Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tym 3ds, a w zasadzie n3ds - jeśli już wiadomo.

Czy N poszło wreszcie po rozum do głowy i konsola jest region free czy nadal EU to gry z EU, usa to gry z usa, itd.? Bo z tego co widziałem, chyba na allegro, sprzedawcy piszą, że na konsolach europejskich można odpalać gry z usa. Czy to tylko za pomocą jakiś śmiesznych emulatorów czy na tzw. legalu wsadzając grę do konsoli?

Odnośnik do komentarza

Na legalu na pewno nie. Jest kureski region lock i ludzie kupują amerykańskie konsole by mieć dostęp do większej ilości gierek. Na przeróbkach kompletnie się nie znam, chyba długo była cisza w temacie, ale jakiś czas temu ktoś tu pisał że w końcu złamali 3DSa. Ale jak to wygląda w praktyce to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Pytanie laika - czy używanie przejściówki na wtyczkę US->EU do ładowarki 3DS niesie ze sobą jakieś konsekwencje? Tj. wpływa jakoś na zasilacz lub baterię? Chodzi o to, czy powinienem zakupić do amerykańskiego modelu konsoli europejską ładowarkę, czy też adapter do kontaktu wystarczy?

Odnośnik do komentarza

O, fajnie że już mają. Chętni nie muszą już sprowadzać z daleka i płacić jak za woły, najs!

 

Czy warto? To kwestia indywidualna. Moim zdaniem nie warto, mimo że to najtańsza opcja. Moim zdaniem te konsole są warte jakieś 500zł czyli tyle co Vita, która jak wiemy jest bardziej zaawansowanym sprzętem. Ja bym poczekał na rozwój wydarzeń, na zapowiedzi gier "only new 3DS" itd. Niestety obawiam się że ceny nowych modeli nie spadną. Więc z drugiej strony jak nie masz żadnego 3DSa to kupuj nowego. Zasadniczo wszyscy producenci konsol to chciwe ujki, PS3, Wii U czy 3DS XL są za drogie. 10 lat temu kilkuletnie konsole były dużo tańsze (np. GBA).

Odnośnik do komentarza

Dołączam do szczęśliwych posiadaczy najlepszej konsoli tej generacji.

 

Nie miałem jeszcze czasu dobrze przysiąść się zabawić. Irytuje mnie, że połowa menu głównego wymaga operowania stylusem. Da się to jakoś zmienić na przyciski?

 

Chciałem także poprosić jako laik o jakieś porady, bądź sugestie co do softu i potencjalnych ficzerów konsoli. Neta będę konfigurował jutro. Jest sens bawić się tymi Friend Codes? Są jakieś aplikacje, o których powinienem wiedzieć, lub w które powinienem się zaopatrzyć? Pytania banalne, ale wiecie, moja ostatnia przygoda z Nintendo to NDS Lite, w którym szczyt opcji menu to ustawienie daty urodzin...

 

Aha, konsola w wersji US. Co będę mógł a czego nie będę mógł robić w związku z powyższym? Bo demka czy gierki US, to w skrajnych przypadkach będę mógł pobierać/kupować?

 

W komplecie SMT4 i Persona Q Premium. W perspektywie na przyszłośćProject x Zone, Fire Emblem, Bravely Default. Jaram się.

 

No, prawie, bo cykam się folię na ekran przylepić. W dodatku POD dolnym ekranem siedzi mi jakaś drobina kurzu i mnie wkurza przy jednolitym tle. A ja zawsze wyczulony byłem na wszelkie, choćby miniaturowe drobiny na sprzęcie elektronicznym.

 

Tak czy inaczej, święta "w gronie rodzinnym" wcale nie zapowiadają się już tak ponuro jak przedtem.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Za pomoca friend codes dodajesz kolegow do listy znajomych (chyba ze cos sie zmienilo, dawno sie w to nie bawilem bo nikt z forum mi nie chce dac swojego:< ). Dzieki temu mozesz grac online i sie jarac z kolegami a nie sam, polecam mario kart 7 w wannie przez wi-fi.

