Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie jest szał :whistling:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1kEuXvqUt7E

 

http://www.youtube.com/watch?v=p5gWSbuDqzs

 

na evo-web, pesfan, wenb itd same dobre opinie, nikt nie narzekał na lag czy button lag (bo go nie ma), wróciło uczucie satysfakcji po strzelonym golu...polecam poczytać opinie na boardach

 

jedyne co jest na razie słabe to gk ale mówili już wcześniej że w tym buildzie będzie niedoszlifowany

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Akurat na ps3site opinie są różne :

Nie chcę mi się pisać tego samego, więc wkleję tekst, który napisałem na innym forum.

To tak. Rozegrałem trzy mecze online. W lidze angielskiej licencjonowaną drużyną jest tylko MANU, więcej nic nie ma. Jest liga włoska, holenderska, francuska i hiszpańska. W tej ostatniej parę klubów bez licencji. Oczywiście online na razie gram zawodnikami zmyślonymi (Castillo). Jednak z tego co zauważyłem, to można tam zakupić realnych zawodników. Trzeba mieć hajs tylko. Rozgrywka to już inna bajka. Zupełnie inaczej to wygląda, niż na filmikach. Do tego pes 2011 diametralnie się zmienił w stosunku do poprzedniej odsłony. Wszystko jest dużo płynniejsze, reakcje zawodników są normalne! Nie ma żadnych opóźnień, z czego bardzo się cieszę. Gra się o wiele ciężej, trzeba dokładnie przymierzyć gałką, aby zagrać piłką do drugiego zawodnika. Stąd też bardzo często są to zagrania niecelne. Ale to dobrze, bo trzeba mieć trochę skilla. Drybling normalnie prawą gałką. Strzały jakieś takie inne, też są bomby, ale nie wiem co o tym sądzić. Ciężko jest trafić w bramkę, choć parę ładnych goli już zdążyłem strzelić. Można nawet symulować faule, heh. Tylko nie wiem jakim cudem to zrobiłem. Biegłem sobie na własnej połowie z piłką, przeciwnika obok mnie nie było, coś nacisnąłem, a mój gość się przewrócił i dostał żółtą kartkę. Nie mogłem już tego więcej powtórzyć niestety. Jest też taki chat. Jak jest przerwa to możemy napisać do tego drugiego gracza, a przy strzelonej bramce bądź przy faulu naciskamy L1 (na ps3) i mamy do wyboru dialogi. Np. Jak on to obronił!? Gol! Tak! Dobra robota! Ładny gol! i takie tam. Pomysł całkiem fajny, gdyż można komentować dokonania swoje, jak i przeciwnika. Co do grafiki, to jest normalnie. PES 2010 był ładny, ale tu tego nie widać. Nawet śmiałbym powiedzieć, że trochę gorzej. Ale gra się wyśmienicie. FIFA 11 może mieć w tym roku konkurencję. Nareszcie.

 

Jestem już po jednym meczu i mogę napisać coś wiecej.

-Podoba mi się menu jak chcesz wybrać jakiś team z jakiegoś kraju to jest pokazane terytorium tego kraju (mała rzecz a ciezzy :D) całe menu tez jest ładne (moim zdaniem najladniejsze od 3 lat)

-Nie wiem czy to ostateczne ale Liverpool już nie jest na licencji (z angielskiej tylko UTD)

-W samej master lidze mamy 5 lig (Gracze którzy zakończą sezon w czołówce pewnie bedą grali w pucharach)

-Na pasku u góry są takie jakby newsy o pilkarzach którzy przeszli do jakiegoś klubu danego gracza

-Bardzo ładna animacja przed meczem pokazując stadion

 

Co do samego gameplayu to jest lepiej ale nie mam wrażenia ze jest to całkiem inna gra niż przed rokiem , poprostu wyeliminowali błędy + dodali kilka fajnych patentow , mi się podoba. Trudno zapanować nad piłkarzami którzy są słabi i nie licencjonowani popełniają dużo błędów i jest trochę chaotycznie . W osobnymzdaniu trzeba napisać o podaniach które maja jeden zasadniczy minus jak dla mnie trzeba sporo pograć (tak mi się wydaje po jednym meczu) żeby opanować podawanie bo co drugie podanie lecialo nie tam gdzie chciałem i wynikało to ze słabości pilkarzy ale tez z tego ze jak chce podać do piłkarza tuż obok muszę przytrzymac x bardzo krótko bo poda do piłkarza ustawionego dalej . Można napisać ze podania są bardziej symulacyjne ale jeżeli się to opanuje to można stworzyć naprawdę fajna akcje . Bardzo fajne są podania prostopadle i piłkarz od razu wybieg na wolne pole zostawiając obronę za plecami (oczywiście nie zawsze.

Co do animacji to nie napisze za wiele bo płynność nie była najwyższa w tym meczu (koleś miał jedna kreskę ) Widac ze jest lepiej i to co widzielismy na ostatnim gameplayu to odzwierciedla no może grafika jest nieco gorsza (zabki itp) ale to w pełnej wersji napewno będzie poprawione przynajmniej w singlu.

