Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś w bateriach? Mam Samsunga Galaxy Plus czyli stary fhui i bateria ostatnio chyba zaczyna niedomagać. Są jakieś warte uwagi firmy od zamienników (może byłoby coś pojemniejszego niż standard)? Czy raczej kupować te samsungowe? I czy pasują od innych modeli (np. czy Galaxy S2 ma inną)?

 

Brałbym Samsunga. Nie są aż tak drogie a masz gwarancję, że ma taką pojemność jaką podają i że 1.5 roku pochodzi. Zamienniki, nawet niby najlepszych firm jakoś w moim odczuciu i doświadczeniach przestają wcześniej działać. Kupiłem niby super baterię do SGS4, kosztem NFC była większa 3000mah - i po 9 miesiącach telefon zaczął się wyłączać w przedziale 0-15, 20%. Czyli jak mi pokazywało tyle to nie było pewności ile pochodzi. Włożyłem zwykłą spowrotem i problem zniknął. Oczywiście bawiłem się w resety statystyk baterii itp, ale po prostu zużyła się i tyle. Z oryginalną i powiekszoną oryginalną do SGS3 nigdy takich jaj nie miałem :-)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanko, posiadam drugi telefon z system Android i takie np. Google play, przeglądane na kompie wyświetla mi info, ze jeden z telefonów jest nie kompatybilny z aplikacją. Albo pobierając coś, na kompie, muszę wybrać na który sprzęt. Jak usunąć ten stary telefon?

 

Usuwanie i zmiany nazw urządzeń https://support.google.com/googleplay/answer/2407656?hl=en

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już w wersji 4.4 Archiego działa autorotacja. Co za magicy ;-) Zrobili rom zamiast Samsunga ;-)

Pisałem o tym gościu już kawał czasu temu to nie wierzyliście. :P Ba, nawet donate mu kliknąłem. :) Czekam dalej na wersję stabilną.

 

>>>KLIKNIJ SOBIE<<<

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Jest taka appka w Play Store, nazywa się My Paid Apps. Pozwala sprawdzić ile i jakie aplikacje zakupiliśmy. Mało tego, w przeciwieństwie do np. kalkulatorów wartości konta Steam, tutaj każda aplikacja jest liczona po cenie, za jaką ją kupiliśmy, czyli jeśli wzięliśmy w promocji, to program policzy cenę promocyjną, nie pełną. Trochę się przeraziłem, gdy to zobaczyłem. Najgorsze jest to, że zainstalowanych jest... sześć z nich. Zdecydowana większość to gry z przeróżnych promocji za dolara lub dwa. Kupowałem z myślą o wspieraniu Androida jako platformy do gier i chyba cel trochę osiągnięty (choć nie wiem czy po prostu ilość tych telefonów zmusza do wydawania gier zarówno na iOS, jak i na Andka), z drugiej strony walka z F2P przegrana, bo ścierwo jest coraz popularniejsze i wypiera płatne raz aplikacje.

 

BpmneEHIAAAuyW2.jpg

Odnośnik do komentarza

Ponieważ bardzo dużo naprawdę fajnych produkcji wychodziła wpierw na iOS, a port na Androida był bardzo wątpliwą sprawą. Wymyśliłem sobie, że mogę kupować gry by dołożyć swoją cegiełkę do statystyk sprzedaży na Androidzie, co w przyszłości zmieni rynek i sprowokuje do produkowania gier i aplikacji jednocześnie na oba systemy. W jakiś sposób też równoważyć piractwo, którego skala odstraszała developerów.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Ponieważ bardzo dużo naprawdę fajnych produkcji wychodziła wpierw na iOS, a port na Androida był bardzo wątpliwą sprawą. Wymyśliłem sobie, że mogę kupować gry by dołożyć swoją cegiełkę do statystyk sprzedaży na Androidzie, co w przyszłości zmieni rynek i sprowokuje do produkowania gier i aplikacji jednocześnie na oba systemy. W jakiś sposób też równoważyć piractwo, którego skala odstraszała developerów.

Ja nie pytałem o to, co oznacza wspieranie przez głosowanie portfelem, tylko dlaczego wspierać platformę na której nie ma dobrych gier? Emulatory to świetna rzecz, no ale nie grasz na nich w androidowe gry oczywiście.

Odnośnik do komentarza

No bez przesady, że nic nie ma. Wśród morza gó,wna trafią się naprawdę przyjemne produkcje. Cut the Rope, Game Dev Story, Plague Inc, to pierwsze co mi przychodzi do głowy i jest tego więcej. Nawet głupie Angry Birds na iOS było wcześniej, a Android długo czekał na pełną wersję.

