Skocz do zawartości

Batman Arkham City


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie 'Tajemniczego Obserwatora', po ukończeniu gry spotkałem go po raz pierwszy i do teraz ani śladu... pojawia się On losowo? Czy zależnie od tego co aktualnie robimy? Gdzie można go spotkać?

Pojawia się on w ściśle określonych miejscach. Bez względu na to co robimy. Spotkasz go w:

Dzielnicy zaułków, Park Row, Mila rozrywki, Diabelski młyn. Piąte spotkanie będzie jak rozwiążesz jego zagadke.

 

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza

trofea z nightwingiem, robinem i catwoman nie są wymagane do platyny (jak wszystkie trofea z "+" chyba we wszystkich grach).

 

@ QTF - misje poboczne AR są zaznaczone na mapie ale chyba dopiero po przejściu odpowiedniej ilości fabuły.

z tym rozrusznikiem to też bym chętnie się dowiedział, już kilku załatwiłem batarangiem sonicznym i dalej nie mogę odblokować tego wyzwania

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

 

 

Posiada ktoś wiedzę ilu więźniów politycznych trzeba uratować aby quest został zakończony? I jeszcze jedno, czy w hucie jest ukryta jakaś broń Freeze`a? Skończyłem fabułę, misje poboczne, a nadal na ekranie loadingu pojawia się komunikat o zdobyciu broni z huty.

 

 

 

Edytowane przez Biały
Odnośnik do komentarza

@artex - wszystko odnośnie 3D jest w instrukcji od gry ;)

 

@biały

 

jest 10 więźniów do ocalenia. w hucie jest tak jakby broń freeza - mroźny granat/mina (zamraża nogi przeciwników), musisz tam zejść na dół pod windy, zresztą powinieneś mieć to zaznaczone na mapie po wejściu do huty

 

Edytowane przez Czimeq
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@ QTF - misje poboczne AR są zaznaczone na mapie ale chyba dopiero po przejściu odpowiedniej ilości fabuły.

z tym rozrusznikiem to też bym chętnie się dowiedział, już kilku załatwiłem batarangiem sonicznym i dalej nie mogę odblokować tego wyzwania

chodzi wam o riddler challange z sonic shock batarang? to da sie zrobic na kazdym przeciwniku. rzucasz ulepszony soniczny, gdy koles przybiegnie zobaczyc co to jest to go detonujecie (r2) i juz

Odnośnik do komentarza

No, ukonczylem story. Świetna gra, podobnie jak AA - zrobiona od A do Z w klimacie i przez caly czas trzymająca ten sam wysoki poziom. Nie wiem czy to dodanie sandboxowości bylo konieczne ale mi nie przeszkadzało. Ciekawe czy powstanie 3ci czesc, gdzie wreszcie dostaniemy jakieś pojazdy :)

 

Ad. zakonczenia, to mysle ze bylo troche za łatwo, nie stracilem ani razu zycia, abyly takie momenty w grze gdzie przez ponad 1,5h meczylem sie z bandą typów a sam final poszedł w trackie kilku min. Chociaż z 2giej strony nie ejstem fanem żmudnych długich pojedynków z super-uber-mega-bossem, wiec lepiej tak niz mialbym sie wnerwiac przez 2h.

Samego końca fabuły jakoś nie kupuję :unknown:

 

Joker nie zyje? eee.. nawet zadnego "puszczenia oka" do graczy po napisach nie było. I pan gliniasty jako glowny boss tez taki ni stąd ni z owąd troche.

 

Szkoda ze kocicy tak malo, była "2gą twarzą" Arkham City na reklamach a udział jej sporadyczny, liczyłem na ściślejszą współprace.

NIe zmienia to faktu ze przy grze bawilem sie rownie dobrze co przy AA. Oby wiecej produkcji na takim poziomie.

 

ps. grafika - mistrzostwo, wnetrza jak teatr czy stacja metra - detale zabijają, i love it! Kolorystyka, klimacik, oh ah! [tak, troche strzępią krawędzie;P - who gives a fuck]

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

 

Joker nie zyje? eee.. nawet zadnego "puszczenia oka" do graczy po napisach nie było. I pan gliniasty jako glowny boss tez taki ni stąd ni z owąd troche.