 

Z konsola US wszystko bedziesz mogl, swiat stoi otworem gratuluje. Nie bedziesz mogl grac w gry PAL i kupowac ich na allegro od januszy za cene wyzsza niz nowka + wysylka z USA ale to napewno nie problem dla Ciebie. Pamietaj ze 3ds ma region locka i mozesz zamawiac tylko z usa gierki (polecam videogamesplus.ca, bardzo szybka wysylka z Kanady, rekord u mne w domu to 3 dni robocze az sie zesralem z wrazenia oraz kurs kanadyjskiego dolara ktory jest bardziej przystepny niz zwykly usa).

 

Przy zakladaniu konta na konsoli mozesz albo ustawic sobie kanade i prawdopodpbonie bedziesz mogl placic karta kredytowa mimo ze jestes z EU ale wtedy masz mniejszy wybor w e-shopie albo na stany zjednoczone ale zobacz ktory stan ma najmniejszy albo zerowy podatek zeby zaoszczedzic wiecej hajsu. Minusem stanow zjednoczonych jest to ze karta kredytowa nie bedzie dzialac wiec zostaja ci zdrapki ze sklepow internetowych.

 

Granie online wyglada tak samo nie zaleznie od wersji konsoli i gry wiec tu strachu nie ma. Jak bedziesz chcial jakas gierke kupic to akurat moge cos miec na sprzedac bo tez mam wersje USA konsoli.

 

Ja nie zakladalem zadnych folii na ekran i wyglada po roku jak nowka, ale zalezy kto jak korzysta i w co gra, bo ja glownie w gry operowane guzikami, dlatego ekrany sie zachowały.

 

Gry z nintendo DS dzialaja na 3ds nie zaleznie od regionu, chyba ze maja znaczek DSi enhanced.

 

Steam + 3DS to obecnie najlepsza opcja gamingowa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cały zakup właśnie z VGP. Egzemplarz US ze względu na szerszy asortyment gier i szybsze premiery. Poza tym nie mógłbym grać w SMT4 ze świadomością, że to europejska cyfrówka, a pudełko nie przyozdabia mojego zbioru poprzednich odsłon. A i bez cła/vatu się szczęśliwie obyło.

 

Największy ból, że japońskich gierek nie odpalę, mimo wszystko. A kilka miałbym na oku.

 

Profil zakładałem "na szybko" i wybrałem odruchowo United States, bez konkretnego stanu. Poznawać sprzęt będę w kolejnych dniach w miarę możliwości - dziś tylko odpakowywałem i sprawdzałem czy w ogóle działa. Prawdę mówiąc nie wiedziałem kompletnie czego się spodziewać od strony softu, bo kupowałem sprzęt z myślą o konkretnych grach, i w efekcie nawet nie wiem do czego konsola jest zdolna poza tym. Tylko gry/dema ze sklepiku można pobierać, czy jakiś ciekawy (*cough*darmowy*cough*) soft też znajdę?

 

Folię brałem, bo mam fioła na punkcie perfekcyjnie czystych ekranów. Byle drobina kurzu i już sięgam po ściereczkę. Tym bardziej ten pyłek tkwiący najwyraźniej pod ekranem mnie irytuje, ale chyba będę musiał to przeboleć. Folie mam na innych swoich handheldach i zawsze miałem problem, by nałożyć je bez pęcherzyków. Ale z dwojga złego będę spokojniejszy mając folię z takowymi, niż goły ekran, który będę się bał potem dotknąć/wytrzeć. Tak, jestem nienormalny.

 

Jeśli nie mam zamiaru grać online, tylko single, to te profile znajomych do czegoś są przydatne? W sensie, to taki social jak Steam czy PSN, gdzie mogę przeglądać w co grają "znajomi", czy coś bardziej banalnego?

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Jest nadal to promo na zdobycie kodów za kupno pokemonow albo rejestracje konsoli? To jest automatycznie przypisane do konta czy mozna komus te kody np na zelde oddac/opchnac?

Promocja trwa dalej i kody jak są niewykorzystane to można oddać.

