Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2024 o 20:37, Figuś napisał(a):

ogólnie francuski dub po jap jest najlepszy, niestety z tego co pamiętam wersja francuska była cenzurowana w niektórych odcinkach i nie da się tego oglądać dzisiaj z lektorem jak za gówniarza

 

Akurat ogarniam odcinki 8-10 ,,Z" w wydaniu francuskiego dubbinigu i polskiego lektora czytającego tłumaczenie. W każdym z tych odcinków, zarówno tych wcześniejszych, przede wszystkim w oczy rzuca się postać Piccolo - to jak brzmi tak potężna postać, zwłaszcza gdy w niektórych momentach Piccolo stawał się agresywny była... mega śmieszkowa, prawie że totalnie bekowa. Francuski język jest specyficzny, brzmiący plątająco, a przy Szatanie Serduszko akurat męski głos dubbingu, przy tych odcinkach, których doświadczałem nie był zbyt gruby i twardy, dlatego nie brzmiał on na tyle poważnie, na ile powinien. Kto wie, być może to wrażenie minie mi po czasie, gdy wchłonę francuski klimacik DB Z totalnie. Za to Gohan brzmi prze-uroczo w takowym francuskim wydaniu. No... zaczynają się fillery; miał miejsce ten dziwny moment, gdy okazuje się, że 

Spoiler

Krillin ma więcej jednostek mocy niż Mistrz Roshi. Ale... to dopiero początek. :Coolface:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dwie dyszki odcinków Dragon Ball Z za mną, dlatego też musiałem napisać post pod postem tego wątku, bo mam małe sprostowanie co do mojej opinii wobec ,,Zetki". I tak, DB Z, nie inaczej, jak wszyscy wiemy to dość oryginalne anime. Wersja z tzw. filerami jak się okazuje nie jest aż taka zła. Przed rozpoczęciem oglądania tak klasycznej serii miałem pewne ,,opory". No ale, jak to z czasem bywa.... DB Z to jest taka podwojona ilość odcinków ,,Kai", jednakże bardziej baśniowa i infantylna; na pewno wpływa ona pozytywnie na rozszerzenie treści do Multiwersum, mimo iż często ,,filery" równa się ,,coś mało interesującego".

 

Jak na razie (stan na 20 odcinków) najlepszy duet w DB Z ever! 

Spoiler

image.png.7417e9662533ab3177abc293a968a133.png

 

I jak mi szkoda było tego kotełka, gdy Gohan opuszczał wysepkę... Czas pokaże. 

 

Odnośnik do komentarza

Skoro w mangowych tematach gawiedzi jesteśmy... cóż, mam pewną dygresję w tej kwestii: kupiony tom 5 mangi DB Super, niedługo przyjdzie do paczkomatu, a jak odbiorę od razu zabieram się za jego lekturę. I chyba będę Miniversum ,,Super" w medium mangowym kontynuował aż do (bo tak sobie założyłem niedawno) tomu 17-ego - no a czemu by nie. Generalnie ta manga jest w pewnych wątkach znacząco, ba!, bardzo znacząco różna od anime, ale i anime potrafi być zaskakująco lepsze od tego, co w danej historii, motywie, fragmencie Sagi opowiada manga. Przynajmniej komiks DB Super ogólnie jest pisany na szybką i bardzo dynamiczną historię, prostą rozrywkową, taką dragonballową ,,siepankę". I oto chodzi.:D

 

P.S. DB Z oglądam z coraz większym zarówno uznaniem dla tak klasycznego anime z Multiversum DB, jak i zakłopotaniem oraz kalejdoskopem dziwnych emocji... No bo jak wytłumaczyć ,,cosik takiego" z epizodu no. 25 ,,Zetki":

 

Spoiler

DBZodc25Elo.thumb.jpg.41116ba8dacea29d1878f90622a88f98.jpg

 

Tripple Piccolo and Tripple Kuririn vs Nappa... Piccolo z taką właściwością swojego organizmu to jeszcze zrozumiem, ale... Kuririn. Hmmm... Braki w wiedzy od DB mam, i to solidne. XD

