Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Róbcie ZAWSZE pełny NANDROID żeby mieć WSZYSTKO. Imei jest na partycji EFS i jak to się zgubi to odtworzenie przyprawia o niezły ból głowy :confused: A NANDROID to mega prosta sprawa. Lepiej mieć 100 backupów za dużo niż o 1 za mało ;-)

 

Mam chyba ze 100 GB różnych NAND backupów na różnych dyskach, niektóre jeszcze z czasów G1 pewnie by się znalazły ;].

Choć o tym IMEI nic nie słyszałem, a ostatnio zmieniałem ROM-y. Rozumiem, że jak robię po prostu nandroid backup to jestem bezpieczny, tak? Poczytam sobie jeszcze o tym, ale mnie zaciekawiliście teraz.

Odnośnik do komentarza

Tzn jak robisz nie ONLINE tylko z poziomu Custom Recovery to tak. Jak robisz ONLINE (w czasie pracy) to z reguły trzeba sflashować sobie plik zip dla danego telefonu, żeby mieć pewność, że wszystkie partycje są widziane. Z poziomu CR robi się wszystko. IMEI to jak wiesz na pewno identyfikator (taki sprzętowy adres sieciowy, coś jak mac) z którym twoje urządzenie się uwierzytelnia u dostawcy usług bezprzewodowych, czyli dostawcy KOMÓRKOWEGO sygnału (Plus, Play itp). Jak go nie masz, albo masz 0000... to nie pozwoli ci się zarejestrować, nie "złapie zasięgu" itp. Nie można dzwonić.

 

Nie wiem czy tak było zawsze, bo andkiem bawię się od 4ki (na szczęście ;-) ) ale te informacji i kilka innych są na specjalnej partycji /efs . Usunięcie tego jest trudne do odzyskania a czasem nawet niemożliwe BEZ kopii. Najświeszniejsze że to jest MEGA MALUTKIE i wystarczy 1 kopia z każdego posiadanego telefonu :-) To jest po prostu informacja które NIE JEST NADPISYWANA normalnie podczas wrzucania romów ale... zdarza się że jakiś nieumiejętny programista amator napisze coś, co uszkadza te dane. Pamiętaj - z poziomu recovery masz pełen dostęp do urządzenia więc można wszystko - i naprawić i zepsuć.

 

Nandroid kopiuje KAŻDĄ partycję jako bity, potem pakuje to do gzipa chyba i tyle. Ani tego nie zmienia, ani nie rusza, dostaje każde info, prawa dostępu do plików (permissions), daty i wielkość poszczególnych partycji. Zawsze robię to po pierwszym wgraniu custom recovery żeby nie mieć stresa :-)

 

BTW to większość romów które są sensownie złożone i mają instalator Aroma kopiuje EFS sobie na starcie, tak "na zaś", żeby ludzie nie płakali :-)

Odnośnik do komentarza

Wszystko przez modem I9300XXEMG4. Poczytajcie wiecej

www.forum.android.com.pl/f551/ostrzea-enie-problemy-z-imei-przy-powrocie-z-modemu-i9300xxemg4-na-starszy-322736

A od tej wersji modemu zmienila sie struktura efs wiec sa problemy z tym niestety. Polecam lekture!

 

Edyta - sorras Nemo, teraz powinno byc ok.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Z pozimu recovery oficjalnego powinno się dać zrobić Data Wipe czyli wywalenie danych. Jak ukaże się w końcu wersja 4.3 to będziesz miał support dla funkcji TRIM która powinna zapobiec temu co się u ciebie dzieje, to jest dość popularny problem dziwny o tyle, że w Linuxie jest już poprawiony a Android z tym dłuuuugo zwlekał. Ale jak nie ma roota to nie znam wyjścia innego niż wyczyszczenie (przy czym stracisz dane). Może, zanim to zrobisz spróbuj wyczyścić dane samego Chrome'a? Może będzie lepiej działać? Czasami to pomaga. Niektóre aplikacje są czułe na śmieci ze swoich starych wersji i wariują mocno (np. Viber, Facebook).

