Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

wysoki poziom trudnosci tej gry to mit ;)

 

godzine walczylem z przejsciem z depths do pierwszego ogniska blighttown. w koncu wkurzony jak trzeba wykonalem sprint: zjechalem po drabinie z kanalu, przebieglem obok trzech grubasow, zostawilem za soba te fioletowe grmliny, a kiedy skonczyla mi sie kladka skoczylem w przepasc i... wyladowalem 10m od ogniska i nawet nie bylo tu cieplego powitania. dramatico ;)

Odnośnik do komentarza

ja przeleciałem na pałę ten pierwszy fragment brighttown, ale jeszcze tam wroce... queelag, discharge, motyl... poumierali...teraz chyba czas na wilka i anor... masakrycznie duzo rzeczy odkrywam, ktore przeskoczylem gajac pierwszy raz... az wstyd, ze po zabiciu queelag polecialem dalej nie wiedzac, ze tam sie konwenant zalokowal; no i pomijam fakt, ze za pierwszym razem, zanim skindlowalem sobie jakiekolwiek ognisko lub podnioslem lvl estus'a, to zabito mi firekeeperke, a nikt nie potrafil mi powiedziec, ze pajeczy konwenant moze lvlowac estusa ;)

 

strasznie malo shardow mam wszelkiej masci; po ubiciu motyla (za pierwszym podejsciem ;)) chce teraz zroic z duszy tarcze... znow na wiki czas... :/

Odnośnik do komentarza

potrzebuję pomocy w dwóch kwestiach:

1) covenant kota po przystąpieniu do niego zablokował mi możliwość farmienia dusz z tych czterech wariatów, którzy skakali ze schodów w przepaść (wiadomo o co chodzi); w ich miejscu pojawił się jakiś tam rycerzyna; próbowałem szukać na YT co z tym dalej robić, ale jedyne o znalazłem i zaciekawiło mnie, to

 

zabicie rycerzyka i kota, w zamian za to coś się tam dostało;

 

czy jeśli to zrobię, to wróci mi możliwość farmienia w tym miejscu, czy to już przepadło?

(chciałem trochę dexa doładować, ale zanim cokolwiek zacząłem farmić poleciałem do kota i wszystko przepadło)

2) covenant queelag sister (chyba) w każdym razie to ta niemowa zaqueelag queen; wiem, że

 

po jej ubiciu wypada firekeeper soul

 

ale z jakimi konsekwencjami powinienem się liczyć po dokonaniu tego?

 

w ogóle czy ubijając obie istoty mogę się liczyć z jakimiś następstwami w świecie gry, czy raczej nie ma większych zmian?

(wiem, wiki... ale czytam na okrągło i nadal nie łapię tych zależności co może się stać po śmierci danego npc)

Odnośnik do komentarza

potrzebuję pomocy w dwóch kwestiach:

1) covenant kota po przystąpieniu do niego zablokował mi możliwość farmienia dusz z tych czterech wariatów, którzy skakali ze schodów w przepaść (wiadomo o co chodzi); w ich miejscu pojawił się jakiś tam rycerzyna; próbowałem szukać na YT co z tym dalej robić, ale jedyne o znalazłem i zaciekawiło mnie, to

 

zabicie rycerzyka i kota, w zamian za to coś się tam dostało;

 

czy jeśli to zrobię, to wróci mi możliwość farmienia w tym miejscu, czy to już przepadło?

(chciałem trochę dexa doładować, ale zanim cokolwiek zacząłem farmić poleciałem do kota i wszystko przepadło)

2) covenant queelag sister (chyba) w każdym razie to ta niemowa zaqueelag queen; wiem, że

 

po jej ubiciu wypada firekeeper soul

 

ale z jakimi konsekwencjami powinienem się liczyć po dokonaniu tego?

Kota nie ubijałem ale co do drugiego pytania mogę odpowiedzieć, że jesli zabijesz siostrzyczkę to napadnie Cię ten pełzak, jej posługiwacz. Nie będziesz mógł wstąpić do Chaos Covenant, nie będziesz też mógł korzystać z ogniska w tym miejscu (ale nadal możesz się tutaj teleportować z innego).

w ogóle czy ubijając obie istoty mogę się liczyć z jakimiś następstwami w świecie gry, czy raczej nie ma większych zmian?

