Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

co do pogłosek że w kampanii byśmy grali 3 różnymi postaciami czyli też 3 różnymi historiami, ja jednak bym pozostał przy jednym bohaterze i długim singlu jak np. w SA bo dajmy na to te 3 historie które będą ale krótsze pewnie jak by była 1 długa i ich czas by wynosił gdzieś ok. tyle ile dodatki do GTA IV, ja bym pozostał jednak przy 1 charakterystycznej postaci :)

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się skąd to FIVE w logo razem z wyraźnie wystylizowaną rzymską V i wykombinowałem taką teoryjkę:

 

Ktoś z Rockstar w jakimś wywiadzie powiedział kiedyś, że nadają numerki tylko pełnoprawnym częściom GTA. Takim, które w ich uznaniu stanowią duży krok naprzód. GTA 2 to nowy silnik graficzny i przeniesienie akcji do przyszłości. GTA III wiadomo, nowa generacja konsol, świat 3D, prawdziwa rewolucja. GTA IV, ponownie, nowa generacja konsol, Euphoria, pełnoprawny multiplayer, znacznie poważniejszy klimat od San Andreas. Dlaczego więc kolejnej części GTA nadano numerek, skoro będzie ona śmigać na RAGE podobnie jak czwórka, będzie tak samo korzystać z Euphorii i będzie rozwinięciem znanych patentów? By nie robić zamieszania wśród "plebsu", który mógłby wziąć GTA Vice City 2 czy też GTA The Story of Crime in Los Santos za kolejny dodatek do GTA IV albo za remake pozycji wydanych na PS2? Może... By wyraźnie zaznaczyć, że mamy do czynienia nową jakością w serii? Może...

 

Na czym więc ten "przełom" miałby polegać? Jak pisałem wyżej technicznie piątka to będzie więcej i lepiej tego, co już znamy. Musi więc chodzić o jakieś rozwiązanie gejmplejowe... I tutaj to FIVE dało mi sporo do myślenia. To nie mogło się znaleźć w logo tak przypadkiem, to MUSI mieć jakieś znaczenie. Pięć miast, lokacji? Aha, i chyba kolejnych 5 lat czekania aż się z tym wyrobią. Pięć różniących się przedziałów czasowych? Ponownie, za dużo pracy. I wtedy mnie oświeciło ^_^. A może chodzi o to, że tytułowa FIVE to jakaś mafia/gang, do której należy nasz bohater? Bohater? Nie-e, to przecież żadna [r]ewolucja. Bohater...owie! A konkretnie pięciu bohaterów. To by było coś. Piątka bohaterów, która ze sobą współpracuje? Hmm, nie wydaje mi się, żeby to miało sens gejmplejowo. Ale pięciu bohaterów, których historia przeplata się i którzy stają sobie na drodze? Coś jak GTA IV wraz z dodatkami, tylko że zaserwowane w postaci jednego dania? A może 3 takie historie w "podstawce" i dwie uzupełniające je jako dodatki? To by mogło wypalić. Pięciu bohaterów, pięć różnych środowisk. Glina bez jakiejkolwiek moralności, białas, czarnuch, żółtek, latynos, a może nawet i kobieta? To by naprawdę mogło wypalić. Pięć osób z różnych środowisk, których historia w taki, czy inny sposób zazębia się ze sobą... Pięć nieprzesadnie długich i zwartych historii... Bez żadnego (pipi)enia się w stylu "40-godzinna opowieść o tym, jak zapisywać grę, jak jeździć samochodem, jak strzelać, jak jeździć motorem, jak się ścigać, jak pływać łodzią, jak latać helikopterem, jak przejść ostatnią misję pt. 'Wypas na pełnej (pipi)ie' ". Bez mozolnego wspinania się po szczeblach drabiny w środowisku bohatera. Krótko i treściwie, tak jak w "Straconych i Przeklętych" oraz "Balladzie Geja Tony'ego". Kilkanaście tłustych misji, 10 godzin na liczniku i bam, koniec, kolejna historia z innymi pojazdami, innymi broniami, innymi misjami, innymi mechanizmami. Historia gliniarza strzelającego do bandytów jak do kaczek, bam, historia białasa obracającego się w środowisku kołnierzyków i celebrytów, bam, historia czarnucha z getta, bam, historia żółtka pracującego dla azjatyckich mafii, bam, historia latynosa robiącego lewe interesy. Wszystko obracające się wokół pogoni za pieniędzmi. GTA. V. FIVE.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mastah mi podsunął pewien pomysł :D

 

Kiedyś oglądałem film, 'Siedem części' jakoś tak. Był zamach na prezydenta. I mniej więcej przez 15min filmu była przedstawiona cała sytuacja oczami siedmiorga uczestników zajścia. Widz mógł zobaczyć jak wszystko wyglądało oczami siedmiu innych osób, a na koniec każda z tych osób wykazała między sobą jakieś zależności. Tak samo mogłoby być teraz. Mniej więcej podobna historia, przedstawiona oczami pięciu bohaterów. Każdym z bohaterów przez 7-10h wykonujemy pozornie inne misje które tak naprawdę na koniec okażą się w miarę spójną całością. Wszystkie pięć historii będziemy mogli zamknąć na koniec w jeden wątek, może dokonać jakiegoś wyboru...

 

Prawda jest taka że dużo wyjaśni nam pierwszy trailer :)

 

 

E: Wątpie żeby przedstawili nam kilka historii które nie będą miały ze sobą żadnego powiązania. To tak trochę jakby podzielili jedną grę na 5 części, a to nie w ich stylu.