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czy Toyotaro nie powinien już zakończyć tej mangi. Zrobić to, co miał wg jakichś wytycznych Toriyamy i starczy. Bo co by nie zrobił, to różnie może być odebrane przez fandom. Jedni będą robić mu wyrzuty, nawet jeśli zrobi coś ciekawego z historią, inni będą narzekać, że to już nie DB Toriyamy, tylko fanfic, jeszcze inni przyjmą cokolwiek, niezależnie od tego, czy pomysł był jego, czy Toriyamy. Kwestia, których będzie więcej i czy ewentualna nagonka na jego osobę będzie tego warta. A nie od dziś wiadomo, że fani czegokolwiek bywają ciężcy.

Odnośnik do komentarza

Screenshot_2024-07-13-00-11-57-35_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.fccc476ccac8744204c3d8465170e341.jpg

Manga ta, jak z powyższego obrazka, ogólnie godna jest kupna, wydania tych 50zł, czy coś koło tego, skoro to rzekomo ma być prawie że kadr w kadr to samo, co w filmie pełnometrażowym o tym samym tytule do DB Super? Kusi się w coś takiego zaopatrzyć i to przeczytać, tym bardziej że ogarniam obecnie drugi już tom trzeciej Sagi DB z serii Full Color, Sagi dotyczącej Saiyan, i wersja ,,Kolorowa" Dragon Balla w mandze całościowo prezentuje się kapitalnie! A skoro przy ,,Full Color" w DB jesteśmy: z tymi włosami Bulmy to tak na serio: zmienia się ich kolor/ton barwy na przestrzeni wszystkich jej występów we wszystkich odsłonach DB? Raz fiolet w komiksie, raz w serialu lekko niebieskie a potem jeszcze ciemniejsze niebieskie etc.

 

IMG20240713001620.thumb.jpg.a64345521f5fdaacedb1f9e5a31ae2a9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał(a):

skoro to rzekomo ma być prawie że kadr w kadr to samo, co w filmie pełnometrażowym

Nie prawie, a dokładnie to samo. Nie wiem jak F, ale Broli tak średnio mi się podoba w formie czytanej, głównie przez chaotyczne kadry w końcówce.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał(a):

A skoro przy ,,Full Color" w DB jesteśmy: z tymi włosami Bulmy to tak na serio: zmienia się ich kolor/ton barwy na przestrzeni wszystkich jej występów we wszystkich odsłonach DB? Raz fiolet w komiksie, raz w serialu lekko niebieskie a potem jeszcze ciemniejsze niebieskie etc.

 

Tak sobie to chyba Toriyama wymyślił. Co więcej, jej syn Trunks też cierpi na tą przypadłość, dlatego jak dorósł, to mu przebarwiło włosy z fioletu na niebieski ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Screenshot_2024-07-14-15-24-58-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.0e5901524fb6e3fb65c108476b517439.jpg

 

Może i nie jest to temat growy czy przeznaczony platformie Ps5, ale tyczy się Świata DB w grach czy ogólnie w popkulturze. Dlatego taka wrzutka z mojej firmy strony, jak powyżej. Będziecie grali? ,,Sparking" i edycja kolekcjonerska? Warto w ogóle myśleć o takim gadżecie? W sumie płaci się za... figurkę tylko i fakt rozszerzonej edycji gry.

 

W dniu 13.07.2024 o 12:23, Mendrek napisał(a):

 

Tak sobie to chyba Toriyama wymyślił. Co więcej, jej syn Trunks też cierpi na tą przypadłość, dlatego jak dorósł, to mu przebarwiło włosy z fioletu na niebieski

 

Ale i tak nic nie przebije Północnego Kaito. Mistrz, u którego aby trenować trzeba go rozśmieszać i łapać tą dziwną małpę. Toriyama miał dar do wymyślania absurdalnie genialnych pomysłów w DB.