(wiem, wiki... ale czytam na okrągło i nadal nie łapię tych zależności co może się stać po śmierci danego npc)

Podaj konkretne przykłady będzie łatwiej. Czasem niedostepne będą opcjonalne questy, czasem nie da rady przywołać danej postaci do pomocy, w przypadku zabicia sklepikarzy logicznym nastepstwem będzie brak możliwosci dokonania zakupów, zabicie firekeeperów=zgaszenie ogniska, zabicie osób rekrutujących do danego covenantu = brak możliwosci przystąpienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dzieki Ornit. o takie info mi chodzilo.

chcialem wiedziec czy sa jakies bardziej zaawansowane nastepstwa zabicia npc od covrnantow. brak mozliwosci przystapienia do covenant czy zrobienia zakupow byly przeciez oczywiste ;)

 

teraz moze ktos mi wytkumaczy co sie stalo na polanie przed kotem

 

otworzylem drzwi zapieczetowane, tam gdzie farmi sie czterech maderfakerow. poszedlem do kota, przystapilem do covenant, polecialem do ogniska, wracam i cisza... przeciwnicy stoja, nie atakuja, pogadac z nimi nie mozna. stal gosc extra, z wielkim zaokraglonym mieczem. poszedlem do jednej z ofiar farmienia, przejechalem mu po czuprynie wlocznia i zaczeli atakowac na nowo, ale z tym gosciem z covenantu, od tego wielkiego miecza. WTF? nawet nie wiem czy isc teraz do kota ;)

 

o co chodzi jakby? ci czterej byli z covenantu i mi odpuscili jak do niego wstapilem, czy co? cos jeszcze moge tam zdzialac?

Odnośnik do komentarza

dzieki Ornit. o takie info mi chodzilo.

chcialem wiedziec czy sa jakies bardziej zaawansowane nastepstwa zabicia npc od covrnantow. brak mozliwosci przystapienia do covenant czy zrobienia zakupow byly przeciez oczywiste ;)

 

teraz moze ktos mi wytkumaczy co sie stalo na polanie przed kotem

 

otworzylem drzwi zapieczetowane, tam gdzie farmi sie czterech maderfakerow. poszedlem do kota, przystapilem do covenant, polecialem do ogniska, wracam i cisza... przeciwnicy stoja, nie atakuja, pogadac z nimi nie mozna. stal gosc extra, z wielkim zaokraglonym mieczem. poszedlem do jednej z ofiar farmienia, przejechalem mu po czuprynie wlocznia i zaczeli atakowac na nowo, ale z tym gosciem z covenantu, od tego wielkiego miecza. WTF? nawet nie wiem czy isc teraz do kota ;)

 

o co chodzi jakby? ci czterej byli z covenantu i mi odpuscili jak do niego wstapilem, czy co? cos jeszcze moge tam zdzialac?

Dokładnie, oni wszyscy są w jednej bandzie. Teraz możesz założyć pierscień, który dostałes od Alviny czy jak jej tam i będziesz przyzywany na polanę by być gankowanym przez wszelkiej masci rainbow brothers ;)

Odnośnik do komentarza

Koci Ring działa chyba bez względu na to gdzie się znajdujesz. Musisz mieć go wyekwipowanego tylko. Zostajesz przywołany do lasu kiedy pojawią się w nim gracze, których należy unieszkodliwić. Na ogół (jesli grasz na konsoli) będą to skaczący jak ninja trzej tankowie (full Giant's set/Havel) z ognistymi Zweihanderami robiący lagstaby z drugiego końca ekranu.

 

Jesli chcesz żeby kot powrócił musisz odkupić swoje grzechy u goscia z wieży, przed którą walczyłes z gargulcami.

 

edit: jak jestes w covenancie to bez względu na to czy masz zalożony pierscień czy nie, oni Cie nie zaatakują.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Cały czas uciekaj w tył, mając namierzonego Ornsteina, jeśli odleglosc sie zwiekszy miedzy wami to wtedy poleci w twoja strone w szybkim ataku, jak juz udezy, to wtedy jest twoja szansa na zrobienie mu damage, i tak w kolko. Potem walka z Osrteinem bedzie z górki, po każdym ataku który on zrobi, podbiegasz do niego i walisz atak z biegu, po czym uciekasz. Ogólnie to lepiej weź Solaira do pomocy albo/i jakiegoś summon playera.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie o covenant warrior of sunlight; wiem, że wymaganie było 50lvl FTH, a po patchu 1.05 spadło do 25lvl. tylko teraz mam pytanie apropo obnizenia tego pulapu przez pomaganie innym w zabijaniu bossa; czy po latce 1.05 i spadku tego poziomu do lvl 25 dalej ta pomoc innym obniza ten pulap, czy to juz sztywno jest ustawione na stale?

 

mam faith 8 i raczej go nie chce rozwijac, wiec teoretycznie z 25lvl obnizenie wymogu na 8 to powinno byc pokonanie 4 bossow, a to zrobilem... kilka razy capra, 2-3 razy queelag, a mimo to, nie moge przystapic docovenant; chyba, ze w zlym miejscu probuje: chodzi o ten "balkonik", gdzie stoi rycerz ze sloncem na klacie, zaraz pod miescem z czerwonym smoczyskiem, ta?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...