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza

ja też co do wywodów mastaha - może i to by bylo ciekawe ale jak na razie to stylustyka tej piatki i napisu "five" to zwyczajna kopia napisu z banknotu 5$ , i to jedyne co wiadomo i co jest pewne, ze to nawiazanie do banktonu 5 dolców, kwestie czemu takie nawiązanie i co to oznacza pewnie sie rozwiążą później, moze na trailerze, chociaz watpie zeby trailer wyjasnil cos powaznego

 

btw od wczoraj sledze ten temat i zastnawiam sie ile postów jesteście w stanie nasrać z powodu jednego obrazka z nazwą gry :P

Odnośnik do komentarza

Po tym jak zostało odebrane L.A. Noire może powtórzyć się motyw z The Gateway, gdzie jedną sprawę oglądaliśmy ze strony gościa, który bezpośrednio się angażował w walkę z londyńską mafią, drugą postacią graliśmy policjantem, który niemalże chodził po piętach pierwszej osobie robiąc w ramach prowadzonego własnego śledztwa. 5 postaci to byłoby coś na prawdę trudnego do stworzenia w ramach scenariusza, który miałby nogi i ręce, ale nie piszę, że nie jest to niemożliwe. Już w GTA IV mieliśmy rozwinięcie wielu elementów z fabuły w dodatkach, które po prostu niczym zębatki w idealnie dobranym mechanizmie się zazębiały, że to takich kwiatkach jak wiadomości w radiu dodatków, które mówi o wyczynach niezidentyfikowanego wschodnioeuropejskiego gangstera z podstawki, już nie wspominam. Czwórka z dodatkami to ekosystem, można powiedzieć że ta historia się w Liberty City SAMA stworzyła, choć każda akcja została z góry określona w scenariuszu, jest niesamowicie spójna i przemyślana. Przez ogrom różnych postaci naprawdę dziwne, że to się wszystko trzyma przysłowiowej kupy. Pięć postaci w GTA V? Naprawdę jeżeli te 5 postaci ma być w ramach jednej jakiejś historii to oznacza to o wiele większy wysiłek osób odpowiedzialnych za koncept gry. Realizacja na pewno będzie pięciogwiazdkowa, w końcu to Rockstar. Przełknę nawet rozdziałkę subHD, byleby wszystko w grze zazębiało się jak w czwórce.

Odnośnik do komentarza

Jaram się. R* nie obnosi się z GTA "na 10 lat wstecz", pamiętam jak to było z San Adreas gdzie ludzie do samej premiery mało o grze wiedzieli. Stawiam kwiecień/maj 2012.

 

Trochę przesadziłeś, bo akurat info o SA było przed premierą baardzo dużo, rzekłbym, że mało jaki patent był całkowitym zaskoczeniem po kupnie gierki (jak się śledziło w miarę uważnie newsy).

W każdym razie, zapowiedzią piątki się jaram, mam dodatkowy powód do kupna PS3, bo zakładając datę premiery na późne 2012 albo wczesne 2013, to raczej na moim PC już w to nie pogram (jeszcze ze wspaniałą optymalizacją).

Odnośnik do komentarza

Dali tę V w takim stylu zupełnie przypadkowo a wy tutaj spłodziliście 32 strony :rofl2:

 

 

W sumie to trochę mi będzie szkoda tych czasów, kiedy każdy ma swoje teorie i wymyślne scenariusze. To ma swój urok, ta atmosfera oczekiwania kiedy każdy czeka na rozwiązanie "zagadki" umiejscowienia i obsady nowego GTA. A tak wypuszczą trailer i skończy się burza mózgów.

 

Nie ździwie się jak wielu bedzie narzekać jeśli rzeczywistość będzie odbiegać od ich przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie najlepsze przed nami. Uwielbiam wyłapywanie niuansów ze szczątkowych informacji jakie dostaniemy czy to od deva czy z trailerów, teorie jakie się będą przez to tworzyć, milimetrowe co do piksela sprawdzanie każdych screenów itp.. Tzn. Ja tego robić nie będę. Od czarnej roboty mamy Słupka. Niech zapierdala dla kolektywu ;) Hahahaha!

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dali tę V w takim stylu zupełnie przypadkowo a wy tutaj spłodziliście 32 strony :rofl2:

Ten temat i te 26 stron powstało na długo przed oficjalną zapowiedzią piątki (i "tylko" 6 stron jest na temat jednego loga ;) ), więc żart ci troszkę nie wyszedł :/ .

 

A co do tej piątki to wydaje mi się, że tylko teraz jest ta piątka w tym stylu (z tym dodatkowym napisem "FIVE"), aby podpowiedź nam o jakie miasto może chodzić (ten cały banknot), a po premierze trailer'a, gdy już będzie wiadomo jakie miasto i jaki bohater (bohaterowie?), to wrócą do normalnego loga, podobnego do czwórki. Ale jeśli te logo jest już ostateczne i faktycznie ta piątka ma jakieś jeszcze dodatkowe znaczenie, to stawiam na to o czym mówił Mastah, czyli pięciu bohaterów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do lokacji to jest juz praktycznie pewne WG NIEKTORYCH ze bedzie to Vice City (prawdopodobnie to tu bylo, nie chce mi sie grzebac 32 strony wstecz wiec na wszelki wypadek powtorze):

 

 

gam_libertycityitsover_580.jpg

35m3xmv.png

 

 

Na drugim obrazku jest napisane "Vesuvius Citrate" ktos kiedys ladnie rozlozyl te slowa na "czynniki pierwsze" na jakims zagranicznym forum, nie pamietam juz nazwy i wyszlo = Vice City.

 

Osobiscie to kupuje, w koncu samo R* podrzucilo kawalek obrazka, a ktos w necie znalazl calosc, Vesuvius Citrate - Vice City, mi to pasi ^^.

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...