Odnośnik do komentarza

Ja też kupuję sporo, może nie tyle, wyszło mi 393,63 i średnia 7,29. Gry są w sumie Gameloftu spoko, to samo co na iOS, przelazłem troszkę ale odkąd zmieniłem pracę i nie jeżdżę metrem to nie gram. Skończyłem Dead Space, Modern Combat 1-3, pogrywam w Raymana na kiblu, Deus Ex, gram baaaaardzo mało ale jednak na DraSticu w Mario Bowsers inside story a na FPse w nieśmiertelnego Parasite Eve, jest fajne NFS Most Wanted, NBA Jam, Where's my water, Riptide 1-2. Nie ma może tego wiele ale coś jest, a w momencie jak rośnie popularność na urządzeniach z kontrolerami będzie lepiej. iOS przez unifikację jest lepszy do pisania gier po prostu i tak zostanie. Jakby Mac był odpowiednio popularny lata temu to pewnie jako platforma do gier przyjąłby się lepiej, tak jak widać ogromną przewagę w standaryzacji gier przez konsole a ile mają problemy gry na PC przez jego otwartą strukturę, tysiące producentów itp, itd. Z Andkiem jest tak samo ale jak ktoś chce to się da przy czym wymaga to więcej pracy i nie ulega to wątpliwości.

 

Ale... Gry to nie jest najmocniejsza strona Andka - tu nie ma się co spierać. Ma za to inne mocne strony właśnie dzięki otwartej strukturze, kupę portów z Linuxa. Dla mnie za bardzo nie widze powrotu do iOSa bo tabletów nie lubię a nie mógłbym niestety niektórych rzeczy robić na iOS tak jak robię na Andku przy czym zmienia się nieco, dopuszczenie klawiatur innych producentów to świetny krok, na pewno.

 

Pytanie z innej beczki - Na Firefoxie nie mam problemu, żeby zapisać plik .torrent sobie na karcie pamięci i przerzucić go na linucha w celu ściagnięcia. Potrzebowałem akurta Ubuntu więc ściągam sobie jest zawsze z tortów, szybko leci. Nt. jak chcę zapisać plik torrent w Chrome to kurde opadala się ten cały Menedżer Pobierania Andkowy i chyba próbuje ściągnąć torta jak klient sieci bittorrent co robi bardzo nieudolnie. Czy ktoś ma sposób jak zmusić Chrome'a, żeby plik torrent zapisał w pamięci JAKO PLIK a nie próbował ściągać całość? Do szału mnie to doprowadza bo muszę używać innych przeglądarek a zdecydowanie Chrome jest teraz moim pierwszym wyborem. Będę wdzięczny, może ty raven masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też na tablecie mam Operę do pobierania niektórych plików, bo Chrome coś kombinuje za dużo i nie zawsze daje sobie radę :<. Chociaż ja mam problemyz PDF-ami i plikami tekstowymi z uczelnianych serwerów, na te torrenty zerknę.

 

To ja się Ciebie też coś zapytam, na pewno będziesz wiedzieć. Mam S3 i używam stockowego 4.3, jedynie go zrootowałem i mam trochę modułów Xposed. Mam wrażenie, że zaczął trochę zwalniać. Dawniej zmieniałem ROM-y tak często, że nigdy nie przejmowałem się czyszczeniem systemu, bo nie zdążył się nawet zapchać i już miałem coś innego ;D. Teraz jak siedzę po kilka miesięcy na jednym buildzie to mam wrażenie, że jakieś czyszczenie by się przydało. Tylko, no właśnie, co robić? Jakieś cache czyścić, jakieś trimy robić czy jak to się tam nazywa? W tym temacie jestem totalnie zagubiony. Co i czym mam podziałać?

To samo mi się na Nexusie 7 dzieje tak BTW, potrafi okropnie zamulić.

Odnośnik do komentarza

No niestety masz Andka 4.3 który TRIM sam robi więc nie bardzo jest co zrobić. Najłatwiej zrobić Nandroida na kartę, sformatować wszystko prócz ExtSD i odtworzyć. Jak będzie lepiej to TRIM daje doopy i nie działa dobrze. Dobra zewnętrzna aplikacja (ratowała mi dupę na S3 i na S4 z 4.2.2) to LagFix - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grilledmonkey.lagfix&hl=pl

 

Ja ci polecam z S3 wrzucić Archidroid - no taki potwór że szoku można dostać. S3 potrafi zamulić jak mu się ram kończy, masz wrażenie że muli bo ubija proces, potem odtwarza, tragedia jest wtedy. Nexusa takim Nandroidem raz na miesiąc też możesz potraktować, zawsze możesz zrobić Dalvik i Cache wipe ale to też zabiera czas na początku odpalania systemu i w sumie wielkiego kopa nie daje. Zobacz tez co ci chodzi w tle, apki które tworzą procesy potrafią zjadać zasoby więc różnica jest czasem duża.

 

No i z greenify i taskerem jak masz można się pobawić. Np - jak nie używasz rzeczy, które wymagają usług google to można jest hibernować domyślnie, ale TRZEBA je odhibernować jak włączasz sklep i np google plus. Więc tworzysz akcję, żeby hibernował ci usługi i odpalał tylko jak włączasz google play. Jak wyłączysz lokalizację i to zrobisz, to zyskasz ze 3-4 godziny więcej działania S3 w uśpieniu, taki to siorpacz z googla ;-)

 

Polecam ten temat - MASA wiedzy i od razu w miarę gotowych ustawień. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552570

Odnośnik do komentarza

Super, pobawię się. No właśnie appki ubijam, na S3 jest wygodny przycisk do tego pod przytrzymaniem Home a na N7 wywalam z ekranu multitaskingu wszystko. Ten drugi czasami się tak zapycha, że nawet nie pokazuje poprzednich aplikacji na tym ekranie, jest pusto :|.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...