Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że masz zdrowe podejście ;-) Ja też wymieniłem ze względu na baterię tylko bo zaczynało mi jej brakować po prostu. Gdyby nie to to bym sgs4 nie ruszał. Spełniał moje wymagania oprócz tej baterii nieszczęsnej. Nie mam parcia na nowinki ani na "premium build quality" czyt. Plastik mi nie przeszkadza. I tak telefon noszę w obudowie zawsze.

Odnośnik do komentarza

No android na dwurdzeniowcu + od czasu jak go kupiles wiekszosc appek zdazyla sie juz zaktualizowac po 10 razy, zabierajac wiecej zasobow. Niestety, nie jest to najwydajniejszy system na swiecie.

 

Probowales wyczyscic cache lub zrobic factory reset? Mi swego czasu pomoglo na pare miesiecy.

 

 

Może mieć 16 rdzeni nawet, i tak będzie mulić. Do tych rdzeni to trzeba mieć jeszcze system i przede wszystkim apki, które potrafią z nich umiejętnie korzystać. Testowałem 4 miesiące Xperie M2 - jak na low/mid end to to jest świetny telefon. Wersja t-mobile, wszystko chodzi płynnie, można korzystać z wielu apek na raz. oczywiście częśc bloatware usunąłem titaniumbackupem. Jestem przeciwienikiem telefonów z innych półek niż top tier, ale z używania M2 byłem naprawdę zadowolony jesli chodzi o szybkość działania. Reszta to oczywiście (pipi), typu mniejsza rozdzielczość, wielkość słuchawki i plastik.

 

Banny ma po prostu gó wniany telefon, albo to i jeszcze nie potrafi sobie skonfigurować systemu, ma nainstalowane 60 appek, otwiera 70 i potem płącz że mu źle chodzi. Uzywa jakiś cleanerów lol itp.

Odnośnik do komentarza

@Banny - napisz co to za telefon i co się z nim dzieje. Już parę razy tutaj poruszaliśmy kwestię "cleanerów" które więcej szkodzą niż pomagają. Jeśli telefon BARDZO niedomaga a jest na androidzie niższym niż 4.3 to MOŻE (ale nie musi) pomóc WIPE, bo w starszych andkach nie ma funkcji TRIM (nie chcę mi się wchodzić w szczegóły, opisywaliśmy to tutaj). 1gb wg mnie jest w miarę ok (bo to mało) ale jak masz CZYSTEGO andka w miarę. Np Galaxy S3 ledwo wyrabiał w pewnym momencie po miał zbyt dużo aplikacji producenta i za mało ramu zostawało jak się odpalił, im nowszy soft tym było gorzej. ALE - root i titanium backup albo inne narzędzie, trochę lektury na XDA i po wywaleniu zbędnego ścierwa robiło się znośnie. Przypuszczam że u Ciebie będzie podobnie ale nie wiem co masz.

 

Pamiętaj też, że producenci modyfikują andka i dorzucają rzeczy do niego, myślę, że można napisać taką kolejność od cięższego do lżejszego (oczywiście ktoś się może nie zgodzić):

 

Samsung > LG > Sony > HTC > Motorola > Nexus, AOSP - czysty Andek

 

To są producenci których znam i z ich produktami mam lub miałem coś do czynienia. 

 

Wolny RAM to RAM zmarnowany, bo NIC ci nie daje posiadanie wolnego RAMu tak naprawdę. Problemem jest za mała jego ilość która powoduje, że jak wrzuca tam system np przeglądarkę to zaraz ją zabija bo ramu jest ogólnie za mało. Ale... zaręczam ci że Android szczególnie w wersji 4.4 czy nawet 4.3, jak jest w miarę czysty to MOŻE SPOKOJNIE DZIAŁAĆ NA 1gb RAMU. Kwestia co chodzi w twoim telefonie. Jeśli masz kupę rzeczy producenta lub jakieś swoje  "cleanery" to po prostu odpala ci się 500 rzeczy w tle i nawet jak pseudo cleaner coś zabije to to zaraz wstanie co tak naprawdę spowoduje, że bateria ci krócej będzie działać. Dodatkowo te programy SAME ram zjadają i procka, są cały czas odpalone i hooy wie co robią tak naprawdę. Na Windows z 4-8GB Ramu możesz sobie trzymac odpalone 1000 rzeczy i cię to nie boli ale tu masz ten swój 1gb i im bardziej go zaśmiecasz tym jest gorzej.

 

Napisz co tam masz bo nie chce mi się przeszukiwać forum. Dokładnie co za model, Rom, czy oryginalny czy modyfikowany, czy jest root czy nie ma i co instalowałeś z "cleanerów".

