Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę, to 3DS jest na dwóch pierwszych miejscach w Top10 na Ultimie w dziale Nintendo. Jak na Polskę to nieźle, mnie co prawda troszkę kusi by złożyć pre-order ale jednak muszę spasować bo blokada to jednak największy hamulec dla mnie. Poczekam troszkę i kupię wersję z USA, no chyba, że da się ją jakoś obejść. Trzeba poczekać i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

3ds w ultimie za 1099 zl...a ja nie wiem czy skladac pre order czy zamawiac z USA...ta blokada regionalna namieszala mi w glowie teraz;/

 

Jesli zamowie 3ds z USA to jak wyglada sprawa z ladowarka i napieciami w EU? musze jakies przejsciowki kupowac itp?

 

No ja nie mam zamiaru składać preordera. Zwłaszcza, że nie wiadomo dat premiery ani jednej gry. I generalnie, biorąc pod uwagę historię wydawniczą Nintendo, naprawdę nie chcę skończyć z konsolą obsługującą tylko europejskie premiery. I ze względu na ceny, i w ogóle fakt, że niektóre gry nie wychodzą albo trzeba czekać rok. Moja nadzieja w tym, że, jak mówię, miałem w ręce sporo konsol w życiu (Chrono Trigger i FF6 nie wyszły w Europie, wiecie?) i jestem przekonany, że ludzie coś z tym wymyślą. Niepokoi mnie jednak to, że po pierwsze: 3DS ma Wi-Fi, po drugie - ma firmware, więc nie chciałbym też skończyć z konsolą scegloną z tego powodu, że ją shackowałem, by móc kupować gry, które nie wyszły w Europie. Nie wiem, czy taka sytuacja jest możliwa, ale doniesienia z frontu Xboxa 360 trochę niepokoją.

 

USA ma inne gniazdka. Musisz kupić przejściówkę, która nie jest droga i raczej da ci ją dowolny sklep elektroniczny.

 

No dokladnie, mysle w ten sam sposob. Tez sie wychowalem na czasach PSX'a to pamietam czasy jak zagryzalem sobie zeby ze zlosci gdy w PE recenzowany byl taki Final Fantasy Tactics a ja bez przerobki moglem sobie co najwyzej w gazetach zdjecia ogladac. Myslalem ze przez te wszystkie lata na rynki gier wkoncu sie troche pozmienia (na przykladzie PS3,brak region locka), ale widze ze to tylko pojedynczy wypadek przy pracy bo nawet Nintendo ma zamiar utrudniac graczom zycie.

No nic,widze ze wracaja czasy kombinowania i lazenia po "bazarach",tylko tym razem internetowych zeby zagrac w ulubione gry.

Odnośnik do komentarza
W końcu jakaś prawdziwa innowacja
Znaczy co dokładnie? 3D psujące oczy, pogarszające grafikę, zmniejszające framerate i drastycznie skracające żywotność baterii? Dla mnie bajer reklamowy, do włączenia z ciekawości, a w praktyce pozostający większość czasu na Off.
(nintendo w tym przoduje od dawna).
Hę? Jasne, zrobili ekran dotykowy w jednej konsolce, a w drugiej dali pałeczki do machania, ale z tym przodowaniem to bym się spierał. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę informację o blokadzie regionalnej - ludki z jaskini wyszli czy co?
Tytuły startowe zapowiadają się cudownie
Kwestia gustu. Upewnij się także, że przeczytałeś dobrą listę, bo osobiście widzę raptem kilka naprawdę ciekawych tytułów, które już i tak w większości stanowią porty lub jakieś konwersje istniejących produkcji.
a sama konsolka wygląda bajecznie.
Niemal tak samo jak DS Lite (+ gałka i szerszy ekranik).
Do tego ta grafika na tak małym sprzęcie SZOK! Biorę w dniu premiery !
Grafika jest nieznacznie lepsza od tego co prezentowało PSP (a PSP2 w drodze). Zresztą, co z tego skoro niektórzy producenci to nawet tego poziomu osiągnąć nie potrafią - przykład.

 

Póki co bez szału jak dla mnie i zapewne skończy się jak z DSem, zakupionym dłuuugo po premierze. Nie mam nic do 3DS, ale na chwilę obecną konsolka jest dość droga (wolę tę kwotę wydać na PS3), tytuły startowe bez rewelacji większej, a dodatkowo zniechęciło mnie info o blokadzie regionalnej. A patrząc na gierki ze starszego DSa, te ciekawsze na 3DS pewnie w ogóle nie dotrą oficjalnie do Europy (np. większość gier Atlusa). Pozostaje import z US. Za parę lat pewnie wyjdzie jakiś Lite, czy inna wersja Slim, a i ukaże się kilka interesujących mnie gierek (kolejne SMT, port MGS3 itp), to wtedy się pomyśli. Póki co jednak... meh.

