Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Szczekał?

Przy którejś z misji coś mi szczekało przy wyjściu w helikoptera ale psa nie znalazłem. ;-/

 

Ponawiam pytanie:

Jak zwiększyć zapasy amunicji/wytrzymałość tłumika?

szczekal i ocelot powiedzial zebym go zabral. Jest malutki zobaczylem go przez noktowizor dopiero

 

co do ammo mowilem juz mozna zamówić zrzut odnawia amunicje i tlumiki we wszystkich broniach jakie masz na sobie

Odnośnik do komentarza

 

A teraz nie dość, że po raz ciul wie który przechodzę MGS3, to jeszcze Ground Zeroes muszę ponownie ukończyć, bo już zapomniałem, co tam się działo :P

Przecież tam były łącznie może cztery cut-scenki. Jak można raptem tyle zapomnieć? ;) 

 

W każdym razie GZ na PS3 wygląda kozacko, więc jak PP trzyma ten sam poziom to posiadacze starych maszynek nie mają powodów do narzekań.

Noooo, wygląd wyglądem, ale z dwojga złego wolałbym, żeby gra wyglądała gorzej, ale trzymała przynajmniej te 30fps.

 

No stary już jestem, to i się zapomniało :P

 

A co do płynności, to nie zauważyłem jakichś strasznych dropów. To nie Dark Souls w Blighttown, bym się czepiał - na PS3 GZ prezentuje się i chodzi świetnie.

Żeby nie było - PP wezmę już na PS4, które w międzyczasie zdążyło się u mnie zadomowić (przez inną grę z gatunku "animacja tnie, że nie da się grać"  - Wiedźmin 3 - jakoś też nie narzekam), ale gdybym nadal nie posiadał "żylety" to akurat w przypadku MGSV bym nie płakał, bo widzę, że nie pokpiono sprawy z wersją na stare maszynki. Ba, zresztą dokładnie taki scenariusz przewidywałem - byłem przekonany, że PS4 to u mnie jeszcze melodia odległej przyszłości, a Ground Zeroes utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje PS3 dostanie świetną wersję Phantom Pain.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bronie ulepszamy poprzez je używanie, czy po prostu polepszamy je za pomocą jakiś materiałów/kasy itp.

 

przez używanie? to nie skyrim ;p

ulepsza sie bronie w bazie, dalsze ulepszenia wymagają większego poziomu sekcji badawczej a poziomy sekcji zależą od ilości i jakości chłopaków jakich mamy zwerbowanych

dodatkowo troche kasy i czasem jakieś materiały (ale nie zbyt dużo)

licząc z ulepszeniami to broni i zabawek będzie pewnie ze 300

 

 

To trochę słabo, jeżeli esencją MGSV jest zbieractwo.

 

jaja sobie robią. jak lubisz to zbierasz (ja lubie) jak nie lubisz to trzaskasz fabułe (większość skrzynek jakie spotkałem było np w domku w którym siedział cel danej misji, czyli pod ręką w miejscach do których i tak sie wchodzi. raczej to nie jest tak żeby cokolwiek zdobyć musisz lecieć na koniec mapy do największej dziury. rzeczy leżą w okolicy naszych działań. jakieś ukryte pewnie też bywają ale nikt nie zmusza by ich szukać)

 

 

oooo właśnie, powiedzcie jaka muza z lat 80' leci na walkmanie. jest d. bowie?

 

na początek jest mało kaset, ale bowie jest akurat, kasety sie spotyka w róznych lokacjach, zwykle w jakichś domkach gdzie sie kręcą wrogowie. łatwo można poznać bo są w magnetofonach i grają cały czas więc jak sie zbliżamy to odrazu słychać muze i wiadomo że w okolicy jest kaseta

 

oprócz muzyki oczywiscie dostaje sie sporo kaset fabularnych, z róznymi rozmowami i briefingami (są też kasety przypominające historie z PW i GZ oraz lekki update co sie działo jak snake spał)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

Szczekał?

Przy którejś z misji coś mi szczekało przy wyjściu w helikoptera ale psa nie znalazłem. ;-/

 

Ponawiam pytanie:

Jak zwiększyć zapasy amunicji/wytrzymałość tłumika?

szczekal i ocelot powiedzial zebym go zabral. Jest malutki zobaczylem go przez noktowizor dopiero

 

co do ammo mowilem juz mozna zamówić zrzut odnawia amunicje i tlumiki we wszystkich broniach jakie masz na sobie

 

 

 

O zrzutach wiem. ;-) Swoją drogą troche głupio wygląda robienie zrzutu do środka bazy przeciwnika ;-)

 

Quiet dołącza sama czy trzeba coś dodatkowego zrobić? (mam ją już w bazie) 

Edytowane przez Ptasiek
Odnośnik do komentarza

weź te screeny w spoilery zanim dostaniesz bana

 

 

warto lizac sciany w pierwszej misji na koniu?

