Skocz do zawartości

Gamescom 2010


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej jednak cieszyłbym się gdyby obie części ME ukazały się na PS3. Fajnie, że ME2 wyjdzie na PS3, ale chciałbym jednak poznać od początku tę historię. Domyślam się, że raczej jest to wymagane, żeby w pełni cieszyć się "dwójką". I fajnie, że będzie więcej contentu w wersji PS3.

Rada + kubeł zimnej wody.

1. Pograj sobie w ME na PCcie. Nie ma jakiś nie wiadomo jakich wymagań.

2. Z tymi dodatkami to ja bym zachował daleko idący sceptycyzm, bo jak Donsterydo słusznie zauważył w Console Wars nie wiadomo o jakie dodatki chodzi. Podejrzewam, że wrzucą na płytę wszystkie dodatki, które można było ściągnąć za darmo z neta, natomiast płatne DLC (np. Kasumi, Overlord) nadal zostaną płatne i opcjonalne. Wątpię, żeby Bioware bawiło się w akcję 'samarytanin' ;)

Odnośnik do komentarza

Bardziej jednak cieszyłbym się gdyby obie części ME ukazały się na PS3. Fajnie, że ME2 wyjdzie na PS3, ale chciałbym jednak poznać od początku tę historię. Domyślam się, że raczej jest to wymagane, żeby w pełni cieszyć się "dwójką". I fajnie, że będzie więcej contentu w wersji PS3.

Rada + kubeł zimnej wody.

1. Pograj sobie w ME na PCcie. Nie ma jakiś nie wiadomo jakich wymagań.

2. Z tymi dodatkami to ja bym zachował daleko idący sceptycyzm, bo jak Donsterydo słusznie zauważył w Console Wars nie wiadomo o jakie dodatki chodzi. Podejrzewam, że wrzucą na płytę wszystkie dodatki, które można było ściągnąć za darmo z neta, natomiast płatne DLC (np. Kasumi, Overlord) nadal zostaną płatne i opcjonalne. Wątpię, żeby Bioware bawiło się w akcję 'samarytanin' ;)

 

walą nie te DLC, bardziej interesuje mnie to, żeby była ładnie zarysowana fabuła, wprowadzenie do świata ME itp. Nie znam środowiska ME, nie mam czasu na przechodzenie jedynki. Wystarczy mi film, animacja, krótka gra, coś pokaże, opowie i zaciekawi.

Odnośnik do komentarza

W czasie ME2 spotykamy masę ludzi z jedynki, którzy zaczynają zdanie od czegoś takiego: A... Shepard, pamiętasz mnie? Niektórzy mają też inne do nas nastawienie w zależności od podjętych decyzji w jedynce. Dawno grałem w jedynkę, ale niektórych kojarzyłem. Nawet nie chcę przypuszczać jak będą się czuć ludzie, którzy zaczynali od dwójki.

Odnośnik do komentarza

W czasie ME2 spotykamy masę ludzi z jedynki, którzy zaczynają zdanie od czegoś takiego: A... Shepard, pamiętasz mnie? Niektórzy mają też inne do nas nastawienie w zależności od podjętych decyzji w jedynce. Dawno grałem w jedynkę, ale niektórych kojarzyłem. Nawet nie chcę przypuszczać jak będą się czuć ludzie, którzy zaczynali od dwójki.

 

Grałem w obie części na PC i moim zdaniem powiązania z jedynką są nikłe. Ja srodze się rozczarowałem na tym szumnie zapowiadanym imporcie decyzji z jedynki. Może w dwóch zdaniach jakiś NPC o tym wspomina i tyle. Tych postaci co tak zaczynają jest parę (a i tak nic z tego nie wynika), a nastawienie do nas mają takie a nie inne ma związek z tym, co robimy w drugiej części.

