Opublikowano 20 stycznia 201411 l Skończyłem 4 sezon, który uważam za najsłabszy. Brak policyjnych działań i skupienie się na dzieciakach nie przypadło mi do gustu. Na szczęście zebranie ekipy w ostatnim odcinku wróży dobre zakończenie serialu.
Opublikowano 10 lutego 201411 l Wczoraj skończyłem. Czuję się podobnie jak po skończeniu Soprano rok temu - bez przerwy w głowie kawałek z intra (szczególnie wersja z 5 sezonu) i oglądam do znudzenia co najlepsze sceny. Arcydzieło.
Opublikowano 11 lutego 201411 l Zaczynam ogladac the wire (3odc) i soprano (7odc) i zaden narazie specjalnie mnie nie wciagnal ale jak juz to the wire zapowiada sie ciekawiej. Nie wierze ze przebije w moim osobistym rankinku BB ale licze ze seriale sa kozackie bo chyba musza byc skoro tyle osob sie nimi jara? Kiedy akcja nabierze szybkosci i bede lapal sie za glowe (jak przy brejKing bed)?
Opublikowano 11 lutego 201411 l Jakie breaking bad, daj spokój. Tutaj nic nie musi nabierać szybkości. To miasto samo się powoli rozkłada i ogląda się to, no cóż, dobrze. Edytowane 11 lutego 201411 l przez ragus
Opublikowano 11 lutego 201411 l Zaczynam ogladac the wire (3odc) i soprano (7odc) i zaden narazie specjalnie mnie nie wciagnal ale jak juz to the wire zapowiada sie ciekawiej. Nie wierze ze przebije w moim osobistym rankinku BB ale licze ze seriale sa kozackie bo chyba musza byc skoro tyle osob sie nimi jara? Kiedy akcja nabierze szybkosci i bede lapal sie za glowe (jak przy brejKing bed)? Na siłke to nie tutaj :-[
Opublikowano 11 lutego 201411 l the wire to nie ta liga co seriale dla plebsu typu breaking bad czy the shield. to raczej przeżycie porównywalne do lektury dobrej XIX wiecznej powieści w odcinkach przy kominku, popijając brandy i popalając kolejnego dawidoffa z monoklem na nosie. Edytowane 23 czerwca 201410 l przez tk___tk
Opublikowano 11 lutego 201411 l Osobiscie The Shield mnie bardziej do ekranu przykul, a The Wire oczywiscie byl za(pipi)isty, szczegolnie postac Stringer Bell'a, jeden z tych dziwnych przypadkow kiedy kibicuje bad guy'owi. Edytowane 12 lutego 201411 l przez Bansai
Opublikowano 12 lutego 201411 l Stringer Bell najlepszy murzyn ever, dajcie jakiś nowy serial od HBO z Elbą w roli głównej (Luther jest średniawy).