 

 

no wiesz w tym swiecie maja lazarus pit ktory spelnia role dragon balli do wskrzeszania (np taki riddler wyleczyl nim sobie raka btw polecam "batman: hush")

o tym ze joker kopal w kalendarz juz mase razy w kreskowce czy komiksach to nie wspomne bo sami wiezniowie arkham city o tym wspominaja.

a jako puszczenie oka mozna uznac test ciazowy harley swiadczacy o tym ze joker jr jest w drodze :P

 

Odnośnik do komentarza

 

Joker nie zyje? eee.. nawet zadnego "puszczenia oka" do graczy po napisach nie było. I pan gliniasty jako glowny boss tez taki ni stąd ni z owąd troche.

 

 

no wiesz w tym swiecie maja lazarus pit ktory spelnia role dragon balli do wskrzeszania (np taki riddler wyleczyl nim sobie raka btw polecam "batman: hush")

o tym ze joker kopal w kalendarz juz mase razy w kreskowce czy komiksach to nie wspomne bo sami wiezniowie arkham city o tym wspominaja.

a jako puszczenie oka mozna uznac test ciazowy harley swiadczacy o tym ze joker jr jest w drodze :P

 

 

he, pewnie masz racje, niemniej mam lekki niedosyt po finale. W AA było bardziej "końcówkowo" :]

Harley? Gdzie co? Coś puściłem mimo uszu?

Odnośnik do komentarza

 

Joker nie zyje? eee.. nawet zadnego "puszczenia oka" do graczy po napisach nie było. I pan gliniasty jako glowny boss tez taki ni stąd ni z owąd troche.

 

 

no wiesz w tym swiecie maja lazarus pit ktory spelnia role dragon balli do wskrzeszania (np taki riddler wyleczyl nim sobie raka btw polecam "batman: hush")

o tym ze joker kopal w kalendarz juz mase razy w kreskowce czy komiksach to nie wspomne bo sami wiezniowie arkham city o tym wspominaja.

a jako puszczenie oka mozna uznac test ciazowy harley swiadczacy o tym ze joker jr jest w drodze :P

 

 

he, pewnie masz racje, niemniej mam lekki niedosyt po finale. W AA było bardziej "końcówkowo" :]

Harley? Gdzie co? Coś puściłem mimo uszu?

 

 

Edytowane przez Shadow864
Odnośnik do komentarza

bo ja wiem. po przeczytaniu batman:hush jakos odnioslem wrazenie

ze go przereklamowali mowiac ze jest geniuszem i dorownuje batmanowi intelektem a do tego go zna. a wszystko przez to ze na koncu pokazali ze to riddler wszystko wymyslil i zaplanowal wiec to on jest tym genialnym strategiem jak dla mnie a nie hush. moze w kolejnych czesciach cos rozwijaja ale nie wiem

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, przymierzam się do zakupu Gacka lub U3 i zastanawiam się apropo fabuły :P Jestem fanem uniwersum Batmana, a w szczególności Pingwina i Jokera i moje obawy pochodzą stąd, że w tej grze jest multum różnych postaci itd. Czy ci dwaj złoczyńcy odgrywają dużą rolę? Nie chcę czytać spoilerów, a jest ich tu pełno, w zasadzie cały temat, a chciałbym w końcu jakieś satysfakcjonujące zakończenie w grze czy tu go uświadczę? I pytanko (możecie dać w spoiler ewentualnie) jaką rolę Joker i Pingwin odgrywają w Arkham City, czy są tylko epizodycznymi postaciami (bossami do ubicia) czy jednak coś więcej?

Odnośnik do komentarza

Iquis, Joker jest głównym przeciwnikiem Batmana (chociaż w sumie trudno w AC określić głównego wroga) i jego wątek przewija się przez główne misje od początku do samego końca. Pingwin odgrywa zdecydowanie mniejszą rolę (i fabularnie i jeśli chodzi o czas jaki poświęcimy w misjach głównych z jego udziałem, a właściwie jednej misji), chociaż muszę powiedzieć, że cały wątek z Pingwinem najbardziej mi się podobał (ale reszta i tak jest niewiele "gorsza" i prawie każda misja główna jest majstersztykiem). W ogóle jeśli jesteś fanem Batmana to dziwię się, że jeszcze się zastanawiasz ;) .

 

Mam pytania co do znajdziek:

1. Niektóre "?" są zamknięte przez trzy przyciski znacznie oddalone od siebie, i nie jesteśmy w stanie na raz albo w krótkim czasie stanąć na wszystkich, więc jak odblokować te pytajniki? Teraz mi przyszło do głowy, że może podłożyć tam 3 ładunki wybuchowe i uruchomić jak jesteśmy koło pytajnika ale nie wiem?

