Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Wkładasz grę, odpalasz, grasz. Żadnych problemów (sam mam XL), wczoraj skończyłem wszystkie zakończenia 999. Generalnie nic nie ścina, jest fullscreen (tzn nie jest skalowane do jakiegoś małego okienka czy coś). Są tylko 2 różnice w stosunku do gier z 3DS (a w sumie jedna) - nie da się ich zminimalizować przyciskiem Home. Przez co w trakcie nie da się zmienić poziomu jasności ekranów, w tym celu należy wyłączyć grę i wyjść do menu.

Odnośnik do komentarza

Kilka pytań potencjalnego nabywcy konsoli.

 

Interesuje mnie zakup wersji US, ze względu na tą nieszczęsną blokadę. Niby troszkę ciekawych gierek wychodzi w EU, jak chociażby PxZ, SMT4 czy Soul Hackers, ale nie do końca wiadomo jak długo taki stan rzeczy się utrzyma i jakie tytuły będą do nas trafiać. A że import samych gier to nie problem, to mimo wszystko lepiej konsolę mieć przystosowaną.

 

Stąd kwestia, gdzie najlepiej się rozejrzeć za konsolą w wersji US? Chodzi mi tu nie tylko o jak najkorzystniejszą cenę, ale także w miarę bezpieczną wysyłkę i jako takie zaangażowanie sklepu. Np. taki eStarland odpada - problemy robili mi ze zwykłymi grami, a co tu dopiero elektroniką. Sprzedawcy na eBay tym bardziej.

Pytam, może ktoś kupował i może polecić konkretny sklep. Póki co cenowo najkorzystniejszy wydaje się Amazon, ale nie wiem jeszcze jak dokładnie by wyglądała wysyłka jeśli chodzi o pakunek, cenę i potencjalną wizytę w urzędzie celnym.

 

Rozumiem, że ładowarka europejska będzie działać bez problemów z konsolą US? Tymczasowa przejściówka do gniazdka też nie powinna stwarzać problemów?

 

Także słyszałem różne opinie o kwestiach gwarancyjnych - zakup z US to ryzyko, a odsyłanie sprzętu gdzieś za ocean raczej nie wchodzi w grę. Jest jakaś możliwość zrealizowania gwarancji importowanej konsoli w Polsce? Nie abym miał coś w planach, ale nie daj konsola dotrze uszkodzona i kilkaset złotych zmarnowane...

Odnośnik do komentarza

Play-Asia sklep dobry, ale nie dość, że za samą konsolę najtańszą liczy sobie 210$, to jeszcze sama jej wysyłka to około 50$... Liczyłem na "nieco" tańsze opcje w miarę możliwości. ;)

 

Dla porównania eStarland oferuje konsole za ~170$ a wysyłkę do Polski od 25$. No ale mówię, z tym sklepem miałem już problemy, więc nie wiem czy jestem skłonny podjąć ryzyko.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Suavek pewnie 100 już o tym myślałeś, ale weź serio jeszcze raz zastanów się nad europejskim egzemplarzem  Support jest wzorowy i nic nie wskazuje na to,  żeby to się zmieniło, bo sprzedaż konsoli się rozpędza, a przecież za rogiem pokemony, które zaleją Europę 3ds'ami.

 

No gierki wychodza po prostu ;). Np. takie BD - europa gra wcześniej. 

Odnośnik do komentarza

Ja tam na 99% biorę w czerwcu po wypłacie 3DSXL z USA, zamówienie na Limitowaną Edycję SMTIV na VGP już leży od miesiąca. Niby fajnie, że coś się w Europie zaczęło dziać z premierami co niektórych gier ale jak widzę, że Soul Hackers już wyszedł swego czasu w USA, a EU dopiero we wrześniu,do tego SMTIV ponoć ma być wydane w EU tylko o dacie na razie ani widu ani słychu więc jakoś wolę już zainwestować w sprzęt z USA.Na gierki nie muszę czekać miesiącami, a i fajne edycje specjalne można dostać.

Tak z ciut innej beczki to czy jak kupię taką ładowarkę do DS Lite jak w linku poniżej to czy będzie mi to współpracować poprawnie z konsolką z USA?

http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-nintendo-ds-lite-i3167411447.html

Bo zbytnio nie wiem w co się zaopatrzyć, a ładować przecież czymś trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 W sumie jeżeli tytuły Atlusa są aż takim priorytetem,  to faktycznie warto zainteresować się konsolą z USA. W innym przypadku jest to bez sensu. 

 

Ładowarka będzie działać :)

 

Edit: jak nie pasuje,  jak pasuje. Ja używam tej z Lite/DSi

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Zapowiedź zapowiedziami, ale to czekanie miesiacami na jakieś wieści o grze, a potem kolejne miechy na premierę niezbyt mnie zachęcają. Do tego USA ma fajne limitki jak choćby ta z SMTIV.

Tak szczerze to biorę handhelda od Big N głównie dla gier od Atlusa stąd też główne nastawienie na sprzęt z JUŁESEJ.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

No to wiem, że mają w zestawie ale czy nie będzie jakiś problemów z napięciem i tym podobnymi sprawami.

Jakoś wolałbym uniknąć niechcianych niespodzianek ze sprzętem za prawie 780zl :confused:

Bedzie dzialać,  spoko. 2 DSy mam z USA. 

Odnośnik do komentarza

 W sumie jeżeli tytuły Atlusa są aż takim priorytetem,  to faktycznie warto zainteresować się konsolą z USA. W innym przypadku jest to bez sensu. 

 

Ładowarka będzie działać :)

 

Edit: jak nie pasuje,  jak pasuje. Ja używam tej z Lite/DSi

jakim cudem ładowarka z ds lite pasuje do 3ds xl jak tam są zupełnie inne wejścia?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Lajt ma takie samo wejście  jak DSi? Ja ładuję ładowarką od DSi. 

 

 

Edit: dobra juz wiem - inne. Także chłopy celujcie w ładowarkę do DSi. 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 W sumie jeżeli tytuły Atlusa są aż takim priorytetem,  to faktycznie warto zainteresować się konsolą z USA. W innym przypadku jest to bez sensu. 

 

Ładowarka będzie działać :)

 

Edit: jak nie pasuje,  jak pasuje. Ja używam tej z Lite/DSi

Ta od DSi pasuje. Do DS Lite byla inna ladowarka - tej nie podlaczysz do 3DSa.

Odnośnik do komentarza

Koleś z gbatemp wyjaśnia:

 

it is indeed not a fake but all the hardware you want for this has yet to be shown

 
ideally what this card does is make the Game Chip a Micro SD card
the card will have to be formatted correctly and the right size (eg. you will need, 512mb,1GB,2GB,4GB cards)
each card can only hold 1 rom at a time, as it takes up the whole space of the card
surely you get the point here of whats its doing
 
the next thing is Save Data
as you can see in the video there is only 1 save chip and thats built in, so if you change the game MicroSD without backing up and Dumping the Save data with a Save tool BYE BYE save
as it is wiped as the game recognizes it as corrupt so deletes it
so they will either have to provide a method of extracting/dumping the save or you get a R4i Save Dongle or something that does the job
 
basically this is a 1:1 clone sort of deal so only 1 at a time, no homebrew, no mods, no save tweaks
 
Nintendo will most likely just block this with an update to check the game Chip ID and then fail to boot it
 
Jedna gra na kart, to jednak problem wczesnych wersji:
TSbpoat.png
Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...