Edytowane przez Jeez_PS
Odnośnik do komentarza

Tak, właściwie to Nintendo Polska mnie poprosiło o przypomnienie o akcji :)

 

Rejestrując 3DSa/2DSa oraz kod z Pkmn ORAS/Smash 3DS można ZA DARMO pobrać jedną z dostępnych gierek.

 

 

http://www.nintendo.pl/news/oferta-bonusowa-nintendo-3ds-na-zime-2014/

 

 

Oczywiście zachęcam do rejestracji na nintendo.pl, ale jak nie chcecie czekać około 24h na kod, lepiej to zrobić na nintendo.co.uk czy innym, jeśli Wam zależy na punktach

Odnośnik do komentarza

W sumie to witam, bo to mój pierwszy post. Z góry przepraszam jeśli pytania się powtórzyły, jeśli tak to zbieram grzecznie opieprz i wracam do czytania wcześniejszych stron :P.

 

Jako że idą święta i trzeba sobie zrobić prezent, postawiłem na 3DSa - po miłości jaką obdarzyłem PSP dawno temu, stwierdziłem że czas na coś nowego. 

W sumie to konsola dzisiaj do mnie doszła. Na aukcji co prawda było napisane że konsola zakupiona za granicą, ale bez stwierdzenia faktu że... w USA. Oczywiście z ładowarką USA, nowiutka z pudełka, widać że kompletnie nie używana. Gość dorzucił tylko przejściówkę do ładowarki, teraz ma mi wysłać i kupić nową na własny koszt(mam tez oczywiście nadzieje że konsolki podłączając do do 220 V nie spaliłem, w sumie nic by na to nie zwiastowało). Teraz garść pytań, wybaczcie tez mały offtop, w sumie tyczy się on tylko pierwszego pytania:

 

1. Czy mam podstawę żeby mu zwrócić towar za kasę, jeśli przyszła i nie mogę jej włączyć z tą ładowarką(konsola raczej sprawna i nie spalona, po prostu gość ma mi na własny koszt kupić i wysłać europejską ładowarkę, jeśli nawet z nią nie zajarzy to już Janusz nie ma wyboru i odesłać kasę musi)? No i biorąc pod uwagę fakt blokady regionalnej, ze nie napisał dokładnie z jakiego kraju a w przypadku konsol ma to ogromne znaczenie?

2. Czy gry z DSa (Pokemon Heart Gold w drodze) będą śmigać na 3DSie w wersji NTSC? Bo wiem że stary DS blokady regionalnej nie miał.

3. Biorąc pod uwagę kijową dystrybucję, i ceny w sklepach/na allegro, czy nie opłaca mi się bardziej zostać po prostu przy wersji NTSC? Z tego co patrzyłem na amazonie/ebayu wychodzi taniej kupować z darmową wysyłką/nawet z kosztami z ju es end ej? 

4. Płatności w e-shopie - jestem w stanie płacić polską Visą z MBanku? Ponoć wystarczy przenieść region na Kanadę i można, z jakimś tam małym oprocentowanie msamej gry

5. Granie online - planuje w styczniu kupić Pokemon Y albo OS, czy nie będą miał problemów z szpilaniem przez Wi - Fi? I czy będą grał tylko przeciwko swojemu regionowi, czy nie ma to w tym przypadku znaczenia? Podobnie z Poke-bankiem, Heart Golda będę miał "krajowego", będzie problem z przeniesieniem poków żeby potem je zimportować dalej?

6. I ostatnie, jeszcze odnośnie e-shopu - jak z wyborem gier? Wszystko czy tylko to co nie ma wersji "pudełkowej"?

7. Są na tą konsolę jakieś dobre jrgp? Bo gatunek uwielbiam, a z racji nowych obowiązków i zmian życiu zainteresowanie rynkiem skończyłem jakieś 3 - 4 lata temu.

 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź, pozdrawiam, i jeszcze raz sorka jeśli odpowiedzi były chociażby z stronę - dwie temu, w związku tą sytuacją jestem troszkę napompowany ;)

Odnośnik do komentarza

Potem odpisze na to wyzej bo nawet nie zauwazylem takiego mega posta.

