Skocz do zawartości

Forumowy Turniej w Forza Motorsport 3


Rekomendowane odpowiedzi

300zł??? to co za awarię stwierdził?

 

ja mam konsolkę u siostry - na weekendy jej pożyczam. jutro ixiak wraca do mnie - mam nadzieję że cały i zdrowy

 

Powiedział, że to na 90% usterka jakiegoś układu na płycie głównej, który odczytuje dane z modułu RF. Z tym, że za 300zł to on mi wymieni płytę główną, ale na zbanowaną :lol: . Czuje, że kolo ostro wali w pręta - wymieniłby pewnie moduł RF, wsadziłby zbanowaną płytę (moją "czystą" by sobie przygarnął) i jeszcze zainkasowałby 300 zeta. Niech się wali. Jak dorwę gdzieś ten moduł (mam nadzieję, że drogi nie jest) to sam go sobie wymienię. Na razie kupie pada z kablem (i tak się przyda drugi).

 

@Orion - wyedytuj pierwszego posta (aktualne zadanie), bo znowu ktoś będzie miał pretensje ;)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Zawiozłem jednak konsolkę do innego serwisu. Mają ją dziś dokładnie zdiagnozować. Gość powiedział, że będzie do odbioru najwcześniej w sobotę do godz. 14-tej, bo mają kilkanaście sztuk do naprawy. Także może uda mi się jeszcze wrzucić jakiś nędzny czas na wagę choć jednego punkcika :)

Odnośnik do komentarza

Heh...moja PSP tez da sie chyba przywrocic do zycia niewielkim kosztem... :rolleyes:

Wracajac do turnieju...graliscie juz cos?

Pojezdzilem z pol godzinki i poki co czas 1:49.1XX.

Combo F430GT+Mugello sprawia mase satysfakcji...trza naprawde uwazac z gazem na wychodzeniu z zakretow bo tyl lubi zatanczyc (oczywiscie mowa o jezdzie bez TCS :P ).

Odnośnik do komentarza

Combo F430GT+Mugello sprawia mase satysfakcji...trza naprawde uwazac z gazem na wychodzeniu z zakretow bo tyl lubi zatanczyc (oczywiscie mowa o jezdzie bez TCS :P ).

 

Ferrari F430 GT jest najtrudniejszym do opanowania samochodem w swojej klasie, do tego jeszcze tak wymagający tor - dla mnie bajka :rolleyes:

Szkoda, że nie będę miał czasu na wykręcenie dobrego czasu :P

Odnośnik do komentarza

Hmm..nie wiem czy jest trudniejszy od Viperka z pierwszej rundy...podobnie zachowuja sie na wyjsciach jednak Ferrari jest bardziej zwinne (Dodge byl wyraznie ociezaly jesli chodzi o reakcje)...chociaz faktem jest ze Viperem mozna bylo odwazniej wchodzic na tarki.

Na Mugello F430GT potrafi dac solidnego liscia w twarz na wyjsciu z nakretu nr 7. :woot:

Anyway...podnosimy nieco poprzeczke.

1:47,483

 

2dj14xu.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dzwonili do mnie wczoraj z serwisu i jak się okazało konsola jest sprawna :)

Winowajcą całego zamieszania okazała się jednak na 100% kierownica, która to ma uszkodzony nadajnik i namieszała coś w ustawieniach konsoli, przez co ta nie chciała prawidłowo połączyć się z padem. Wystarczyło na dłużej odłączyć konsolę z prądu i ponownie zsynchronizować pada.

 

A więc po odbiorze konsolki postanowiłem trochę pośmigać na padzie i dostałem solidnego liścia w twarz... naprawdę nie wyobrażam sobie jak można wykręcić taki czas jak Magik za pomocą tej przeklętej gałki... trza mieć chyba jakąś mega moc w lewym kciuku :D

Zrobiłem wczoraj chyba ze 20 kółek i choćbym się sfajdał na miętowo to lepiej jak 1.48,627 wykręcić nie mogę. Nie zrobiłem ani jednego perfekcyjnie czystego kółka, zawsze musi być jakiś uślizg... naprawdę Was podziwiam z tą jazdę na padach.