Co mi się jeszcze podobało to powtórki z efektem lekkiego rozmycia , bardzo fajnie to wyglada . Ogólnie to na powtorkach akcja albo bramka jeszcze lepiej wyglada niż "na żywo" podczas gry. Po strzelonym golu powtórka wyglądała jakby była wyciagnieta z intra gry soczyste uderzenie ładna interwencja bramarza i piłka od poprzeczki wpada do bramki.

3 rzeczy które mnie najbardziej denerwowaly usuneli czyli głupi odglos kopniecia piłki brak szesciokata z wykresem zawodnika i animacja bramkarza ktora nie jest idealna ale napewno dużo lepsza. Niestety nie ma znowu zawodnika meczu .

 

To są na razie jedyne opinie z ps3site.

To tyle , ja jestem optymistycznie nastawiony i raczej się nie zawiode na tej grze .Jak macie pytania to chętnie odpowiem

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

na pes/fun/web/shit opinie zawsze sa dobre, w ogole bym sie nimi nie sugerowal. Czy kody do bety byly przypisywane do GT ? Bo jezeli tak, to nawet podczas rejestracji na inny kraj kod nie bedzie dzialal...

 

EDIT: Jeżeli ktos mial problem podobny do mojego, niech zarejestruje sie po prostu na anglie - demo mozna sciagnac bez problemu na koncie SILVER !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

na pes/fun/web/shit opinie zawsze sa dobre, w ogole bym sie nimi nie sugerowal.

 

? na evoweb pes był jechany od 3lat ostro po bandzie :rolleyes: (i słusznie)

 

ludzie piszą że wracają do pesa, oby takie opinie się utrzymywały

 

PS. kolejny filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=0_xu2ryggWw

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Pogralem troche - rzeczywiscie, o wiele lepiej niz w zeszlym roku, ale co z tego - ta gra z FIFA pewnie nie bedzie miala zadnych szans. Sztuczna inteligencja jest jak zwykle zwalona. Wiem to wczesny kod, ale irytuje mnie jak wychodze z kontra, mijam zawodnika, a moj napastnik, zamiast wybiec do przodu nagle sie nie wiadomo dlaczego cofa (czy w tej czesci mozna mu jakos wskazac jak w FIFA by biegl do przodu i szukal pozycji ? <_< ). Omijanie pilek - nadal aktualne, zamiast skrocic sobie droge, zawodnik obiega ja do okola.

 

Zawodnicy w obronie nadal potrafia od(pipi)ac niezla maniane. Wrocily prostopadle z 60 metra - doslownie, jak w PES 6, mozna starac sie bezposrednio od obrony podac dluga prostopadla do napastnika i nawet ladnie wchodza. Nie wiem, moze jestem przesikniety FIFA, jej lekkoscia, tym, ze tam tworze akcje takie, jakie sobie wymysle - tutaj niestety system podan jest dla mnie niezrozumialy. Naciskam lekko, pilka leci do najdalszego napastnika, innym razem przytrzymuje przycisk, a obronca ledwo co ja kopnie. Czesto tez podaja zupelnie nie tam gdzie chce...

PES po prostu mi sie nie spodoba. :/

 

Jezeli ktos ma chec na demo, moge odsprzedac swoje konto na GB, za cene jaka musialem kupic Live miesieczny - czyli 27 zl. W historii zakupow mozna pobrac je jeszcze raz na innej konsoli.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Żeby przeczytać coś sensownego o grze trzeba mieć najpierw kod. Na chwilę obecną może 2-3 osoby na krzyż go mają w tym temacie.

Więc będziesz zmuszony do czytana próśb ewentualnie na ten czas możesz iść na inne forum.

 

PS. Na ostatnich stronach widzę filmiki i opinie z bety :whistling:

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

wiem, że to beta i w ogóle, ale wyczytałem, że nie ma 360 stopni. :blink:

Tez to zauwazylem - nie wiem, czy w demie tego nie ma, czy po raz kolejny 360 stopniowy dryblig, to dla Konami co innego, niz dla konkurencji. Kiwki w koncu pod galka, ale ich animacje sa niedopracowane, choc i tak 3/4 osob kiwa poki co jedynie krzyzakiem.

 

Walka o gorna pilke w ogole sie nie poprawila, przy dosrodkowaniach zas czesto nasi obroncy stoja jak slup soli, czekajac, az przeciwnik zasadzi brame z glowki.

 

Musza tez poprawic animacje cieszenia sie z gola, bo jest tak, ze jak strzelimy, to nasz zawodnik zastanawia sie 2 sec co sie stalo i dopiero wlacza sie cieszynka.