 

Jak odpalisz romy 3DS'a to pokaz mi jak to zrobic bo jestem ciekawy, mozna odpalac romy ale tylko NDS a z tego co wiem a podobno po aktualizacji softu (ktore sa czesto) oprogramowanie moze przestac dzialac. Jak planujesz kupic 3DS NOWEGO w sklepie to warto poczekac na nowy model.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

2. Czy gry z DSa (Pokemon Heart Gold w drodze) będą śmigać na 3DSie w wersji NTSC? Bo wiem że stary DS blokady regionalnej nie miał.

7. Są na tą konsolę jakieś dobre jrgp? Bo gatunek uwielbiam, a z racji nowych obowiązków i zmian życiu zainteresowanie rynkiem skończyłem jakieś 3 - 4 lata temu.

 

2.Gry z ds'a nie mają blokady regionalnej, z wyjątkiem paru dupereli z dsi. Beda chodzic na kazdym 3ds.

7. Nie ma tego duzo, bravely default, fire emblem, persona, ethrian ethrian odyssey, conception z tego co mi teraz przychodzi do glowy. Jesli jednak nie miales starego ds'a, to masa jrpg do nadrobienia czeka.

Odnośnik do komentarza

3. Oczywiście, że możesz. Ale lepiej jednak wspierać nasz rynek, aby sytuacja z kijowej stała się deczko lepsza co nie? .

Lepsza sprzedaż równa się więcej usług, promocji itp.

Chcielibyśmy wszyscy Club Nintendo Polska prawda?, ale jak będziemy napędzali frekwencje innym rynkom, to (pipi) z tego będzie.

Gry które można kupić w porównywalnych cenach lepiej brać u nas, te które nie wyszły i się nie zapowiada, to wiadomo, ichni ryneczek zostaje.

6.Są raczej wszystkie, ale w dupnych cenach.

Odnośnik do komentarza

W sumie to witam, bo to mój pierwszy post. Z góry przepraszam jeśli pytania się powtórzyły, jeśli tak to zbieram grzecznie opieprz i wracam do czytania wcześniejszych stron :P.

 

Jako że idą święta i trzeba sobie zrobić prezent, postawiłem na 3DSa - po miłości jaką obdarzyłem PSP dawno temu, stwierdziłem że czas na coś nowego. 

W sumie to konsola dzisiaj do mnie doszła. Na aukcji co prawda było napisane że konsola zakupiona za granicą, ale bez stwierdzenia faktu że... w USA. Oczywiście z ładowarką USA, nowiutka z pudełka, widać że kompletnie nie używana. Gość dorzucił tylko przejściówkę do ładowarki, teraz ma mi wysłać i kupić nową na własny koszt(mam tez oczywiście nadzieje że konsolki podłączając do do 220 V nie spaliłem, w sumie nic by na to nie zwiastowało). Teraz garść pytań, wybaczcie tez mały offtop, w sumie tyczy się on tylko pierwszego pytania:

 

1. Czy mam podstawę żeby mu zwrócić towar za kasę, jeśli przyszła i nie mogę jej włączyć z tą ładowarką(konsola raczej sprawna i nie spalona, po prostu gość ma mi na własny koszt kupić i wysłać europejską ładowarkę, jeśli nawet z nią nie zajarzy to już Janusz nie ma wyboru i odesłać kasę musi)? No i biorąc pod uwagę fakt blokady regionalnej, ze nie napisał dokładnie z jakiego kraju a w przypadku konsol ma to ogromne znaczenie?

2. Czy gry z DSa (Pokemon Heart Gold w drodze) będą śmigać na 3DSie w wersji NTSC? Bo wiem że stary DS blokady regionalnej nie miał.

3. Biorąc pod uwagę kijową dystrybucję, i ceny w sklepach/na allegro, czy nie opłaca mi się bardziej zostać po prostu przy wersji NTSC? Z tego co patrzyłem na amazonie/ebayu wychodzi taniej kupować z darmową wysyłką/nawet z kosztami z ju es end ej? 