Opublikowano 2 marca 201411 l Dla tych, którzy są z Poznania. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w interdyscyplinarnej pracowni pytań granicznych ruszyła seria wykładów poświęconych The Wire i Treme. Pierwszy już był, niestety mnie nie było, ale nie darowałbym sobie gdybym zignorował kolejne wykłady, które są otwarte i dostępne za darmo dla każdego. http://www.graniczne.amu.edu.pl/moodle Zjedź trochę niżej strony, gdyż bezpośredni link nie działa. Propozycja ta odnosi się do diagnostycznej roli twórczości medialnej Davida Simona i Erica Overmyera – której przykładem są wymienione w tytule seriale – i do zjawisk pokrewnych. Materiał ten stał się już przedmiotem wykładów i seminariów na kilku uniwersytetach amerykańskich oraz na Uniwersytecie Paris Ouest. „Choć The Wire jest dziełem fikcji, nie dokumentem, przedstawiony w nim obraz systemowej nierówności, która ogranicza miejską biedotę, jest bardziej przejmujący i zmuszający do refleksji niż którekolwiek z publikowanych badań – włączając w to moje własne” (William Julius Wilson, socjolog, Harvard – w uzasadnieniu propozycji seminarium opartego na materiale „The Wire”). Seriale Simona i Overmyera pokazują degenerację instytucji miejskich i sposób działania ludzi w zdegenerowanym środowisku instytucjonalnym. Proponujemy interdyscyplinarną serię wykładów, do których zamierzamy zaprosić: socjologów i biosocjologów, psychologów społecznych, prawników i przedstawicieli nauk o zarządzaniu i analizy systemów, politologów, a także specjalistów od polityki edukacyjnej, bezpieczeństwa publicznego, kryminologów itd. Udział wezmą m.in.: Piotr Forecki, Agnieszka Holland, Agnieszka Kiełkiewicz-Janowiak, Zbigniew Lasocik, Hanna Mamzer, Damian Muszyński, Monika Płatek, Eugenia Potulicka, Kazimierz Przyszczypkowski, Krzysztof Solarewicz,Magdalena Szcześniak, Małgorzata Wyczałkowska, Łukasz Zaremba. Uwaga: Każdy wykład poprzedzony będzie krótką prezentacją wybranych fragmentów tematycznych video - wykładowcy będą komentowali zaprezentowany materiał. Najbliższe wykłady: 5 marca 2014 - "Uwikłanie systemowe. 'The Wire' i 'Treme' a "sprawa polska" - prof. Tomasz Polak (Pracownia Pytań Granicznych UAM); 12 marca 2014 - "Przemiany systemu edukacji w Nowym Orleanie po huraganie Katrina" - prof. Eugenia Potulicka (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM) Jaram się.
Opublikowano 5 czerwca 201410 l Klasyka. Pozytywów pisać nie będę bo to oczywiste, skupię się na ostatnim sezonie który uważam za najsłabszy ( tylko czekać na minus od oszołoma Sprite ). Dla mnie cały wątek z Time'em i maskarada z zabójstwami bezdomnych jest bardzo słaby i nudny. Policyjna robota w rozpracowywaniu Marlo zrzucona na dalszy plan, a gdy nawet już jest to już ograna i bez błysku. "Konwencja" się wyczerpała. Wątek z Omarem to już drobnica. Nadal poważne skupienie się na burmistrzu, w ostatnim sezonie mogli to już rozmydlić a nie ciągnąć. Ciekawe wytchnienie to perypetie Michaela Lee. Podsumowując, dla mnie dobrze , że nie ciągnęli serialu dalej. "Konwencja" się trochę wyczerpała a ostatni sezon to już trochę na siłę. Tak czy siak, poprzednie sezony znakomite i polecam. Edytowane 5 czerwca 201410 l przez Szatanek
Opublikowano 19 lipca 201410 l Nie wiem co napisać po obejrzeniu tego serialu. W sumie to może z(pipi)kę dla tych co piszą "na początku mi się nie podobało..." "przebrnij przez początek...". Bydlaki.
Opublikowano 19 lipca 201410 l Mnie rozwaliło od pierwszych minut i nie puściło aż do samego końca, do TEGO ostatniego ujęcia.
Opublikowano 19 lipca 201410 l Moje Top 5: 1. Frank Sobotka 2. Proposition Joe 3. Carcetti 4. Calvin 5. Stringer A jak u was, kochani?
Opublikowano 19 lipca 201410 l Na równi: wszyscy. Nie mam ulubionej postaci, każda jest za(pipi)ista, nawet taki Sydnor, człowiek cienia. Kocham w tym serialu każdą mende, każdego menela, każdego killera.
Opublikowano 19 lipca 201410 l Do niego nigdy nie potrafiłem się przekonać. Zbyt przerysowana kreacja.
Opublikowano 19 lipca 201410 l Funfact: ten dialog został zaczerpnięty z książki "Clockers" Richarda Price'a opowiadajacej historie ze strony detektywa oraz ze strony młodego, ambitnego dilera który wkroczył w szambo.
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.