Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wszystkie strony z kluczami są legalne (w sensie te bardziej znane), ludzie se wkręcają, że klucze z tira spadają. Oczywiście są mity, że to z szarej strefy itd., normalnie bierz zamiast przepłacać, ja tak większość gier mam, ale głównie z Eneby.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, tjery napisał(a):

Tak, wszystkie strony z kluczami są legalne (w sensie te bardziej znane), ludzie se wkręcają, że klucze z tira spadają. Oczywiście są mity, że to z szarej strefy itd., normalnie bierz zamiast przepłacać, ja tak większość gier mam, ale głównie z Eneby.

No i oki. Zaraz testowanie Cyberpunk.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.09.2024 o 18:53, Shankor napisał(a):

No nie jest tak do końca. Były akcje gdzie developerzy pisali list otwarty, żeby nie kupować z nieautoryzowanych kluczykowni, bo klucze były kupione kradzionymi kartami kredytowymi. Wydawca zwracał kasę, a masa kluczy lądowała na takim kinguinie.

Ojoj. Po prostu wchodzisz na gg.deals i patrzysz gdzie najtaniej. Masz nawet oddzielone oficjalne sklepy od keyshopów

Odnośnik do komentarza

No mi jedną grę z keyshopa zabrali kiedyś już nawet nie pamiętam co to było xd od tamtej pory kupują tylko od oficjalnych firm odsprzedające klucze od twórców ale to bardzo rzadko. Bibliotekę czyszczę w czasie promocji i zgodnie z listą życzeń. A jak jest premiera to zaoszczędzenie tych 10-20 zł nie ma dla mnie znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.09.2024 o 18:53, Shankor napisał(a):

No nie jest tak do końca. Były akcje gdzie developerzy pisali list otwarty, żeby nie kupować z nieautoryzowanych kluczykowni, bo klucze były kupione kradzionymi kartami kredytowymi. Wydawca zwracał kasę, a masa kluczy lądowała na takim kinguinie.

Ja miałem kiedyś nawet sprawę w sądzie, jak kupiłem kilka razy kody na plusa na PS3 z allegro, które jak się okazało były kradzione. Nie było oczywiście żadnych konsekwencji od Sony dla kupujących, ale przesłuchania były i to było na ogromną skalę.

 

Zakładam niestety, że większość tych resellerów działa na podobnej zasadzie, nic nie jest tanie bez przyczyny :).

 

https://reddit.com/r/Steam/w/dangersofkeyresellers?utm_medium=android_app&utm_source=share

Nie jest to najnowsze, ale warto się zapoznać z kilkoma aferami w linkach na dole.

 

@Donatello1991

Chcesz mieć  spokój na zawsze? Kupuj bezpośrednio na Steam/ Gog, Ubistore itp.

 

Szanse, że ktoś Ci cofnie klucz, czy cokolwiek innego są pewnie mniej niż 1%, ale zawsze:).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No spoko. @KrYcHu_89

Z tymi kluczami z allegro na psn doładowania też miałem przesłuchanie na policji jakieś 10 lat temu w PL. 

Byly bardzo tanie więc się skusiłem, ale kodów nie dostalem. Co się okazalo na komendzie to gościu który je sprzedawał zarobił na tym ponad 100 tysięcy złotych. Złożyłem zeznania i pytali czemu tego nie zgłosiłem wcześniej. Powiedziałem, że tylko na allegro coś tam zgłosiłem, a że to bylo 84 zł za 2 doladowania 50 zł to olalem temat.

Powiedział mi policjant, że gdyby ludzie zgłaszali od razu to by go złapali a tak to się sprawa ciągnie. Heh ciekawe czy go cykneli.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Donatello1991 napisał(a):

No, ale ten cdkeys to juz chyba długo funkcjonuje. Przecież by go chyba zamknęli dawno jakby było coś nie tak. A wygląda bardzo legitnie.

 

Musisz pamiętać ,że większość tych serwisów działa jak allegro. To jest tylko platforma do pośredniczenia handlem kodami jak bazar łowców gier. Kupujesz to od zwykłych ludzi nie firm. Chyba ,że są to molochy jak Humble, Fanatical, muve i tym podobne sklepy - one same pozyskują kody od twórców i na tych platformach nie handluje zwykły człowiek. 

Odnośnik do komentarza

Tu sobie można sprawdzić "legitność" każdego sklepu z kluczami - https://rgamedeals.net/

 

Na zielono sklepy z grami bezpośrednio od wydawców - zero ryzyka, ale ceny raczej normalne lub nieznacznie tańsze niż np. na Steam. Na czerwono szara strefa i wszelkie kluczykownie. Dyskusja czy to legalne czy nie przewija się średnio co kilka tygodni, ale w dużym skrócie, to po prostu kupowanie kluczy z innych, tańszych regionów świata, niczym kupowanie gier na Xboxa z Turcji, Argentyny, czy gdzie tam. W skrajnych przypadkach z bundli. Przynajmniej jeśli mówimy o większych portalach, a nie tych, gdzie sprzedają przypadkowi userzy z faktycznie często nielegalnych źródeł.

 

Więc jeśli ktoś ma w dupie wydawców, tylko szuka oszczędności, to prawdopodobnie/teoretycznie jest to "bezpieczna" forma zaoszczędzenia. Ja mimo wszystko wolę mieć czyste sumienie, a developer niech zarobi normalnie, a nie grosze, szczególnie w przypadku indyków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...