Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MichAelis napisał(a):

Nie wiedziałem że to tyle pieniążków kosztuje. Sprawdzałeś rożne oferty? Pytam z ciekawości, bo też mnie to czeka, tylko przy domu to może inny rozmiar prac?

 

Przy domu to pewnie zapłacisz 1/3 z tego, kwestia tylko jaki Wallbox. Na bank odpadnie problem z ekspertyzami i projektem dla administracji:

 

 

Screenshot_20240806-142512_Edge.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2024 o 18:24, Shago napisał(a):

Gdyby ktoś był ciekaw to 14k będzie mnie kosztować:

- Ekspertyza

- Projekt

- Wykonanie

- Wallbox na 3.7kW z ograniczaniem dostępu.

 

Jeżeli się zdecyduje na ładowarkę na swoim miejscu postojowym.

 

14.000zł /2zł za 1kw z ładowarek na mieście = 7000kw

100km zrobisz za mniej niż 20kw czyli 7000kw / 20kw = 350 x100km = 35.000km

za 14k zł zrobisz 35-40tyś km ładując się na mieście, z ładowarki box masz ok 1,30zł za 1kw.

Słabo się opłaca w twoim przypadku to montować

Odnośnik do komentarza

PGE G11 obecnie to ok 1.30zł za 1kw przed podwyżkami jeszcze.

A nie masz na parkingu jakiegokolwiek gniazdka? już nawet wolniej ładować, a nie siłowo.

Za 14k zł masz 4-5 lat koszt prądu tankowanie przyjmując 8-10k tyś km rocznie.
A ile robisz rocznie km?

Odnośnik do komentarza

Ale przecież on zrobi raz tę ładowarkę i będzie korzystać latami. 
W swojej konfiguracji golfa miał opcjonalne światła za 10k, jak to się ma w ogóle do dyskusji czy warto za 14k mieć opcję ładowania jak człowiek w domu zamiast siedzieć gdzieś w aucie na mieście i czekać aż się naładuje. 
 

Odnośnik do komentarza

Są gniazdka, ale ostatnie o czym myślę, to ładować się na koszt wspólnoty i prosić się o wojnę. To po pierwsze.

 

Po drugie: własna stacja to własny licznik i taryfa nocna.

 

Po trzecie: to wygoda i to ile km robię nie ma absolutnie żadnego znaczenia z powodu który podałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Mustang napisał(a):

W swojej konfiguracji golfa

 

Zamówiony na początku kwietnia, w umowie do 15.08, jest 6.08 i dalej nie wiadomo kiedy będzie :reggie:. Czekam do 15.08 z rezygnacją żeby odzyskać zaliczkę. Gdyby był w połowie czerwca to na bank bym już miał z głowy temat. Ale że nie było wiadomo co i jak, później odwiedziłem Tesle i się wywaliło wszystko do góry nogami. Nowe rządowe dopłaty 30k to wisienka na torcie.

Odnośnik do komentarza

Spoko, bez spiny.

A o jakim modelu Tesli myślisz? 3 ?

i z ciekawości ile robisz km rocznie

 

Sam kiedyś miałem zajawkę na elektryka i przeglądałem okazje w Ząbkach, no ale zdecydowałem że zostanę na razie jeszcze przy spalinowym mimo że produkuję swój prąd.

Odnośnik do komentarza

Jeździłem Model 3 RWD i AWD LR. Oba mi się podobały, bliżej mi do LR, ale cena 224900 idealnie miesci się w granicach dopłat, a biały kolor mi nie odpowiada. Liczę, że w Europie pojawi się RWD LR do końca roku, która niedawno pojawiła się w USA. Ta wersja jest tylko 1s wolniejsza od AWD LR, ma większy zasięg i jest tańsza. Wersja idealna.

Obecnym autem wyszło mi 9k kilometrów za ostatni rok.

Odnośnik do komentarza

Czytałem. Ceny bardzo spoko. Tylko to jest starsza wersja, nowa ma:

- wentylowane fotele, co jest ZAJEBISTE

- Znacznie lepsze wyciszenie

- Pompę ciepła w standardzie

- Światła matrycowe

 

Jest sporo lepszym autem, dlatego celuje w nową wersję. Obecnie czekam już tylko na oficjalne informacje o nowych dotacjach, mają być na jesień.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...