Odnośnik do komentarza

Napiszę tak - ZAWSZE lepiej na czysto w moim prywatnym przekonaniu (i nie tylko moim) i prawdę mówiąc zmiana zupełnie wersji systemu niesie za sobą naprawdę sporo zmian plików, czasem jeszcze dodatkowych rzeczy (modemy, firmware) że ja takie rzeczy robię flashując czysty soft narzędziem producenta spod PC. Widziałem już parę razy że po aktualizacji OTA wszystko się psuło a wgranie tego samego softu na nowo np Odinem na Samsungu likwidowało problemy i telefon działał poprawnie. Poza tym może to dobry moment żeby przyjżeć się co masz na telefonie i wywalić śmieci? :-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W 99% aktualizacje OTA niczego nie psuja i wszystko chodzi dobrze bo nikt nie uzywa i nie musi uzywac Odina w tym przypadku bo to nieoficjalny sposób.

Przy zmianie custom romów wskazany jest mocno wipe bo często różne wersje mocno się od siebie różnią.

 

Ja z OTA nigdy nie miałem problemó przy fabrycznym sofcie, przy customowym zawsze wipe.

Odnośnik do komentarza

Śmieci to w sumie oprócz kilku apek od Sony/Google i paru gier w które nie gram to nie mam, cała reszta częściej albo i rzadziej ale jest używana. Wskazane jest przy tym factory resecie czyścić pamięć wewnętrzną? Muzyki i reszty danych to mi tam nie szkoda, ale zdjęć mam sporo. 

Edytowane przez messer88
Odnośnik do komentarza

W 99% aktualizacje OTA niczego nie psuja i wszystko chodzi dobrze bo nikt nie uzywa i nie musi uzywac Odina w tym przypadku bo to nieoficjalny sposób.

Przy zmianie custom romów wskazany jest mocno wipe bo często różne wersje mocno się od siebie różnią.

 

Ja z OTA nigdy nie miałem problemó przy fabrycznym sofcie, przy customowym zawsze wipe.

 

Zdarzały się niestety paździochy i słabe skrypty (Odin jest oficjalnym narzędziem Samsunga, nie nabija liczników flasha, system pozostaje jako OFFICIAL SAMSUNG itd). Np SGS3 przy aktualizacji OFICJALNEJ z 4.2 na 4.3 cuda się działy. Czasem wystarczył wipe ale czasem nie i wtedy właśnie potrzebny był Odin. Update robiłem też OFICJALNY podkreślam Sony Xperia M z 4.1 czy 4.2 na 4.3 również i o ile nie wymagał Wipe itd to wymagał PC Companion i PC (co mi wyskoczyło na telefonie, że ta aktualizacja zainstaluje się TYLKO przez PC/MAC) i telefon wchodził sam do fastboota więc nie zawsze podniesienie całego systemu odbywa się przez samo OTA.

 

Ale jasna sprawa - że producent POWINIEN tak aktualizować jeśli chce żeby ludzie to robili. Dodam jeszcze że zdarzały się też śmieszne rzeczy na iOS - np. przy jailbreakach (ostatni chociażby) pisali twórcy, żeby nie robić go jeśli iOS jest zaktualizowany przez OTA z poprzedniej wersji tylko żeby najpierw wgrać pełny soft iTunes przez tryb DFU i potem robić jaila. Ponoć nie zawsze działało. Także jakieś różnice bywają czasem.

Odnośnik do komentarza

@Banny - napisz co to za telefon i co się z nim dzieje. Już parę razy tutaj poruszaliśmy kwestię "cleanerów" które więcej szkodzą niż pomagają. Jeśli telefon BARDZO niedomaga a jest na androidzie niższym niż 4.3 to MOŻE (ale nie musi) pomóc WIPE, bo w starszych andkach nie ma funkcji TRIM (nie chcę mi się wchodzić w szczegóły, opisywaliśmy to tutaj). 1gb wg mnie jest w miarę ok (bo to mało) ale jak masz CZYSTEGO andka w miarę. Np Galaxy S3 ledwo wyrabiał w pewnym momencie po miał zbyt dużo aplikacji producenta i za mało ramu zostawało jak się odpalił, im nowszy soft tym było gorzej. ALE - root i titanium backup albo inne narzędzie, trochę lektury na XDA i po wywaleniu zbędnego ścierwa robiło się znośnie. Przypuszczam że u Ciebie będzie podobnie ale nie wiem co masz.

 

Pamiętaj też, że producenci modyfikują andka i dorzucają rzeczy do niego, myślę, że można napisać taką kolejność od cięższego do lżejszego (oczywiście ktoś się może nie zgodzić):

 

Samsung > LG > Sony > HTC > Motorola > Nexus, AOSP - czysty Andek

 

To są producenci których znam i z ich produktami mam lub miałem coś do czynienia. 

