Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie MGS-y były całością, przegadane, przefabularyzowane ale były (pipi) w jednym kawałku. Tu jest taki roz(pipi)aj, że ciężko to strawić. Sandbox może fajny ale MGS słaby. Taką fabułę to by byle japoński freek napisał na kolanie na szkolnej przerwie. Jakaś taka hasłowa, z grubsza o coś tam chodzi ale to tylko wymówka do przechodzenia dalszych misji. Do Peace Walkera Kojima się nie przyznawał a tu mamy to samo tylko, że w większej formie. 
Te budowanie bazy, fultony...nie wiem na co to komu. Snake był zawsze samotnym chłodnym dziadem a tu wysyła kozę lub psa balonem. I ja się pytam po co te jeżdżenia kilometrami by cele misji poznać? To wszystko niszczy immersję i uważam, że Snake i jego klony zasłużyły na lepszy koniec historii. Przykro.

Odnośnik do komentarza

Co za nienawiść z Was kipi dzisiaj to ja nawet nie...

 

MGS5 to własnie najbardziej grywalna z części - jest po prostu czymś innym. Gdybyśmy dostali korytarzową strukturę to zaraz byłoby dwa razy więcej hejtu niż obecnie (jak dla mnie kompletnie nieuzasadnionego).

Krytyka podparta argumentami, a nie hejt. Wszędzie tylko hejt hejt hejt hejt. Czytacie wy nasze posty czy tylko wylapujecie fragmentami? Wiemy, że jest najbardziej grywalna. Zawodzi w innych aspektach.

Odnośnik do komentarza

Co za nienawiść z Was kipi dzisiaj to ja nawet nie...

 

MGS5 to własnie najbardziej grywalna z części - jest po prostu czymś innym. Gdybyśmy dostali korytarzową strukturę to zaraz byłoby dwa razy więcej hejtu niż obecnie (jak dla mnie kompletnie nieuzasadnionego).

 

 

Zdecydowanie masz jakies problemy ze soba i brakuje ci skilla czytania ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, zabieg z rozciągnięciem i napisanie wątku głównego byl celowy. Wszystko po to, by osoba pisząca scenariusz następnej części miała z górki. Jeżeli Kojima, by teraz pojechał, po bandzie to ciężko by było  komuś z tego wyjść i wybić , jezeli ten by dobrze zakręcił scenariusz. Konami trzyma reke na pulsie, dzieki temu następna cześć, nie będzie taka złą. 

Odnośnik do komentarza

W odpowiedzi na poniższego posta mogą być spoilery z mgs 3

 

Poprzednie MGS-y były całością, przegadane, przefabularyzowane ale były (pipi) w jednym kawałku. Tu jest taki roz(pipi)aj, że ciężko to strawić. Sandbox może fajny ale MGS słaby. Taką fabułę to by byle japoński freek napisał na kolanie na szkolnej przerwie. Jakaś taka hasłowa, z grubsza o coś tam chodzi ale to tylko wymówka do przechodzenia dalszych misji. Do Peace Walkera Kojima się nie przyznawał a tu mamy to samo tylko, że w większej formie. 
Te budowanie bazy, fultony...nie wiem na co to komu. Snake był zawsze samotnym chłodnym dziadem a tu wysyła kozę lub psa balonem. I ja się pytam po co te jeżdżenia kilometrami by cele misji poznać? To wszystko niszczy immersję i uważam, że Snake i jego klony zasłużyły na lepszy koniec historii. Przykro.

 

Ale pier.dolisz koleś jak nie wiem, po primo do Peace Walkera Kojima się przyznawał ale chodzi ci zapewne o Portable Ops. Te budowanie bazy :facepalmz: Nie wiesz jaka była idea

The Boss? Chciała stworzyć świat ponad podziałami, poza kontrolą rządu, army without nation i Big Boss podjarał się tym klimatem i stworzył Outer Heaven i tutaj masz to w grze czaisz?

Co go głownej fabuły to faktycznie nie powala, ale weź ziomek posłuchaj sobie kaset bo mam wrażenie, że grasz, ale nie masz pojęcia w co. Fabuła pokazana na cut scenkach to tylko część całości, którą Kojima i spółka postanowili uzupełnić na rozmowach nagranych na kasetach przez co wszystko ładnie się uzupełnia. 

 

 

Mnie wkurzaja te oceny po przejsciu misji. Gram klasycznie, jak przchodze MGS V. Nikogo nie zabijam, absolutnie wszystkich "fultonuje", wsztskich przeslu(pipi)e, wszytsko zbieram. A tymczasem, pod koniec ocena C, czyl jedne z najslabszych. WTF!?  :negative:

 

Ważne żebyś nie używał reflexu i robił misje szybko. 

