Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Brave Exvius był fajną grą, ale typowym przykładem na to, jak mechanika F2P/Gacha rujnuję wszelką frajdę. No szkoda, nie ukrywam. Też w to grałem dość długo blisko 10 lat temu.

 

Ever Crisis też to czeka i pewnie znacznie szybciej. Mnie też się odechciewa grać i też miałem już kryzys (he-he-he), żeby rzucić to w cholerę. Za dużo czasu się marnuje na grind.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Suavek napisał(a):

Akurat Brave Exvius był fajną grą, ale typowym przykładem na to, jak mechanika F2P/Gacha rujnuję wszelką frajdę.

 

Chyba jakoś po roku rzuciłem? Gra miała bardzo agresywny p2w, odkładałem na banner, a miesiac pozniej już sie meta zmieniała bo wyszła kolejna przegieta postac, do tego jeszcze bylo trzeba miec duplikaty. Dziwie sie, ze az tyle lat wytrzymali, pewnie siła marki. Wiele mobilek testowalem, w dwie gram od 7 lat i nigdy w nich nie wydalem pieniedzy. Z checia do grania roznie bywalo, ale w obu mam gildie, z niektorymi ludzmi mamy sie w znajomych na facebooku, jakies paczki sobie wysylamy, wiec community trzyma.

Teraz to sword of convallaria ogrywam, to tez nie ma p2w zadnego w sumie, wszystkie postacie uzyteczne i podoba mi sie ten pixel  art.

 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Shen said:

@Labtec @Suavek @Szwed

prawie nie gram, bo sie wkrecilem w Sword of Convallaria [ polecam fanom FFT ] ale widze, ze sporo ciekawych zmian i usprawnien, wiec moze wroce do bardziej aktywnego grania.

 

 

 

Tak od kiedy wróciłem to zacząłem się szykować na pierwsze urodzinki bo było o tym już mowa ze będzie się działo

image.png.9744dcffa0c7aa0d893f45cc38274459.png
jak bym kupił jeszcze season pass to wpadnie extra 7500

 

 

Teraz już jest pre-event i zaczęli rozdawać trochę rzeczy i sporo prostych misji wiec polecam się logować co dzienne

 

poprawkii:

 

r/FFVIIEverCrisis - Very promising list of improvements being made to the game!

 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

FF1 Pixel Remaster zrobiony na 100%

Wiele lat temu na szybko przeszedłem wersje na PSP, która wygląda trochę inaczej i ma więcej dodatków post-game ale w Pixel Remasterach chcieli być bardziej zbliżeni do oryginału wiec tego brakuje,

Nie ważne bo uważam ze gierka jak na swoje lata to trochę monotonna i najlepiej ogrywać na telefonie/handheld na krótkie posiedzenia a prosta fabuła nie umknie nawet jak wróci się po jakimś czasie do gry.
Użyłem oczywiście wygód dzisiejszych co daje Pixel Remaster czyli x4 EXP i Gil, wszystko zajęło jakieś 14-15 godzin, grindowac nie musiałem ale trochę czasu poszło na rarytasowe moby, nie które nie chciały się pokazać nawet po 30-35 minutach biegania w kółko.

 

Trzeba będzie zacząć FF2:PR nie długo ale chyba coś ogram innego najpierw, trzeba trochę odpocząć od piksli i prostej fabuły

 

2O9A2277.thumb.jpg.8dd8d6b49ffb080bc25babfe421f8a5a.jpg2O9A2268.thumb.jpg.1beb263b02403140c4759a40fb34403d.jpg

 

download(3).thumb.jpg.c028c243c74a967fd6b4772d709ac96d.jpg

 

download.thumb.jpg.734b980c7eefe1a89de1db2235c6cfed.jpg

 

download(1).thumb.jpg.547a1ff63068850be3d39eaec87ab072.jpg

 

download(2).thumb.jpg.8e902e8f52c99012a6d374f8ef316581.jpg

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja dla klimatu jeszcze zmieniłem czcionkę na "pixelową". Ta powyższa mi nie pasuje coś.

 

Nie mam sentymentu do klasycznego FF, bo pierwsza moja styczność z grą to była właśnie wersja PSP. I choć jak piszesz jest to bardzo prosta formuła, to mimo wszystko wciągała, a oprawa AV umilała zabawę (plus przenośność PSP / Steam Deck).

 

Z Pixel Remaster również bawiłem się bardzo dobrze. Przejście bez boosterów ani wyłączania random encounterów z kompletem osiągnięć zajęło mi niecałe 12h, więc nawet nie mogę powiedzieć, żeby i w takiej formie była to jakoś szczególnie męcząca gra.