 

Ja mam inne pytanie - jest tu kto z SGS4? Szukam kogoś kto był odważny i sprawdził w działaniu CM Stable na nim :-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, że gdzieś pytałem chyba na czacie/statusach, ale nie znam odpowiedzi.
Zakupiłem za 12 zeta jakąś tam aplikację, gdzie to mi pobrało kasę?
Na rachunku Play nic nie ma. Minął chyba z tydzień. Będzie na następny miesiąc?
Bo żadnej karty kredytowej nie podawałem. Chcę to uregulować i nie wiem gdzie to mam zrobić ;/

Odnośnik do komentarza

Wiem, że gdzieś pytałem chyba na czacie/statusach, ale nie znam odpowiedzi.

Zakupiłem za 12 zeta jakąś tam aplikację, gdzie to mi pobrało kasę?

Na rachunku Play nic nie ma. Minął chyba z tydzień. Będzie na następny miesiąc?

Bo żadnej karty kredytowej nie podawałem. Chcę to uregulować i nie wiem gdzie to mam zrobić ;/

Nikt ci nie pomoże. Nie po to się kupuje Androida, żeby kupować potem aplikacje.
Odnośnik do komentarza

Panowie od S3: mam teraz XXUFME7, mogę bez przejmowania się tym /efs v2 wracać na 4.0.4? Coś mi się fest porypało i przydałoby mu się całkowite powrócenie do stanu fabrycznego. Ten XXEMG4 to jest najnowszy modem i nic nowszego od niego nie ma, tak?

 

Co się dzieje z tym Androidem, człowiek pół roku bez custom ROM-ów był w stanie przeżyć i tylko z chęci zabawy znowu zacząłem grzebać ;/. Żebym ja wypadł z obiegu, nosz kurde :D!

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Hmm, ja kupuje kartą z Google Play i można podejrzeć swoje zakupy. Z jakiego sklepu brałeś?

Normalnie z Google Play. A że mam telefon na abonament w Playu, to podobna się da bez problemu, nie trzeba nawet posiadać kredytowej (w co nie wierzyłem).

Pewnie dojdzie po czasie do rachunku, bo nigdzie nie ma, prócz tego, że w Google Wallet pojawił się zakup, ale rozliczane przez Play.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

@raven - ten co masz teraz modem i jesli NIGDY nie miales nowszego to luz. Na wszelki wypadek spod cwm zrob backup efs to jakby nawet co to odtworzysz. Zobacz czy w ogole masz imei poprawny. ;) Jak chcesz czyscic telefon i zrobic mega reset to 3 plikowcem, linki do wszystkiego na forum android polska w dziale romy modyfikacje itd.

Odnośnik do komentarza

No dzwonię, więc raczej IMEI jest OK ;]. Backup /efs zrobiony, tylko co by mi to dało gdybym i tak miał już /efs v2. Dlatego się zastanawiam, czy ten modem co mam to już i tak musztarda po obiedzie czy jeszcze jestem bezpieczny. Patrzyłem na daty i ten mój leak jest starszy niż to nieszczęsne MG4, więc chyba jest dobrze. Czyszczenie to znam, chcę jednak unikać wersji dla MG4 skoro sam jej jeszcze nie mam, po co wchodzić na drogę z której nie ma powrotu. Dziękówka!

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ale MODEM możesz chyba wgrać ODINEM jaki chcesz, nie ma tu chyba jakiegoś sprawdzania. Ja tam nie zmieniam aż tak tych romów, jedynie to czasem kernel jak czytam że lepszy. Mam na S4 Omegę 7 gdzie najnowsza wersja z 4.2.2 to 12 ale skora moja działa stabilnie i jestem zadowolony to po co zmieniać? Nie mam żadnych problemów, jak czytam co ten Samsung od*******a to aż się nóż w kieszeni otwiera. Lipa straszna, drugi Apple tylko tutaj przesłanie było inne. Robimy wszystko na otwartym środowisku a potem... zamykamy. Apple przynajmniej od startu tego nie ukrywało. KNOX, opóźnienia w wydawaniu źródel. Ratuje ich tylko otwarty bootloader i ilość deweloperów. Ale jak czytam kurde listę bugów z CYANOGENMODa to nawet nie chcę mi się tego testować :confused: - mam 1 telefon i MUSI działać, polegam na nim bardzo.

