Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakto ?! ;)

Hmmm... wiec jesli mam SGS3 na siec Plus to moge bez debrandowania i rootowania wgrac czysty Rom ?

Z tego co czytalem w roznych forach i FAQ'ach to zeby wgrac czysty firmware do smartfona z brandem trzeba najpierw zrobic root.

Jesli tak to napisz jakim sposobem to moze pozniej sprobuje, chociaz nie wiem bo nie chce miec bricka.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Root tu nie ma nic do rzeczy, trzeba jedynie mieć odblokowany bootloader, a taki ma każdy SGS3 prosto z fabryki. Jeśli przez Odina wgrywasz soft od Samsunga (brandowany czy nie, byle oficjalny), to nie podnosi Ci się licznik w telefonie, a więc nie tracisz gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Super- dzieki !

W takim razie inne pytanko - jesli juz wgram np. Andka 4.1 przeznaczonego dla Polski to czy nastepnym razem bedzie mi automatycznie wykrywalo aktualizacje "czyste" czy nadal tylko te dla brandu, a czyste bede musial wgrywac recznie ?

Po wgraniu czystego firmware mozna jakos powrocic do tego z brandem lub wgrac starsza wersje Androida np. 4.0 (downgrade) ?

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

a co moge zrobic bez rootowania na swoim desire Z, zeby sie poprawic sytuacje z htc sense?

 

 

i drugie pytanie - co moge zrobic kolezance z motorolą defy zeby jej nie zamulalo, podobno to wina nakładki od motoroli. da sie cos zrobic bez roota?

 

W obu przypadkach odpowiedź brzmi: nie. HTC jeszcze szyfrowało bootloaderów za czasów Desire Z, ale nie zmienia to faktu, że bez grzebania głębiej niż w ustawieniach daleko nie zajdziesz. Na Motoroli jest podobnie, z tym, że chyba nawet nie da się bootloadera odblokować. Nadal pozwala to na modowanie telefonu, ale też trzeba by trochę głębiej pogrzebać, a nie o to Wam chodzi, prawda?

 

Ja bym na tego Desire Z CM7 wgrał, gdybym miał wolną rękę w tej sprawie.

 

O, to teraz ja zadam pytanie :). Wiadomo, że DualShocki 3 bez większych problemów łączą się z Androidem i robią za pada do gierek. Pytanie brzmi, czy Sixaxisy działają tak samo, czy one już są niepodłączalne?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Super- dzieki !

W takim razie inne pytanko - jesli juz wgram np. Andka 4.1 przeznaczonego dla Polski to czy nastepnym razem bedzie mi automatycznie wykrywalo aktualizacje "czyste" czy nadal tylko te dla brandu, a czyste bede musial wgrywac recznie ?

Po wgraniu czystego firmware mozna jakos powrocic do tego z brandem lub wgrac starsza wersje Androida np. 4.0 (downgrade) ?

 

Bedzie Ci wykrywal aktualizacje do tego softu, ktory masz wgrany, czyli w przypadku czystego - czyste, a w przypadku np plusowego - plusowe ;) Mozna powrocic do jakiegokolwiek chcesz byleby byl oficjalny od Samsunga :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki. W takim razie czemu ma sluzyc debrandowanie ? Myslalem, ze robi sie to aby pozbyc sie wlasnie firmwaru od operatora zeby mozna bylo wgrywac inny, czysty i szybciej otrzymywac aktualizacje.

 

No i właśnie tak jest...

Odnośnik do komentarza

Pisza w tych tutorialach - flashowanie, debranwowanie i juz sie pogubilem, wiec sam juz nie wiem co jest co....

Co tutorial to jakies inne kombinacje, a nie chce zrobic bricka. Chcialbym po prostu miec oficjalny, czysty i aktualny soft, a w przyszlosci zawsze miec od razu dostep najnowszych aktualizacji, a nie czekac na te od operatora.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Na Motoroli jest podobnie, z tym, że chyba nawet nie da się bootloadera odblokować. Nadal pozwala to na modowanie telefonu, ale też trzeba by trochę głębiej pogrzebać, a nie o to Wam chodzi, prawda?

 

Ja bym na tego Desire Z CM7 wgrał, gdybym miał wolną rękę w tej sprawie.

 

tak sie zastanawiam czy gwarancja zwykle jest na rok czy na 2, bo ja juz mam ponad rok telefon, moze moglbym juz olać gware

chociaz tak naprawde to ja calkiem lubie sense, zwlaszcza wizualnie. to prawda ze pare fotek zniknelo ale jakos wielce mi to nie przeszkadza

 

ale motorola kolezanki sprawia wiecej problemow, poprostu naprawde poważnie zamula, często nawet zeby odebrac telefon albo zakonczyc rozmowe to trzeba czekac z 5-10 sekund bo sie przycina

chciał bym jej jakoś pomoc, czy są mozliwosci bez roota? moge sprobowac pogrzebac głebiej

Odnośnik do komentarza

debrandowanie do sflashowanie ROM-u czystego od śmieci operatora ;)

 

flashowanie to nic innego jak proces instalacji ROM-u (a dokładniej to oprogramowania, które znajdzie się w ROM-ie, ROM to potoczna nazwa) do wewnętrznej pamięci telefonu

Odnośnik do komentarza

Na co musze uwazac przy wybieraniu romu ? Bo z tego co czytalem to trzeba samemu sciagnac bo odin nie naprowadza na dostepne romy.

W wersjach romow widzialem jakies wersje modemu czy cos, wiec nie wiem czy wybrac po prostu najnowszy dostepny dla Polski i to wystarczy.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...