 

Dla mnie jak ktoś zacznie przygodę z Shepardem od ME2 to tak jakby zaczął przygodę z Drakiem od Uncharted 2, po prostu nie zrozumie żartu: "last year model" (czy jakoś tak). W ogóle i tak Bioware zapowiedziało "wstęp" o tym co się działo w jedynce, więc nie ma się czym martwić. Co jednak nie znaczy, że ME można sobie odpuścić, bo jak dla mnie to jedna z najlepszych gier, nawet nie wiem czy, jak dla mnie, nie lepsza niż dwójka.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc, w ME2 przegrałem około 60h, a w ME1 jakieś 100h. Zrobiłem nawet maraton ME1->ME2 i nie dopatrzyłem się wielu nawiązań. Fakt, jest kilka NPCków którzy podchodzą i mówią "Shepard, a pamiętasz jak zrobiłeś to i to? No, u mnie wszystko ok", ale to są postacie marginalne, które nie mają żadnego wpływu na główną linię fabularną. Innymi słowy, zwykłe smaczki. Zresztą samo Bioware mówiło, że tak stworzyli dwójkę, aby znajomość jedynki nie była wymagana. Dlatego nie przesadzałbym z tą "masą NPC", a już w szczególności nie dramatyzowałbym nad odczuciami ludzi, którzy będą grali tylko w dwójkę.

Odnośnik do komentarza

Może przesadziłem z tą masą ( w końcu to Mass Effect ), ale nie pamiętam drugiej takiej gry, która w tak dobitny sposób pokazywałaby że to jest druga część gry. Zapominacie, że w opinii wielu MS w bardzo dużym skrócie po prostu "zabrało" użytkownikom PS3 możliwość zabrania w jedynkę i takie rzeczy mogą działać jak płachta na byka. Może wybiegam zbyt daleko w przyszłość, ale tak właśnie to widzę.

Odnośnik do komentarza

Ja tam skończyłem ME1 i ME2 w odstępie 2,5 roku i szczerze to jak raz przejdę grę to prawie nic z niej pamiętam, po 2,5 latach :)

 

Fakt, że ogólny zarys fabuły kleiłem, co z kim i dlaczego, ale smaczków to totalnie nie wyłapywałem , hhehe (a na tekst Shepard czy pamiętasz... to zawsze odpowiadałem nie i ziomek rozmówca mi przypominał, chyba z dwa razy pamiętałem o co chodzi :) )

 

Podsumowując sądzę, że dobry prolog zupełnie wystarczy , aby w pełni cieszyć się z ME2, bo mimo , że dużo nie pamiętałem z ME1, to za.(pipi)iście mi się podobał.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

GC w pełni, a o "I am alive" nic nie słychać :ermm:. Czyli, niestety, z gry wyszła pewnie jakaś kaszana, skoro UBI wstydzi ją się pokazywać (a premiera podobno w IQ '11). UBI zaś poleciało sobie w kulki (tak jak przy najnowszym SC), najpierw wydają klimatyczny trailer, a potem ich to przerasta.

 

Coraz mniejszy szacunek mam do tej firmy. Za czasów poprzedniej generacji wydali takie świetne serie jak SC, PoP, BG&E, a teraz zrobili (co prawdzie niezłego) AC i tylko na nim jadą (podobnie jak Activision ze swoim CoD). Co śmieszniejsze teraz, jak dla mnie, zasłużenie triumfuje EA, które kiedyś było znane z odgrzewanych kotletów, a dzisiaj możemy cieszyć się z takich (nowych) serii jak ME, DE, DA, Mass Effect czy Bulletstorm.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GC w pełni, a o "I am alive" nic nie słychać :ermm:. Czyli, niestety, z gry wyszła pewnie jakaś kaszana, skoro UBI wstydzi ją się pokazywać (a premiera podobno w IQ '11). UBI zaś poleciało sobie w kulki (tak jak przy najnowszym SC), najpierw wydają klimatyczny trailer, a potem ich to przerasta.

 

Coraz mniejszy szacunek mam do tej firmy. Za czasów poprzedniej generacji wydali takie świetne serie jak SC, PoP, BG&E, a teraz zrobili (co prawdzie niezłego) AC i tylko na nim jadą (podobnie jak Activision ze swoim CoD). Co śmieszniejsze teraz, jak dla mnie, zasłużenie triumfuje EA, które kiedyś było znane z odgrzewanych kotletów, a dzisiaj możemy cieszyć się z takich (nowych) serii jak ME, DE, DA, Mass Effect czy Bulletstorm.

 

Słowo w słowo, kropka w kropkę, przecinek w przecinek zgadzam się co do joty ;].

