Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie może banalne dla ludzi kumatych. Czy jeśli mam daną grę zarówno na telefonie jak i tablecie to jest możliwość synchronizacji sejwów pomiędzy tymi urządzeniami czy nie? Jeśli tak to gdzie to ustawić?

 

Natywnie to nie jest wspierane, Android jeśli dobrze się orientuję nie ma jeszcze swojego odpowiednika iCloud. Coprawda Google zapowiedziało synchro save'ów w usłudze "Google Play Games", ale chyba jeszcze nie ruszyło, a jeśli ruszyło, to pewnie z rok minie zanim wszystkie ważniejsze gry doczekają się współpracy z tym.

 

Niektóre gry mają to zawarte w sobie, np. Angry Birds ma Rovio Account i przez nie synchronizuje się postęp.

 

Ale z drugiej strony to jest Android :). Jeśli czegoś fabryka nie dała, to pewnie są trzy sposoby, na które można to osiągnąć. Pytanie tylko czy masz zrootowane urządzenie. Save'y trzymane są w /data/data i choć raczej dałoby się je odczytać, to ciężko by było je nadpisać na drugim urządzeniu ze względu na zbyt małe uprawnienia. Są odpowiednie aplikacje jak np DataSync czy DropSync w Play Store, można też np. używać Titanium Backup połączonego z kontem na Dropboksie.

 

O, jest jeszcze aplikacja SaveShare. Nie obsługuje ona wszystkich gier, ale radzi sobie z tymi popularniejszymi i nie potrzebuje roota do działania.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

SaveShare jest ściągniety z marketu. Ja do Raymana używam Helium autorstwa uznanego programisty ClockWorkMod. Na razie się sprawdza ale testowałem tylko tą gierkę. Do DOBREGO działania wymaga roota i wersji premium za 11 zł oraz konta w chmurze (ale działa na Google Drive też więc jak masz konto google to masz i google drive) ale ponoć bez roota też działa tylko wymaga instalacji klienta na PC i zsynchronizowania urządzeń, wtedy chyba działa tylko po Wifi. Ale tej opcji nie testowałem, jak nie moge zrootować to nie kupuję urządzenia ;-)

 

link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=pl

 

SaveShare nie ma już w Google Play niestety.

Odnośnik do komentarza

Forumku help!

Chce pograc sobie w shadowgun deadzone pod androidem uzywajac pada noname. Mam 2 takie pseudo dualshock z usb. W menu gry klawisze sa elegancko mapowane, problem pojawia sie przy prawej galce. Niby wykrywa oś, ale podczas gry tak jakby cos sie zablokowalo i postac caly czas kreci sie w prawo. Znacie jakies rozwiazanie? :(

Odnośnik do komentarza

Kurde... zainstalowałem najnowszy soft do mojego telefonu, myśląc, że root zostaje na stałe. Niestety, nie i mam teraz najonwszy soft i bez roota i pełno śmieci od Sony + nie działa Gamecih do czitów i pad z pleja :(

wersja softu 10.3.1.a.2.67
co teraz? Help
---
dobra już mam, fałszywy alarm panowie, fałszywy alarm


;)
post do wywalenia.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Generalnie root jeśli wgrywasz stockowy rom - nie zostaje. Trzeba o tym pomyśleć wcześniej.

 

W ogóle to z tego co kojarzę to SONY dość upierdliwie utrudnia sprawę z ROOTem. Ja mam tablec ACERa gdzie generalnie - jest zablokowany bootrom i nie opcji na odblokowanie - więc nie ma w ogóle Custom Romów oraz sam root wymaga obejść bo nie można w normalny sposób zamontować partycji /system z prawami do zapisu. To co jest możliwe gdzie indziej, Acer limituje TYLKO do konrketnego procesu który wywoła funkcję Mount. W teorii jest to bezpieczniejsze ale mi nie o to chodziło ;-) Jakoś tam magicy to obeszli i root jest ale niesmak pozostaje. Szczególnie, że Acer jakiś kiepski ma rom, dziwnie się przeglądarka blokuje. Na szczęście jest z 10 innych więc da się żyć ;-)

 

Czy na tej Xperii też jest dość ciężko zrobić roota? Możesz tak w wielkim skrócie opisać procedurę? Pytam bo o ile ten telefon mi się nie podoba jakoś specjalnie to bardzo cenię soft od Sony, Launcher jest ładny i szybko działa. Samsung mógły w końcu popracować nad touchwizem i go cholera przyspieszyć nieco :/

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Oj, Samsung akurat ostro przegina ostatnio moim zdaniem. Fort Knox, beznadziejne wsparcie już od jakiegoś czasu (brak wszystkich potrzebnych źródeł i dokumentacji) i nowe zabezpieczenia na starych telefonach mnie niesamowicie irytują. Dość powiedzieć, że na SGS3 po prostu nie ma dobrego customa opartego na AOSP.

Odnośnik do komentarza

Stejbl czy nie, problem jest zawsze ten sam chyba od samego początku: bateria, a jak już odbierzesz jakiś telefon, ba, wystarczy, że ktoś w ogóle zadzwoni, to w ogóle można od razu resetować urządzenie (RIL coś wakelockuje i nikt nie wie co). Tak się nie da po prostu używać. Kiedyś jeszcze był lag na przycisku Power, ale jak z tydzień temu coś testowałem to chyba wreszcie się z tym uporali.

Odnośnik do komentarza

Oj, Samsung akurat ostro przegina ostatnio moim zdaniem. Fort Knox, beznadziejne wsparcie już od jakiegoś czasu (brak wszystkich potrzebnych źródeł i dokumentacji) i nowe zabezpieczenia na starych telefonach mnie niesamowicie irytują. Dość powiedzieć, że na SGS3 po prostu nie ma dobrego customa opartego na AOSP.