 

Kolejne w planach, aczkolwiek niekoniecznie chronologicznie. Bo FF2 na PSP tak mnie wymęczył, że nie wiem, czy chcę drugi raz do tej gry podchodzić, nawet z udogodnieniami...

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Suavek napisał(a):

Kolejne w planach, aczkolwiek niekoniecznie chronologicznie. Bo FF2 na PSP tak mnie wymęczył, że nie wiem, czy chcę drugi raz do tej gry podchodzić, nawet z udogodnieniami...

Udogodnienia są takie, że bardzo szybko mozna sie zrobic przepakowanym i mozna sie skupic na fabule. Przechodzilem zaraz po jedynce i mimo, że to ta sama generacja, to przeskok jakosciowy bardzo duzy. Nie wiem co cie tak wymeczylo, jesli rozwijanie postaci wlasnie, to juz nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Suavek napisał(a):

Ledwo odpaliłem tego Ever Crisis na rocznicę i już mi się odechciało, prawdę mówiąc. Ładnie cisną power creep, czy tam P2W.

 

ACZKOLWIEK kostium Tify...

 

2484110_4128.thumb.jpg.135f7f22f110e05b4e5d199e32cc8ad1.jpg

 

A co tam jest p2w? Nie śledziłem w ostatnim tygodniu newsow, tylko daily i log out. Gra zarabia niecałe 1,5 miliona miesięcznie, to może być ostatnia rocznica.

 

gift code na 30 potek 1stAnniversaryCOM

 

ale lipa, jedyny banner to Cloud ktego nie uzywam, czekam na Aerith

Odnośnik do komentarza

Clouda używam, broń zdaje się mocarna, ale nie podoba mi się kostium.

 

Czekam na banner babek, to na którąś się zdecyduję na pewno. Tifa kusi dla samego kostiumu. :boomer: Ale częściej używam Aerith.

 

Tego Branding się obawiałem, ale wygląda na to, że itemy dropią z eventów dość ładnie. Reszta to kwestia RNG. Użyłem kilka tych najsłabszych i trafiłem nawet niezłe bonusy x3. Ot kolejny element losowy.

 

Nie jestem pewien co do tych Ultimate Weapons, gdyż wydają się mocarnym dodatkiem. Te dostępne "za darmo" są raczej średnie. Co innego te z bannerów, ale 0,3% szans na drop... :reggie:

 

Ta eventowa wieża idzie jak krew z nosa... Odpalam na Recommended i czekam, bo przechodzi się samo.

 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Suavek napisał(a):

Clouda używam, broń zdaje się mocarna, ale nie podoba mi się kostium.

 

Chyba najwiekszy plus tych kostiumow, czego nie spotkalem w innych grach to jest, ze mozesz sobie "ubrac" kostium z lepszymi statami, a wyglada wziąć z innego. Mam jeden ulubiony dla Zacka, ale jego staty rzadko są przydatne.

 

16 minut temu, Suavek napisał(a):

Co innego te z bannerów, ale 0,3% szans na drop... :reggie:

Zobaczymy jak bedzie, jesli nie bedzie contentu pod nie robionych to olać. Zazwyczaj takie rzeczy to pokazówka dla wielorybow.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shen napisał(a):

czego nie spotkalem w innych grach to jest, ze mozesz sobie "ubrac" kostium z lepszymi statami, a wyglada wziąć z innego

 

Transmog? Częsty od wielu lat, nawet w dużych grach jak Cyberpunk, Asasyn, Monster Hunter (chyba od World nawet), Hogwart, Wow, Diablo chyba od trójki nawet a nie czwórki itd.

Odnośnik do komentarza

Dobra, mam wreszcie trochę wolnego więc mogę przysiąść i popullować itd. Mam 75k+ kryształów na tę okazję. Gram głównie składem Cloud + Aerith + Matt (wcześniej Red), ale nigdy nie zagłębiałem się w bronie, materie itd. Niczego też nigdy nie pullowałem, poza tym co dostaję za darmo.

 

Jakieś rady, co powinienem próbować zdobyć, poza Fairy Tale dla Aerith w bannerze? I czy w ogóle warto teraz to pullować? A może powinienem Matta wymienić na kogoś innego (mam go w teamie dlatego, że mam dla niego rozwinięty miecz z eventu, tę rybę-miecz xd)?