Dokładnie tak samo myślę, tak właśnie robi UbI. Za czasów Ps2/poprzedniej generacji też ich uwielbiałem a teraz już dawno straciłem szacunek do nich.

 

Też ubolewam z SC ale to samo zrobili przy Driverze, przy właśnie Im Alive, przy BG&E2 ... brak mi słów na żabojadów-tchórzów na ich chorą politykę.

 

Za to EA jeszcze do niedawna nie lubiłem odcinaczy kuponów i fanów dlc tak teraz w pełni im wybaczam.

Bo zalewają rynek nowymi grami i przede wszystkim z najwyższej półki.

 

Do tego świetne ceny ich gier na starcie. No i jeszcze ten świeżutki news z TGS.

 

Gdyby jeszcze nie te kody online ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Ogólnie te GC to była bieda.

 

- brak Rockstar, pewnie ich Niemcy nie wpuścili na wystawę :potter:

- brak The Last Guardian,

- brak Beyond Good & Evil 2

 

Na plus dobre pokazy Enslaved i Infamous 2.

 

Akurat brak tych gier/wydawców był pewny. Trzeba sobie nie robić takich nadziei :P i cieszyć się z tego co dają, bo do tych rzeczy co wymieniłeś można, jak dla mnie, doliczyć: data premiery i pokaz Portal 2, ME2 na PS3 i niezłe pokazy: Bulletstorm, Motorstorm 3 czy NfS. No i do tego masa nowych gameplay i info.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Ogólnie te GC to była bieda.

 

- brak Rockstar, pewnie ich Niemcy nie wpuścili na wystawę :potter:

- brak The Last Guardian,

- brak Beyond Good & Evil 2

 

Na plus dobre pokazy Enslaved i Infamous 2.

 

Akurat brak tych gier/wydawców był pewny. Trzeba sobie nie robić takich nadziei :P i cieszyć się z tego co dają, bo do tych rzeczy co wymieniłeś można, jak dla mnie, doliczyć: data premiery i pokaz Portal 2, ME2 na PS3 i niezłe pokazy: Bulletstorm, Motorstorm 3 czy NfS. No i do tego masa nowych gameplay i info.

 

No może niepotrzebnie robiłem sobie nadzieję, ale TGS już chyba na starcie będzie lepszy, bo tam Ueda na pewno pokaże The Last Guardian, tylko nie wiadomo w jakiej formie (trailer, gameplay).

Odnośnik do komentarza

Ogólnie te GC to była bieda.

 

- brak Rockstar, pewnie ich Niemcy nie wpuścili na wystawę :potter:

- brak The Last Guardian,

- brak Beyond Good & Evil 2

 

Na plus dobre pokazy Enslaved i Infamous 2.

 

I Bulletstorm bym zaliczył do dobrych pokazów ;].

 

Śmiać mi się chce z tego co napisałeś odnośnie R* to znaczy w sensie pozytywnym hehe. Bo widzę jak "komisja niemiecka" GamesCom sprawdzająca developerów ich gry czy nie są za brutalne itd. modliła się żeby R* nie przyjechało ;p. Albo jak R* pokazało nowe GTA/Agenta to szkopy ich z miejsca wyrzuciły :turned:

 

A już tak na poważnie co jest z R* - Agentem i całą resztą ;/ O ile Tle Last Guardian można być niemal pewnym na TGS tak R* można być pewnym, że nie będą. No chyba, że nowe GTA dzieje się w Tokio :turned:

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Na TGS to raczej japońscy wydawcy będą promować swoje gry, może Capcom pokaże coś nowego, może Konami pokaże Silent Hilla. Jeśli R* nie było na E3 i GC, to na pewno zabraknie ich na TGS, bo skośnookich ich gry nie interesują i w druga stronę to samo, dla R* japoński rynek nie jest głównym targetem.

Odnośnik do komentarza

Nom.

 

Ale zobacz wczorajszy news co wkleiłem w "bez komentarzy" EA deklaruje się na TGS i ma zapowiedzieć nowe tytuły (ME2 ;p;p;pp marzy).

Choć tak jak mówisz R* na pewno nie będzie. Nie wiem co oni planują.

 

Konami mogłoby pokazać SH i risinga.

EA zapowiedzieć ME2.

A Capcom RE6 ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...