Odnośnik do komentarza

Suavek, oceniasz efekt 3D, a go na oczy nie widziales. Podobno prezentuje sie swietnie, jednak rowniez nie zamierzam go oceniac, bo teraz powtarzam jedynie zdanie innych - ocenie, jak sam zobacze.

 

Innowacyjnosc Nintendo tez jest prawda - na ich platformy powychodzila masa roznych, oryginalnych, pomyslowych gier (w szczegolnosci na DSa). Sprzetowo tez wpadli na genialny pomysl z DSem i jego dwoma ekranikami. Wszyscy moi koledzy, ktorzy kiedys podchodzili do DSa sceptycznie, zdecydowanie woleli PSP - teraz mowia, ze nawet nie chca myslec o przenosnej konsolce bez ekranu dotykowego.

 

Jesli jednak chodzi o tytuly startowe to musze sie z toba zgodzic - jestem jednak pewien, ze w dalszym cyklu zyciowym wszystko wroci do DSowej normy, i zacznie wychodzic masa pomyslowych, inteligentnych, niebanalnych gier.

 

Jesli chodzi design konsolki to kwestia gustu - jak dla mnie wypada swietnie (no i co z tego, ze wyglada tak samo jak zwykly DS).

 

Co do grafiki nieznacznie lepszej niz PSP to tez musze sie z tym niezgodzic.

 

Juz na DSa wychodzily przeswietne gry mimo beznadziejnej specyfikacji, az boje sie pomyslec co bedzie teraz w momencie kiedy tworcy beda mieli moc o tyle wieksza.

Odnośnik do komentarza
Suavek, oceniasz efekt 3D, a go na oczy nie widziales. Podobno prezentuje sie swietnie, jednak rowniez nie zamierzam go oceniac, bo teraz powtarzam jedynie zdanie innych - ocenie, jak sam zobacze.
Nie oceniam efektu. Powtarzam to, co zostało już potwierdzone. Pojawiły się liczne ostrzeżenia jakoby ten typ 3D mocno męczył oczy, w związku z czym nie należy zbyt długo z niego korzystać. Co prawda może to być ostrzeżenie tego samego pokroju, co notatki o epilepsji w niemal każdej instrukcji do gier, ale mimo wszystko coś w tym z pewnością jest. Tymczasem informacje o gorszej grafice, zmniejszonym framerate i skróconym żywocie baterii to fakt. Była gdzieś mowa, że w niektórych grach efekt 3D wpływa na jakość grafiki, podczas gdy w innych (np. DoA Dimensions) zmniejsza framerate. Oceniam tym samym nie to jak 3D będzie wyglądać, ale jakie będą jego praktyczne aspekty - moim zdaniem niezbyt korzystne.

 

Innowacyjnosc Nintendo tez jest prawda - na ich platformy powychodzila masa roznych, oryginalnych, pomyslowych gier (w szczegolnosci na DSa). Sprzetowo tez wpadli na genialny pomysl z DSem i jego dwoma ekranikami. Wszyscy moi koledzy, ktorzy kiedys podchodzili do DSa sceptycznie, zdecydowanie woleli PSP - teraz mowia, ze nawet nie chca myslec o przenosnej konsolce bez ekranu dotykowego.
Telefony komórkowe też mają dotykowe ekrany od lat i pozwalają na granie w bardzo ładne niekiedy gierki ;). Pewnie wyjdę tutaj na przeciwnika Nintendo, ale zwyczajnie uważam, że firma ta jest specem od reklamy, nie innowacyjności, dzięki czemu trafiają także do szerszego grona odbiorców ("family friendly console"). Tutaj zareklamują się pieskami i możliwością ich wirtualnego "pomacania", gdzie indziej pokażą radosną rodzinkę machającą pałeczkami przed ekranem, obowiązkowo odświeżą oklepane Zeldy/Mariany/Metroidy itp itd. Szkoda tylko, że to wszystko bajery, podczas gdy właściwe konsole nierzadko odbiegają od współczesnych standardów, zarówno jeśli chodzi o parametry techniczne, jak i niektóre zastosowane rozwiązania (&@!!^%$# blokada regionalna!). Nie będę ujmował tym sprzętom, bo z pewnością mają one swoich miłośników, ale zabawne z drugiej strony, że tak się wciska Niny tę innowacyjność, podczas gdy o takich Eye Toyach, Eye Petach, Singstarach, Guitar Hero czy innych Kinectach wszyscy zapominają, pomimo tego, że wiele z nich wydawanych było dużo wcześniej.
Jesli chodzi design konsolki to kwestia gustu - jak dla mnie wypada swietnie (no i co z tego, ze wyglada tak samo jak zwykly DS).
Just sayin'. Nie przeczę, że wygląda dobrze, ale też nie pojmuję aż takiego zachwytu, biorąc pod uwagę, iż to niemalże to samo co poprzednik.
Co do grafiki nieznacznie lepszej niz PSP to tez musze sie z tym niezgodzic.

