Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też najlepsza. HTC to przemianowana i scustomizowana wersja aosp browser która też ma opcje full-screen. Przyczyn czasem na full-screen jak chcę coś wpisać np na forum jako komentarze to nie pokazuje mi co pisze, nie wymusza zooma co znika jak się fullscreen wyłącza. Natomiast chrome na świetną integrację z google co nie dziwi, pamięta hasła czego aosp na KK nie chce robić. Szkoda mi tylko tego fullscreena ale jest jedną z najszybszych przeglądarek jakie znam. Używam jeszcze czasem dolphin do flasha i do stron które sztucznie odmawiają współpracy jak klient przedstawia się jako android czy inny mobile, bo na dolphinie ustawiam PC. Tego ode mnie wymaga panel home.pl np. A tak to zdecydowanie chrome mi świetnie chodzi. Szczególnie w połączeniu z wersją PC i synchronizacją.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak na innych nakładkach, ale na moim M8 przy korzystaniu z Chrome'a obraz zawsze był ograniczany przez czarny pasek z przyciskami na dole ekranu, a pasek przeglądarki nie chował się automatycznie po wczytaniu strony (jedynie podczas przesuwania strony w dół). Na przeglądarce HTC fajnie to działa. Co prawda przy używaniu widoku pełnoekranowego (schowany pasek stanu baterii, godzina, sygnał itd) nie ma skalowania okienka z tekstem przy pisaniu postów o czym wspomniał Nemo, ale bez tego trybu to niebo a ziemia pod względem widoczności do przeglądarki Google.

Na Chrome właśnie brakuje takich podstawowych opcji.

Pod względem szybkości działania to nie widzę jakiejś szczególnej różnicy, ale głównie korzystam z forumka.

Odnośnik do komentarza

Bison, dokładnie o tym piszemy. Moje telefony nie mają przycisków ekranowych wiec to mi nie przeszkadza. To o czym piszesz to tryb immersive czyli chowanie wszystkiego w oczekiwaniu na swype. Natomiast w androidzie nie ma właśnie tego skalowania co jest podobno ograniczeniem w systemie dot. Bezpieczeństwa. Natomiast nie wiem czy samsung nie ma swojego trybu immersive e touchwizie gdzie skalowanie działa. Tw ma dużo rzeczy po swojemu i miało dużo rzeczy przed stockiem, immersive był od wersji 4.1.2 gdzie na aosp został dodany w 4.4. Taka ciekawostka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

posiadam telefon sony xperia T z androidem.

Ogólnie jestem zadowolony, ale od jakiegoś czasu występuje dziwne w tym telefonie zjawisko - gdy przeglądam instagram, aplikacja sama sie wyłącza po okuło 2 minutach, chrome czy opera potrafi wyłączyć sie po nawet 30 sekundach. 

Wyczyściłem telefon cleanmasterem, ale dalej mam takie kłopoty. O co może chodzić? wkurzające sie to robi

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jak ja gardze firmą samsung i systemem android, zostałem zmuszony przez system do zrobienia aktualizacji telefonu (galaxy s4) i teraz telefon chodzi jak (pipi), 3/4 widgetów nie działa i pogubił wszytskie zapisane konta i od 45 minut stawiam telefon do używalności. nie polecam.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

No tak ale laik nie powinien musieć tego robić. Tak samo jest z Windows. Na macu kupujesz nowego maca, pyta czy chcesz zgrać wszystko ze starego. Na Windowsie do dziś nie ma wbudowanego narzędzia żeby to zrobić. Na androidzie to samo. Nie ma unifikacji kopii w jednym narzędziu. Co by nie mówić o iTunes to robi to dobrze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wyczyściłem telefon cleanmasterem, ale dalej mam takie kłopoty. O co może chodzić? wkurzające sie to robi

To nie działa. U mnie tak działą cleanmaster: widzi jakieś duże pliki i chce je usunąć, usuwam, niby miejsce się zwolniło, ale podpinam tel pod pc i plik dalej istnieje. Nawet można go przenieść na dysk i odpalić. Więc wyje.b ten program bo tylko muli, a nic nie pomaga. Procesy możesz inaczej wyłączać, zresztą nie zaleca się ich wyłączanie.
Odnośnik do komentarza