 

raczej nie warto, zresztą przypominam że można iść też na freeroam i pozwiedzać okolice które były na misji, i wtedy sobie pozbierać fanty. nie ma przymusu zbierania tego w czasie konkretnej misji

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Właśnie miałem pierwszy bossfight

z Quiet

i jeszcze coś co mozna by uznać za przedsmak walki z

nowym Metal Gearem

Pomimo tego, ze MGSV formą rózni się od poprzednich częśći (1-4) to w takich momentach jak te dwa wspomniane duch prawdziwego mgs'a nie daje o sobie zapomnieć - szczególnie lokacja w pierwszym bossfighcie jest mega klimatyczna i sam design walki to stary dobry metal. Aż sie boję pomyśleć co będzie dalej, bo akcja powoli zaczyna nabierać tempa. Nie pasuje mi tylko strasznie Big Boss(o ile to w ogóle on), który jest praktycznie niemową i generalnie mam wrażenie że tym razem Kojima przegiął w drugą stronę i fabuły w formie cutscen jest póki co jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza

opisze na szybko akcje jaką miałem

 

niby bez żadnych spoilerów, ogólniki i gameplay ale niech bedzie w spoilerze

 

 

 

jedna z pierwszych misji trzeba bylo zniszczyć 3 obiekty.

zakradłem sie najpierw z góry i sobie poskanowałem ludzi (było ich z 12, na szczęscie dwóch poszło na patrol gdzieś dalej), kilku z nich miało niezłe statsy więc chciałem ich wysłać do bazy (swoją drogą może przyczepiać znaczniki do ludzi, dzięki temu wiedziałem którzy są ci fajni na eksport). zakradłem sie kompletnie z drugiej strony i zacząłem po kawałku usypiać typów.

uśpiłem wszystkich (normalnie nie było by to potrzbne do wykonania misji ale chciałem kilku eksportować a stali zbyt blisko siebie żeby można było wyciągać balony przy nich). zaczynam wysyłać i widze kurde że sie niektórzy zaczynają budzić (znacznie szybciej niż sie spodziewałem), w panice uśpiłem ich znowu i już kończyła mi sie amunicja usypiająca (znowu bo wcześniej poprosiłem o zrzut). i kurde wyobraźcie sobie siedze w środku bazy i z każdej strony otoczony śpiochami którzy sie zaczynają budzić, by oszczedzić resztke ammo dobiegłem do dwóch obudzonych i za pomocą CQC ogłuszyłem, na szybko  w panice wysyłam balonami tych fajniejszych aż tu nagle idzie widze ze dwóch kolejnych wraca z patrolu (ci co na początku sobie poszli) - w turbo panice zakradam sie i usypiam ostatnimi nabojami. wracam już z myślą o podkładaniu ładunków pod te 3 obiekty ale okazuje sie że ci ogłuszeni po którkiej chwili już sie obudzili... załączył sie reflex mode ale miałem wyekwipowane C4 i w panice nie zdążyłem zmienić broni i bum! alarm! no to już na chama z karabinu ich zastrzeliłem, niby reszta spała ale caly czas komunikaty z bazy szły że alarm i pewnie zaraz posiłki sie zlecą. więc biegiem latam po lokacji i podkładam ładunki. w tym momencie jeszcze przyszła burza piaskowa i nic nie widziałem (chociaż znowu sie ktoś obudził i  też mnie nie widział więc to mnie uratowało troche). podłożyłem 3 ładunki i biegiem spieprzam widząc że całą reszta sie obudziła i sie miota.

z daleka zdetonowałem ładunki i uciekam z obszaru misji.

uf.

no i uciekając trafiłem na ciężarówke którą na samym początku zatrzymałem i "ukradłem" więc dla jaj wsiadłem i ciężarówką wyjechałem z misji - co okazuje sie było opłacalne bo dzięki temu przejąłem ją na własność (myślałem że tylko fultonem można to zrobić - ale jeszcze nie mam na tyle ulepszonego by kraść pojazdy).

no i po mini scence jestem już we freeroamie w ciężarówce przemalowanej w barwy DD.

niby koniec opowieści ale jeszcze coś.

podjechałem kawałek i chciałem sie pobawić bazą na droidzie i zobaczyć nowe nabytki po misji. miałem dobre przeczucie że do zabawy schowałem sie w krzaki, bo po paru minutach słysze dźwięk samochodu - kolejna ciężarówka jechała drogą i widząc moją wyszły ziomki i zaczeły węszyć. no więc z krzaków zdołałem ich jakoś uśpić.

 

no i tyle - cała misja trwała z 50 min, z czego jej finał opisany wyżej z niecałe 10 min, reszta to kombinowanie (oczywiście spokojnie można to było zrobić o wiele szybciej ale chciałem sie pobawić)

 

 

 

za(pipi)ista gra! polecam1 ;)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...