Juz na DSa wychodzily przeswietne gry mimo beznadziejnej specyfikacji, az boje sie pomyslec co bedzie teraz w momencie kiedy tworcy beda mieli moc o tyle wieksza.

Ale czy tego samego nie można powiedzieć o praktycznie każdej konsoli? Takie usprawiedliwianie lekko na siłę. Jasne, grafika jest w porządku, ale raz jeszcze Nintendo zostaje w tyle w stosunku do konkurencji pod tym względem. Nie aby miało to AŻ takie znaczenie, bo sam niejednokrotnie stawałem w obronie gier na NDS pomimo ich archaicznej oprawy (gameplay > grafika), ale ogólnie zachwyty trochę przesadzone. Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

No cóż, pamiętam launch pierwszego DS-a. Był port Super Mario 64 (w sumie gorszy od oryginału), Rub Rabbits (seria minigierek, dwa dni fajnej zabawy a później żal wydanej kasy) i Zoo Keeper. Ale lata 2005 i 2006 to już wysyp fantastycznych gierek.

 

To, jak wygląda teraz linia gier na 3DS, nie dziwi. Biorąc pod uwagę, jak długo tę zachwycającą (załóżmy na razie, że 95% dziennikarzy, którzy widzieli na własne oczy, ma rację) technologię trzymano pod kluczem, nie można było oczekiwać, że od razu Square zrobi nowe Final Fantasy jako exclusive a Rockstar dorzuci GTA V.

 

Generalnie 3DS mnie jara jak każdego, rewolucyjność tej technologii jest na skalę globalną, a nie tylko gier (poczytajcie sobie np. relacje z bawienia się Face Raiders - nie mówiąc już o ekstatycznych opisach samego wyświetlacza, które już tu cytowałem chyba przy E3).

 

Jednak biblioteka dostępnych gier może wcale nie być lepsza, niż na DS-ie. 3DS wydaje mi się nieco ograniczający dla pomysłowych developerów. W takim next-genowym stylu: "lepsza" grafika oznacza konieczność dłuższej pracy nad nią; obecność Wi-Fi oznacza, że trzeba zrobić tryb multi, bo w końcu mamy XXI wiek i trzeba... I tak dalej, kompromis po kompromisie, okazuje się, że dobre gry wydają tylko cztery zachodnie firmy i dwie japońskie, bo reszty nie stać. A te dobre gry wcale nie są tak dobre, jak mogłyby być, gdyby zrezygnować z tych wszystkich bajerów "XXI wieku" i postawić na granie. Już sam sprzęt sugeruje pewną zmianę filozofii. 3D oznacza, że konsolę można trzymać tylko poziomo. Ekrany mają różne wymiary, różne rozdzielczości, 3D jest tylko na górnym a dotyk tylko na dolnym - tak więc jedyny sensowny podział to akcja na górnym i jakieś pierdółki na dolnym, np. menusy; tymczasem na DS-ie często fajnie wykorzystywano "równość ekranów". Gałka analogowa oznacza albo zrezygnowanie z gier "dotyk+przyciski", albo utrudnienia dla leworęcznych. Ekran dotykowy nie jest bardziej czuły niż na DS-ie starym, a kto bawił się np. iPhone'em, ten wie, że lepszy panel dotykowy pozwoliłby na wiele nowych rozwiązań w gameplayu. Nic dziwnego, że zrobienie dopasionej gry z PS2 wydaje się najbardziej logiczne. Ale jak pokazują relacje, 3DS nie tylko zabija kilka starych pomysłów, ale daje też szanse na parę nowych. Zobaczymy. Na razie konsola wydaje się pewniakiem, ale dla mnie przesądzą gry. Na razie nie da się oszacować, jak z tym będzie.

Odnośnik do komentarza

Hehe, ja wiem ze sie zachwycam zwyklym DSem mimo jego beznadziejnej specyfikacji technicznej i mozliwosci.

Wiec skoro tak slaba technicznie konsolka jest tak przegenialna (i miliard razy lepsza od takiego PSP, mimo ze jest od niego wielokrotnie slabsza pod wzgledem technicznym) - to jak juz mowilem, az strach pomyslec co w tym aspekcie pokaze 3DS.