4. Płatności w e-shopie - jestem w stanie płacić polską Visą z MBanku? Ponoć wystarczy przenieść region na Kanadę i można, z jakimś tam małym oprocentowanie msamej gry

5. Granie online - planuje w styczniu kupić Pokemon Y albo OS, czy nie będą miał problemów z szpilaniem przez Wi - Fi? I czy będą grał tylko przeciwko swojemu regionowi, czy nie ma to w tym przypadku znaczenia? Podobnie z Poke-bankiem, Heart Golda będę miał "krajowego", będzie problem z przeniesieniem poków żeby potem je zimportować dalej?

6. I ostatnie, jeszcze odnośnie e-shopu - jak z wyborem gier? Wszystko czy tylko to co nie ma wersji "pudełkowej"?

7. Są na tą konsolę jakieś dobre jrgp? Bo gatunek uwielbiam, a z racji nowych obowiązków i zmian życiu zainteresowanie rynkiem skończyłem jakieś 3 - 4 lata temu.

 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź, pozdrawiam, i jeszcze raz sorka jeśli odpowiedzi były chociażby z stronę - dwie temu, w związku tą sytuacją jestem troszkę napompowany ;)

 

1. Europejska ładowarka dziala bez problemu z amerykanska wersja konsoli, ja sam  uzywam europejskiej z konsola USA. To czy chcesz reklamowac i czy to dla Ciebie ma duze znaczenie to kwestia do indywidualnej oceny itp.

2. Gry NDS nie sa objete blokada regionalna, poza kilkoma tytulami z naklejka "DSi ehhanced", glownie po(pipi)ki.

3. Wychodzi taniej oraz jest bogatsza bilbioteka gier (glownie jrpg i podobnych do rune factory/harvest moon). W ten sposób jednak nie wspierasz naszego rynku chociaz nie wiem czy wspieranie go cokolwiek da i tak.

4. Jezeli ustawisz region na Kanade, mozesz placic karta Visa ale masz ograniczony wybor gier. Jezeli ustawisz USA + dobry stan (taki co ma 0% podatku) bedziesz mial nizsze ceny, wyzszy wybor cen ale zostaje tylko kupowanie za pomoca zdrapek.

5. Nigdy nie mialem problemow z graniem online na konsoli USA.

6. Czesc gier pudelkowych + indie + programiki + bzdeciki.

7. Jest sporo i bedzie jeszcze wiecej. 3DS oraz NDS to najlepsze konsole do kupna jezeli patrzysz pod katem gier jrpg. Przede wszystkim otworem stoi biblioteka gier z NDS, a tu tytulow nie wymieniam bo bym do jutra musial pisac i bym nie skonczyl. Co do 3DS to jest juz wiele konkretnych tytulow jak: Pokemon X/Y, Pokemon Omega Ruby/Alpha Sapphire, Bravely Default(król!), Code Princess, Shin Megami Tensei IV, Shin Megami Tensei Devil Survivor Overclocked, Shin Megami Tensei Devil Survivor Overclocked II, Etrian Odyssey Millenium Girl, Etrian Odyssey Mystic Dungeon, Etrian Odyssey IV, Shin Megami Tensei Soul Hackers, Rune Factory 4, Tales of The Abyss, Monster Hunter 3, PersonaQ, Conception II, Fire Emblem Awakening, Kingdom Hearts i kilka innych. Warto dodac ze jest tez Phoenix Wright i podobne.

Odnośnik do komentarza

@Velius, jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy.

Miło jest kupić w naszym kraju limitkę Poków czy Wind Wejkera HD lub złożyć preorder na Kinopio Treasure Trucker wraz z koszulką lub późniejszy preorderek  na limitowaną Majore.

Nowy przedstawiciel Super się stara, ale bez naszej pomocy, wuj z tego będzie.

Tak więc wole kupować u nas, niż pieprzyć się z zagranicznymi shopami i nabijać im koniunkturę.

Nie neguję już ludzi, którzy kupują na rynkach zagranicznych, wolny wybór. Wku..iają mnie natomiast ludzie, którzy mimo tego, że u nas mogą grę kupić w tej samej cenie co za granicą, to i tak, mimo tego wybierają zagraniczne shopy. Dobrych podstaw Niny w Polsce, tak nie zbudujemy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...