 

Graficznie poki co chyba jest nieco gorzej niz w zeszlym roku (chodzi mi glownie o kamere Wide), ale za to jest o wiele plynniej. Kod sieciowy - znakomity, nawet grajac z osoabami ze slabym laczem nie odnotowalem lagow. Jasne - sa spowolnienia czasami, zamiast przeskoku o sec, wszytsko po prostu sie wolniej dzieje (mam nadzieje, ze to nie dlatego, ze poki co malo osob gra) i tak juz zostanie.

 

Podoba mi sie opcja czatu pod przyciskami - fajna sprawa !

Odnośnik do komentarza

4-2

4-2

Mati dzis 6 punktow ma!

Matiego wspaniała gra!

Spiewaaaajmy hej SIALALA! biggrin.gif

sorry, musialem :)

 

Jak wygladaja strzały z dystansu? Czesto to wyglada tak, jakby ktos kulę z armaty wystrzelił?

Z tego co na filmach widzialem, to tworzenie skladnych akcji może dawac sporo frajdy.

Edytowane przez Matinx
Odnośnik do komentarza

Dla mnie strzały są w porządku, choć fakt - czasami niezłe petardy znienacka lecą (biorąc pod uwagę, że gramy słabymi drużynami)

 

Tworzenie składnych akcji jest trudne, jednak mi aż takiej frajdy nie sprawia, właśnie przez beznadziejne AI. Zawsze jest to samo - napastnicy, pomocnicy zatrzymują się przed jakąś niewidzialną linią i stoją jak osły przed obrońcami. Troche komicznie to wyglada, gdy idzie kontra, wszyscy wybiegaja jak sprinterzy i nagle - nie wiadomo dlaczego, albo sie zaczynaja cofac, albo staja w miejscu... :mellow:

no ale może to też kwestia słabych piłkarzy, po prostu zbyt rzadko szukają sobie sami pozycji (albo ja mam zbyt duże przyzwyczajenia z FIFY)

 

Co do naszych wynikow Mati - szkoda, że wczoraj nie wpadłeś - 2 godziny wcześniej narzekałeś na akcje z FIFY, strzał z dupy i dobitkę niecelną na pustaka,gdy Twój napastnik (zreszta sami nawet nie wiemy czy to byl napastnik) musiał złożyć się do piłki w ułamek sek, po tym jak odbiła się od poprzeczki. W pierwszym meczu PES'a miałem to samo - mój zawodnik podczaas latwej dobitki z metra trafił standardowo w słupek, po czym straciłem bramkę zza pola karnego, bo mojemu przeciwnikowi pomyliły się chyba przyciski... (tego się w żadnej grze piłkarskiej nie pozbędziesz) :potter:

 

 

Od dawna podoba mi się za to czat pod przyciskami, fajny pomysł - EA mogłoby zrobić coś podobnego. Online naprawdę jest płynne - są spowolnienia, ale nie wygląda to jak zwykły lag (nie ma przeskoku nagle o sec) - zamiast tego, cała akcja po protu spowalnia. Ciekaw jestem, czy tak zostanie, czy spowodowane jest to małą ilością osób grających.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

zobaczymy jak bedzie w finalnej wersji. Nie wiem kim dobijales, ale nawet dla wymiataczy tego typu sytuacja bylaby trudna (biegnie na sprincie, widzi odbijajaca sie pilke od poprzeczki i w ulamek sec, musi zwolnic (prawie sie przy tym przewracajac) i zlozyc o woleja (zreszta po strzale sie polozyl), ale okej - zalozmy, ze masz racje.

Bardzo duzo bramek wpada z wrzutek, poki co tego typu zagrania sa najaltwiejsze, ale moze gram z podobnymi do mnie, co zbytnio nie wiedza dlaczego ich zawodnicy stoja i wola rozgrywac przez prostopadla do skrzydla, zamiast szukac pozycji.

 

Co jeszcze zauwazylem - wydaje mi sie ze gra ma ciut wolniejsze tempo niz jest to pokazane na YT.

Zreszta - wpadnij do mnie dzisiaj po pracy, to sam zobaczysz.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

w sumie ostatnio przyjrzalem sie kwestii wrzutek w normalnych meczach - tez strasznie duzo bramek tak pada (z tego weekendu widzialem 2 mecze; arsenal - liverpool -> druga bramka po wrzutce, po farfoclu reiny, oraz Legia - cracovia - bramka dla Legii po wrzutce + karny dla cracovii byl po mocnym dośrodkowaniu po ziemi). Nawet na kursie pokazywali mi dane z konferencji prowadzonej przez jakiegos goscia z Barcelony - wynikalo z liczb, ze jakies 60% lub nawet wiecej bramek pada po wrzutkach - nie pamietam juz dokladnie a nie mam zeszytu przy sobie ;p.

A wczoraj jak gralismy, to nie wiem czy zauwazyles ale straciles 3 gole po wrzutkach w jednym meczu ;p

 

Ty w zasadzie to moglbym wpasc dzisiaj w oklicach 19, bo nie mam co robic - pasi Ci?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...