 

Sama grafika w nim juz jest swietna - juz w obecnym stadium gry wygladaja jak najladniejsze pozycje na PS2, a przeciez wraz z glebszym poznaniem bebechow konsoli, tworcy wycisna z niej jeszcze wiecej.

Jak dla mnie to juz powod do zachwytu - prawde mowiac lepsza grafika w konsolce przenosnej mi juz potrzebna nie jest.

 

Zwykly DS rzadzil pod wzlegem przygodowek, RPGow, platformowek, gier logicznych itd. - jednak brakowalo mu gier akcji.

Jesli na 3DSa beda wychodzily takie gry jak na DSa + to co wczesniej na niego wyjsc nie moglo (rozbudowane sandboxy, porzadne FPSy, wyscigi) to jak dla mnie to juz bedzie konsolka idealna, na ktorej mozna zagrac naprawde we wszystko.

Odnośnik do komentarza

To czy lepszy jest NDS czy PSP jest kwestią czysto subiektywną. I proszę, niech nikt nie rzuca "argumentów" o ilości gier, czy też sprzedanych kopii, bo to też o niczym nie świadczy. Osobiście posiadam oba handheldy i uważam, że oba mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Żadnego jednak nie postawię zdecydowanie ponad drugiego.

 

Poza tym ogqozo słusznie zaznaczył, że wraz z lepszą grafiką i "postępem" technicznym, mogą iść pewne ograniczenia i utrudnienia dla producentów. Produkcja gier na NDS nie była tak droga i wymagająca jak w przypadku mocarniejszych sprzętów. Tak jak na NDS gry 2D były na porządku dziennym, tak od 3DS ludki będą oczekiwać pełnego 3D, otwartych światów i nie wiadomo jakich jeszcze fajerwerków. Przypuszczam tym samym, że sama konsola stanie się takim lekko dopakowanym PSP - nieco lepsza grafika, ekran dotykowy, 3D. Przełoży się to jednak na ilość i być może jakość wydawanych gierek - zwiększy się ilość portów i remake'ów, proste popierdółki nieco się ograniczą albo przejdą do dystrybucji cyfrowej itp. Kto wie, być może teraz przeciwnicy PSP będą bronić w 3DS tego, co krytykowali w konsoli Sony i jej grach...

Odnośnik do komentarza

Suavek

 

- piszesz o ostrzeżeniach czy plotkach, ale nie faktach. Na razie nikt z polskich dziennikarzy nie skarżył się na ból głowy po dłuższej sesji z nowym DSem. Po za tym efekt 3D można wyłączyć.

 

- ocena wyglądu konsoli to oczywiście rzecz subiektywna. Dla mnie poprzedni DS był bliski ideału, a jego następca prezentuję się jeszcze lepiej

 

-mówisz że grafika wygląda nie wiele lepiej niż na psp. Chyba nie widziałęś gameplau z takich gier jak Resident Evil Revelation czy Dead or Alive czy remaku Ocarina of Time

 

- w poprzednim poście wymieniłem tylko część tytułów, które zapowiadają się rewelacyjnie a nie można zapomnieć o: Kingdom Hearts, zupełnie nowej Zeldzie, Kid Icarus czy Rabbids 3D i wielu innych.

 

-brak innowacyjności ? Pokaż mi inną konsolkę, która pozwala korzystać z 3D bez użycia okularów :)

Odnośnik do komentarza

@Suavek - widzisz, ty nie postawisz wyraznie jednego wyzej drugiego, ja natomiast tak.

 

Powiem tak - MAM OGROMNA NADZIEJE ZE SIE MYLISZ. Jesli bedzie tak jak mowisz, przestana wychodzic gierki w 2D, a caly lineup pojdzie na wybajerowanie to ta konsola bedzie porazka (przynajmniej dla mnie, bo jak wiadomo - to kwestia gustu. Sa ludzie co wola PSP od DSa - co kto lubi). Obys sie mylil.

Ja osobiscie licze ze to bedzie, jak sama nazwa wskazuje: 3 DS i sama konsolka zachowa klimat oryginalu.

 

Dla mnie konsolka idealna to byloby polaczenie PSP i DSa - i na to wlasnie licze.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Jest efektowne, niby faktycznie dziecinne, ale w sumie czemu, w końcu konsola służy do grania, a taki design dodaje do tego tylko informację, że się gra w najlepszą grę, jaka powstała. No i generalnie cała sytuacja - 3DS, Okaryna, Link's Awakening, w podrasowanych wersjach, w 3D bez okularów. Kupić nie kupię, w sumie czekam aż ogłoszą jednokolorową czarną lub białą wersję, ale efektowne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...