Odnośnik do komentarza

 

DAIMA na pełnym zwiastunie wygląda smakowicie: bardzo dobrze graficznie, zachęcająco fabularnie. Z tą serią w Multiversum DB będzie tak, że albo to będzie Hit albo Kit. Może i nie męczące, ale trochę dziwne są te porównania Daimy z ,,słynnym inaczej" DB GT: że będzie to GT, ale w ładniejszej oprawie i spójniejszej fabule. Czekam w szanownej "DAIMIE" na nieco więcej informacji odnośnie Zalamy, stworzenia Multiversum i Wszechświatów, oraz Super Smoczych Kul. Obecnie dalej i dalej ciągnę to DB Z (wersja francuska Freezy to piękny i groźny, typowo złolowy dubblarz! Filery filerami, ale taki Freeza, taka kreacja!, to ja rozumiem; trochę go w tej oryginalnej Zetce jest!) - 60 odcinków, a do końca... Sami wiecie ile. xD. Przynajmniej ogarnąłem już lekturę dwóch tomów mangi Full Color DB Z, Saga Saiyan. I jest gicior! 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dragon Ball Z, wersja francuska, lektor pl, któryś kanał RTLu, aktualnie oglądany odcinek: 73. Najdziwniejsze czym do tej pory się tu zetknąłem poza irytującymi fillerami, to:

 

78d7ee8650080fed99c6e32f4e9e8b88.jpg

 

Ginyu Force - układ taneczny jest, prezentująca oddział Ginyu stylówa zalatująca kiczem jest, wygląd i ,,charakteryzacja" członków oddziału zamrożona w a'la tanecznym ,,swobodnym wyrażaniu myśli" jak w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku jest. Nic dodać nic ująć, w ten sposób, z dziwności składników, które dodał do kotła swej twórczości z płodnej i bardzo psotnej wyobraźni mistrz Toriyama, powstaje taki oto Oddział maestro Ginyu, pielęgnujący wszelakie starania Imperatora Freezy w dążeniu do podboju Galaktyki. No ale z tego podboju to raczej nic nie będzie. GF słabo się starzeją w popkulturze.

 

Na ichniejsze ,,oddziałowe" układy taneczne GF, tak oto reaguje Freeza.

 

image.thumb.png.2139c42c85101d88dffa763e956791b6.png

 

Śmieszne na zasadzie mega beki, ale i intrygujące, bo sam nie mogę się połapać w tym, co takowa mimika twarzy i krople potu na facjacie Freezy przedstawiają: nieczytelne emocje i kotłujące się w jego głowie myśli. XD:nosacz3:

 

 

 

W dniu 11.08.2024 o 20:26, darkos napisał(a):

 

:kekw:

 

 

Tiaaaaaa! Klasyk, lepszy niż ten schizowy i kiczowy DB pseudo film z 2009 roku. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Łej Panie, przez Dragon Ball Z, oczywiście przez pełne około 300 odcinków serialu przebrnąć bez chwili zwątpienia i delikatnej irytacji będzie mi ciężko. Do finału Sagi Freezy zostało mi około 20 odcinków; szczerze: całą Sagę zawarłbym w maksymalnie 20-kilku odcinkach. No bo nie ma to jak Goku regenerujący się w zbiorniku z jakiejś bacty przez 10 albo więcej odcinków - czasami wszystko się tak wlecze w Zetce, że mam wrażenie, iż dany wątek czy Saga skończy się tu za fazylion-gwandylionów odcinków. No ale to... Dragon Ball Z - czyli anime jedyne w swoim rodzaju: jedna wielka epopeja, przygoda, walki, motyw przełamywania własnych barier i ciągłego doskonalenia się, także niezapomnieni złole i protagoniści. Na pewno ,,Dragon Ball Full Color" jako manga pomoże mi w lepszym ogarnięciu Zetki.

 

W dniu 29.08.2024 o 17:37, Figuś napisał(a):

https://www.facebook.com/share/v/EAyb9hiDeiTte9CH/

Zetka z dubbingiem na polsat games jakby ktoś chciał

 

Kruci, luksja by była gdyby całą Zetkę (około 300 odcinków) zdubbingowano w polskim języku, z oryginalnym składem głosów z Dragon Ball Super, oprócz postaci, które występują tylko w ,,Super"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...