Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie i ,,minimalistyczne" (a takie zdarzają mi się coraz częściej) zakupy książkowo-komiksowe:

- Miks mangi, dokumentu/reportażu popularnonaukowego (tu używka, za grosze kupiona na Vinted) i coś z klasyki ,,twardego sci-fi" w wykonaniu Pana Franka Herberta.

 

20240917_094827.thumb.jpg.118dc9aa6e69576115414d83a45b7308.jpg

 

 

W dniu 31.08.2024 o 07:46, Hubert249 napisał(a):

Mam sporo książek, ale to są pierwsze S-f jakie mam w kolekcji i  pierwsze S-F, które przeczytam w życiu. Hyperion podobno sztos, ostatnio skończyłem Terror Simmonsa i muszę przyznać, że to była świetna powieść. PXL_20240831_053157337_MP.thumb.jpg.40f76d8c8912d35c156f2ff5b22fb00a.jpg

 

,,Wojna starego człowieka" - w Empiku widziałem; miałem kupić ten tytuł. Miałem brać to albo "Czerwony Mars" (tom 1 trylogii), a w końcu... wyszło jak wyszło: 2 x manga i coś od Herberta, jak powyżej na moim zdjęciu. Jeśli chodzi o Simmonsa, kolejną powieść, którą mam zamiar od tego autora przeczytać to "Abominacja" (oczywiście Vesper, oczywiście twarda okładka, i oczywiście piękna zakładka do książki do kolekcji). Ha! :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam taki rytuał od lat, że w październiku (który sobie nazywam straszdziernikiem) czytam jakiś horror albo książkę pokrewnego gatunku. W tym roku będzie to "Terror" Dana Simmonsa. Nie czytałem do tej pory żadnej jego książki, a z serialowej ekranizacji obejrzałem tylko pierwszy odcinek kiedyś i stwierdziłem, że to nie jest odpowiedni czas dla mnie na ten serial. Z reguły wolę przeczytać książkę niż obejrzeć jej ekranizację.

 

PXL_20241003_172633701.thumb.jpg.2cd10f8ac51e6ca26eddf22ad2573af9.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, DarkStar napisał(a):

Ale jakiś potwór jest z tego co kojarzę. Albo halucynacje z niedożywienia. Chyba klimacik będzie. Zacząłem i na razie mi się podoba, również styl autora.

Poczatek jest najsłabszy moim zdaniem. Potwór jest, ale mogło by go nie być. Ludzie to są prawdziwe potwory. Książka jest gruba, ale czyta się ja zaskakujące szybko. Dobry wybór na jesień. 

Odnośnik do komentarza

Czytelniczo zakupowo, no ale... skromnie. Tym razem z racji uzupełnienia wiadomości/treści z Sagi Skywalkerów w Nowym Kanonie Star Wars, głównie chodzi o wydarzenia w Galaktyce pomiędzy Ep. VII - IX, zakupiłem sobie komiks o Kylo Renie (krótka, intensywna historia - na to się zapowiada) oraz jedną z najlepszych (ponoć, bo tak głosi wiele opinii fanów) powieści starwarsowych w historii Nowego Kanonu. Poza tym do tej dwójki książek dochodzi 3 tom 3 serii Dragon Ball Full Color od Toriyamy (a miałem kupować ,,Abarę") w twardej okładce, czyli Saga Saiyan prawie że na finiszu.  I jest pysznie! :)

 

20241016_162633.thumb.jpg.c60d0b3fd4a02acff8d29aead23c70e1.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam lekkie FOMO jeżeli chodzi o papierowe książki, bo potem nie da się kupić nowych, a używane latają po kilkaset złotych (jak ten "Dom z liści" powyżej). Dokupiłem, żeby położyć na półkę, na której nie mam już miejsca.

 

PXL_20241022_091829233.thumb.jpg.9fe47c9aa24da1848f7f64e2adcb4cbf.jpg

 

"Pan Slaughter" bo mam poprzednie dwie książki, nadal w folii, nadal nieczytane. Najgorzej jak się odbiję od pierwszego tomu. A "Lato nocy", bo czytam obecnie "Terror" Simmonsa, lubię książki Kinga, podobało mi się "To" i mam ochotę poczytać o dzieciakach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...