 

To nie kwestia Androida tylko PRODUCENTA. Ty masz w ogóle gorzej bo jedziesz na ICH procesorze (Exynos) gdzie przez pewien czas było jeszcze gorzej bo się też mocno spóźniali ze źródłami.

 

Z kolejnych hiper nowinek: post nr 1: http://www.androidauthority.com/samsung-authorization-chip-accessories-285640/ oraz nr 2: http://www.androidauthority.com/samsung-unofficial-accessories-kill-285918/

 

Najgorsze że nie ma co wybrać specjalnie jak dla mnie. HTC ma chyba i tak loader lockowany, nie wiem jak z softem bo nie mam ich produktów ale już ktoś tu narzekał że z firmy mocno wspierających twórców niezależnych, zmienili się z zamykającego się na świat potworka. Myślę o ew. przesiadce na Google Play Edition rom, może to mnie nie wyprowadzi tak z równowagi, musiałbym poczytać. Wkurza mnie, że mój dialer zamula jak 150, telefon za 2 klocki a otwiera mi listę połączeń czasem ze 4 sekundy :confused: Dramat w p**du.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że ODIN-em mogę sobie wgrać wszystko co chcę, ale ten MG4 zmienia format partycji /efs przez co wszystkie starsze nie są w stanie jej odczytać i pojawiają się błędy z odczytem IMEI, a wskutek tego całkowity brak dostępu do sieci telefonicznej.

 

A Samsungowi dziękuję serdecznie, o ile słuchawki robią OK, to niesamowicie mnie wkurzają swoją postawą. Wyżej wspomniany KNOX chociażby, no co to do cholery ma być. To samo robiło HTC swojego czasu, za to też się do nich zniechęciłem. Co się dzieje z tym Androidem, ech.

 

Mam to samo. Samsung nie, HTC może, ale ostatecznie też nie jest idealnie, Nexusy mają tylko czystego Androida, Motorola czy LG w ogóle nie biorę pod uwagę. Gdzie są czasy kochanego G1, czy almighty HD2 :(.

Odnośnik do komentarza

TYLKO czysty Android jak umiesz inne rzeczy zastąpić to nie jest taki zły deal :-) Staram się "na zaś" nie używać NIC Samsungowego właśnie z powodu ew. przesiadek, żeby mi czegoś nie brakowało potem. Motorola teraz po przejęciu przez Google może nie będzie taka złą, Moto X jest ok tylko nie za takie pieniądze. Soft podobni śmiga bardzo dobrze.

 

Nexusy są ok ALE nie 16gb :/ LG jakościowo się BARDZO poprawił, także w sumie czemu nie? Zostaje jeszcze Sony ale u nich w ostatnich "flagowcach" nie podoba mi się LCD, zwykły TN przez co wszystko takiej "wyprane" ale też umówmy się, że to jest gust więc nie ma co dyskutować.

 

Problemem mniejszych producentów jest brak wsparcia, często Custom Romy nie istnieją. Kupiłem tablet Acera i... lock na bootromie, root bardzo trudny (customowe checki w kernelu). Także i tak dla mnie tylko duzi producenci zostają, sprzęt to tylko 50%, ważna jest obsługa posprzedażowa. Gwarancja, soft, kody źródłowe. Cena sprzedaży to nie tylko koszt wytworzenia fizycznie produktu przecież, wchodzi w to więcej rzeczy.

Odnośnik do komentarza

@nemo - samsung robi fajne telefony, soft ma lipny. Jak ci zamula dialer w telefonie to exdialer i tyle. Ja stockowego nie uzywam bo pomimo niby trzymania w pamieci i tak mulil, alarm stockowy potrafi nie zadzwonic w ogole, zainstowalem ze sklepu. Standard.