 

Tbh, google wypluwa mi zawse jakieś tier listy itd sprzed pół roku czy coś, więc ciężko mi się w tym odnaleźć -.-

Odnośnik do komentarza

Pulle raczej dla postaci, które używasz, z takich czy innych powodów. W bannery warto inwestować także ze względu na kostiumy, które mogą być dobre same w sobie i/lub suplementują daną broń.

 

Obecny banner Clouda b.dobry, ale może warto poczekać na kolejne postacie, np. Aerith. Ten z Cloudem tak prędko nie zniknie, więc jeszcze zdążysz w razie czego.

 

Ogólnie są lepsze i gorsze bronie, ale w tej grze bardzo dużo zależy od sytuacji. Czasem broń z dużym DPS będzie musiała być zastąpiona czymś z np. PDEF/MDEF dla drużyny, bo inaczej boss zmiecie nas w 10 sekund. Albo nie raz musiałem brać broń, która ma określony Sigil Boost, czy inną dodatkową zdolność (np. zmienia materię Cure na AOE). To tylko przykłady.

 

Tu jest fajna stronka (jak działa), gdzie można sobie podejrzeć dane ekwipunku itp. - https://ff7.dev/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Szwed napisał(a):

 

Jakieś rady, co powinienem próbować zdobyć, poza Fairy Tale dla Aerith w bannerze? I czy w ogóle warto teraz to pullować?

Murasame, Skysplitter, Maritime dla Clouda dla dps

 

12 minut temu, Szwed napisał(a):

 Gram głównie składem Cloud + Aerith + Matt

Matt i Aerith to glownie supporty, a gra to dps race, jedna z tych postaci do wyjebania i dodaj jakiegos dd jak Tifa, Zack, Vincent czy Seph

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jednak nowe bannery wypuszczają pojedynczo. Teraz jest Yuffie. Broń dobra, ale chyba nie jakiś must-have. Kostium spoko, ale fajniej wyglądał na obrazku. Czekam na Tifę i Aerith.

 

Nie lubię tych eventów Battle Ranking, co sami sobie wybieramy utrudnienia dla punktów. Idzie to jak krew z nosa i frajdy nie ma w tym żadnej.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Suavek napisał(a):

Jednak nowe bannery wypuszczają pojedynczo. Teraz jest Yuffie. Broń dobra, ale chyba nie jakiś must-have. Kostium spoko, ale fajniej wyglądał na obrazku. Czekam na Tifę i Aerith.

 

Nie lubię tych eventów Battle Ranking, co sami sobie wybieramy utrudnienia dla punktów. Idzie to jak krew z nosa i frajdy nie ma w tym żadnej.

Ja chyba koncze z ever crisis, nie ma bannerow dla postaci ktorych uzywam a i tak jak mam chwile to gram w te druga mobilke.

Odnośnik do komentarza

No tak ogólnie to bardzo mądra decyzja. ;)

 

Ja pierwotnie miałem w to zagrać tylko dla Story, ale ewidentnie mam przejawy FOMO i temu podobne, przez co pogrywam daily. Ale że robię to na PC często ze zminimalizowanym oknem z walką na Auto, to nie tracę AŻ tyle czasu, jak by się mogło wydawać. Tak sobie to przynajmniej tłumaczę...

 

Odstawiłem inną mobilkę niedawno i czuję ogromną ulgę. Zakładam, że tu by było podobnie. Ale dopóki nie czuję się jakoś znacząco przytłoczony, to niech gierka jeszcze zostanie. Jeśli jednak dniówki zaczną wymagać godziny klikania, lub więcej, to również podejmę tę dojrzałą decyzję i rzucę grę w cholerę.

 

Czasem taka dawka dopaminy przy gachy, albo poczucie drobnych postępów są fajne, ale zdaję sobie sprawę, jakie praktyki za tym idą. Że to niekończąca się pogoń za umownym ulepszaniem wirtualnej drużyny.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Suavek napisał(a):

Czasem taka dawka dopaminy przy gachy, albo poczucie drobnych postępów są fajne, ale zdaję sobie sprawę, jakie praktyki za tym idą. Że to niekończąca się pogoń za umownym ulepszaniem wirtualnej drużyny.

Ja musze miec chociaz jedna, musze cos robic jak cardio krece, rowerek,  schody albo szybki marsza pod gorke. Bez tego sie nudzilem. No i w tej drugiej grze story moim zdaniem lepsze i chyba jest juz całe, a przynajmniej są już jakies zakonczenia, bo są różne sciezki, a w ever crisis czekasz miesiacami na kolejny chapter.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...