 

 

Ja głowny zarzut mam do tego, że za dużo fetch questowych misji zostało wrzuconych do main missions ot takie pierdoły, które dla kogoś kto by chciał rozwijać baze to może się przydać, ale powinna być to osobna lista czy tam side opsy a fabularne misje powinny być bardziej zwarte, że w 30 godzin max rozpjerdalasz grę, ogladasz filmiki etc Drugi chapter jest zraszowany jak ch.uj

5 misji, 3 cutscenki i nara

No i miałem scenke z Quiet xddddd serio mniej żenująca była z Ocelotem :teehee: na szczęscie odblokowałem jej strój XOF i jakoś się

nie udusiła jeszcze xd

 

Odnośnik do komentarza

To wszystko co potrafisz odpisać typie? xd btw Bajzon jak odblokować 46 misje? Bo akutalnie nie mam nic do roboty oprócz powtórek i side opsów

 

 

skończyłe misje 43, mam bond z Quiet na maxa ale jeszcze Hueya nie wyje.bałem z Mother Base bo w sumie nie wiem jak to zrobić, iść do niego do hangaru i załączy się cutscenka?

 

 

Robić póki co te side opsy i samo wpadnie?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

To wszystko co potrafisz odpisać typie? xd btw Bajzon jak odblokować 46 misje? Bo akutalnie nie mam nic do roboty oprócz powtórek i side opsów

 

 

skończyłe misje 43, mam bond z Quiet na maxa ale jeszcze Hueya nie wyje.bałem z Mother Base bo w sumie nie wiem jak to zrobić, iść do niego do hangaru i załączy się cutscenka?

 

 

Robić póki co te side opsy i samo wpadnie?

 

How To Gain Access To Mission 46

 

 

There’s a couple of things you’ll have to do:

  • Finish all main missions before and after it.
  • Complete all important Side Ops (the ones marked yellow in the list).
  • Fully upgrade Mother Base and all its platforms.

u mnie za pierwszym przejsciem misja 46 byla odblokowana jeszcze przed normalnym endingiem wiec to info moze byc nieprecyzyjne

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

No to dziwne, ja np.: wbijam z GROMem do bazy przeciwnika wszyscy mnie widzą i puszczam trzy rakiety w radary, uciekam, wszystko zajmuje z 2min, dostaję S. 0 stylu ;p taki speedrun

 

Czyli najlepsza note mozna uzyskac, grajac jak debil, niszczac i zabiajac wszystko po drodze!? To jakas k*&A paranoja, i lisc strzelony weteranom tej serii. Mam robic mayhem, zeby otrzymac najwyzsza note. Na chooj ta infiltracja wrogiej bazy!? To chyba jest najwiekszy minsu tej gry, jak narazie. No ja pi&%dole!  :shok:

Odnośnik do komentarza

do odblokowania misji nr

46

nie są wymagane wszystkie main missions (np. ostatnie powtórki na extreme, total stealth i subsistence). choć sam wykonałem jeszcze np. misje nr. 42, 43 i kilka po 31.

to samo tyczy się wszystkich platform w MB (ja miałem tylko jedną 4/4 i parę 2/4).

by dostać ostatnią misję Quiet trzeba odblokować side opsa nr 150

Odnośnik do komentarza

wszyscy tak podaja, ja tylko przeklejam, u siebie nie mialem wszystkich main mission a na pewno mialem wszystkie zlote kasety odhaczone i cala baza 4/4, brak quiet w druzynie i zrobione wszystkie dodatkowe powtorki w wersji extreme/subsistence/total stealth jak tylko sie pojawily, nie mialem ukonczonej jeszcze misji 42/43

Odnośnik do komentarza

Mam dwa pytania:

1) Czy kiedy przejdę misję na S a potem przy ponownym przejsciu zaliczę na np B to czy gra zapamięta najwyższą ocenę czy będzie pokazywało ocenę z ostatniego przejscia misji?

2) Czy dodatkowe zadania w danej misji trzeba zaliczać za jednym razem czy np można sobie je podzielić na kilka przejsć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli komuś pomimo odradzania wpadło jednak do głowy robienie wszystkich side opsów, to serdecznie odradzam. Fajnie czasem poszwendać się po lotnisku w celu porwania/ uratowania jakiegoś typka ze snajperką na strzałki z tłumikiem i shotgunem, po cichu lub na rambo wyeliminować cały unit z czołgami i śmigłowcem bojowym, ale na dłuższą metę skutecznie obrzydza to grę. za mało tu różnorodności zadań.

 

chyba tylko gameplay i kolejne zabawki pozwoliły doczłapać się do 1/3 z nich (no i alternatywne skiny postaci i towarzyszy).

 

liseł ftw <3  

 

2780386-d-fox.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...