No tak ale laik nie powinien musieć tego robić. Tak samo jest z Windows. Na macu kupujesz nowego maca, pyta czy chcesz zgrać wszystko ze starego. Na Windowsie do dziś nie ma wbudowanego narzędzia żeby to zrobić. Na androidzie to samo. Nie ma unifikacji kopii w jednym narzędziu. Co by nie mówić o iTunes to robi to dobrze.

 

Dla laika jest wbudowane HTC Backup jak ma HTC z androidem. U innych producentów nie wiem jak jest, od HTC dostałem również 20GB bonusu na dropboxie. Ale wbudowanego narzędzia nie używam, jakoś tak lubie sam grzebać i sobie uploadować.

Odnośnik do komentarza

Ludki, kto mi wskaże najprostszy tutorial (lub sam wytłumaczy na bazie doświadczenia) jak zainstalować customowy ROM i na co powinienem uważać (jakieś backupy itp)

Mam LG 4X HD i chcę mu dać ostatnią szansę na Cyanogenmod 11 (KitKat 4.4) - oprogramowanie stockowe od LG ssie po same jaja i czasem telefonu nie da się po prostu normalnie używać.

 

1) telefon posiada uprawnienia roota, tu poszło bez problemu

2) zainstalowałem Clockworkmod ROM Manager i tutaj utknąłem:

- "zrób backup ROMu" niczego nie wykonuje, poza odpaleniem standardowego menu awaryjnego po resecie telefonu (tam są te opcje reboot, wipe, etc.)

- chciałem zatem zainstalować nowe menu Recovery, czyli Clockworkmod Recovery 6.0.4.5 z poziomu ROM Managera. Doszło do 100%, zrestartowało fona, po czym dostałem cegłę z każdorazowym errorem "lge boot image signature" przy uruchamianiu :facepalmz:

- po wyjęciu baterii i pozbawionym nadziei włączeniu telefonu po 15 minutach, ruszył i działa :sorcerer:

 

Na tym poprzestałem, gdyż:

- nie wiem jak zrobić backup ROMu obecnego

- jak odpalić ten Clockworkmod Recovery 6.0.4.5

- nie wiem czy mogę po prostu ściągnać Androida Cyanogenmod 11 i z poziomu ROM Managera wybrać "Zainstaluj ROM z karty SD"?

- czytałem jeszcze o kroku "odblokowanie bootloadera" - tutaj zdaje mi się, że nic takiego nie wykonywałm

- aha, no i "lge boot image signature" mam nadal jak próbuję odpalić menu serwisowe :/

W necie widziałem trochę tutoriali, ale w zasadzie każdy opisuje inne kroki i dziwne appki, których nie rozumiem :(

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Co do erroru, to abyś sie go pozbyć musisz reflashować stockowy rom lub zrobić tak: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35971349#post35971349

 

Jak zainstalowales recovery, to aby do niego wejsc to musisz trzymać power+vol down aż telefon się zrestartuje, potem wybrać recovery i wtedy znowu będzie restart i wejdzie do recovery. Jeżeli jest error to patrz linijka wyżej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamiętaj - odblokowanie bootloadera ZAWSZE czyści pamięć. Także kup sobie titanium backup, ew inny soft, super backup działa świetnie do połączeń, kontaktów i smsow, zrób kopie, zrzucenie gdzieś, na PC np. I wtedy się baw. Nie rób kopii romu, zrób kopie danych i ew rom przywrócisz narzędziami od LG. Żeby mieć cm na pewno musisz zmienić kernel wiec tez nie pójdzie on na zablokowanym bootloaderze, musisz go odblokować. I wtedy będzie Ci działać custom recovery, bez tego lipa panie. Zablokowany bootloader raczej nie pozwoli Ci na wiele, ew. Custom oparty o soft LG który nic nie zmieni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...