2. Niektóre ściany do rozwalenia są w takim miejscu, że nie podłożymy tam ładunku wybuchowego. W AA niszczyło się te ściany tym potrójnym hakiem, ale przeszedłem główną kampanię i go nie zdobyłem (no chyba, że jest w misjach pobocznych), więc w jaki inny sposób dobrać się do tych ścian?

3. O co chodzi z "?" gdzie jak stajemy na płytkę to pojawia się zielona strzałka a powyżej jest niezapalony pytajnik, w który trzeba strzelić batarangiem jak się zapali?

4. Czasami jest tak, że jak staniemy na płytkę to zapalają się te pytajniki (w które trzeba strzelić batarangiem) ale automatycznie zamyka się do nich dostęp i nie ma jak w nie trafić i nie wiem o co chodzi?

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Mam pytania co do znajdziek:

1. Niektóre "?" są zamknięte przez trzy przyciski znacznie oddalone od siebie, i nie jesteśmy w stanie na raz albo w krótkim czasie stanąć na wszystkich, więc jak odblokować te pytajniki? Teraz mi przyszło do głowy, że może podłożyć tam 3 ładunki wybuchowe i uruchomić jak jesteśmy koło pytajnika ale nie wiem?

2. Niektóre ściany do rozwalenia są w takim miejscu, że nie podłożymy tam ładunku wybuchowego. W AA niszczyło się te ściany tym potrójnym hakiem, ale przeszedłem główną kampanię i go nie zdobyłem (no chyba, że jest w misjach pobocznych), więc w jaki inny sposób dobrać się do tych ścian?

3. O co chodzi z "?" gdzie jak stajemy na płytkę to pojawia się zielona strzałka a powyżej jest niezapalony pytajnik, w który trzeba strzelić batarangiem jak się zapali?

4. Czasami jest tak, że jak staniemy na płytkę to zapalają się te pytajniki (w które trzeba strzelić batarangiem) ale automatycznie zamyka się do nich dostęp i nie ma jak w nie trafić i nie wiem o co chodzi?

a wiec kilka ogolnych rad:

-pod znakami ? da sie zostawic explosive gel i jesli wybuchna to odpala "."

-slabe scianki z drewna da sie rozwalic glidujac w nie

-niektore platformy z "?" odznaczaja sie jesli dotkniemy ziemi wiec trzeba sie przemiescic na pozostale albo za pomoca linki albo latajac

 

a bardziej konkretnie to:

1. zaleznie od miejsca pewnie musisz graple gdzies wysoko i wyladowac na pozostalych albo uzyc linki by miedzy nimi przejechac.

2. wlec na glide w nie. mozliwe ze bedziesz musial sie rozpedzic dive bomb by doleciec do niektorych miejsc (np pod wejsciem do muzeum)

3. im mocniej w te platforme przywalisz tym wiecej strzalek zapalisz. wejdz na najwyzszy budynek w poblizu i traf dive bomb w platforme z "?" by zapalic wszystkie i dokoncz batarangiem.

4. musisz pewnie uzyc na nich explosive gel zanim je aktywujesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie....czy ta gra może mieć takie (pipi)nięcie (dla osoby która nie grała w część 1) jak w tamtym roku RedDeRedemp. ? bo recenzje mnie pozytywnie nakręcają!

 

Dziwne pytanie troche. Na taką "dorosłą" i poważną fabułę to nie licz, bo to w koncu bohater komiksowy... ale mysle ze mozna porówać te gry po względem trzymania klimatu, tylko że to zupełnie oddmienne klimaty. Nie masz nic przeciwko groteskowamu, komeiksowemu ale zarazem brudnemu klimatowi to łykaj. Na rozbudowanego sandboxa rodem z RDR to na pewno nie licz, Arkham City to wlasciwie taki duzy 1 level, 1 dzielnica miasta, mozesz przedostać sie z 1 konca mapy na 2gi w powiedzmy 2 min, wiec na nieprzebrane połacie terenu sie nie nastawiaj. Nie znaczy to ze nie ma tam tysiąca zakamarków ze skrtykami i ukrytymi pokojami. Kazda lokacja-budentek to dodatkowo jakby osobny level do zwiedzania. Jest co robić jak ktoś chce byc wszedzei widziec wszystko. No i gameplay świetny.

Odnośnik do komentarza

Co do wielkości miasta, jak nie będziesz bardzo skupiał się mocno na misjach dodatkowych to nawet nie poczujesz, że teren jest mały. Ba mi się wydał nawet dość duży w takim układzie :)

 

Co do fabuły to naprawdę 1 klasa jeżeli chodzi o gry, wciąga, chcesz wiedzieć co dalej, mocne wyraziste postacie itp itd.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...