarza

Ta pani kojarzy mi się ze spoconym czołem podczas wywiadu ale no pisanie o całym Microsofcie że są w dupie z grami to trochę przesada. Na polu konsol jest kicha, exów mało ale przecież mają wiele potężnych marek na których zarabiają krocie, a dla korpo to chyba najważniejsze 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...