Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni offtop - da się grać bez OpenGL - więc bez poprawiania grafy. Prędkość jest idealna wtedy nawet na słabszych maszynkach. Tylko wyglada słabo ale nie będzie lepiej wyglądał na plejaku. Przy czym do emulacji PS1 najlepszy jest PC - nie wygodniej ci tak? Nawet leciwy sprzęt wystarczy żeby pociągnać gry w 720p więc na LCD wyglądają znośnie wtedy.

Odnośnik do komentarza

Zależy. Niestety w specyfikacji starszych wersji systemu była 1 karta SD i większość aplikacji tam trzyma dane. Z czasem, gdy pamięć urządzeń zaczynała rosnąc, producenci wpadli na "genialny" pomysł i podzielili pamięć wewnętrzna tak, że 1 partycja nazywa się właśnie sdcard, tak jak karta w specyfikacji. No i teraz mamy problem, bo karta zewnętrzna gdzieś musi być i jakoś się nazywać. I do tego, nie ma jakiegoś wspólnego pomysłu na tą nazwę, sdcard1 w Andkach AOSP i CM a samsung ma ExtSD :-) O ile niektóre urządzenia i wersje (najnowsze JB 4.2.2 z Galaxy S4 np) mają opcję przenoszenia tych danych na kartę o tyle inne firmy chyba jeszcze tego nie ogarnęły. Jako że to linux w jakieś tam postacji da się to ogarnąć różnymi narzędziami ale z reguły wymagany jest root. Dodatkowo np samsung potrafił tak dostosować swoje aplikacje żeby np aparat umiał zapisać dane na karcie. Poza tym takie dane jak Muzyka czy inne rzeczy mogą tam sobie leżeć a niektóre programy potrafią zdefiniować ręcznie miejsce na pliki tymczasowe.

 

Co nie zmienia faktu że jest to problem i to nie do końca zostało niestety rozwiązane. Ja jako poweruser sobie z radzę, bez roota zawsze można ogarnąć to: apki na sdcard, WSZYSTKO inne co się da na ExtSD. Z rootem jest nieco apek. DODATKOWO, są do niektorych telefonów skrypty zamieniające EXTSD i SD miejscami, to tzw int2sd co pozwala zrobić wszystko po "Bożemu" i dzięki temu można zapisywać wszystko na zewnętrznej karcie. Napisz może o jaki telefon i jakie dane chodzi.

Odnośnik do komentarza

Bo telefon nie ma wydzielonej z nandów partycji SDCARD. Jak będzie 4.1 na ten telefon a już jest gdzieniegdzie to pewnie też taka opcja będzie. Kwestia partycji jak pisałem wcześniej.

 

Chodzi o to, że jak telefon ma partycję SDCARD już w pamięci NAND to nie ma jednego, spójnego nazewnictwa jak powinna wyglądać nazwa kolejnej karty sd. Są programy które to obchodzą, ale pewnie przez brak uregulowania, nie ma tego wbudowanego w Androida. Samsung dostrzegł to i w swoim nowym romie do S4 jakoś to załatwił i ta opcja jest i działa ale jak dokładnie, to nie wiem.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Spoczko rozumiem.

 

 

 

Przy okazji jeszcze zapytam Was moi drodzy specjalisci. Tesciowie poszli z duchem czasu i stwierdzili,ze chca smartfona. Wybrali wspomniane Ace 2 i wszystko jest ok. Problem jest taki,ze nowy abonament z pakietem internetowym zacznei dzialac dopiero za miesiac, a oni juz byc chcieli tam wlozyc swoje "stare karty" z abonamentem bez neta. Teraz boje sie,ze jakas appka zacznie cos zasysac z neta i przyjdzie kosmiczny rachunek. Jak skutecznie usunac polaczenia internetowe  z siecia komorkowa i zostawic tylko wifi? Android poki co to 2.3

Odnośnik do komentarza

Ja najmocniej was przepraszam za post pod postem koledzy ale co mam poinstalowac na 4.1.2 zeby dostapic zaszczytu uzytkowania strony adf.ly? Jestem w rozterce i chyba zostaje mi full wipe/cache spod philz recovery i instalacja CM10.1. Choc z 2 strony poza tym mankamentem wszystko mi w 4.1.2 pasuje. Hmmm...

Odnośnik do komentarza

Nie mam nic takiego poinstalowane. Chcialem plik hosts w systemowych plikach pozmieniac ale nie mam uprawnien spod telefonu i nie da sie go podmienic, pousuwalem wpisy o adf.ly bo byly ale pomimo to dalej nie idzie tej strony uzytkowac. Trzeba na 10.1 zmienic i wtedy ogarnac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...