Oto dowód mej niedoli :D

 

j9ni42.jpg

 

 

PS. Fotki teraz będą w należytej jakości, bo dorwałem wreszcie coś, czym można je robić :lol: (wcześniej była to kamerka internetowa nędznej jakości).

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą- jeżeli ktoś z Was zdecyduje się kiedyś na zakup kiery do X-a, to omijajcie szerokim łukiem tą padlinę od Microsoftu.

Po prostu szkoda na to pieniędzy. Wykonanie wnętrza kierownicy jest tandetne jak najtańsze chińskie zabawki, to samo konstrukcja łopatek od zmiany biegów (nie raz już mi się to rozleciało w drobny mak, a obchodziłem się z nimi ostrożnie). Nie wspomnę już o tym, że kierownica owa miała od samego początku źle skalibrowany potencjometr i "zezowała" o ok. 2-3 st. w lewo.

 

Ogólnie to jest niezły kibel z tymi kierownicami do naszej konsolki, chciałoby się kupić Fanateca, ale cena i masakrycznie trudny dostęp to uniemożliwia. Pozostaje jeszcze sprawdzić tego Logitecha Drive FX - może w niedługim czasie go kupię, w końcu cena niewiele większa od pada.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą- jeżeli ktoś z Was zdecyduje się kiedyś na zakup kiery do X-a, to omijajcie szerokim łukiem tą padlinę od Microsoftu.

Po prostu szkoda na to pieniędzy. Wykonanie wnętrza kierownicy jest tandetne jak najtańsze chińskie zabawki, to samo konstrukcja łopatek od zmiany biegów (nie raz już mi się to rozleciało w drobny mak, a obchodziłem się z nimi ostrożnie). Nie wspomnę już o tym, że kierownica owa miała od samego początku źle skalibrowany potencjometr i "zezowała" o ok. 2-3 st. w lewo.

 

Ogólnie to jest niezły kibel z tymi kierownicami do naszej konsolki, chciałoby się kupić Fanateca, ale cena i masakrycznie trudny dostęp to uniemożliwia. Pozostaje jeszcze sprawdzić tego Logitecha Drive FX - może w niedługim czasie go kupię, w końcu cena niewiele większa od pada.

Ja mam tego Logitecha. Wyrwałem go za stówę, jeździ się nawet fajnie, ale Force Feedback to to nie jest. Przynajmniej dla mnie, wydaje mi się, że stawia za małe opory przy skrętach. Zdecydowanie lepiej mi idzie na padzie.

Odnośnik do komentarza

@Marbel - a miałeś kiedyś kontakt z kierownicami z wyższej półki jak np. DFP? Jak byś porównał FX'a właśnie do niej? Force Feedback jest słabszy, czy to po prostu marna podróbka tego efektu?

Miałem kontakt z Logitechem na PC, takim z porządnym FF. I wydaje mi się, że tam był on nieco silniejszy. G25 jedynie widziałem na oczy, niestety nie miałem przyjemności. Podobnie z DFP. Ale ogólnie rzecz biorąc kierownica ok. Nie jest jakaś super, ale pobawić się można. Szczerze to mi leży ta kierownica teraz, bo gram na padzie w większości. Z tego co pamiętam, to w FM3 przy skręcie w pewnym momencie traci się opór. Nie jestem przekonany czy to jest symulacja utraty przyczepności.

Odnośnik do komentarza

logi z tego co wiem posiada bardziej wibracje ( jak w padzie) a ff to raczej nie jest. sam chciałem kupić ale kiedy napisałem do gościa o jakieś fotki - cisza

 

ja walczę z trzecim sektorem - bardzo dużo tam tracę - przód ciągle wyjeżdża mi z trasy

 

kombinuje z setupem ale wpadam w jakieś skrajności - jest przyczepność ale brak prędkości i na odwrót

 

aktualnie 01.49.1xx

 

@edit: ogólnie kiera logi bije na głowę ms-ke ( cena względem wykonania - jedyny minus to ten niby ff)

Edytowane przez maciekww28
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...