 

Wolny RAM to RAM zmarnowany, bo NIC ci nie daje posiadanie wolnego RAMu tak naprawdę. Problemem jest za mała jego ilość która powoduje, że jak wrzuca tam system np przeglądarkę to zaraz ją zabija bo ramu jest ogólnie za mało. Ale... zaręczam ci że Android szczególnie w wersji 4.4 czy nawet 4.3, jak jest w miarę czysty to MOŻE SPOKOJNIE DZIAŁAĆ NA 1gb RAMU. Kwestia co chodzi w twoim telefonie. Jeśli masz kupę rzeczy producenta lub jakieś swoje  "cleanery" to po prostu odpala ci się 500 rzeczy w tle i nawet jak pseudo cleaner coś zabije to to zaraz wstanie co tak naprawdę spowoduje, że bateria ci krócej będzie działać. Dodatkowo te programy SAME ram zjadają i procka, są cały czas odpalone i hooy wie co robią tak naprawdę. Na Windows z 4-8GB Ramu możesz sobie trzymac odpalone 1000 rzeczy i cię to nie boli ale tu masz ten swój 1gb i im bardziej go zaśmiecasz tym jest gorzej.

 

Napisz co tam masz bo nie chce mi się przeszukiwać forum. Dokładnie co za model, Rom, czy oryginalny czy modyfikowany, czy jest root czy nie ma i co instalowałeś z "cleanerów".

 

problem:

 

aplikacje: google chrome/instagram przy przegladaniu potrafia sie wyłączyć po 20-30 sekundach.

 

Już odpisuję:

 

Sony Xperia T (lt30p)

 

aktualny system Android 4.1.2

nic nie ruszałem w romie ani nie rootowalem telefonu

 

pamięć wewnetrzna 1.97 gb

zajęta 1.09gb (aplikacje i dane aplikacji)

 

+ karta 11 gb

aplikacje 300 mb

zdjecia 3gb

dzwiek 2.5gb

pobrane 20 mb

różne 330 mb

 

Aplikacje:

działające - ok. 20  zużycie ram: - 628mb wolne 172mb

 

pamięć wewnetrzna:

 

używane 5,7 gb wolne 5,2 gb

 

 

 

 

gierek na telefonie nie mam, aplikacji za duzo też nie ściagalem (clean master, opera mini, messenger, instagram, facebook, mx player, scrobble fm, soundcloud, menedzer stron, allegro, adobe reader, gmail, google+, chrome, slownik angielski + idioms)

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Masz włączone auto aktualizacje aplikacji? Bo jeśli nic nie ruszałeś to bardzo dziwnie wygląda ale stawiam na zbyt dużo ramu zużywanego przez przeglądarkę właśnie (szczególnie jak się sama aktualizowała). Na twoim miejscu spróbowałbym wyczyścić dane Chrome (pamięć podręczną) i wyczyścił pamięć cache Dalvika ale nie wiem jak to się robi jak masz fimowy rom ALE na 99% można to zrobić z poziomu recovery twojego telefonu (oryginalnego recovery). Musisz poszukać jak do niego wejść (nie mam Xperii teraz że sprawdzać). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Banny, lekka, nie szpiegująca przeglądarka dla Ciebie:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser&hl=pl

 

Tyle, że np. na fejsie czat się nie odświeża, ale do fejsa używam osobnej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=pl

Lepsze to niż osobna apka, która skanuje Ci kontakty i wrzuca numery znajomych bez ich wiedzy.

 

Na kompie w sumie do fejsa też używam innej przeglądarki. Jakoś denerwują mnie reklamy na podstawie tego, co przeglądam.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Opera używa chyba tego samego silnika co chrome od jakiegoś czasu.

 

Wyczyść jak ci napisałem te dane Chrome i zobacz czy pomoże, możesz podobnie z instagramem zrobić. Na niektóre aplikacje działa to dobrze jak pojawiają się niewyjaśnione zwiechy czy inne badziewia.

 

I ja osobiście wyłączam aktualizacje w imię zasady - jak nie jest zepsute - nie naprawiaj. Skoro działa mi wersja którą mam to zmienię jak nie będzie coś działać. Są aplikacje które nie pozwolą się używać jak są stare - Whatsapp np. Jak będzie starą wersję miał to w pewnym momencie każe zrobić update albo przestanie działać :-) No ale możesz o zrobić RĘCZNIE a nie automatycznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś rano zaktualizowal mi się telefon do 5.0.2

Caly czas wyskakuje błąd usług Google, że trzeba zainstalować. Gdy już wchodzę w to, aby przeprowadzić aktualizację, to się okazuje, że nie mam takiej opcji w sklepiku play. Jest tylko Otwórz i odinstaluj. Spróbowałem odinstalować i zainstalować ponownie, ale problem nie znika..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...