Odnośnik do komentarza

Andek 2.3 i 4 bardzo się pod tym względem różnią. Rzeczy w pamięci to PLUS (bateria, szybsze odpowiedź programów). Nieużywany RAM to zmarnowany RAM. Po prostu wartość pamięci MUSI być dobrze dobrana do systemu i aplikacji i tyle. Obecnie wartość graniczna to 2gb, poniżej jest słabo. Nie po to masz telefon z super prockiem żeby móc odpalić 5 rzeczy. Super opcją jest Note 10.1 2014 i Note 3 - 3gb. Na obecnych prockach (arhcitektura 32bity) to wartość niemal maksymalna więc teraz, bez zmiany procków na 64bity więcej nie będzie można użyć. Android nie obsługuje SWAPa, pewnie iOS obsługuje bo mają te urzadzenia zwyke 1gb ramu. Ale tam program NIE MOŻE odpalić dowolnego demona, dodatkowo aplikacją są freezowane i hibernowane więc usuwane z pamięci. Nie ma co ukrywać że pod tym względem iOS jest dobrze przemyślany ale... zdarzają się też zacinki bo przy wielu programach potrafią nie przychodzić powiadomienia itp.

 

I tak jak smieliśmy się tu gromadnie że w jakiejś recenzji było napisane - trudny system - Android, to np. ja się z tym stwierdzeniem generalnie zgadzam. Przez to, że kontrola w Google Play jest słaba :/ to są dziwne, patologicznie zamulające aplikacje. Mimo obecności trim w jądrze linuxa to funkcja ta pojawia się TERAZ (Andek 4.3), zarządzanie pamięcią jest takie sobie, nieustandaryzowane punky MOUNT dla kart SD, pamięci wewnętrznej itd. Niestety, przy braku silnej ręki nie można zmusić producentów do trzymania się standardów i to się przekłada na narzekanie.

 

No i dochodzi brak wiedzy użytkowników. Nie kumają że mają telefon z dupy który ma ROM 4gb z czego połowa to system. I nagle, chcą zainstalować aplikacje która ma 10 mb a mają 12 wolnego i nie kumają, że żeby to zainstalować to muszą mieć MINIMUM 3x tyle :/ I potem się sypią zarąbiste minusy na Google Play.

 

Ja sobie z tym radzę bo siedzę w temacie, zawód, hobby itd. Ale ludzie którzy o tym nie mają pojęcia i NIE CHCĄ mieć wiedzę, że kupią iPhone'a, wyjmą go z pudełka i będzie im w 99% działał bez takich historyjek. To jest ta przewaga cholerna. Freedom comes with a price.


@nemo - samsung robi fajne telefony, soft ma lipny. Jak ci zamula dialer w telefonie to exdialer i tyle. Ja stockowego nie uzywam bo pomimo niby trzymania w pamieci i tak mulil, alarm stockowy potrafi nie zadzwonic w ogole, zainstowalem ze sklepu. Standard.

 

Wkurza mnie, że muszą znowu coś KUPIĆ żeby w spokoju używać telefon. Można wgrać na TW stockowe, AOSP aplikacje? Np dialer? SMSy mi pasują.

 

Poza tym, nie wiem jak wygląda kwestia Dialera, ale jak "podmieniam" ekran BLOKADY to I TAK 90% czasu widzę przez chwilę stary ekran. Czyli mam 2. To na kij mi to?

Odnośnik do komentarza

Służbowego SGS2 z sieci Plus zaktualizowałem do Andka 4.1.2 poprzez wi-fi bez problemu z pół roku temu. Narzeczona też ma SGS2, ale jej system utknął na 4.0.3 i ani KIESem ("twoje urządzenie nie obsługuje uaktualnienia..."), ani przez update online ("brak aktualizacji") nie da się wgrać aktualizacji drogą "oficjalną". Co pozostaje? Czytałem o Odinie + trzeba ściągnąć samemu ROM z neta. Wtedy jednak wszystko się czyści i trzeba porobić backupy, tak?

Dziwi mnie tylko, że "po bożemu" nie da się zaktualizować systemu. Telefon był odkupiony również od abonenta sieci Plus, zatem był nabyty pierwotnie w salonie.

Odnośnik do komentarza

Możesz jeszcze inaczej, najpierw root, później clockwork mod, następnie z poziomu CWM robisz backup na wszelki pożarny. Kolejny krok to pobranie jakiegoś romu w formie .zip, wrzucenie go na kartę sd i update z poziomu CWM. Metoda o tyle lepsza od odina, że system można zmienić praktycznie bez komputera.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...