Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będę robił update na swojej Xperii Z do KitKata. Boję się, że stracę "notatki" (ostatnio niby miałem kopię, ale zmienił się program i nie można było ich otworzyć). Co jeszcze mogę stracić? Smsy chyba się zapisują w Pc Companion. Wszystkie aplikacje od nowa instalować..., nie wiem czy tak bardzo chcę ten update z 4.2:) W ogóle mam jakieś Dual Recovery (po ostatnim roocie) i clockmod, nie wiem co to i czy nie będzie bricka.

----

Ja pierdziele, ale się pozmieniało. Wystarczyło, że zainstalowałem soft po podłączeniu pod PC, a następnie zainstalowałem na telefonie to:

https://www.towelroot.com/ - programik od Geo Hota (tego co PS3 spiracił i jailbreaka zrobił)

Jednym kliknięciem i mam roota.

W dalszym ciągu tylko nie wiem, po co mi tworzą się te foldery clockworldmod i Dualrecovery.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Fuck... usuwałem niepotrzebne śmiecie po updacie i skasowałem niechcący systemowy "Menadżer pobierania" Czy ktoś mógłby wykonać kopię tejże apki i wrzucić na jakiś sendspace? Mam Andka 4.4.2, z góry dzięki.

Nie mogę teraz nic zaktualizować, ani pobrać z marketu.

---

edycja:

Najprawdopodobniej potrzebne mi dwa pliki DownloadProvider.apk i DownloadProviderUli.apk z system/app

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Siemka. Mam okazję kupić w UK samsunga s4 w idealnym stanie. Problem w tym, że telefon ma zablokowany IMEI. Nie jest kradziony, kolo chce sprzedać komplet z pudelkiem i ładowarką. Imei zablokował mu operator z powodu nie płacenia rachunków przez pół roku :P

Mam pytanie czy można to jakoś ściągnąć i czy telefon będzie działał normalnie w Polsce? Do tej pory podobno działały, ale nie jestem pewien czy coś się przypadkiem ostatnio nie zmieniło :)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Ale ma zablokowany IMEI gdzie? Jak w przypadku kradzieży to chyba wszędzie (np w Europie). Jak nie ma Simlocka to może ktoś ma jakąś Polską kartę. Zobacz czy zadziała, czy można wykonać połączenie czy wysłać SMSa i jak działa to masz odpowiedź. Wątpie żeby ktoś ci tu definitywnie odpowiedział po tak skąpych informacjach.

 

JJ - każdy fon ma IMEI, którym się rejestruje w sieci GSM. Operatorzy wymieniają się tymi IMEIami i można je blokować np. w przypadku kradzieży, powoduje to tyle, że z telefonu nie idzie dzwonić.

 

Pewnie na upartego można zmienić IMEI z jakiegokolwiek innego telefonu po prostu ale trzeba umieć, mieć roota i się bawić. Ja bez testu nie brałbym takiego telefonu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie nie :) polska karta nic nie da bo ona działa gościnnie na angielskich sieciach. Napisze bardziej szegolowo: na mojej karcie internet który mam w abonamencie działa bez problemu, mam zablokowane połączenia wychodzące i przychodzące. Jedynie gdzie mogę zadzwonić to psiarnia i straż pożarna :P tel bez simlocka , stan ideal. Koleś jest pod kreska to pewnie utargowal bym poniżej 100 funtów. W necie piszą ze takie telefony działają w Polsce. Masa Januszy tutaj tez gubi swoje ubezpieczone smartfony które się odnajdują w Polsce.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Hmm, no ale jak zmienisz kartę to działa? Bo jak działa Ci cokolwiek, to chyba IMEI nie jest zablokowany, no to raczej blokuje rejestrowanie w sieci (działa tylko 112). Ale mogę się mylić oczywiście. To wygląda na zwykłą blokadę usług u operatora, niezależna od telefonu. 

 

Jeśli dobrze zrozumiałem - wziąłeś JEGO telefon, wsadziłeś SWOJĄ kartę na której działa NORMALNIE wszystko. I w takiej konfiguracji, na JEGO telefonie na TWOJEJ karcie nie da się dzwonić tak? Drążę bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten S4 był brany w sieci O2, gość wziął sobie nówkę w salonie i po prostu w(pipi)ł do niego zwykłą kartę na doładowania i nie zapłacił ani pół rachunku. Ja wyciągnąłem swoją kartę w abonamencie sieci EE i wygląda to tak: Jest zasięg, jest połączony z siecią ale można wykonać jedynie połączenia alarmowe. Mam internet bez limitu w abonamencie i co jest właśnie dziwne  telefon łączy się z siecią i lata na mobilnym necie jakby nigdy nic. To mnie właśnie zastanawia, ale anglia to dziwny kraj więc może blokują tylko połączenia a sieć zostaje :D

Odnośnik do komentarza

Mam samsunga galaxy s3 i ogromny problem z wifi. Komputer działa bez problemu z domowym routerem, galaxy mini 2 tak samo. A w sgs3 "Połączenie zostało zatrzymane, zbyt wolna prędkość" czy coś takiego albo po prostu wyskakuje, że połączono a ani gg ani fb ani przeglądarka nie działa. W necie widziałem żeby wyłączyć automatyczne przełączanie, coś tam zrobić w menu serwisowym ale to nic nie daje...Co jest? Mieliście tak ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

panowie pomocy

 

kolezanka chce miec kolorowe emotki na swoim s3. zainstalowalem jej switkey + emoji ze sklepu play i faktycznie dodalo jej te emoty, ale sa one czarno-biale. na moim one m7 ta sama aplikacja pozwala na wrzucanie kolorowych emot, no a u niej to nie dziala. co jest nie tak? 

 

troche mi wstyd, ze o to tu pytam, no ale jest szansa ze bedzie kims wiecej niz tylko kolezanka wiec sami rozumiecie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...