 

Litosci. Zainstaluj archidroid 1.6 i powiedz mi, ze to zle dziala. o_O

Odnośnik do komentarza

Banny, najlepiej mieć roota (czytaj "przerobić" telefon), by móc skasować np. systemowe śmiecie.
Ja tam wywaliłem prawie wszystko.
Dodatkowo na zrootowanych telefonach działa sporo dodatkowych aplikacji: granie padem z pleja, cheatowanie, czyszczenie smieci, jakieś nakładki na system itp.

Nie musisz oczywiście robić roota, bo sam Android + to co jest w markecie, powinno wystarczyć.
Polecam pobrać 7Zip, które nie dość że rozpakowuje różne archiwa, to i jest takim Total Commanderem Androida: zarządzisz plikami, coś pokasujesz, poprzenosisz, a na koniec spakujesz :)
Pobierz też Operę Classic, jak dla mnie super przeglądarka, lekka i przyjemna w działaniu :)
Z gierek, to polecam wciągającą pozycje Nemo Picross :), jednemu kolesiowi poleciłem, to mówi że w nocy sobie obmyśla kolejne ruchy i strategie.
Wiem, że to wygląda jak wygląda, ale wciąga.

Żadnego organizera nie używam, tylko systemowy budzik/alarm + notatki, taki standard, ale na google play na pewno coś znajdziesz, po wpisaniu "organizer".

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oj, Samsung akurat ostro przegina ostatnio moim zdaniem. Fort Knox, beznadziejne wsparcie już od jakiegoś czasu (brak wszystkich potrzebnych źródeł i dokumentacji) i nowe zabezpieczenia na starych telefonach mnie niesamowicie irytują. Dość powiedzieć, że na SGS3 po prostu nie ma dobrego customa opartego na AOSP.

Litosci. Zainstaluj archidroid 1.6 i powiedz mi, ze to zle dziala. o_O

Dzisiaj sprawdzę w takim razie :). Wypadłem trochę z obiegu. Ale jak wziąłem jakiś hiper super V55 zoptymalizowany kang CM10.2 to myślałem, że się zrzygam jak mi nawet klawiaturę ubijało podczas pisania, tak źle zarządzał pamięcią.

 

 

banny:

Twitter: Falcon Pro/twicca

Przeglądarka: Dolphin Browser

Notatki: Google Keep, OI Notatnik

Pliki: Solid Explorer

Reddit: Reddit is fun

4chan: Chanu

Oprócz tego Spotify, Endomondo, Google Translate, Adobre Reader, LastPass, Transportoid, jakdojade.pl, Instagram, jakiś launcher typu Apex Launcher no i oczywiście Tapatalk, z którego właśnie korzystam ;).

 

I grzybiarz propsy za Picrossa, na DS-ie uwielbiałem i teraz się dziwię, że nic takiego na telefon nie poszukałem.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do słuchania audiobooków: Smart Audiobook Reader

Do Muzy: PowerAmp

Launcher: Nova

Komunikatory: Viber, FB Messanger (bo dużo ludzi ma)

Do anonimizowania i blokowania pozwoleń dla programów (to czego w systemie nie da rady zrobić): XPosed Framework i plugin XPrivacy

Świetny emulator DSa!: DraStic

Zarąbisty czytnik PDFów z masą funkcji ale wymaga wczytania się w opcje (ma np tryb nocny, czyli zmienia tło na czarne a literki na białe): EBookDroid

Do SSH: ConnectBot (jak potrzebujesz żeby się przekręcał razem z ekranem to trzeba to WŁĄCZYĆ w opcjach, czego 3/10 osób dające minus na Google Play nie umie zrobić ;-) )

Klawiaturka: SwiftKey

Giereczka: Rayman Jungle Run (matko, jakie to jest piękne graficznie!)

Do manualnego (lub automatycznego po zakupie pro) uruchamiania funkcji TRIM w andkach 4.0-4.2.2 (4.3 ma to już wbudowane): LagFix

Do synchronizowania aplikacji i danych między urządzeniami: Helium

Najlepszy jak dla mnie manadzer plików: ES Explorer - klient SFTP, FTP, SMB, serwer FTP (szybciej idzie niż po kablu ;-)

Do zarządzania telefonem przez przeglądarkę: AirDroid

 

Pewnie o czymś zapomniałem, to taki mój zestaw podstawowy ;-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Aha, jeszcze Timeriffic do automatyzacji różnych funkcji w telefonie typu robienie sobie czasowego wyciszania albo np. automatycznego wyłączania WiFi czy GPS na noc. Niby jest dużo większy Tasker, ale Timeriffic jest dużo prostszy w obsłudze i bardzo ładnie spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza

@raven - wbijaj na android forum polska do dzialu sgs3 modyfikacje i romy itp. Tam masz topici usera justarchi, zrobil IMO swietny archidroid rom. Polecam serie 1.6, ale z 2 tez mozesz sprobowac, poczytaj, widze, ze jestes obcykany to pytania tez mozna smialo zadawac a gosc jest naprawde kumaty i rozwalil na lopatki wiedza juz wielu specow. Przy tym sie nie wywyzsza. Ja na AD1.6 siedze od wiekow, nie aktualizuje nawet bo najbardziej mi podchodzi. Daj pozniej znac jak wrazenia. I zanim zmienisz rom poczytaj dobrze, bo byly swego czasu problemy z IMEI.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...